Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:15
[poradnik] elektrycznie podgrzewane lusterka
Autor Wiadomość
bash
[Usunięty]

Wysłany: 20 Paź 2004, 19:14   [poradnik] elektrycznie podgrzewane lusterka

Heh - nieco znerwicowany tą modyfikacją umieszczę generalnie same foty - nie mam już sił te lusterka mnie nieco wykończyły - jakieś fatum ciąży nad nimi :)

przewidywany czas - od 3 do ..... godzin

Koszty i materiały:
-mata grzewcza x2 - 20 zł (14cmx8cm)
-dwa wkłady do lusterek (moje tak trzymały że nie mogłem za nic oderwać) 2x17zł
-trochę taśmy dwustronnej
-4 konektorki
-narzędzia (lutownica itepe)
-dużo piwa
-z 8 metrów przewodu (pojedynczego)
-wiertarka i wiertło +- 4 do przebicia się z kablem do lustra
-opaski itepe
-plaster i materiały opatrunkowe do pociątych kawałkami szkła palców

no dobra:

mamy

moja kariera podgrzewacza zaczela sie od nieudanej proby rozklejenia wkladow- nie pomoglo nagrzewanie szkla, oziębianie w zamrażalniku, moczenie 24 godzinne w benzynie ekstrakcyjnej - taśma nie puściła, szkło przy probie oderwania popekalo - kupilem dwa nowe szkla sferyczne i dalsza czesc opisu bedzie z ich udzialem (na tym etapie bylo nawiecej qrew itp.)

mamy matę, robimy w ramce otwory (wypalalem lutownica) pod zlacza



odtluszczamy powierzchnie (noo - ja jeszcze musialem odkleic z wkladow paski samoprzylepne aby przyklic matę)







teraz zdejmujemy boczki w samochodzie (czyli kieszen z drzwi, korbkę (trzyma się na zapince), odkrecamy zaslepke przy klamce) i dostajemy sie do folii izolujacej.
przy okazji odkrecamy srubke trzymajaca plastikowe trojkaty, nacinamy folie aby dostac sie do wewnatrz drzwi do przepustu miedzy drzwiami a kabiną i odkrecamy obudowe lusterek aby przeprowadzic kable za wklady lusterek:









Nalezy pamietac aby zrobic wystarczajaca duzy otwor aby kabel mial miejsce podczas ustawiania lusterka. Pod wkladami w lusterkach polecam zrobic supelek na kablu aby nie wyrwal potem konektorkow z maty.

A tu przepust.


Całość podpialem pod kabel z przekaźnika idacego do tylnej szyby:



Niestety okazalo sie ze nie mam tego przekaznika :) wiec nie sprawdzilem jeszcze jak to wszystko dziala.

BTW - ile kosztuje taki przekaznik? dzis znalazlem jakis uniwersalny za 15 zetow - pasowal fizycznie, logicznie ale nie dzialal :( mimo ze napiecia w gniezdzie są - zwora nie zaskakiwala po podaniu napiecia z przycisku :(

Lusterka na razie polaczylem z soba szeregowo (czyli +6,a po rozruchu +7 wolt na strone)) - tak zalecali w necie - zobaczymy czy wystarczy po 7Watt na strone - najwyzej sie przelutuje - powodzenia w montazu - jak cos niejasne to pytajcie
 
 
Szczur
[Usunięty]

Wysłany: 20 Paź 2004, 21:51   

Ja może to tak skomentuje - Jak dla mnie to ten człowiek prócz wykształcenia to ma TALENT !! i chęci jak widać. Tyle :wink: Pytań nie mam bo ...
Pozdro Bash
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 20 Paź 2004, 21:54   

e tam - przesadzasz szczurek :) miło mi, ale tez przeciez czasem zaskakuję banalnymi pytaniami :shock:
 
 
Thomas
[Usunięty]

