Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

problem xr2'ki :(
Autor Wiadomość
koomek
[Usunięty]

Wysłany: 19 Cze 2008, 13:31   problem xr2'ki :(

Witam problem dotyczy mojej xr2 (r.90') silnik 1,6.
Silnik mi chce wyleciec z pod maski a wszystko zaczelo sie od tego ze mi zgasl podczas jazdy. Zatrzymalem sie i probowalem odpalic ale na darmo...dopiero po kilku godzinach postoju udalo mi ise go odpalic ale chodzil jak traktor...sprawdzilem swiece niby daja iskre wszystkie ale przy odpalaniu z otworu przez swiece leci straszna ilosc paliwa az caly zostalem oblany i tak z kazdego otworu...no ale nic dojechalem jakies 300 metrow do domu. Pomyslalem ze skoro swiece dzialaja to moze uszczelka pod glowica padla..wymienilem ale dalej to samo. Swiece kupilem nowe tez nic nie dalo....pomocy :(:(:( czy to moze byc cos z elektronika ??
 
 
stafcio 


Model: Inne auto
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1068
Skąd: uRSynów
Wysłany: 19 Cze 2008, 13:33   

moze masz zly sklad mieszanki paliwa?
_________________
stafciogarage@gmail.com
 
 
koomek
[Usunięty]

Wysłany: 19 Cze 2008, 13:38   

chyba nie jezdzilem na tym samym baku i nic sie nie dzialo dopiero az do momentu gdy nagle zgasl i dopiero po kilku godzinach okolo 5-6 odpalil..:( ale silnik juz wtedy chodizl jak traktor i trzaslo nim jak by chcial wyleciec...mi sie wydaje ze za duzo paliwa dostaje i ze cos z elektronika ale niewiem sam:(:(
 
 
tomcio1600 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 49
Skąd: Głogów
Wysłany: 19 Cze 2008, 13:51   

koomek napisał/a:
Witam problem dotyczy mojej xr2 (r.90') silnik 1,6.
Silnik mi chce wyleciec z pod maski a wszystko zaczelo sie od tego ze mi zgasl podczas jazdy. Zatrzymalem sie i probowalem odpalic ale na darmo...dopiero po kilku godzinach postoju udalo mi ise go odpalic ale chodzil jak traktor...sprawdzilem swiece niby daja iskre wszystkie ale przy odpalaniu z otworu przez swiece leci straszna ilosc paliwa az caly zostalem oblany i tak z kazdego otworu...no ale nic dojechalem jakies 300 metrow do domu. Pomyslalem ze skoro swiece dzialaja to moze uszczelka pod glowica padla..wymienilem ale dalej to samo. Swiece kupilem nowe tez nic nie dalo....pomocy :(:(:( czy to moze byc cos z elektronika ??


Napisałes ze wymieniłes uszczelke pod głowica?? czy zle zrozumialem wypowiedz.. ??
Moze jeszcze zrobiles to sam bez odpowiedniej diagnozy ? :)
Jak dla mnie to zalewa Ci silnik. ochlapanie sie paliwem wylatujacym z otworow na swiece ? Ilosc paliwa dostarczana do cylindra to doslownie mgiełka która nie mozna sie ochlapac bo jest ona taka ze jej prawie nie widac :)

moglo Cie ochlapac paliwo zgromadzone w cylindrze na skutek nie spalania tej mgiełki.. a to znaczy ze go zalewa... hmm przyczyn moze byc pare: lejące wtryski, nie trzymanie cisnienia, padniety układ sterowania i jeszcze troche...

Pewnej diagnozy raczej nie da sie postawic tak na odległosc...

Zanim zaczniesz szukac przyczyc sprawdz kompresje na garach.
_________________
Była: Fiesta 1.1i 50 KM 1994r 5d
Jest: Audi A4 1.8 125 PS 1995r sedan
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 19 Cze 2008, 14:17   

ja bym zaczął od sprawdzenia rozrządu czy aby przypadkiem nie przeskoczył o o te 2-4 ząbki a potem bym sie skupił na przewodach wysokiego napiecia, wtryskach i kompresji
_________________
 
 
 
koomek
[Usunięty]

Wysłany: 20 Cze 2008, 00:17   

no wiec cisnienie sprawdzilem i ma odpowiednia 9,5; 9,5; 8,5; 13; ostatnie troche wysokie wedlug ksiazki serwisowej powinno byc wszedzie 9,5. Sprawdzane tez bylo olejem i wszystko gra...
 
 
królik
[Usunięty]

Wysłany: 20 Cze 2008, 00:27   

Ja stawiam że CI rozrząd przeskoczył... Wymieniałeś go kiedyś?
Jeśli to nie jest przyczyną to szukałbym jej w lejących wtryskach lub nieodpowiednim momencie wystąpienia iskry(czujnik położenia wału)
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 20 Cze 2008, 12:20   

koomek napisał/a:
no wiec cisnienie sprawdzilem i ma odpowiednia 9,5; 9,5; 8,5; 13; ostatnie troche wysokie
zacznij sie rozglądać za nowym wałkiem rozrządu do Xrki
_________________
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Cze 2008, 03:26   

jak by ci zalewał paliwem to przy dodaniu gazu była by za autem czarna chmura jak za starym dieslem
.
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 21 Cze 2008, 09:13   

Cytat:
9,5; 9,5; 8,5; 13; ostatnie troche wysokie
3 krzywka jest okrągła.
Cytat:
Sprawdzane tez bylo olejem i wszystko gra...
niemozliwe. obroty biegu jalowego moze i będa równe, ale na 99.99% jestem pewien ze głowica chodzi jak traktor a poza tym obroty silnika sa podwyższone na biegu jałowym

Cytat:
ja bym zaczął od sprawdzenia rozrządu czy aby przypadkiem nie przeskoczył o o te 2-4 ząbki a potem bym sie skupił na przewodach wysokiego napiecia, wtryskach i kompresji
ja też
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z CB
Allmag Elektryka 6 24 Kwi 2009, 22:11
diodalodz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Problem
XXXDZIKIXXX Tuning mechaniczny 2 24 Sie 2007, 22:43
Daras84
Brak nowych postów Problem
immobilizer
knd Elektryka 5 10 Sie 2007, 00:54
knd
Brak nowych postów Problem z OC
maciek1224 Ubezpieczenia i rejestracja aut 12 9 Cze 2012, 11:12
Docio
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Problem
Baraccuda Tuning mechaniczny 3 3 Mar 2007, 12:34
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.