Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
27 Wrz 2008, 17:49
Moj zestaw...
Autor Wiadomość
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 26 Cze 2006, 09:56   Moj zestaw...











Jednostka: Pioneer DEH - 2300R
Wzmacniacz sony
okablowanie dietz (nie widac bo pod progami)
Glosniki tyl - Jamo
Glosniki przod - alpine ale dzisiaj zmieniam na MBquarta.

Skrzynia jeszcze nie jest wykonczona i niema bassreflexu, to bedzie robione na dniach. Ladnie to moze nie wyglada ale za to gra :D Montowanie wysokiego tonu juz kiedys dawalem w dziale stylistycznym tak ze nic nowego. Ja wycinalem dziure dlutem i drewnianym mlotkiem. Najsprawniej idzie bo wyzynarka mozna poszarpac material. Glosniki przednie w drzwiach poki co nie zmieniopne, tylko seryjne. Poki co sa do nich jakies proste zwrotnice zeby ich nie rozdarlo. Ale to tez w najblizszym czasie zmienie.
 
 
nippo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 42
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz/BB
Wysłany: 26 Cze 2006, 14:36   

te dwie 12" chcesz ciagnac tym wzmacniaczem?
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 26 Cze 2006, 15:33   

Te dwie 12" maja niska moc ale wysoka efektywnosc. Niema problemu z nimi i wzmacniacz w zupelnosci wystarcza ten co jest.
 
 
nippo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 42
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz/BB
Wysłany: 27 Cze 2006, 00:05   

nie odbierz tego posta jako zlosciliwosc z mojej strony ale naprawde uwazasz ze 20 wat sinus wystarczy tym glosnikom?

jaczylibodzio napisał/a:
maja niska moc ale wysoka efektywnosc.

czyli? jakies konkrety?

Ps. efektywnosci czy skutecznosc?
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 27 Cze 2006, 10:09   

Skad wziales te 20 wat? Ten wzmacniacz ma na wyjsciu 60W na kanale. Nie da sie go niestety mostkowac, moze i efekt byl by lepszy. Zreszta baaaaa, napewno. Chodzi mi o skutecznosc glosnika. Slychac go caly czas, nawet przy niskiej glosnosci. Nie zrozum mnie zle, nie mam "wykreconego basu" ile wlezie. Nawet przeciwnie, loudnes wlaczony na MID i reszta parametrow korektora na zero. BTW, zreszta zapewne i tak go zmienie w tym tygodniu na sinus live, no i wczoraj kupilem glosniki MBquart wysokotonowe neodymowki :) Tak ze dajac temat nawet nie wiedzialem ze odrazu taka zmiana bedzie. Widze ze sie znasz to teraz ja mam pytanie. Co mi polecasz wsadzic w drzwi? Bo ja juz jestem konkretnie zamotany :/ Chce miec seryjne boczki...
 
 
nippo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 42
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz/BB
Wysłany: 27 Cze 2006, 10:35   

te 20 wzialem z nieba, ale sadzac bo budowie wzmaka i kostki polaczeniowej nie ma on przetwornicy a co za tym idzie wiecej niz prawdziwe 20 wat sinus nie bezdie mial, wielokrotnie tego typu konstrukscje sprawdzalem na mierniku mocy i kazda wymiekla.
60 wat owszem, ale przy zniekstalceniach rzedu 10 i wiecej %.

co do systemu przedniego, jezeli kupiles tweetery MBquarta to najlepiej jakbys kupil mid basy o podobnym brzmieniu. najgorsze co jest to laczenie delikatnego brzmienia mid basow z ostrymi tweeterami. Kupujac osobno tweetery i mid basy, musisz pamietac ze na Twojej glowie lezy zestrojenie zwrotnicy na nowowo pod nowe komponenty, gdybys kupil w komplecie mialbys to na tym etapie z glowy.

daj zdjeciech tych boczkow bo nie wiem co Ci tam wejdzie w nie. jezeli nie masz duzo miejsca to spokojnie mozesz zalozyc 13stki, tyle ze one sa glebsze od 16stek czesto.
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 27 Cze 2006, 10:59   

Ano jest, ale pod polka... Problem ostrego grania wysokich tonow juz w sumie rozwiazalem. Oryginalne zwrotnice MBquarta mam, wylutowalem kondensatory bo byly 4,7 mikro i tak jakby sredni ton sie wbijal i delikatny jazgot. Dalem najpierw 3,... (i costam) mikro, dalej podobnie, dopiero na 2,2 dzwiek mi zaczal odpowiadac.
 
 
nippo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 42
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz/BB
Wysłany: 27 Cze 2006, 11:59   

czyli zmieniles sobie czestotliwosc podzialu, to jest zwrotnica I czy II rzedu? bo o wyzsze nie podejrzewam, jezeli II to warto by bylo rowniez zmienic cewki, ale skoro Ci odpowiada to narazie zostaw. Jezeli chcesz zamontowac glosniki w drzwiach to nie pozostaje Ci nic innego jak dorobienie paneli na drzwi, ktos to na forum mial, niepamietam kto, bo wszystkich jescze Was nie znam :) ale mial tapicerke z czarno siwej skory w biales mk3 5d.
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 27 Cze 2006, 12:19   