Wysłany: 20 Paź 2004, 22:51   

Witam...
No to pewnie taż będe musiał zrobić. A co gorszy jestem :) . A seirio to poprosze o przygotowana wersję porady na stronę FKP. Czekam.
Pozdrawiam
 
 
myka
[Usunięty]

Wysłany: 21 Paź 2004, 00:42   

respect

poszlo do faq 8)
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 21 Paź 2004, 09:59   

Thomas napisał/a:

A seirio to poprosze o przygotowana wersję porady na stronę FKP. Czekam.
Pozdrawiam


ok - porobie dzis dodatkowe foty np odnosnie zdejmowania boczkow i wiecej szczegolow :) w jakim formacie dostarczyc? txt z wklejonymi numerami fot i foty osobno? tak bedzie chyba dla ciebie najwygodniej do wklejenia w phpbb

update: poradnik jest juz w formie artykułu na http://www.fiestaklubpolska.pl/
 
 
lukjar6
[Usunięty]

Wysłany: 21 Paź 2004, 22:44   lusterka

Witam!!!
Uznanie za dla kolegi..
A co do przekaznika to mi rowniez nie zaskakiwal na poczatku, po sprawdzeniu okazalo sie ze jedna szyna jest "+" a druda "-" i tak podlaczylem pod "+", i nie grzaly lusterka, zobazc moze u Ciebie jest podobnie.Z tego co pamietam widoczn na zdjeciu szyna dolna jest z "-"
pozdrawiam
 
 
Ryszard49
[Usunięty]

Wysłany: 22 Paź 2004, 09:58   

bash gratuluję. Przeczytałem artykuł i muszę przyznać że dawno nie spotkałem sie z tak rzetelnie opracowanym tematem.
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 22 Paź 2004, 09:59   

Ryszard49 napisał/a:
bash gratuluję. Przeczytałem artykuł i muszę przyznać że dawno nie spotkałem sie z tak rzetelnie opracowanym tematem.


polecam pełniejszą wersję w postaci artykułu na stronie klubu :) dziękuję i czekam na Twój wynalazek :)
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lis 2004, 15:17   

update do powyzszych informacji:

polaczenie szeregowe, bezpieczniejsze dla szkla a szczegolnie dla kiepskiej jakosci warstwy odblaskowej bylo jednak nieco zbyt powolne - przy okazji rozdzielenia obwodow polaczylem wklady rownolegle, pelne napiecie na strone, zalaczane przez osobny przekazniczek i guziczek :)

voila:

 
 
Thomas
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lis 2004, 15:22   

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lis 2004, 16:57   

:D thnx pvzon za guziczek :) wlasciwie komponenty do zlozenia sztuki :)
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lut 2005, 19:21   

do przeczyszczenia, zamkniecia i do archiwum - temat na tyle ciekawy ze raczej nie jest do wyrzucenia - za bardzo sie napracowałem :wink: :twisted:
 
 
picio_18
Gość
Wysłany: 28 Wrz 2006, 21:35   

Jest to możliwe jeżeli masz opalarkę i podgrzejesz te plastiki co trzymaja szkło!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK4] PORADNIK - jak zrobić elektrycznie otwierany bagażnik
...troche na raty, różnymi środkami ale działa :)
Marcin Elektryka 27 30 Sty 2012, 23:48
peugeot40619tdi
Brak nowych postów [MK7) 2014 Lusterka składane elektrycznie - awaria
langolier Elektryka ogólna 7 9 Sie 2019, 17:16
cybuszek
Brak nowych postów Podgrzewane lusterka
Kiedy się włączają?
LiSoQuan Elektryka ogólna 2 13 Kwi 2021, 15:09
LiSoQuan
Brak nowych postów podgrzewane lusterka
xeper Elektryka 11 23 Wrz 2005, 22:59
Gość
Brak nowych postów [MK6] Podgrzewane lusterka
pawel182 Elektryka 12 18 Maj 2010, 09:09
Skfarek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.