Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Fiesta Mk5: Przednie glosniki// jakie sie moga zmiescic:)
Autor Wiadomość
smyk2727 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Inna
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Mateusz
Wiek: 35
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 28 Lip 2009, 14:11   Fiesta Mk5: Przednie glosniki// jakie sie moga zmiescic:)

Witam, moze ktos sie orentuje o jakiej wielkosci glosniki moge zamontowac w przednie drzwi, z tego co sie orientuje 13,5 bez rpoblemu moge zapakowac// wieksza srednica z tego co wiem wiaze sie z dystansami czy panelami z tego co wiem takie dystanse pozostaja szpetne a panele zbyt kosztowne. Obecnie z przodu mam serie z tylu w bagazniku Glsonik Emphaser impulse s4 250W rms wzmacniacz Magnata Monoblocka radio Alpine Cda 9847 i gdy slucham troszke glosniej wymiekaja mi przednie glosniki.... prosze jakas rade co do mozliwosci zamontowania jakis rozsadnych glsonikow
_________________

 
 
 
dark86ford 


Model: Inne auto
Wersja: X100
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Darek
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 760
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 28 Lip 2009, 14:32   

smyk2727, na przod wrzuc sobie jakis system dzielony (glosniki + wysokotonowe), osobiscie w mojej mk5 mam infinity 5020cs i pod wzmakiem sony xplod graja baaardzo czysto i naprawde sa godne polecenia
poza tym po co wrzucac wieksze glosniki?? wystarczy o wiekszej mocy i wysokiej jakosci sprzet i efekt bedzie lepszy niz wiekszy kosz/membrana w innym glosniku
na twoim miejscu bym postawil na jakosc i seryjny rozmiar glosnikow :hihihi:
_________________
2009-2013-mk5 1,25
2013 - mk3... ale niestety nie fiesta...
www.bkib.pl
www.audytbezpieczenstwa.com.pl
 
 
 
smyk2727 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Inna
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Mateusz
Wiek: 35
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 28 Lip 2009, 15:17   

powiem tak wiadomo ze sa pewne koszty ktore mnie ograniczaja, zestaw odseparowany na przod ok ale tak do 150zico. preferowalbym uzywki z allegro, i na przod sygnal bym posicl bezposrednio z radia, nie chcialbym sie pchac w zmacniacz, w zasadzie mam wzm kenwood ps100 ale nie bylo sensu go podpinac pod seryjne glosniki:D ja myslalem o jakis 16,5 na dystansach ale widze ze bedzie z tym problem
_________________

 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 28 Lip 2009, 15:18   

Da się wsadzić spokojnie 165 (sam takie mam), więcej bym nie próbował, bo może Cię czekać przykra niespodzianka.
Wsadzając 165 i dystanse do nich, całość mieści się pod boczkiem - nic nie wystaje, nic nie widać - wygląda jak fabryka. Zresztą chcesz, to zajrzyj tutaj: KLIK i sam sobie zobacz, czy przy zamontowanych 165mm, widać coś "szpetnego".

Co do jednego z Darkiem się zgadzam - zestaw odseparowany to podstawa, z tym że gdybym miał drugi raz wybierać, to wybrałbym to co mam - nowe, porządne gwizdki w oryginalne miejsca i 165mm na dystansie. No i w wygłuszenie bym zainwestował na Twoim miejscu (mnie się nie chciało, zbyt leniwy jestem :P )
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
dark86ford 


Model: Inne auto
Wersja: X100
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Darek
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 760
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 28 Lip 2009, 20:24   

Pufcio, masz racje, mozna by bylo wygluszyc autko (lub chociaz same drzwi) bo to juz zmienia na + efekt
a co do glosnikow 135 lub 165 na dystansach, to nawet przy 135 moga byc niespodzianki hehe, ja do moich musialem zalozyc 4mm dystanse bo szyba obcierala mi o kosz glosnika :twisted:

smyk2727, na twoim miejscu tak czy inaczej bym pociagnal wiazke miedzy wzmakiem a glosnikami, naprawde zauwazysz roznice miedzy mocą z radia a mocą ze wzmaka (sam tez mialem podlaczony przod pod radio a tyl pod wzmaka, ale po pewnym czasie zaczelo mnie irytowac to ze z tylu gra glosniej niz na przedzie, co mnie zmotywowalo do podlaczenia sie pod wzmaka - 2h i gotowe)
_________________
2009-2013-mk5 1,25
2013 - mk3... ale niestety nie fiesta...
www.bkib.pl
www.audytbezpieczenstwa.com.pl
 
 
 
Chrise 


Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Krzyś
Wiek: 39
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 33
Skąd: Tychy
Wysłany: 30 Lip 2009, 12:09   

Witam!!!
Podepnę się pod temat ale troszkę z innym pytaniem!!
Od jakiegoś czasu mam wielkie problemy z radiem które chcę wymienić (tak mi doradzono) bo to niby wina radia.
Instalacja radiowa fabryczna, antena (zamiennik) kupiony na allegro.
Mianowicie radio ma wielkie problemy z znalezieniem jakiejkolwiek stacji a jak już znajdzie przeważnie tylko RMF FM to po chwili sygnał zanika lub jest tak fatalny że w ogóle nie da się słuchać.
Na allegro znalazłem dwa modele radia z Pionieer:
1. DEH-2120UB 403zł z USB na przodzie
2. DEH-1120MP 309zł bez USB
Czy warto dołożyć tą stówkę i kupić model wyższy?? Na stronie producenta www.pionieer.pl nie zauważyłem żadnych różnić jeśli chodzi o parametry, jedynie co to te USB w 2120UB na przednim panelu.
Radia chcę używać jedynie do słuchania radia :P i ewentualnie od czasu do czasu jakiejś MPtrójki :)
Może polecicie mi jakieś inne, warte uwagi modele, w rozsądnej cenie ok 400zł
Jak zamontować z tylu parę głośników, w fabrycznych miejscach przeznaczonych na ten cel, potrzebne są jakieś dystanse, przejściówki lub coś innego w tym stylu?
_________________
Nie ma głupich pytań, są Tylko głupie odpowiedzi :)
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 30 Lip 2009, 12:17   

Chrise napisał/a:
Jak zamontować z tylu parę głośników, w fabrycznych miejscach przeznaczonych na ten cel, potrzebne są jakieś dystanse, przejściówki lub coś innego w tym stylu?


