Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[mk3] pomysł na zabudowe car audio
Autor Wiadomość
Pantol89 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 35
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 39
Skąd: ----
Wysłany: 21 Lip 2009, 14:49   [mk3] pomysł na zabudowe car audio

może macie jakiś pomyszł na zabudowe car audio... powiem tak że w tym co posiadam jest radio alpine cda9880r, dwa piece GZ mkII jeden pod basa a drugi pod głośniki,
głośniki odseparowane MTX jedne 16cm i drugie 13 cm kondensator i skrzynia z głośnikiem GZHW 30x, i teraz tak chce obydwa zestawy głośników zamontować z przodu tylko nie mam pomysłu:(.... do tego dojdzie jeszcze wyświetlacz i x box w niedługim czasie.... pozdro
 
 
KuMo 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Tarnów
Wysłany: 1 Sie 2009, 14:32   

Mam pytanie. Ponieważ zakupiłem sobie głośniki do FoFi i tak do drzwi będą głośniki Pioneer TS-G1346 130mm do tyłu na półkę(wiem nienajlepsze rozwiązanie ;-| ) głośniki BLAUPUNKT GTX 693 6x9. Czy będzie trzeba wymienić przewody jeżeli tak to jakie i ile będe go potrzebował? Co można zrobić aby to przyzwoicie grało? Pozdrawiam
Aha i do tego radio KENWOOD KRC-13RG
 
 
 
dark86ford 


Model: Inne auto
Wersja: X100
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Darek
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 760
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2 Sie 2009, 20:55   

Pantol89 napisał/a:
wyświetlacz i x box w niedługim czasie
hehe czyzby za duzo TVN Turbo??
KuMo napisał/a:
Czy będzie trzeba wymienić przewody jeżeli tak to jakie i ile będe go potrzebował?
jesli nie bedziesz uzywal naprawde mocnego wzmacniacza to nie bardzo bedzie potrzeba wymiany wiazki do audio, chyba ze lubisz wiedziec co masz i niechcesz sie kiedys glowkowac czemu glosnik ci niegra to mozesz wymienic przewody - chociazby na zwykle kable glosnikowe (sam tak zrobilem u siebie hehe)
KuMo napisał/a:
Co można zrobić aby to przyzwoicie grało?
hmmm kupic porzadny sprzet, wygluszyc auto, podlaczyc sprzet do wzmaka i wrzucic kondensator :-) ale to wszystko kwestia czasu i kasy jaka chcesz przeznaczyc
_________________
2009-2013-mk5 1,25
2013 - mk3... ale niestety nie fiesta...
www.bkib.pl
www.audytbezpieczenstwa.com.pl
 
 
 
Blackknight88 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 263
Skąd: Kielce
Wysłany: 7 Sie 2009, 00:54   

@Kumo

Przede wszystkim jak zamierzasz ładować głośniki na tylną półkę to ją musisz usztywnić. podklej ją od spodu sklejką 10mm i będzie ok, bo tak to drgania wywoływane przez głośniki będą rezonować z giętką półką i dźwięk nie będzie taki jaki byłby przy sztywnym zamocowaniu. choć z drugiej strony jak tu mówić o sztywności, skoro półka opiera się na plastikowych pierdołach po obu jej stronach.

Moim zdaniem lepiej zamiast głośników w półkę kasę przeznaczyć na porządniejsze głośniki na przód, maty bitumiczne, jakieś kable albo radio.

Wytłumienie drzwi cholernie dużo daje i nawet zwykłe szajsowate głośniki za paredziesiąt zł można podkolorować :)

@Pantol89

Widzę, że głośniki o większym rozmiarze niż wchodzą normalnie w drzwi fiesty mk3. Jak nie masz pomysłu na car audio to wstrzymaj się kilka dni. Ja jestem w trakcie w sumie kończenia robienia swojego małego Car Audio na właśnie większych głośnikach z przodu (drzwi) no i subik do tego do bagażnika. I tak miałem zamiar zrobić o tam jakiś denny artykuł ze zdjęciami jak to po kolei w sumie działałem i wlepić to tutaj.

I jeszcze zależy czy masz butle z gazem czy nie. Jeśli nie to mam ciekawy pomysł na zabudowę bagażnika. Trochę ściągnięty ode mnie :)
_________________
.:Aktualnie poruszam się Seatem Ibizą II FL 1.9TDI 2000r. :.
.:Projektowanie w programie MaterCAM - toczenie, frezowanie:.
.:Programowanie sterowników PLC:.
.:Projektowanie 3D - SolidWorks:.
.:Projektowanie i wykonywanie instalacji pneumatycznych i hydraulicznych:.
 
 
KuMo 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Tarnów
Wysłany: 8 Sie 2009, 15:00   

Blackknight88 napisał/a:
@Kumo

Przede wszystkim jak zamierzasz ładować głośniki na tylną półkę to ją musisz usztywnić. podklej ją od spodu sklejką 10mm i będzie ok, bo tak to drgania wywoływane przez głośniki będą rezonować z giętką półką i dźwięk nie będzie taki jaki byłby przy sztywnym zamocowaniu. choć z drugiej strony jak tu mówić o sztywności, skoro półka opiera się na plastikowych pierdołach po obu jej stronach.

)


Jak usztywnić tę półkę. jakiś sposób??
 
