Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
4 Kwi 2008, 10:28
wyciszanie - proszę o radę doświadczonych
Autor Wiadomość
raysoft
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sty 2006, 17:48   wyciszanie - proszę o radę doświadczonych

jak w temacie
które miejsca warto wyciszyć we fieście?
czego użyć? maty czy moze macie jakieś inne sprawdzone sposoby?
i jakie to daje efekty?
pozdr

[ Dodano: Wto Sty 17, 2006 14:51 ]
powoli powoli nie pchać sie :D
a moze nie jasno się wyraziłem?
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2006, 16:57   

Po 1 Drzwi wyciszamy matami bitumicznymi ( pelno ich na allegro polecam firmy APP + pasta bitumiczna dostepne na allegro


Po2 tylne boczki- pasta bitumicznaq + styropian budowlany grubości 20 mm działa naprawde rewelacyjnie miałem taki patent u siebie ( sam wymyśłiłem :-) )


Po3 podłoga bagażnika- maty i pasta bitumiczna naprawdę warto.

po4 jak ci sie chce to zdejmij deske rozdzielczą i oklej matami przegrodę czołową ( to co dzieli silnik od kabiny) ale to już w ch.... roboty


Pozdrawiam .

jeszcze jakieśpytania??

Odłoóż sobie to do lata chyba ze masz ogrzewany garaż, maty nakłada sie przy temperaturze około 18 stopni bo są wtedy plastyczne i klej ładnie łapie.
 
 
raysoft
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2006, 17:39   

cinot napisał/a:

Po 1 Drzwi wyciszamy matami bitumicznymi ( pelno ich na allegro polecam firmy APP + pasta bitumiczna dostepne na allegro

w drzwiach klei się na tapicerke od spodu czy na blachę?
na alegro są APP miękkie/twarde/aluminiowe
co wybrać?

cinot napisał/a:

Po2 tylne boczki- pasta bitumicznaq + styropian budowlany grubości 20 mm działa naprawde rewelacyjnie miałem taki patent u siebie ( sam wymyśłiłem :-) )

zmieści się tam taki steropian gruby?
a maty też tam można zastosować?

cinot napisał/a:

Po3 podłoga bagażnika- maty i pasta bitumiczna naprawdę warto.


cinot napisał/a:

po4 jak ci sie chce to zdejmij deske rozdzielczą i oklej matami przegrodę czołową ( to co dzieli silnik od kabiny) ale to już w ch.... roboty

raczej nie chce mi się
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2006, 18:06   

raysoft napisał/a:
cinot napisał/a:

Po 1 Drzwi wyciszamy matami bitumicznymi ( pelno ich na allegro polecam firmy APP + pasta bitumiczna dostepne na allegro

w drzwiach klei się na tapicerke od spodu czy na blachę?
na alegro są APP miękkie/twarde/aluminiowe
co wybrać?

cinot napisał/a:

Po2 tylne boczki- pasta bitumicznaq + styropian budowlany grubości 20 mm działa naprawde rewelacyjnie miałem taki patent u siebie ( sam wymyśłiłem :-) )

zmieści się tam taki steropian gruby?
a maty też tam można zastosować?

cinot napisał/a:

Po3 podłoga bagażnika- maty i pasta bitumiczna naprawdę warto.


cinot napisał/a:

po4 jak ci sie chce to zdejmij deske rozdzielczą i oklej matami przegrodę czołową ( to co dzieli silnik od kabiny) ale to już w ch.... roboty

raczej nie chce mi się




1 Maty miękkie app aluminiowe sluza do wyciszania komory silnika

Klei się je na blache dzrzwi przez dziry technologiczne je wkladasz i przyklejasz na wewnetrzna czesc tapuicerki polecma gabkę akustyczną( taka w trójkąciki)





2.wejdzie taki styropian nie stosuj tam mat na blache dajesz paste bitumiczna na mnia przyklejasz styropian i na styropian znow pasta
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 17 Sty 2006, 22:28   

Im wiecej maty tym lepiej (byle sie drzwi nie urwaly ;-) )
Dobrze jest tez zakleic wszystkie otwory na zewnetrznym placie blachy 8)
Tu:
http://pictureposter.allb...res/lomax/mata/ moze bez rewelacji 8) ale kilka moich starych fotek pogladowych.

pzdr
 
 
 
