Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:17
Padło mi oświetlenie
Autor Wiadomość
woyteq
[Usunięty]

Wysłany: 30 Maj 2006, 01:28   Padło mi oświetlenie

A wiec...kupilem nowe zarowki do mojej Fiesciny,takie z bajerkiem bo niebieskie ledy no i najpierw zamontowalem w zegarku...jest git :) pozniej wymienilem zarowke przy regulacji nawiewu i zaczely sie schody a ja chchaielm wymienic zaroweczki przy zegarach to juz wogle zonk bo wysiadlo wszystko tzn.nie swieci mi ani pdswietlenie pokretla od nawiewu, ani regulacja swiatel, ani zegary.Nie wiem o co kaman i jedyne co swieci to zegarek.Podejzewam ze moze bezpiecznik musze wymien ale nie znam sie na tym i jesli nawet to nie wiem ktory i jaki.Prosze o jakies podpowiedzi
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 30 Maj 2006, 07:30   

Trzeba korzystać z wyszukiwarki! Temat jest jak byk w faq w dziale "mechanika" (nie wiem dlaczego tam, ale jest)! http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=11667
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
Jaro
[Usunięty]

Wysłany: 30 Maj 2006, 09:36   

woyteq napisał/a:
tzn.nie swieci mi ani pdswietlenie pokretla od nawiewu, ani regulacja swiatel, ani zegary.Nie wiem o co kaman


Coś źle połączyłeś, pamiętaj o napięciu zapłonu diody LED i polaryzacji.
Sprawdź bezpiecznik, jak masz zapalniczke to wstaw 20 jak nie to 10 wystarcza dla żaróweczek.

pozdrawiam
 
 
woyteq
[Usunięty]

Wysłany: 30 Maj 2006, 11:24   

Bezpiecznik wymieniony czyli ta opcja odpada.Pozostaje to ze zle podlaczylem i tu prosze o pomoc

[ Dodano: Wto Maj 30, 2006 10:29 ]
Jaro napisał/a:


Coś źle połączyłeś, pamiętaj o napięciu zapłonu diody LED i polaryzacji.
Sprawdź bezpiecznik, jak masz zapalniczke to wstaw 20 jak nie to 10 wystarcza dla żaróweczek.

pozdrawiam


Moge prosic jasniej notw Jestem zielony w elektryce i prosilbym o dokladne wskazowki co i jak podlaczyc.Bezpiecznik juz wymienilem ale jeszcze raz zmienie na 10 bo 15 wstawilem.

dzieki za zainteresowanie
 
 
Jaro
[Usunięty]

Wysłany: 30 Maj 2006, 12:42   

Szczegóły

Napięcie zapłonu musi być zachowane aby diody świeciły. Ważniejszy jest prąd jaki płynie przez diody. Jak popłynie za duży (najczęściej wyrównawczy) to dioda się przepala i po sprawie. Poniżej przykładowy schemat jak się diody spina równolegle z zachowaniem: napięcia zasilania równe napięcie zapłonu.



Dla 12 V spinasz je szeregowo-równolegle z ograniczeniem prądu do max 10mA aby troche poświeciły. Wszystko zależy od ilości diod i wartości prądu przy jakim pracują. Poprzeglądaj fora elektroników (elektroda.pl), znajdziesz tam kilka schematów i obliczeń dla układów z LEDami. Jak nie miałeś nic współnego z elektroniką to troche się namęczysz a potem przerobisz całe oświetlenie z żarówek na diody.

Jak przerobić podświetlanie zegarów na niebieskie na diodach było w Tuningu stylistycznym wiele razy i jest znacznie prostsze niż przerabianie pozostałego oświetlenia.

Pozdrawiam
 
 
woyteq
[Usunięty]

Wysłany: 31 Maj 2006, 11:03   

Jaro napisał/a:
Jak przerobić podświetlanie zegarów na niebieskie na diodach było w Tuningu stylistycznym wiele razy i jest znacznie prostsze niż przerabianie pozostałego oświetlenia.

Pozdrawiam


No to akurat znalazłem i faktycznie jest prostsze w wykonaniu. Jeszcze jedno mnie dziwi, czemu z zegarkiem nie miałem takich problemów?Tam poprostu zmieniłem żarówkę na diodę i świeci bez żadnych przeróbek.
W każdym razie dzięki za wskazówki i pozdrawiam
 
 
Jaro
[Usunięty]

Wysłany: 31 Maj 2006, 11:46   

woyteq napisał/a:
jedno mnie dziwi, czemu z zegarkiem nie miałem takich problemów?Tam poprostu zmieniłem żarówkę na diodę i świeci bez żadnych przeróbek


Bo zegarek to jakiś mały układzik z małym prądem i tu nie będzie problemów ze zmianą żarówki na diode.

pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK7] Oświetlenie wnętrza i oświetlenie drzwi - montaż
Piotr76 Elektryka 24 3 Paź 2011, 18:07
Piotr76
Brak nowych postów [MK3] Padło wspomaganie.
bstep Mechanika 3 15 Wrz 2009, 13:05
Gość
Brak nowych postów Czyżby padło radio
lesiokro Car Audio i CB 4 30 Wrz 2008, 16:22
Puff
Brak nowych postów Zegarek i oswietlenie padło...
digital Elektryka 5 26 Mar 2005, 11:29
Gość
Brak nowych postów [MK3] dławiło sie i padło...
tak nagle?
Gość Mechanika 7 30 Lis 2010, 11:26
TomQ


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.