 
 
Blackknight88 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 263
Skąd: Kielce
Wysłany: 8 Sie 2009, 18:28   

sklejka 10mm od dołu (od strony bagażnika) na całej długości i szerokości półki. Krótkie wkręty co przypuśćmy 15-20 cm i luzik. Może też być 15mm sklejka ale musisz pamiętać by to wzmocnienie było profilem, mniejsze niż podkład - półka. Jak wiadomo ta ostatnia opiera się na tych plastikowych badziewiach i jak dasz sklejkę i tam to nie będzie zgrania. tak więc proponuję zrobić tak :

zamknąć półkę (odczep gumowe linki które podpięte są do klapy tylnej)
- odrysować dobrym mazakiem linie gdzie już jest wolna przestrzeń do bagażnika od tych plastików na których opiera się półka.
- odrysowany szkic albo musisz zwymiarować i potem przenieść to na sklejkę albo przykładasz sklejkę od razu i na pałę rysujesz unosząc ją nieco nad źródłem wymiaru i kreśląc linie.
-potem wiadomo, tniemy dopasowujemy, szlifujemy jeśli jest potrzeba no i przykręcamy. dla estetyki można to potem okleić, obić materiałem.


Jeśli to za dużo roboty dla Ciebie i/albo nie masz kasy na materiał to krótka piłka. Dajesz dwie kantówki 3x3cm i tyle. Kręcisz na całej długości półki ;)
Pozdro
 
 
Pantol89 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 35
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 39
Skąd: ----
Wysłany: 10 Sie 2009, 11:19   

heh juz zabrałem sie za robote :) efekt mnie zadowala :) narazie jest to stan surowy bo byłem zmuszony dać w zastaw 1 pare głośników i wzmacniacz :( zrobie zdjęcia i sami ocenicie :)
 
 
KuMo 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Tarnów
Wysłany: 21 Sie 2009, 20:24   

Korzystając z rad tego forum postanowiłem zostawić tylną półkę w spokoju postanowiłem że wygłuszę drzwi kupię TEN ZESTAW albo TEN choć zabardzo niewiem czym się różnią prócz ceną. Do tego jakiś wzmacniacz i skrzynie do bagażnika ale najpierw drzwi. Pozdrawiam Aha i czy te głośniki są w miarę dobre, czy lepiej kupić coś innego?
 
 
 
Pantol89 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 35
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 39
Skąd: ----
Wysłany: 2 Wrz 2009, 13:08   

osobiście nie polecam tego buszmena kup sobie jakiś najtańszy zestawik jbl a napewno zagra 100 razy lepiej....
 
 
speq 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzesiek
Wiek: 39
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Wrz 2009, 14:31   

Coś mi się wydaje, że brniesz w ślepą uliczkę z zestawem CA.
Pierwsze primo:
Najpierw przód - zestaw odseparowan (osobno midbass i osobno tweeter) plus do tego zwrotnica (zazwyczaj w zestawie). Porządne wygłuszenie drzwi matami bitumicznymi.
Podpięcie głośników normalnymi kablami głośnikowymi, żeby strat na sygnale nie było.
Drugie primo:
Jednostka sterująca - tu musisz poczytać bo nie wiem, ale jak zależy Ci na sensownych parametrach raczej unikaj odtwarzaczy z milionem wodotrysków a poluj na proste ale za to wysokie modele, które zamiast gigantycznego wyświetlacza mają np. procesor dźwięku.
Trzecie primo:
Jak chcesz wzmacniacz ale nie chcesz obciążać zbytnio nim samochodu polecam jakiś sensowny 4 kanałowy wzmacniacz (gdy planujesz np. subwoofer w bagazniku lub głośniki na tył) lub 2 kanałowy jak tylko przód będzie zasilany z wzmacniacza.
CZwarte primo:
Podpięcie wzmacniacza - PLUS z akumulatora, MASA można z budy, ale pewniej z aku jest. Nie żałuj kasy na kable zasilające bo po co 2 razy rozbierać auto ;) Tak samo jest z kablami sygnałowymi z radia do wzmacniacza. Niech będą jak najsensowniejsze.
Piąte primo:
Głośniki w półce - wg mnie, zresztą nie tylko, umiejscownienie takich głosników jest bez sensu. Bagażnik może i jest jakimś tam pudłem rezonansowym ale jakby nie patrzeć nie jest ani szczelny, ani jakoś specjalnie tworzony by takim pudłem być.
Dodatkowo szyba w klapie delikatnie zniekształca dźwięk. Z punktu widzenia praktycznego - przy ciężkich głośnikach i zimie gazowe siłowniki mogą jej nie udźwignąć i możesz sobie guza nabić a magnesy skutecznie ograniczają przestrzeń ładunkową. Poza tym nie uzyskasz ani ładnego basu ani dźwięku z tyłu.

Dlaczego tak się rozpisuję: bo jak ktoś chce sobie zbudować fajne audio w samochodzie to powinien się zastanowić czy nie zrobić tego poprawnie.
A więc wygłuszony zestaw przedni budujący scenę i produkcja basu w bagażniku (subwoofer a nie tuba). ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta - ciekawe montaże Car Audio
Linki i fotki
molu Car Audio i CB 4 17 Wrz 2018, 12:19
Lukasz341
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.