Rasta 





Model: Inne auto
Wersja: Focus
Silnik: Inny
Wiek: 44
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 523
Skąd: Wawa
Wysłany: 17 Sty 2006, 22:52   

Zasada jest taka, że do zaklejania otworów w drzwiach mata twarda, a do oklejania blach miękka - trza zrobic komorę dla woofera. Warstw może być nawt kilka, dobrze wytłumione drzwi nawet jak się nimi "jebnie" powinny zamykać się jak w S-klasie :D

Co się tyczy mat APP to mają jedna wadę, jak jest zimno potrafią pekać i się kruszyć (np. w zime). Dobrym rozwiązaniem jest mata dekarska, którą można kupić w Obi itp. Poznasz ją po tym, że wygląda jak aluminiowa APP.

Oczywiście pasta nie zaszkodzi - tu polecam Braxx droga, bo puszka do wymazania drzwi kosztuje jakies 130-150 pln ale warto!

No i polecam robić to jak jest ciepło - opalarka do podgrzewania mat tez sie przyda.

i lubię chleb ze smalcem sie co nie miara - ja powiem szczerze, że w drugiej furce wyręczyłem się już firmą CA. Zabuliłem, ale efekt nieporównywalnie lepszy od moich wcześniejszych poczynań.

Ale, jakto powiadaja trening czyni mistrza :D
_________________
Profesjonalne flokowanie
www.flokowanie.com.pl - 501-055-203
 
 
 
raysoft
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2006, 23:06   

Rasta napisał/a:
Zasada jest taka, że do zaklejania otworów w drzwiach mata twarda, a do oklejania blach miękka - trza zrobic komorę dla woofera. Warstw może być nawt kilka, dobrze wytłumione drzwi nawet jak się nimi "jebnie" powinny zamykać się jak w S-klasie :D

tzn nie walą czy jak?
nigdy nie miałem sklasy ;/

Rasta napisał/a:

ebania sie co nie miara - ja powiem szczerze, że w drugiej furce wyręczyłem się już firmą CA. Zabuliłem, ale efekt nieporównywalnie lepszy od moich wcześniejszych poczynań.

a można wiedzieć ile to kosztowało i co ci robili za tą kasę?
 
 
Rasta 





Model: Inne auto
Wersja: Focus
Silnik: Inny
Wiek: 44
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 523
Skąd: Wawa
Wysłany: 17 Sty 2006, 23:57   

Dobrze wytłumionymi drzwiami nie da się po prostu trzasnąć - one robią PYK!

Oczywiście to nie może być jedynym miernikiem dobrego wytłumienia drzwi. Po prostu zasada jest taka sama ja przy głośnikach do systemu domowego. Jeżeli chcesz żeby głośnik zagrał dobrze musisz umieść do w szczelnej komorze o określonym litrażu.

Dlatego musisz w drzwiach po pierwsze zakleić bardzo szczelnie wszystkie otwory. Do otworów twarda mata, aby konstrukcja była sztywna.

Po drugie, kto robi obudowę głośników z blachy? Dlatego musisz wyłożyć drzwi od wewnątrz matą, a dla czego miękką? Bo lepiej tłumi drgania.

Właśnie przez budowę i kształt drzwi nigdy nie uda się uzyskać takiego brzmienia jak w sprzęcie domowym.


Co się tyczy kosztu porządnego wytłumienia przednich drzwi w firmie CA to około 500 pln. Nie jest to tanio, ale sam koszt użytych materiałów wynosi ponad 200 pln, a uwierz mi roboty przy tyj jest, co niemiara.

Tym bardziej, że jeżeli sam podejmiesz się próby wytłumienia drzwi to gwarantuję ci, że poprawki będziesz robił parę razy. Po prostu tego trzeba się na uczyć - niestety na własnych błędach.

Dlatego jeżeli weźmie się pod uwagę koszt materiałów (porządnych) + czas potrzebny na wykonanie tej czynności to 500 pln wcale nie jest drogo.

Oczywiście to jest koszt wytłumienia podstawowego.

Wytłumienie drzwi można podzielić na 3 etapy. Ostatni to juz wartość niejednej fiesty :sad:
_________________
Profesjonalne flokowanie
www.flokowanie.com.pl - 501-055-203
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Sty 2006, 14:35   

Rasta! Ta mata dekarska jest równierz samoprzylepna? I spełnia też dobrze zadanie jako mata wygłuszająca? Jaki koszt jej jest?
I jeszcze jedno które na allegro są to maty twarde, które miękkie?
 