Wlasnie I i poki co chce zostawic bo nawet ladnie sie zgrywa wszystko. Kurcze nie chce tapicerki ruszac, no ale zobaczy sie jeszcze...
 
 
nippo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 42
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz/BB
Wysłany: 27 Cze 2006, 22:38   

jak nie chcesz ruszac tapicerki jest jeszcze jedno wyjscie z tego...mozesz zrobic panele na blotniku ale musza byc skierowane troszke w Twoja strone, jest z tym troche pracy ale mozna uzyskac przyzwoity efekt.
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 28 Cze 2006, 11:02   

Duzo roboty... jednak zostane przy 13tkach. I spowrotem zmienilem kondensatory na 3,3... Jednak brakowalo troszke takiego... hmmm... "dolu tonu wysokiego" :)
 
 
nippo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 42
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz/BB
Wysłany: 28 Cze 2006, 13:02   

ano brakowalo, bo podniosles czestotliwosc podzialu sekcji wysokotonowej nie podnoszac jednoczesnie niskotonowej i zrobila sie dziura.

13stki potrafia rowniez dobrze zagrac, czasami lepiej od 16stek. wszystko zalezy od kwoty oraz nakladu pracy w montaz.
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 28 Cze 2006, 13:06   

Wiem wiem, ale ja naprzyklad nie lubie takiego jazgotu, a ta dziura to wlasnie ten wywalony element. Jednak przesadzilem na 2.2 :P Tylko w ten sposob moglem cos zrobic. Lubie srednie tony ale znowus jak sa lekko stlumione i nie wdzierajace sie na pierwszy plan. Poki co czaje sie na pionerki 13cm z tym ze bede musial wywalic wysoki ton z nich bo sa wspolosiowe...
 
 
nippo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 42
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz/BB
Wysłany: 30 Cze 2006, 17:30   

nie popelniaj tego bledu....jezeli glosniki, to NIGDY NIE pioneer, sony, jvc itp. chyba ze lubisz swoje uszy katowac, a juz wogole jak wywalisz tweeter, nie wiadomo jak to zagra....
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lip 2006, 01:19   

Poki co nie bylem zawiedziony a mialem w astrze pioneery. Z tym ze po to wlasnie jest zwrotnica z MBquarta zeby je lekko stlumic. Jak mi cos nie podejdzie to wtedy lekko przestroje. W tej chwili jestem zadowolony z wysokich tonow ale jeszcze nie sa zamontowane tak jak maja byc (w strone kierowcy i pasazera). Do wyboru mam pionki, jlaudio, lanzar, kenwood (ble), emphaser no i focale na ktore to mnie niestety nie stac :( Ktore mi polecasz? Wszystkie 13cm...
 
 
nippo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 42
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz/BB
Wysłany: 4 Lip 2006, 09:25   

w zaleznosci od modelu ale z pewnoscia, JLAudio, focal, emphaser, ze wskazaniem na focale, ale tak jak napisalem zalezy od konkretnego modelu... lanzar, pionek i kenwoody sa dobre do robienia halasu.
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lip 2006, 00:33   

No to zestaw audio w takim razie ulegl modyfikacjom. Szybko poszlo i teraz jest tak:
1.przod wysokie tony MBquart + zwrotnica tejze firmy
2. drzwi dol prawdopodobnie bedzie rockford fosgate 16cm + panel mdf
3. skrzynia prawie bez zmian czyli Jamo. Pisze prawie bo membrany zostaly delikatnie prysniete matowym sprayem dla "odnowienia", bassreflex w skrzyni
4. najlepsza czesc zestawu... wzmacniacz sinus live 504 :)

Jutro pewnie po poludniu zapodam fotki jak to wszystko wyglada :)

W bagazniku bedzie plyta mdf, wytlumienie itp... wlasciwie to planuje caly bagaznik zabudowac. Niestety go nie bedzie... i tak bym tam nic nie wsadzil. Jutro modyfikacje i fotorelacja :)
 
 
nippo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 42
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz/BB
Wysłany: 17 Lip 2006, 03:06   

no i jak tam zabudowa? cos juz poczyniles dobrego? :)
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lip 2006, 08:50   

W tej chwili mam wzmak sinus live'a, modeluje szpachla wlasnie nowe miejsca na wysokie tony w oslonach lusterek, no i wycialem bassreflex do skrzynki. Trzeba mi jeszcze pierscienie ozdobne na te 30tki i nie moge nigdzie dorwac :/
 
 
nippo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 42
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz/BB
Wysłany: 18 Lip 2006, 14:16   

no to mam nadzieje ze pokazesz fotki jak zrobisz wszystko :)

jakie pierscienie? chromowane czy jakie?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Moj ZESTAW. Ocencie...
tajmus Car Audio i CB 9 8 Gru 2007, 23:01
Boss
Brak nowych postów moj subik
prosze o opinie
tomek23 Car Audio i CB 14 30 Sty 2007, 15:58
tomek23
Brak nowych postów Moj sprzecik - prezentacja :))
TroyaN Car Audio i CB 70 19 Lut 2005, 00:32
Gość
Brak nowych postów Moj zetec problem
Mafios Mechanika 8 15 Cze 2008, 09:55
zoharek
Brak nowych postów Moj nowy nabytek
Kurtus Car Audio i CB 5 2 Wrz 2005, 21:37
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.