Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zamknięty przez: DziDzia
20 Kwi 2014, 09:53
[MK3] Fiesta 1.3i by Hinuś
Autor Wiadomość
Hinuś 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Wrz 2009, 19:05   [MK3] Fiesta 1.3i by Hinuś

Hinuś
Marcin
Fiesta MK3
Model, CX FUN
MK3 93r.
1.3i OHV 60KM. (z czego 20 chyba zdechło hehe)

Witam, chciał bym przedstawić moją skromną fieścinkę (czerwona strzała :P ). Autko dostałem w spadku po ojcu, ponieważ kupił sobie nowy samochód. Fiesta pierwotnie kupiona w komisie w 2001r. jako składak. Przejechane ma 150 000 KM (licznik się kręci drugi raz :P :P), silnik po za charakterystycznym klekotem, jest bezawaryjny i bezobsługowy (po za płynami eksploatacyjnymi itp.). Nigdy nie stał na drodze, błagając o pomoc.
W roku 2008 fofi została trafiona w prawą stronę. Lekko, ponieważ gość wyjeżdżał z podporządkowanej ulicy, i wymusił pierwszeństwo, więc tak jak zaczął za przednią lampą, tak skończył na tylnym nadkolu. Wyglądało to dość groźnie, jednak geometria nie została naruszona. Wymiany wymagały błotnik, drzwi, i tylne nadkole (reparaturka). Nawet lampy zostały całe hehe. W lipcu tego roku Fieścina przeszła kapitalny remont ze względu na wszech obecnego "RUDEGO WYJADACZA", ale o tym dalej.

Wykonane prace:
wymiana obu błotników, obu reparaturek, tylna klapa (była tak zjedzona, że szybę wypchnąłem jednym palcem hehehe), przedni zderzak (był nie do odzyskania po kontakcie z kłami psów), przednie prawe drzwi, przedni dolny pas (ten pod zderzakiem). Na koniec poszedł do lakiernika :)

Zmiany wizualne:
białe kierunki, kołpaki ala BBS, nowy lakierek, kusterka w kolorze nadwozia,kolorowa gałka zmiany biegów.

Zmiany mechaniczne:
brak ze względu na to, iż ten silnik nie nadaje się do modyfikacji, a jeśli tak to pochłonie duuuuuużo kasy.

Sekcja audio:
Jednostka centralna JVC KD-G322, głośniki przednie COBRA 70W RMS (oryginalne forda) i do tego tweeter VK odcięty kondensatorem 4,7uF. Tylne głośniki w półce, MAGNAT Edition 693 6x9" napędzane wzmacniaczem Alphard Weier 2x300W, Subwoofer DIY, narazie z głośnikiem Alphard nie pamiętam modelu, napędza go wzmacniacz Magnat Crusader 560W.

Inne zmiany:
zamek centralny, klapa otwierana przyciskiem oraz z pilota, zegary z obrotomierzem.

Planowane zmiany:

Wizualne:
przyciemnienie szyb, nakładka na końcówkę wydechu.

Mechaniczne:
wymiana całego wydechu na nowy, może z tłumikiem końcowym basowym, wymiana cewki zapłonowej i kabli WN, wymiana sprzęgła (pewnie nie długo mnie to czeka, bo już słychać pisk po wysprzęgleniu).

Audio:
Zmiana radia na Pioneer deh-2900mp, głośniki przednie Helix dark blue, tylne Pioneer z jakiejś nowszej serii, głośnik basowy Pioneer TS-W307D2 (do niego docelowo wykonana była obecna skrzynia BR), subwoofer napędzany będzie wzmacniaczem Peiying Alien 500W RMS. Reszta głośników pod radyjko.

Inne:
konserwacja całego podwozia przed zimą, i to w zasadzie tyle. Aha jeszcze mycie silnika, bo zabrakło czasu po lakierowaniu na umycie :P :P

Oceniajcie, komentujcie, podziwiajcie hehe. Przepraszam za słabą jakość fotek, robione były SE K800i.



Ostatnio zmieniony przez trzeci 26 Wrz 2009, 21:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 26 Wrz 2009, 19:26   

Witam kolege z BDG :)
Auto wyglada na zadbana sztuke, a jesli bedziesz chcial caly wypis tego co to za wersja itp to na PW wyslij mi numer VIN.
Jak mozesz to dodaj foty z wnetrza auta bo fotele jakies takie S-ko podobne... :)

Pozdro
_________________

 
 
 
Hinuś 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Wrz 2009, 19:41   Fiesta 1.3i by Hinuś

lepiej kolega nie chce wiedzieć i widzieć jak wyglądała przed remontem heheheh
niestety mam tylko takie zdjęcie, jutro moge dopiero zrobić lepsze.
Fordon, wysłałem do ciebie PW.
 
