Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:51
Tuba
Autor Wiadomość
Thomas252 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 10 Paź 2004
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Paź 2004, 20:23   Tuba

Witam.Mam pytanie napewno dla wielu z was wyda sie proste ale przyznam ze nie jestem w tych sprawach mocny.Chodzi m o to czy da sie podlaczyc tube bez wzmacniacza i czy duzo traci sie na koncowym efekcie.posiadam radyjko 4x50Pioneer.
_________________
Pozdrawiam
Fiesta 94r 1.3 ,2 x airbag, wspomaganie kierownicy :)
:::::::::::::::::::::::FORDON:::::::::::::::::::::::
 
 
 
Szczur
[Usunięty]

Wysłany: 25 Paź 2004, 20:41   

Da radę podłączyć i nawet na takim radyjku jakie masz to nawet będzie jakoś tam cykało ... :wink: ale to nie bedzie to na co ją stać bez wzmacniacza także ...
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 25 Paź 2004, 23:07   

da sie, oczywiscie.

efekt?
to tak jakbys wstawil do ferrari silnik od malucha.
 
 
lukop2 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 07 Wrz 2004
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Paź 2004, 10:04   

Thomas252 ale Twoje "delfinki" nie maja 4x50 ha hahahaahhahahahahahaha (wiesz o czym mowie) :twisted: :P :twisted: :P :twisted: :P :D :lol:
 
 
 
mdcs 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 161
Skąd: Płock
Wysłany: 26 Paź 2004, 11:55   

Jak każde lepsze radio także i to ma moc 4x25W (piszę o tym w FAQ na mojej stronie o CarAudio)... efekt będzie więc kiepski... poza tym nie będzie filtracji i z subwoofera rozlegnie się dokuczliwy duden zamiast basiku!
 
 
KaReS
[Usunięty]

Wysłany: 26 Paź 2004, 13:11   

Niekoniecznie dokuczliwy duden. W radiach sa przeciez opcje, ktore umozliwiaja wlaczenie filtra dolnoprzepustowego na tylne glosniki. Filtr taki ma stopnie 250Hz, 160Hz, 100Hz . Zapewniam ze jesli radio jest w taki filtr wyposazone (sam mam takiego Pioneer'a i to starszy model wiec podejzewam ze moze i w tym modelu jest) to duden nie jest dokuczliwy.
Pozdrawiam.
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 26 Paź 2004, 16:18   

taaa... tylko ze z takiego słabego(jak na sub) wzmacniacza "duden" wywodzi sie bardziej z braku kontroli nad ciezką membraną niż zbyt wysokiego przenoszenia...
 
 
lsebu
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 12:46   

gadacie głupoty!!!
możesz spokojnie podłączyć pod tylne głośniki.
ja tak mam zrobione - tylko warunek głośnik o niezbyt dużej mocy.
u mnie jest tak: głośnik stary średnio-niskotonowy "tonsil" śr. 20cm, 100W max.) skrzynkę zrobiłem sam (ok. 20 litrów), tylko trzeba ją porządnie zrobić -wszystko musi się idealnie dopasować,ścianki wmiarę możliwości prostopadłe do siebie), wkręty co 10 cm. łączenia pociągnięte silikonem od środka, bez wylotu powietrza.
radio blaupunkt (średnia półka - 4x45W max.)
szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego efektu, sam pracuje w blaupunkt-cie i trochę wiem na ten temat. miałem sobie kupić lepszy głośnik - ale teraz zrezygnowałem, nie ma potrzeby!
śmiało zakładaj - chyba że masz za mocny głośnik.
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 16:51   

lsebu napisał/a:
...warunek głośnik o niezbyt dużej mocy.


znaczy co?... 25-30Wrms? nie nazywajmy tego subem, to jest raczej pukawka.

Isebu napisał/a:
stary średnio-niskotonowy "tonsil" śr. 20cm, 100W max.) (...) tylko trzeba ją porządnie zrobić -wszystko musi się idealnie dopasować,ścianki wmiarę możliwości prostopadłe do siebie), wkręty co 10 cm. łączenia pociągnięte silikonem od środka...


niezle... do tonsilka 20cm pancerna skrzynia jak do 400Watowca, i co według ciebie daje ustawienie scianek prostopadle do siebie?

Isebu napisał/a:
...sam pracuje w blaupunkt-cie i trochę wiem na ten temat...


po tym co napisałes wnioskuje ze pracujesz w Baupunkt-cie... na widlaku w magazynie :wink:
 
 
lsebu
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 18:14   

napisałem co ja zrobiłem żeby grało - jak ci się nie podoba to nierób. u mnie gra zadżebiście - i tyle!!!
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 18:51   

lsebu bez obrazy ale ty chyba nie wiesz co piszesz, nie pisałeś ale jeżeli ty pracujesz w blaupunkcie i ten twój "zestaw" gra bez wzmacniacza, a w dodatku "zadżebiście" to jesteś normalnie cudotwórca.
A jeszcze jedno mnie gnębi, czy to ty sam, czy ktoś stwierdził, że masz takie "zajebiste" audio i czy pomyślałeś o wyliczeniu tej "skrzynki", bo też nic na ten temat nie pisałeś.
No i gratulacje dla twojej firmy, że znaleźli takiego "zajebistego" audiofila.

