Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK5] Moja czerwona perełka
Autor Wiadomość
VonFeim 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Trend
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Wojciech
Wiek: 29
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Lis 2013, 23:41   [MK5] Moja czerwona perełka

Witam serdecznie :) Zarejestrowałem się na forum niedawno gdyż od września bieżącego roku stałem się właścicielem fiestki :) Jest to moje pierwsze autko, planowany był golf3 bądź audi 80 b3, ale ostatecznie pokierowałem się rozsądkiem i jest czerwona perełka :)

1. NICK: VonFeim
2. IMIĘ: Wojciech
3. MODEL: Fiesta MKV
4. WERSJA: ???
5. ROCZNIK: 2000r (pierwsza rejestracja 7.12.2000r)
6. SILNIK: W dowodzie 1.3, na silniku 1.25 ZETEC-S 16v
7. OPIS AUTA:

Wyposażenie - czy jest tu o czym mówić?
- radio 3000TRAFFIC;
- zagłówki na tylnej kanapie;
- airbag kierowcy;

Drugim właścicielem Perełki była moja oby przyszła teściowa której bardzo zależało na tym aby auto pozostało u kogoś znajomego gdyż przywiązała się do auta na tyle, że do tzw. żyda oddawać nie chciała. Pierwszym właścicielem był dziadek który auto kupił i poruszał się tylko na działkę i z powrotem. Podczas użytkowania go przez moją teściową autko w większości czasu stało gdyż blisko do pracy i wręcz było nieopłacalne poruszanie się po zatłoczonym mieście kiedy metro tak blisko :) I tak samo jak pierwszy właściciel tak i ona użytkowała go praktycznie tylko w weekendy i na niewielkie podróże wakacyjne. Dodam jeszcze, że użytkowała ją 5 lat :) Nadeszła pora zdania przeze mnie prawka no i rozmyślania nad tym pierwszym autem. Tak jak wspomniałem wcześniej wybierałem pomiędzy golfem 3 i audi 80 b3, ale ostatecznie pokierowałem się rozsądkiem (cena + przebieg no i tzw. pewniak) i za niewielką namową mojej kobiety tak się stało :) Jestem 3 właścicielem auta które pokochałem już po tygodniu użytkowania i przyznam szczerze, że moja luba jest bardzo o auto zazdrosna hehe :)
Auto na dzisiejszy dzień ma przejechane 98 tysięcy, ale jak każdy samochód pomimo jak dla mnie jego młodego wieku miał parę minusów którymi musiałem się zająć. Jednym z nich była rdza która zżerała nadkola i maskę oraz jakieś drobne błędy w postaci problemu z alarmem i światłem które też z czasem zostały rozwiązane :)

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne:
- Teraz na jesieni pozbyłem się rdzy z tylnych nadkoli i maski, kolor nie jest idealnie dopasowany co widać na zdjęciach, ale to dlatego iż chciałem zdążyć przed zimą aby nie pogarszać ich stanu. Na wiosnę będzie dorabiany oryginalny lakier i ponownie będę wykańczał nadkola aby wszystko ładnie do siebie pasowało i wyglądało :)
b. mechaniczne:
- na razie nic;
c. audio:
- poprowadzenie kabli na tylne głośniki i podłączenie głośników alpine (dokładnie nie wiem jakich gdyż je dostałem);
d. inne:
- wymiana żarówki podświetlenia wnętrza kabiny na rurkową ledową;
- wymiana żarówek W5W (tablica rejestracyjna, bagażnik) na żarówki LEDOWE;

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: plany zawsze jakieś są, ale nie zawsze finanse pozwolą na ich realizację. Marzą mi się zderzaki od sporta :) No i wymiana maski.
- wymiana lewej bocznej szyby (kierowcy)
- przyciemnienie tylnych szyb;
- felgi (jeszcze nie wiem jakie, na wiosnę będę polować);
- kupno zaślepki na przedni zderzak;
b. mechaniczne:
- na razie nic, mimo, że to 1.25 16v to i tak jestem zadowolony :) 160km/h na nowej trasie z czego czułem, że jeszcze idzie... ale jak zobaczyłem jakie spalanie jest to sobie odpuściłem :9: Wiadomo, chciałoby się coś mocniejszego, ale od czegoś zacząć trzeba, a nasi ojcowie na syrenkach czy trabantach zaczynali i na moc nie narzekali :D
c. audio:
- chętnie wymieniłbym oryginalne radio 3000TRAFFIC na 6000CD RDS E-O-N;
d. inne
- zamontowanie podświetlenia nóg przód i tył oraz lepsze oświetlenie bagażnika wszystko projektu Pana Rafaello :)
- odwiedziny pralni tapicerki samochodowej gdyż siedzenia nie są w najlepszym stanie;

10. FOTKI AUTA
Niestety zdjęć od początku gdy go tylko zakupiłem prezentujących go w całości nie mam, ale proszę:

Pierwsze zdjęcie po zakupie:



Prace renowacji maski i nadkoli:












Powoli przed siebie zrobi się wszystko aby ładnie autko wyglądało :)
To tyle na razie zdjęć :) Jutro postaram wam się pokazać środek auta. Pozdrawiam.

