Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zamknięty przez: DziDzia
20 Kwi 2014, 15:52
[MK3] 1,8D by Fado
Autor Wiadomość
Fado 


Model: Inne auto
Wersja: Trend
Silnik: Inny
Imię: Krzysiek
Wiek: 39
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: SPI
Wysłany: 18 Cze 2009, 22:12   [MK3] 1,8D by Fado

1. NICK: Fado
2. IMIĘ: Krzysztof
3. MODEL: Fiesta Mk3 3-drzwiowa
4. WERSJA: C
5. ROCZNIK: 1994
6. SILNIK: 1,8 Diesel
7. OPIS AUTA: Autkiem jeżdżę od początku listopada 2008 r. Do Polski trafiło w grudniu 2005 roku i jestem jego czwartym właścicielem w kraju. Samochód był mi potrzebny do dojazdów do pracy w tygodniu i szkoły w weekendy (robi minimum 50 km dziennie). Założyłem sobie cel - kupić Diesla i tak też się stało. Jednak gdybym przed zakupem przeczytał "FAQ o Mk3, czyli kupujemy samochód" to pewnie bym tego auta nie kupił. Ma kilka usterek (blacha: rdza na nadkolach, dół pasa tylnego i przedniego, rant maski i przede wszystkim progi od dołu / wyposażenie: dwie małe dziurki w przedniej szybie, dziura w fotelu kierowcy od składania i manetka wycieraczek działa tylko góra-dół, nie działa przód-tył w efekcie nie działa tylne ramie itd).
Po 12,7 tysiąca zrobionych kilometrów śmiało mogę powiedzieć, że buda to nie wszystko i jestem zadowolony przede wszystkim z ekonomicznego silnika.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: Przede wszystkim wnętrze, wyprana tapicerka
b. mechaniczne: wymiana tulei wahacza x2, wymiana przegubu napędowego, wymiana linki gazu (strzeliła w trakcie jazdy :-P )
c. audio: zdemontowanie starego, dziadowskiego radia i głośników. Na początek wymieniłem bat/okablowanie anteny i włożyłem radioodtwarzacz Blaupunkt i dostatecznej jakości głośniki (Prestige) do przodu. Niestety miałem włam do auta i teraz jeżdżę z radiootwarzaczem JVC. Nie tak dawno zamontowałem też głośniki do tyłu i audio jest jak na moje potrzeby gotowe.
d. inne: brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: w lipcu 2009 r. FoFi idzie do warsztatu żeby pozbyć się ognisk rdzy z nadkoli, paru innych miejsc a przede wszystkim na wymianę progów. O własnych siłach mam zamiar uporać się z posiwiałym zderzakiem z przodu i ładnie go poczernić (tylni przy okazji też). Przy okazji chcę zrobić porządek z listwami bocznymi i na zderzakach (albo dokleić, albo odkleić - DORADŹCIE).
Oprócz tego dalszy ciąg czyszczenia środka (m.in. podsufitka) oraz załatanie dziury w tapicerce fotela kierowcy przy zgięciu.
b. mechaniczne: wymiana zespolonego, wymiana przedniej szyby i uszczelek tylnych bocznych i pewnie jakieś części spod maski jeszcze dojdą z biegiem kilometrów.
c. audio: na razie jest ok.
d. inne: wypiaskowanie felg i pomalowanie na ... no właśnie. Doradźcie na jaki kolor pomalować... Pozbycie się haka z tyłu.

10. FOTKI AUTA




Ostatnio zmieniony przez Fado 18 Cze 2009, 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 18 Cze 2009, 23:01   

kolejny dieselek w gronie :radocha: zobacz moją fieste co prawda srebrną, ale dele tak jak moje też fajnie by pasowały do białej... :)
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 26 Cze 2009, 21:34   

noo calkiem calkiem ;) w koncu ktos ode mnie :ok: i fajnie to tak na drodze na kopiec stawac i foty robic?! :D
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
Sztandi 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Grzesiek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 350
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Cze 2009, 23:01   

