Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[Inny] Ford Transit 2.5d by bzyQ
Autor Wiadomość
bzyQ_tar
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2010, 21:23   [Inny] Ford Transit 2.5d by bzyQ

1. NICK: bzyQ
2. IMIĘ: Mikołaj
3. MODEL: Transit
4. WERSJA: TL
5. ROCZNIK: 1989
6. SILNIK: 2.5 d
7. OPIS AUTA:

Może zaczne od początku. Powstał plan na biznes, potrzebny jest dostawczak. Pierwsza myśl VW T4, jednak do głosu doszedłem ja, osoba ktora piastuje nowopowstałe stanowisko: kierowca - przedstawiciel handlowy. Skoro mam spędzać w jakimś samochodzie 2/3 swojego życia, to zdecydowanie musi to być ford. W zależności od potrzeb, od Couriera, do Transita, obojętne, byle ford. I jest ford. W sumie mielismy jakies 6 tysięcy na samochód, z tego co szukaliśmy to albo były "nowe" po 10-15tyś, albo takie ktore trzeba było odpalać spychając z giewontu. Przykro mi, samobójcą nie jestem... Udało się znaleźć wkoncu ogłoszenie, o brązowym Transicie 2,5d, bagażówce, silnik sprawny w 100%, wsiadać i jechać. I niedrogo bo tylko 3.800. Ruszamy w trase do Jasła.

Po dojechaniu na miejsce zobaczyliśmy to:



8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: w trakcie
b. mechaniczne: w trakcie
c. audio: w budowie
d. inne: zmieniamy prawie wszystko...

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: duże
b. mechaniczne: małe
c. audio: w budowie :D
d. inne: jak wyżej


Kupiliśmy, przyjechaliśmy. Urzekło mnie to że odpalił za pierwszym razem, chociaż silnik był zimny, sprawdzałem. Jazda próbna też spoko, wiadomo auto ma ponad 20 lat... Drzwi sie otwierały, szyby też, zamki działały, światła, klakson, wycieraczki, radio jakies wsadzone, podobno niepodpięte, opony zimowe na przodzie prawie nowe. Ubezpieczenie zapłacone dzien wczesniej, na cały rok, lekko stargowaliśmy do 3200, i kupiliśmy. Do naszego biznesu troche nie pasuje, ale cóż, wyremontujemy :)

No i remontujemy już prawie tydzień, na drugi dzień po zakupie padł rozrusznik. Z foteli wytrzepaliśmy 6 wiaderek piasku, wszędzie był piasek. Po naklejce na jednym oknie z napisem ZAKŁAD, stwierdzilismy że budowlańcy zabardzo nie dbali o swoje narzędzie pracy.

Ponieważ my potrzebujemy zabudowanej paki, okna z tyłu były zbędne. Postanowiliśmy zamalować je na czarno. Z zewnątrz wyglądają jak przyciemnione na maksa, ze środka są zasłonięte. Może kilka fotek:



Ściąganie bladofioletowej foli z okien trwało 2 dni. 3 pary rąk, 2 opalarki, 4 szpachelki, 4l rozpuchola, 2x CLEAN do okien.

Po wymalowaniu okien naszym oczom pokazał się napis z reklamy w całości.

Zakład Pogrzebowy "KIR".
Trochę się przeraziliśmy...

Przez ten weekend zaczeliśmy zabudowe paki, najbardziej konieczne poprawki lakiernicze, ciąg dalszy sprzątania. Wiecej fotek, opis dalszych prac, już jutro. W ten weekend bardzo mało spałem, kimałem głownie gdzieś zwinięty na pace albo w kącie garażu, wiec pora wsunąć sie do łóżka :D Dobranoc Wszystkim.
Ostatnio zmieniony przez Parzych 12 Maj 2012, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 16 Maj 2010, 22:44   

No za 3.200 byście T4 nie kupili, ale jeśli chodzi o biznes, to wg mnie nie ma to lubię czy tamto ;) T4 jest nie do i lubię chleb ze smalcem i z pewnością mniej awaryjna niż Transit ;] Tak przy okazji jaki to biznes?
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Maj 2010, 22:51   

to zamalowanie okien to taki trochę średni pomysł ja bym wolał jednak folie max ciemną. Zawsze nie widać nic z zewnątrz a od środka jednak coś tam dojrzeć można i zobaczyć
Wsadzić 2.9 V6, gaz i można jeździć :twisted:
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
bzyQ_tar
[Usunięty]

Wysłany: 20 Maj 2010, 20:10   

van81 napisał/a:
to zamalowanie okien to taki trochę średni pomysł ja bym wolał jednak folie max ciemną. Zawsze nie widać nic z zewnątrz a od środka jednak coś tam dojrzeć można i zobaczyć
Wsadzić 2.9 V6, gaz i można jeździć :twisted:



Okien od srodka wogóle nie będzie widać. Chcieliśmy blaszaka, ale ciężko cokolwiek kupić w tych pieniądzach.