/Edit: poprawione, widać już miniaturki :)
Ostatnio zmieniony przez VonFeim 26 Lis 2013, 15:01, w całości zmieniany 4 razy  
Profil Facebook
 
 
hanysek 
Arbuzowy artysta FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 861
Skąd: Kalety
Wysłany: 12 Lis 2013, 00:57   

ale wrzuc miniatury :-P
_________________
Była Mk2 1,1 Czerwono
Była Chianti 1,3 skasowano
Jest XR2i Czarno Perła
Turbo było ale sie zmyło :(
dawaj czadu! ale nie siebie!
 
 
 
modell1 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1870
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 12 Lis 2013, 21:52   

Twoja walka z rudą nie do efektu niestety i tak się pojawi. Nie wiem czy malujesz sam sprajem itp. Dopóki nie wstawisz nowych blach to tak wyjdzie rdza. Ale życzę powodzenia w zabawie przy aucie. Pakiet Sporta jak najbardziej :)
_________________

 
 
 
Grax 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Courier
Silnik: 2.0 16V
Imię: Mariusz
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 359
Skąd: Gloskow
Wysłany: 12 Lis 2013, 22:39   

Kolejna fiestka do waw teamu . Witamy seeeeerdecznie :D
_________________
Wejdz i zostaw komentarz rady pomysły co robić dalej.....
Profil Facebook
 
 
 
VonFeim 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Trend
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Wojciech
Wiek: 29
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Lis 2013, 23:05   

Moje pierwsze autko więc w niektórych sprawach jestem zielony no i w miarę możliwości finansowych staram się zawsze coś zrobić :) Chodziło głównie o zabezpieczenie ich w jakiś sposób na zimę bo czułem, że po zimie to już w ogóle nie miałbym co robić. Na wiosnę miało iść do poprawek, ale chyba się was posłucham i po zimie może zajmę się tym tak jak mówicie :) Na razie w zmianach mechanicznych nic nie planuje, chce auto doprowadzić do porządku wizualnie bo trochę było przez kobietę zaniedbane :D Gdy osiągnę ten efekt będę myślał dalej czy inwestować w ulepszenia mechaniki czy może mądrzej będzie kupić mocniejszą fiestkę :)
_________________

Profil Facebook
 
 
modell1 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1870
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 13 Lis 2013, 21:31   

Dobrze mówisz. A takie poprawki na zimę starczą :) . Zawsze lepiej niż ruda. A co do mocy to inna sprawa, jak przyjdzie na to czasz to pisz :)
_________________

 
 
 
tadzias 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tadek
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1321
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 14 Lis 2013, 14:27   

modell1 napisał/a:
poprawki na zimę starczą

a po zimie blacha do wstawienia :)

życzę bezawaryjnego toczenia :)
 
 
VonFeim 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Trend
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Wojciech
Wiek: 29
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Lis 2013, 15:03   

Tak jak napisałem wcześniej. Dziękuję :) Ogólnie po przeczytaniu waszych tematów z waszymi fiestkami jestem na tyle zmotywowany do działania że hej! :D Po zimie zabiorę się za porządne wykonanie nadkoli i przede wszystkim upoluje maskę :-P teraz czekają mnie prace zabezpieczeń przed zimą i na pewno chce w tym miesiącu jeszcze wykonać podświetlenie nóg i schowka według projektu Pana Rafaello, tylko czekam na chwile wolnego czasu...
Profil Facebook
 
 
VonFeim 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Trend
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Wojciech
Wiek: 29
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Gru 2013, 13:34   

Witam serdecznie. Nie chciałem zakładać nowego tematu by nie robić syfu to raz, a dwa nawet nie wiem gdzie mógłbym się z nim skierować... do jakiego działu. Prace w fieście idą powolutku do przodu, na okres zimowy trochę jestem wstrzymany. Mam do was pytanie dotyczące spodu maski... mam wrażenie, że brakuje trochę tego materiału pod spodem (nie wiem jak to fachowo nazwać), czy u was tym materiałem jest pokryty cały spód maski? Będę wdzięczny za odpowiedź.

@Edit: sprawa już nie ważna, wszystko zostało wyjaśnione :)
_________________

Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK5] Fiesta MK5
Fordy Fiesta V generacji (1999-2002)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:32
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów [MK3] Czerwona Perełka
dreapheus Nasze auta 2 17 Lip 2012, 12:31
dreapheus
Brak nowych postów [MK7] Moja czerwona strzała
kasaja Nasze auta 8 9 Lis 2013, 22:27
van
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK4] Moja now czerwona strzała
czeka mnie jeszcze dużo pracy
dida Nasze auta 25 25 Gru 2008, 19:53
dida


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.