Tak, takie:

http://www.allegro.pl/ite...da_121_tyl.html
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
smyk2727 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Inna
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Mateusz
Wiek: 35
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 31 Lip 2009, 20:12   

Chrise Jesli nie chce ci zbierac fal radiowych mozesz latwo sprawdzic czy czasem antena nie jest gdzis po drodze uszkodzaona, poprostu zdjemujesz oswietlenie na podsufitce i laczysz zna ostro jakis kabel czy cos i odrazu widac roznice/lub nie:)Co do wyboru radia to ja mam Alpine Cda i stacje radiowe pieknie mnie lapie. pioneery tez lapaly ale wczenisejsze, jesli chcesz z usb to polecam keenwoda albo clariona ale jak dla mnie szpetnie wygladaja.
_________________

 
 
 
Chrise 


Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Krzyś
Wiek: 39
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 33
Skąd: Tychy
Wysłany: 2 Sie 2009, 23:44   

Co się okazało, była to wina radia. Miałem dzisiaj kapkę wolnego, więc zabrałem się za wymontowanie radia :) niby pierdoła ale jeśli robisz to pierwszy raz można się przy tym trochę wku... zwłaszcza jak nie masz tych "blaszek" do wyciągania radia.
Moje radio, firma znana na całym świecie ale raczej jeśli chodzi o sprzęt AGD, firma zwie się AEG. :D (kupione zresztą u naszych zachodnich sąsiadów u nas w ogóle niedostępne)
Radio następnie zamontowałem do fiacika palio, gdzie sytuacja była podobna jak nie identyczna, łapało tylko RMF FM + o dziwo 3 PR (99,7MHz).
Następnie 2-letnie JVC zamontowałem u siebie i od razu było "słychać" różnice, wprawdzie nie grało idealnie bo umiejętnie złamałem wcześniej gwint w stopce anteny :P
Teraz pozostaje pobuszować po allegro kupić nową stopkę do anteny i w końcu jakieś porządne radio.
Co o tym sądzicie:
1. Alpinehttp://www.allegro.pl/ite..._cde_9874r.html
2. Pionieerhttp://www.allegro.pl/ite...ep_olsztyn.html
3. Pionieerhttp://www.allegro.pl/ite...ive_gratis.html
4. Sonyhttp://www.allegro.pl/ite...nowy_gw24m.html
5. JVC http://www.allegro.pl/ite...nio_warsza.html
smyk2727 napisał/a:
jesli chcesz z usb to polecam keenwoda albo clariona ale jak dla mnie szpetnie wygladaja.

tu masz racje nie prezentują się najlepiej ale chyba nie o to w tym chodzi aby dobrze wyglądały tylko żeby dobrze grały, jak te dwie firmy wypadają na tle tych w/w??
_________________
Nie ma głupich pytań, są Tylko głupie odpowiedzi :)
 
 
szogoon 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 374
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Sie 2009, 09:22   

kenwood z tego co wiem chwali się tym, że ma największą moc :)
czyli ponoć 30W RMS mierzone, a np Pioneer ma 27W RMS (ponoć)
 
 
 
Pantol89 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 35
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 39
Skąd: ----
Wysłany: 4 Sie 2009, 09:56   

ja osobiście doradzam alpine :) ma chyba najlepszą jakość dźwięku ale niestety za 400 zł kupisz radio z najniższej półki :( sam ma alpine i jestem zachwycony pionier i jvc wymięka...
 
 
Chrise 


Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Krzyś
Wiek: 39
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 33
Skąd: Tychy
Wysłany: 4 Sie 2009, 20:53   

Pantol89 napisał/a:
niestety za 400 zł kupisz radio z najniższej półki :(

Hmmm myślałem że radio za ok. 400zł to będzie już coś lepszego.
To jak się do tego mają radia które bija "furorę" na allegro cena ok.170zł firmy Medion bodajże.
_________________
Nie ma głupich pytań, są Tylko głupie odpowiedzi :)
 
 
szogoon 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 374
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Sie 2009, 21:08   

Chrise napisał/a:
To jak się do tego mają radia które bija "furorę" na allegro cena ok.170zł firmy Medion bodajże.
jak chcesz to podjedź do mnie to Ci dam posłuchać <8>
 
 
 
Pantol89 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 35
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 39
Skąd: ----
Wysłany: 5 Sie 2009, 09:41   

mi chodzi że za 400 zł kupisz radio alpina z najniższej półki... niestety alpine jest dość drogi sam za swoje radyjko dałem prawie 1000 zł... miałem sony jvc jakiegoś mediona clariona i powiem wam że alpinka najlepiej sie sprawuje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK5] Fiesta MK5
Fordy Fiesta V generacji (1999-2002)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:32
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Gry i inne bajery dla nudzacych sie w pracy
Mafios Linkownia 138 3 Sie 2015, 00:14
driver90


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.