Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
19 Lip 2009, 15:43
Jak dostosować drzwi i słupki do głośników ?
Autor Wiadomość
clain
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lis 2007, 17:28   Jak dostosować drzwi i słupki do głośników ?

Witam serdecznie ;) Jakiś czas temu dołączyłem do grona posiadaczy Forda Fiesty i to mój pierwszy post na tym forum więc jednocześnie chciałem się przywitac :)

Wracając do tematu, chcę kupić głośniki do mojego autka, i z opinii jakie dajecie i co polecacie wybrałem http://allegro.pl/item259...y_dyst_mdf.html

Chciałem teraz zapytać, w jaki sposób dostosować wgłębienie w drzwiach do rozmiarów tych głośników, oraz jak zdjąć te "zaślepki" przy lusterkach by tam włożyć te małe głośniczki wysoko tonowe? i jak to podłączyć ? Mam te małe głośniczki podłączyć jaki przednie a basowe, jako tylne ? Oraz, jak którędy przeprowadzić kable do tych małych głośników? Jednocześnie chciałem zapytać, jak wygłuszyć drzwi i na czym to polega, bo przeglądając nie mogłem znaleźć zadnego opisu (może po prostu nie potrafię :ups: )

Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady ;)

Pozdrawiam
Szymek
 
 
frodo666
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lis 2007, 21:31   

wygłuszyć wiem jak .znajdziesz to na stronie tutaj http://www.powe.pl/fiesta.html . maty kupisz na allegro 5-7 zł za 25cmX50 cm/sztuka. pozatym głośniki podłaczasz w zależności jak masz radio . bo głośniki i tak będziesz miał przednie także jak podłaczysz to nie ma różnicy. ja mam 4 wyjścia w radiu i mam podpięte tweetery przód i basowe sa niby na tył ale tak jak już pisałem to poprostu daje możliwość regulacji nimi jak już będziesz chciał to na radyjku sobie wyregulujesz :) . tą osłonkę plastikową trzyma chyba jedna śrubka , nie jestem pewien albo to jest pikuś hehe. kable musisz puścić , jak masz ogranicznik w drzwiach to niżej idzie taka gumowa rurka i nią musisz z auta poprowadzić przewody. jakby co to pytaj na gg.6207026

Amen. :twisted:

[ Dodano: Pią Lis 02, 2007 21:32 ]
do tych tweeterów są zwrotnice osobno czy są wbudowane ??
 
 
clain
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lis 2007, 01:48   

Dzięki za odpowiedz ;) Jeszcze mam tylko pytanie, jak włożyć w te otwory głośniki 160mm jak te z linka ? :P Jest gdzieś jakiś tutorial lub coś w tym stylu, pokazujący jak rozwiercic te otwory itp ?
 
 
frodo666
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lis 2007, 12:43   

jakie otwory chcesz rozwiercać?? głośniki te co kupujesz mają inny rozstaw otworów na śruby , także bierzesz wiertarke w blasze w drzwiach wiercisz dziury i dobrymi blachowkrętami przykręcasz . sam tak będę robił :) no a w tapicerce to bedziesz musiał dziure powiększysz chyba, a kieszeń to już bedziesz musiał zmodyfikować hehe

[ Dodano: Sob Lis 03, 2007 12:47 ]
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=24898 <<<patrz tutaj
 
 
clain
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lis 2007, 23:40   

frodo666 napisał/a:
jakie otwory chcesz rozwiercać?? głośniki te co kupujesz mają inny rozstaw otworów na śruby , także bierzesz wiertarke w blasze w drzwiach wiercisz dziury i dobrymi blachowkrętami przykręcasz . sam tak będę robił :) no a w tapicerce to bedziesz musiał dziure powiększysz chyba, a kieszeń to już bedziesz musiał zmodyfikować hehe

[ Dodano: Sob Lis 03, 2007 12:47 ]
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=24898 <<<patrz tutaj


Chodziło mi o te dziury w drzwiach, bo tam standardowo wchodzą głośniki chyba 130mm a te maja 165 mm wiec nie wiem czy się stam zmieszczą poprostu, czy trzeba zastosować jakies dystanse czy cos ;p Ale skoro mowisz że się zmieszczą to wierze ;) głośniki juz zamowilem, czekam aż przyjdą i biorę się za montaż ; )
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 4 Lis 2007, 13:54   

musisz kombinowac jesli bedziesz chciała włozyc te 16, w orginalne otwory one nie wejda, przynajmniej u mnie był z tym problem.... ja nawet jak zrobilem dystanse to i tak musiałem podciac w orginalnej tapicerce dziure..
U mnie to wyglada dokladnie tak (z phonocarami 165) :
Zrobiłem z plyty wiorowej o grubosci 18 mm



A nastepnie plyta wiorowa zostala obita gabka a nastepnie czarnym skajem, a na sam glosniczek trafily maskownice.


Jakby co pytaj albo PW albo gg .
 
 
 
clain
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lis 2007, 14:51   

FiFa napisał/a:
musisz kombinowac jesli bedziesz chciała włozyc te 16, w orginalne otwory one nie wejda, przynajmniej u mnie był z tym problem.... ja nawet jak zrobilem dystanse to i tak musiałem podciac w orginalnej tapicerce dziure..
U mnie to wyglada dokladnie tak (z phonocarami 165) :
Zrobiłem z plyty wiorowej o grubosci 18 mm
[url=http://img411.images....th.jpg]Obrazek[/URL]


A nastepnie plyta wiorowa zostala obita gabka a nastepnie czarnym skajem, a na sam glosniczek trafily maskownice.
[url=http://img144.images....th.jpg]Obrazek[/URL]

Jakby co pytaj albo PW albo gg .


Całkiem ladnie ;D ja licze sie z tym ze bedzie trzeba podciac troszke tapicerke, ale czy te glosniki wpasują sie w otwór w blasze ? czy bede musiał tez przyciąć blachę jezeli nie chcem zastosowac dystansow ? Bo tutaj kolega pare postów wyżej napisał że jedynie otwory trzeba nawiercic co mnie ucieszyło ;)

Dzięki za pomoc ;)
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 4 Lis 2007, 19:41   

Jak dobrze pamietam to nie wejdzie ten glosnik.. chociaz nie pamietam dokładnie bo to juz dosc dawno robilem, ale wydaje mi sie ze jak glosnik przyłozyło sie do blachy wystawał na ok 2 cm i nie pasował, a co do ciecia blachy to moim zdaniem najlepszym i najszybszym sposobem bedzie poprostu zrobienie dystansow, nie tnij blachy.... jak by byla faktycznie taka potrzeba bo naprawde nie pamietam jakto było....

frodo666 napisał/a:
jakie otwory chcesz rozwiercać?? głośniki te co kupujesz mają inny rozstaw otworów na śruby
a tutaj wydaje mi sie ze kolega Cie zle zrozumiał, ze miał na mysli otwory na sruby... chociaz moze teraz jestem ja w bledzie, wiec nie bede sie wspierał....
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
scenic_17 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 175
Skąd: Stargard Szcz.
Wysłany: 4 Lis 2007, 20:55   

http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=18886
_________________


Samochód jest bogiem,Prędkość nałogiem,Nitro zabawą,A tuning podstawą!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.