Thomas252, tak odemnie to wogóle zrobiłeś błąd, że kupiłeś tube, lepszy był by woofer (ale to kwestia gustu) co do podłączenia to "da się" tylko tak jak koledzy pisali będzie to "pukać".
Musisz mieć wzmacniacz, najlepjej z filtrami jeżeli twoje radio owych nie posiada, lub zastosuj zwrotnice.
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 19:23   

istotnie, jesli 20cm tonsil(bez urazy dla firmy) w 20Lskrzynce zamknietej pod radiem gra "zajebiscie", to taki powiedzmy Hertz ES250 pod odpowiednim "batem" musi grać:

"MEGA-SUPER-HIPER-ELO-ZIOM-WYPIERDZISCIE"
 
 
Gość

Wysłany: 24 Lis 2004, 23:03   

hihihi dobrze powiedziane Grze ;)
A co do tej tuby (beeee :? ) to po pierwsze bedzie efekt totalnie do dupy, to pewne!!
Jak dla mnie koncowek z radia to mozna uzyc w jednym przykadku...
Wysoki Alpine koniecznie, aktywnie (czyli tweeter na front, midwoofery na tył) zasilajacy tweetery i dwie pary midwooferow o mozliwie najwyzszej skutecznosc, podzielone aktywnie dla zaoszczedzenia mocy...
A po drugie spalisz sobie radyjko szybciej niz myslisz...
Tyle z mojej strony :]
Miłej zabawy :)

A jesli chcesz miec powiedzmy ciut lepiej niz tragicznie, a nie masz kasy za bardzo to kup chociaz jakis wzmacniacz z allegro, niech juz nawet bedzie ten beeee Alphard, i podepnij suba do wmacniacza :)
 
 
SinuS
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 23:05   

heh... to powyzej to moje słowa.. ;)
I zapomanialem dodac, ze jak juz musi byc tylko z radia to KONIECZNIE pociagnij nowe, grubsze kable zasilajace od samego akumulatora!
 
 
lsebu
[Usunięty]

Wysłany: 26 Lis 2004, 13:28   

ciężko się z wami dyskutuje! wiadomo że podłączenie tuby bez wzmacniacza nie da takiego efektu jak z nim, ale myślę że chodzi tu o alternatywę z powodu braku kasy!! moim zdaniem na dobry początek alternatywnie ładnego dźwięku to wystarczy. pozdrawiam
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 26 Lis 2004, 13:41   

kurde kup sobie chociaż bylejaki wzmacniacz a znajdziesz napewno tak do stówki a efekt będzie 100 razy lebszy niż z radiem!!!!!!!
 
 
Gość

Wysłany: 26 Lis 2004, 16:19   

Isebu!! Ciezko sie znami rozmwia, bo probujemy Ci doradzic??!!

Stary wrzuć na luuz i otwórz się... :)

Pokaże Ci na gruncie technicznym twoja wypowiedz...
Wyobraź sobie, ze pisze post na forum tunning.pl, ze chce kupic sobie nowy silnik do mojej fiesty... lepiej bedzie 2.0, czy 2,8?...
Ale jak to napisałes z powodu braku kasy zostawie 4-stopniowa skrzynie biegow i uklad napedowy z mojego 1.0... cytuje: "na dobry początek (...) to wystarczy"
I pytam sie, czy osiagne fajny efekt.... ;)
No offence...

A tak na powaznie jak absolutnie nie chcesz wzmacniacza, to wsadz w polke dwa 20 cm woofery 8 ohm i podepnij na jeden kanał...
Przez odciazenie 4 kanalo zasialanie w radiu bedzie mialo wzglednie zyciowe warynki, a osiagniesz wyzsza skutecznosc niz jakbys podpial dwie 4 ohmowki pod oba kanaly...

Ale powiem Ci tylko, ze jakis czas temu nabylem, w sumie dla kolegi, wzmacniacz Macrom SP 2.050 czy jakos tak.. juz nie pamietam dokladnie.. w kazdym badz razie mial 180W RMS w mostku, w miare solidna budowe i podstawowe wyposarzenie...
A jakosc, bez urazy, ale dla Ciebie az za dobra :)
Wiec szukaj....
Aha!! I broń Boże żebyś w tych poszukiwaniach nie zatrzymał się na tubie aktywnej!!
 
 
SinuS
[Usunięty]

Wysłany: 26 Lis 2004, 16:20   

Kurde znowu zapomniałem sie zalogowac :lol: heheheh
To powyzej to znow moje...
Juz sobie załączylem automatyczne logowanie ;)
 
 
lsebu
[Usunięty]

Wysłany: 27 Lis 2004, 17:11   

ok. ale dlaczego tuba aktywna nie jest za dobra?
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 27 Lis 2004, 20:32   

Tuba to wogóle porażka, a aktywna jeszcze gorsza, wooferów aktywnych też nie polecam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów TUBA
Podlaczenie
Kolin Car Audio i CB 11 5 Lis 2006, 23:18
molu
Brak nowych postów Tuba - pytan kilka
WRonX Car Audio i CB 3 4 Cze 2006, 20:05
Gość
Brak nowych postów Skrzynia czy tuba?
wolek1100 Car Audio i CB 4 20 Cze 2007, 21:15
lehu8
Brak nowych postów [MK4] Radioodtwarzacz + skrzynia / tuba
Szukam porady
Gość Car Audio i CB 11 10 Lut 2009, 00:39
kubasan
Brak nowych postów Tuba czy skrzynia odwieczny dylemat
andrew Car Audio i CB 15 29 Cze 2006, 09:06
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.