Zabudowaliśmy już prawie całą pake, postawiliśmy ściane odgradzającą szoferke od części bagażowej. Nasze stanowisko pracy: Dwie drabiny na gołej ziemi.
Maszyny: Lipna wyzynarka, i piła tarczowa, połamane ołówki i jeden metr.

Wszystko robimy sami, bo o to też między innymi chodziło :)

Kolejne dni bezowocnego czyszczenia auta. Piasek się nie kończy. Poluzuje się którąkolwiek śrubke, piach sypie sie jak z wywrotki.


Kilka kolejnych fotek:


I jeszcze pytanko. Brakło paliwa podczas jazdy (pływak w baku był chyba zawieszony, bo pokazywało 1/4). Po dolaniu, auto juz nie odpaliło. Jakieś propozycje?
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 20 Maj 2010, 21:43   

zapowietrzyłeś ;]
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
Tommur 





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Tomek
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 910
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Maj 2010, 21:49   

Po tylnej klapie od razu widać w jakiej branzy auto robiło :pop: . A po zapowietrzeniu ciąganko pozostało
_________________
Prędkość była dobra :-) , tylko zakręt był za ciasny :sad:
Czarnula Tommura :)
Sędzia KJS, PPAiK i inne :)
FKP RACE&RALLY TEAM
Automobilklub Zachodniopomorski
 
 
 
hubi_2006 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Hubert
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 1479
Skąd: Kruszwica
Wysłany: 20 Maj 2010, 22:13   

Spoko Transit :ok: Najeździłem trochę, ale doblo z odkrytą paką. Wygodny do jazdy i można się pobawić tylnym napędem jak jedzie się pusto :rotfl: Co do odpalenia za pierwszym razem to mnie nie dziwi. Tego, którym jeździłem odpalałem jesienią... stał bez aku ponad 6miesięcy :9: i odpalił dzięki baterii z mojej BL za pierwszym :yyy: Stare diesle forda są chyba nieśmiertelne :-) Teraz szkoda bo stoi znowu od 7 miechów nie odpalany ;-| ale nie mój więc nie poradzę na to nic. Pierwszy dostawczak jakim jeździłem... w sumie to na nim się uczyłem jeździć czymś większym od Fiesty.
Pogrzebowy to on pewnie był po zakupie w salonie. Skoro teraz jest w takim stanie to z pewnością nawoził się betoniarek, taczek, wiertarek i robotników u poprzedniego właściciela :-)
_________________
Powyższy post nie ma na celu obrazy czytelnika. Wszelka nadinterpretacja jego treści może wynikać z przypadku lub celowego doszukiwania się nieistniejących treści obraźliwych, jak i pogardliwych.
ebesz szkerebe debesz Ÿ(R)
 
 
 
bzyQ_tar
[Usunięty]

Wysłany: 21 Maj 2010, 10:44   

Peedro napisał/a:
zapowietrzyłeś ;]


Szukam ręcznej pompki paliwa, ale nie moge znaleźć... :( nie wiem juz wogole co mam zrobić... <???>

Klapa tylna miala kiedyś szybe, gdy kupiliśmy autko, wspawany był perfidnie arkusz blachy. My zaszpachlowaliśmy, zamalowaliśmy, wygląda juz troche lepiej.

No to fakt że nawoził się tego pełno, troche osob zawdzięcza mu "komfortowo" zbudowane miejsce spoczynku.

Blachy są jeszcze na zakład pogrzebowy z Wieliczki, mimo że zakupiłem go w Jaśle (podkarpackie) całkiem inna strona świata, to "handlarz" nie przerejestrował go na siebie, ograniczył sie tyko do zdarcia napisów zakład pogrzebowy i odsprzedania go nam.

Udało mi się ogarnąć odkurzacz przemysłowy, do odkurzania po robieniu gładzi gipsowych :D Cholernie mocny :D Moze sprzątanie wkońcu się skończy, i będę mógł wziąść się za zabudowe szoferki.

Cytat:
Pierwszy dostawczak jakim jeździłem... w sumie to na nim się uczyłem jeździć czymś większym od Fiesty.


No ja miałem styczność z T4, ale zrobiłem nią może 100km. Wiekszymi autami od fiesty jeździłem, ale z dostawczaków to jest mój pierwszy, i wiecie co? Bez panoramicznych lusterek jest tak ogromna martwa strefa że nie wiem już co zrobić... :bezradny:
"Zajumam" z jakiejś [L]ki dodatkowe lusterka :D :P :nawalony:
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21 Maj 2010, 11:36   

bzyQ_tar napisał/a:
Szukam ręcznej pompki paliwa, ale nie moge znaleźć... :( nie wiem juz wogole co mam zrobić...