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 26 Wrz 2009, 20:19   

Kołpaki beee :> kołpak nigdy nie będzie alusem :-P fiesta fajna, zadbana, po blacharce... oby długo i bezawaryjnie służyła :)
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
Hinuś 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Wrz 2009, 20:35   Fiesta 1.3i by Hinuś

To nie widziałeś chyba jak wygląda na oryginalnych kołpakach forda.......to jest dopiero BLEE!! koła wydają sie 12";/
Gdybym chciał alusy to muszę liczyć kolejne 500PLN wkładu + zestaw 16 szpilek.....bo te co mam są za krótkie bo przymierzałem ładne alusy. A na to, to już mi szkoda kasy. Itak wsadziłem w remont 1400PLN. A po to wymyślili takie kołpaki, żeby ludzie to wykorzystywali, kiedy nie stać ich na drogie felgi.
 
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 26 Wrz 2009, 20:45   

Kwestia gustu. Ja wole już stalówki niż jakieś kołpaki udające coś czym nie są (ale to oczywiście moje zdanie). I ja mam oryginalne fordowskie kołpaki na zimówkach :-p i wg mnie ładne są :-P (to jeszcze zależy jaki miałeś wzór).
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
Hinuś 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Wrz 2009, 20:58   Fiesta 1.3i by Hinuś

No wzór masz niżej. A tak apropo, gdybym miał więcej kasy, to też założył bym zderzaki od futury. Bo początkowo miałem taki zamiar, ale koszty mnie zjadły. Wracając do kołpaków, fiesta ma fabrycznie za mało do pokazania za felgami, żeby dawać alusy we wzorze moich kołpaków. Kołpaki razem z felgami w czarny mat również się dobrze prezentują. Bynajmniej miałem okazję usłyszeć na ten temat kilka miłych opinii, od ludzi np na parkingach.
 
 
 
m3style 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Sport
Silnik: 2.0/16V
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 25
Skąd: Z daleka
Wysłany: 26 Wrz 2009, 21:24   

ładna ładna :D iii zadbana. Jakieś aluski i będzie poezja :) bo w końcu czerwone jest szybsze :P
 
 
luki 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 1676
Skąd: Kraków/Zakopane
Wysłany: 26 Wrz 2009, 21:30   

Zadbana i to cieszy :ok: .
Ale tak jak przedmówcy felga to podstawowa rzecz nadająca autu smaku, ja bym dorzucił jeszcze jakąś małą glebe powiedzmy dedykowane sprężynki eibach -35, naprawdę dużo się zmienia w wyglądzie i co najważniejsze w prowadzeniu.
_________________
Jest seFieścina
jest i modneo
KTT- "Klej, Taśma, Trytytki"
 
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 26 Wrz 2009, 21:33   

ja mam ładniejsze kołpaczki ;) no cóż, zbieraj kasę i kiedyś jakieś alu zarzucisz :)
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 26 Wrz 2009, 21:44   

Bardzo miło czyta się twój opis. Lubie jak ludzie dbają o auta :hihihi:
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
Hinuś 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Wrz 2009, 21:51   

Panowie, dziękuję za opinię, ale ja nie będę modyfikował bardziej fofi, bo to nie jest mój cel. To autko wyremontowałem z musu, a nie z przyjemności i nadmiaru kasy. Włożyłem w nią bardzo dużo pracy, a celem było doprowadzenie jej do stanu używalności, i wyglądu samochodu, a nie zardzewiałej,kolorowej taczki. Wiem, że lepiej wyglądałaby na alusach, z pakietem XR, obniżona itd. To co bym włożył w te wszystkie modyfikacje, to z pewnością byłoby warte pół samochodu który mam zamiar kupić. Fieścina z założenia ma jeździć do końca przyszłego roku, a potem chce ją sprzedać za w miarę przyzwoite pieniądze. Chociaż nie wiem ile może być warta w takim stanie jak jest np teraz.
 
 
 
Jo_eL 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Jacek
Wiek: 35
Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 20
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 26 Wrz 2009, 22:36   

Ładnie się prezentuje fieścinka... zadbana w 100% :ok:

a co do poprzednich kołpaczków ... tych oryginalnych ... to takie to ja mam u siebie na stalówkach ... tylko ze jedynie 2 mi zostały kołpaczki ... bo 2 kolejne gdzieś mi powiało ;-(
 
 
Hinuś 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Wrz 2009, 15:14   Fiesta 1.3i by Hinuś

Myślałem, czy nie założyć jakiegoś tłumika sportowego. Na allegro gość z Bydgoszczy sprzedaje tłumiki basowe po 120PLN. Zastanawiam się tylko, czy ten tłumik nie będzie dawał efektu, jakby go wcale nie było heheh. A nie wiem też czy nie pogorszy sprawy fakt, że mam wypruty katalizator. Kolega w golfie ma sportowy tłumik, a jak wywalił katalizator to zrobił się jak fabryczny heheheh
Może któryś z kolegów doradzi?? wrazie co to dam linka.

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2009 17:14 ]
To jak??..... doradzi któryś z kolegów?? :) :):)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.