Autko konkretne, tylko ogarnąć i można dluuugo jezdzić :) Sam myśle o dieslu :) Może coś z tego wypali :D
_________________
Była: Fiesta 1.1i C "ćwierćfutro"
Potem: Fiesta 1.8D C "Ale widać, że była malowana"
Profil Facebook
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 26 Cze 2009, 23:27   

jak chcesz poinwestowac to wejdzna gielde i kup sobie zestawik foteli przod i tyl od MK3,5 po 93r pasuja bez problemowo, do tego zostaw ten bialy w spokoju ladnie wypolerowana biala fiesta wyglada naprawde zacnie,ale przedewszystkim zajmij sie blacharka i przegladadem podlogi oraz tylnych podluznic bo tam czesto kwiatki sa w dieslu, chocby ze wzgledu przebiegu ich...
Rozrzad mam nadzieje ogladal jakis mechanik, nie pytam juz nic o wymiane jego bo lubi pekac pasek :)
Fajne auto ale zeby cieszylo bardziej wystarczy zadbac o nie :) bo o swapie nie pisze...
_________________

 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 27 Cze 2009, 09:37   

Fordon napisał/a:
jak chcesz poinwestowac to wejdzna gielde i kup sobie zestawik foteli przod i tyl od MK3,5 po 93r pasuja bez problemowo


przeciez on ma mk3,5 :> to po co wymieniac cos co ma na cos podobnego tylko w innym wzorku? :D
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 27 Cze 2009, 09:59   

DemptD napisał/a:
po co wymieniac cos co ma na cos podobnego tylko w innym wzorku? :D

Fado napisał/a:
dziura w fotelu kierowcy od składania

Chociazby dla tego ze latwiej jest kupic fajny zestaw foteli w dobrym stanie niz bawic sie z lataniem dziur, oczywiscie boczki do tego jak by byl inny wzor...
_________________

 
 
 
DziDzia 
vel DziaDzia





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: RS
Silnik: 2.0/16V
Imię: Patrycjusz :)
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lip 2005
Posty: 4172
Skąd: :: DDG ::
Wysłany: 28 Cze 2009, 01:23   

Fado napisał/a:
jestem jego czwartym właścicielem w kraju

Całkiem nieźle jak na 3 lata..
Fajny kolor, brakuje tylko drzwi z tyłu :P



pozdro :!:
_________________

Model:MK1 '77 Silnik: 1,1S/35KM
Model:MK5 '00 Silnik: 1,3i/60KM
Romety PONY
Profil Facebook
 
 
 
Fado 


Model: Inne auto
Wersja: Trend
Silnik: Inny
Imię: Krzysiek
Wiek: 39
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: SPI
Wysłany: 28 Cze 2009, 18:00   

Z tym fotelem to jest tak, ze jest chyba już mocno "wyjechany" dlatego materiał na zgięciach podchodził tam gdzie nie miał i zrobiła się dziura. Poza tym trzeszczy w trakcie jazdy, więc jeśli nie będzie pilniejszych wydatków to faktycznie chyba rozejrze sie za nowymi.
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 28 Cze 2009, 19:04   

trzeszczenie wystepuje w wiekszosci fiest :P wyciagnij poddupnik i jak zaczniesz ruszac drutami to bedziesz slyszec gdzie trzeszczy i to posmaruj albo wloz szmatke miedzy ten sznurek i plastik ;)
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
Fado 


Model: Inne auto
Wersja: Trend
Silnik: Inny
Imię: Krzysiek
Wiek: 39
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: SPI
Wysłany: 9 Sty 2010, 15:17   

Żeby nie było, że tylko czytam i czukiereczekco u innych, a sam nic nie robie:

Poszedłem w sobotę rano, żeby skuć lód z mojego auta po deszczowej i mroźnej nocy. Po ogarnięciu całej skorupy dostałem weny i przetarłem mokre autko szmatą, żeby jakoś wyglądało. No i nawet mi się spodobało na tyle, że wyjąłem telefon z kieszeni i cyknąłem kilka fotek.


Od pierwszego/ostatniego wpisu parę rzeczy zostało zrobionych:
sierpień: pomalowanie zderzaków, blacharka (nowe progi, nadkola, ranty maski, pas tylni i przedni + polerka) - niestety nie idealnie i gdzieniegdzie znów wychodzą małe bąble :głowąwmur:
wrzesień: 4 świece NGK
listopad/grudzień: wymiana płynów, filtrów, termostatu, pasku od alternatora, regulacja zaworków, konserwacja podwozia, no i chyba najważniejsze - komplet hampli z xrki na przodek. Przy okazji podziękowania za robotę i cierpliwość dla Marka :brawo:
Z pierdół to jeszcze wygłuszenie+dywan w bagażniku i trzeci stop.

Oczywiście kila spraw pozostaje jeszcze do zrobienia, ale to już na wiosnę dopiero.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.