
|
Czujnik od start-stop |
Autor |
Wiadomość |
kbrozynski
Model: Ford Fiesta Mk7`16
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 47 Dołączył: 29 Sie 2021 Posty: 2 Skąd: Orzesze
|
Wysłany: 10 Paź 2022, 19:48 Czujnik od start-stop
|
|
|
Cześć , czy można prosić o podpowiedź gdzie jest czujnik od systemu start stop w silniku 1.0 ecobost ? System nie dziala a lampka świeci cały czas i nie reaguje na przyciskanie, albo zwarcie na wtyczce albo uszkodzony czujnik tak podejrzewam. |
_________________ Krzysztof |
|
|
|
 |
FFDriver

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013 Posty: 636 Skąd: stąd
|
Wysłany: 2 Lis 2022, 20:33
|
|
|
Pisałeś, że była wymieniana skrzynia biegów. Na skrzyni jest zamontowany czujnik do systemu start-stop przy wodziku. Teraz pytanie czy został przełożony stary czujnik czy jest założony ten, który był w nowej skrzyni? Nie można wykluczyć, że przy zakładaniu mechanik go uszkodził, albo uszkodził gniazdo lub wtyczkę. Może tylko nie jest poprawnie wpięta wtyczka. Dostęp do czujnika w pewnym stopniu jest przez lewe nadkole. Tamtędy leci przewód do czujnika po plastikowej obudowie. Ta obudowa osłania wodzik. Jeśli ściągnie się koło to można spokojnie sprawdzić czy na pewno jest wpięty, czy piny nie są uszkodzone.
Zakładam, że nowa skrzynia miała swój czujnik. Także w zależności od tego, który został zamontowany można założyć ten drugi.
Tak w ogóle to w sumie jest niezły patent jak wyłączyć na stałe system start-stop, wystarczy wypiąć tą wtyczkę
Tak przy okazji co było powodem wymiany skrzyni? Trochę chyba za świeże auto na problem ze skrzynią?
[edit]
Tutaj masz wszystko rozrysowane --> link
Cewka z gniazdem pod wtyczkę to element 7F293 |
_________________ --<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 |
|
|
|
 |
|
Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.
| |
|