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 18 Sty 2006, 14:46   

tak jest samoprzylepna , wyglada tak:

uklada sie ja duzo latwiej niz zwykla mate 8) ale jest tez od zwyklej ciensza.
Sprzedawana jest w rolkach (castorama tez) po 10 metrow i roznych szerokosciach.
Taka 25 cm bodajze cos okolo 5-6 dych :-)
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Sty 2006, 15:36   

Molu, ale co spełnia równie dobrze swoje zadanie? Czy raczej nie? Kładłeś jedną warstwe tego?
 
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 18 Sty 2006, 16:39   

Piesek napisał/a:
Molu, ale co spełnia równie dobrze swoje zadanie? Czy raczej nie? Kładłeś jedną warstwe tego?


mysle ze tak 8) kladlem jedna warstwe ,2 bylby profi ;-) moglo byc lepiej ale rolka ledwo mi starczylo na pare drzwi :| a drugiej mi sie juz nie chcialo kupowac :-P
 
 
 
Rasta 





Model: Inne auto
Wersja: Focus
Silnik: Inny
Wiek: 44
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 523
Skąd: Wawa
Wysłany: 18 Sty 2006, 17:56   

na allegro masz maty twarde, bo są tańsze ale jak się odezwiesz do kolesia co handluje matami to na pewno będzie miał miękkie.

Mata dekarska, tez jest samporzylepna - jest miekka i jak molu napisą rózne rozmiary Rolka 10x1 m cos koło 130 pln
_________________
Profesjonalne flokowanie
www.flokowanie.com.pl - 501-055-203
 
 
 
AeRJot
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2006, 09:34   

i ja dozuce swoje 3grosze, zgadzam sie co do efektu po zastosowaniu maty dekarskiej, wyklejona jedna warstwa na drzwi i efekt audio duzo ciekawszy, natomiast co do efektów akustycznych z zewnątrz... same drzwi to jednak troche mało. Polecam dla kazdego kto lubi niezle brzmienie nawet na słabym sprzeciku (po wyciszeniu tylko jednych drzwi, by wyrównac strone wyciszona musiałem zmniejszyc o 4stopnie)
 
 
pab2002 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: S
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 51
Skąd: Komorzno
Wysłany: 20 Sty 2006, 01:57   

Ile trzeba mat na jedne drzwi, takich 25x50cm, żeby było w miarę ok? Ja mam w domu 10 sztuk, czekają na cieplejsze dni 8) . Nie wiem czy i ile jeszcze dokupić, żeby znowu 2 razy drzwi nie rozbierać :? . Tak mi się zdaje że 5 sztuk na wewnętrzną stronę powinno starczyć, ale może ktoś powie jak tto jest w praktyce. A gąbke akustyczną sie daje między tapicerke i blache bezpośrednio, czy dziury najpierw matą zakleić?
 
 
 
Rasta 





Model: Inne auto
Wersja: Focus
Silnik: Inny
Wiek: 44
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 523
Skąd: Wawa
Wysłany: 22 Sty 2006, 21:09   

Mat może być za mało - no najlepiej to dziury blachą zatkać hehe, ale to juz sporo zabawy, raz taka akcję widziałe na sieci! Tapicerkę najlepiej pasta potraktować.
_________________
Profesjonalne flokowanie
www.flokowanie.com.pl - 501-055-203
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] Proszę o ocenę samochodu.
W tym temacie prosimy o ocenę auta z ogłoszenia i prośby o sprawdzenie
Freeman Przed zakupem 298 21 Maj 2021, 05:43
mariusz131
Brak nowych postów [MK6] Kilka problemów technicznych - proszę o radę
stiken Mechanika 6 14 Sie 2009, 01:53
Gość
Brak nowych postów [MK7] Proszę o radę jaką wersję wybrać
DeeM Przed zakupem 42 28 Paź 2013, 14:13
Parzych
Brak nowych postów Radio, głośniki, tuba - czy dobry zakup, proszę o radę.
proszę o rade
Gość Car Audio i CB 3 16 Maj 2011, 19:38
skola
Brak nowych postów wyciszanie radia
marcus_87 Car Audio i CB 5 21 Cze 2006, 09:41
Kamil


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.