Poluźnik przewody na wtryski, jeden kręci rozrusznikiem a drugi je dokręca jak leci czysta ropa.
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
dircerro
[Usunięty]

Wysłany: 21 Maj 2010, 13:08   

kozacki karawan, ja bym nie potrafil jezdzic w aucie gdzie przejechalo xxx trupów.. :cojest:
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 21 Maj 2010, 22:12   

bzyQ_tar napisał/a:
No ja miałem styczność z T4, ale zrobiłem nią może 100km. Wiekszymi autami od fiesty jeździłem, ale z dostawczaków to jest mój pierwszy, i wiecie co? Bez panoramicznych lusterek jest tak ogromna martwa strefa że nie wiem już co zrobić... :bezradny:
"Zajumam" z jakiejś [L]ki dodatkowe lusterka :D :P :nawalony:


przywyczaisz się, baa, wg mnie im większe tym się lepiej jeździ i lepiej się auto czuje. Mnie najlepiej się jeździło sprinterem chyba tym średnim, mimo że dosyć duży to dzięki mercedesowskiemu układowi kierowniczemu bajecznie się tym składało ;]
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
bzyQ_tar
[Usunięty]

Wysłany: 22 Maj 2010, 10:43   

dircerro napisał/a:
kozacki karawan, ja bym nie potrafil jezdzic w aucie gdzie przejechalo xxx trupów.. :cojest:



On nie woził trupów, a przynajmniej nie ostatnimi czasy, bo nie był do tego przystosowany. Może kiedyś, jak był całkiem nowy, postaram sie sprawdzić jego historie :)

Na 90% jeździła nim ekipia która kopała groby, murowała nagrobki i t d.

Ładowałem akumulator 36 godzin, z przerwami, pulsacyjnie, za pomocą stacjonarnego rozrusznika "bosh" z funkcją ładowania, i poziom naładowania wynosi 97. Wiecej się nie da, ale aku całkiem całkiem...

Dziś kolejna próba odpalenia samochodu. Ręcznej pompki nie ma napewno. Naprawe utrudnia mi fakt że auto stoi na parkingu po drugiej stronie ulicy, centralnie przed wejsciem do drogiego sklepu meblowego :D Ciężko rozłożyć sie tam z kluczami, smarami, olejami i resztą.

W przyszłym tygodniu zabieram sie za budowe instalacji Audio. Zbuduje ją od podstaw, bo auto nie ma żadnej instalacji. Ale bez muzyki nie potrafie..
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 22 Maj 2010, 20:17   

Czekam z niecierpliwością na dalszą relacje.
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
przemo_rsr 


Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Wiek: 33
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 916
Skąd: Markuszowa(RSR)
Wysłany: 24 Maj 2010, 13:39   

mój starszy ma Transita i powiem że sie elegancko nim jeździ, a w zimie to dopiero można poszaleć:D
siedzi się wyżej i dobrze się prowadzi
_________________
 
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 25 Maj 2010, 23:30   

jeżeli chodzi o porównanie T4 i Transita, to cóż...no słabe to auto, szczególnie z tego względu, że lekki strzał w bok i auto zostawia 4 ślady...Transit bardzo słaby jest.
Zawieszenie, no cóż. T4 ma z tyłu jak się nie mylę to nie na belce tylko niezależne co stawia go w dużo lepszej sytuacji. Ze spraw użytkowych to jeszcze T4 ma napęd na przód i bardzo dobry promień skrętu.
Osobiście miałem styczność z dwoma takimi pojazdami - T4 1.9 i Transit 2.5D.
Transit był przyjemny, zapewne jest tańszy, ale T4 jest lepsze - moim zdaniem.
A wiadomo budżet wiele weryfikuje!
No karawana fajna, dobrze wyregulowany silniczek i doinwestowany odpalać będzie bez problemu nawet w mrozy, spalaniem się odwdzięczy dobrym, więc jak się nie ma co się lubi...
powodzenia!
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
bzyQ_tar
[Usunięty]

Wysłany: 6 Cze 2010, 22:28   

[img][/img]
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 6 Cze 2010, 23:08   

co ty Drużyne A robisz? :>
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
dircerro
[Usunięty]

Wysłany: 6 Cze 2010, 23:09   

jest fest :9:
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Cze 2010, 18:00   

tą płytę za kierowcą i pasażerem to też byście machneli w jakiś ciemny kolor bo teraz dziwnie wygląda :)
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 7 Cze 2010, 18:27   

imprezowo-dupowóz :ok:
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: FORD kody lakierów
Dla wszystkich fordów
Ryba88 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 3 11 Wrz 2020, 21:45
JoeMix
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: Ford 2007 RDS piny we wzmacniaczu
Mafios Car Audio i CB 4 25 Lip 2011, 19:40
burdzyk2
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] FOTA - oferta promocyjna na wybrane części do Ford
trzeci Przed zakupem 0 19 Cze 2012, 21:55
trzeci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.