Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zamała moc radia ? ;>
Autor Wiadomość
ZonExE 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 34
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Kwi 2009, 22:21   Zamała moc radia ? ;>

Wiec tak, dziś zakupiłem sobie głośniczki pioneer'y TS-G1003i i przy większych głośnościach mam buczenie zamiast basu a troche dalej to juz taki porwany dźwięk tak jak by głosniczki nie wyrabiały.
Ale one są aż do 125W RMS wiec spokojnie powinny dawać mocno czadu;p
Ale tez mam około 10-15 letnie radio sonego 4x35W i myślę ze tu jest pies pogrzebany
Czy opłaca się jakoś wzmocnić sygnał z radyjka czy kupić nowe??
 
 
 
Leon_SSJ 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 171
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 25 Kwi 2009, 22:38   

raczej zainwestuj w dobre radio...
a sory widze ze te glosniki to 3-drozne 10cm i mocy to maja tylko 25 W wiec basu to z tego raczej zero tak czy siak
_________________
 
 
 
ZonExE 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 34
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Kwi 2009, 22:40   

Hmm... tak to będzie kolejny mój cel, ale np: jak czytałem w poradniku zamieszczonym na forum, to radia rzadko mają dobry wewnętrzny wzmacniacz, czy to prawda?
A co do radia, to jakie dobre i nie drogie ;p
_________________

 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Kwi 2009, 01:43   

ZonExE - te 125W to nie RMS tylko MAX.
W RMS-ie to one faktycznie mają 25W (tak jak kolega Michał pisze) - czyli zamiast dawać basowy pomruk, będą - kolokwialnie mówiąc - "pierdzieć". Wymiana radia na wiele się w tym wypadku nie zda.
Najpierw zainwestuj w porządne głośniki - takie, które mają 70W w RMS-ie już będą porządnie grały (porównując do tych, które masz obecnie, to będzie hi-end...)

Druga rzecz:
ZonExE napisał/a:
jak czytałem w poradniku zamieszczonym na forum, to radia rzadko mają dobry wewnętrzny wzmacniacz, czy to prawda?

Rzadko, ale wiedz, że jest to spowodowane m.in. gabarytami - nie można pakować układów o bardzo dużym wzmocnieniu w taką niewielką skrzynkę jaką jest radio samochodowe, bo zwyczajnie te wzmacniacze by się spaliły po pierwszych kilku minutach głośniejszego grania.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
ZonExE 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 34
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Kwi 2009, 09:40   

Cytat:
Pufcio,[...] Najpierw zainwestuj w porządne głośniki - takie, które mają 70W w RMS-ie już będą porządnie grały

Czemu wszyscy na tym forum sa takimi specjalistami od kupowania co?
Jak sie ktos zglasza o pomoc to moze jakos mozna rozpatrzec co mozna zrobic a nie od razu mowic kup nowe...
Ja te glosniki kupilem wczoraj i nie zamierzam kupowac nowych, po prostu sie pytam co moge z tym zrobic.
Jesli nic, zupelnie nic nie poprawi ich brzmienia to powiedzcie zamiast gadac o kupnie nowych glosników.
Eh...
_________________

 
 
 
winiar789 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 123
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Kwi 2009, 10:42   

To teraz ja twoj najleprzy kolega mowe ze nic z tym nie zrobisz ...pozatym koledzy pisza prawde gdyby cos sie dało z tym zrbic innego uslyszalbys napewno inna odp to ze kupiłes kupe to juz twoj problem jedyne rozwiazanie to kupic nowe (LEPSZE) dlatego tez dostałes jasna rzetelna odpowiedz .
 
 
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Kwi 2009, 10:55   

Dokładnie.
Z tych głośników nic nie wyciągniesz, nawet przy zmianie radia na nowsze/lepsze.
To 10-centymetrowe malizny, nadające się w MK3 ewentualnie na tył (w fabryczne miejsca) ale napewno nie jako główne żródło dźwięku w aucie :)
Jeśli jest szansa je zwrócić to zrób to i następny zakup głośników przemyśl trochę lepiej :)
Pozdro ...
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
szogoon 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 374
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Kwi 2009, 13:06   

Pufcio napisał/a:
Najpierw zainwestuj w porządne głośniki - takie, które mają 70W w RMS-ie
ulala... 70W powiadasz ? nie za dużo ?

moje zdanie jest takie: jeśli chłopak dorzuci jakiś najtańszy wzmacniacz to poczuje różnicę
bo po prostu te radio nie wyrabia
zgadzam się, że nie będzie tutaj jakiegoś super basu, ale coś tam powinno zagrać

to, że te głośniki mają 25W nie znaczy, że zawsze będą pierdzieć, jeśli ustawi nie za dużą głośność to będzie git

ale wiadomo, 25W - nie poszalejesz ;)
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Kwi 2009, 13:40   

szogoon napisał/a:
ulala... 70W powiadasz ? nie za dużo ?

W mojej opinii będzie w sam raz - 40-50W mogłoby być za mało - a przy 70W RMS masz wystarczający zapas, żeby głośnik nie "skrzeczał" jak podamy na niego jakąś niższą częstotliwość przy średniej głośności :)

szogoon napisał/a:
moje zdanie jest takie: jeśli chłopak dorzuci jakiś najtańszy wzmacniacz to poczuje różnicę
bo po prostu te radio nie wyrabia


Te radio może podać w okolicach 17-20W RMS - czyli niewiele mniej niż głośnik może do otoczenia wydać. A wzmacniacza nie ma sensu podpinać, bo podkręcisz głośność za dużo i głośniki zniszczysz. No chyba, że mówimy o kupieniu wzmacniacza za 50zł o mocy 2x200W (który ma faktycznie 2x20W RMS) - ale po co? I jak chciałbyś z tego radia niskopoziomówkę podciągnąć pod ten wzmak?

szogoon napisał/a:
to, że te głośniki mają 25W nie znaczy, że zawsze będą pierdzieć, jeśli ustawi nie za dużą głośność to będzie git

Wystarczy, że ustawisz barwę dźwięku na bardziej basową i już będzie grać nie tak jak powinno.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Leon_SSJ 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 171
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 26 Kwi 2009, 14:01   

glosniki nie sa zle tylko chodzi o to ze sa przeznaczone do tonow wysokich i tyle - takie wieksze tweetery :D dobre 13stki jednodrozne juz by z basem troche sobie radzily.
jak chcesz glosniej i bardziej basowo to musisz kupic cos z wieksza srednica a jak nie to odetnij niskie tony
_________________
 
 
 
szogoon 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 374
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Kwi 2009, 14:16   

Pufcio napisał/a:
żeby głośnik nie "skrzeczał" jak podamy na niego jakąś niższą częstotliwość przy średniej głośności
- dlatego montuje się głośniki na
MDF'ach

Pufcio napisał/a:
No chyba, że mówimy o kupieniu wzmacniacza za 50zł o mocy 2x200W (który ma faktycznie 2x20W RMS) - ale po co?
- sam mam wzmacniacz za 50zł i powiem, że polepszył brzmienie mojego car audio ;)

Pufcio napisał/a:
I jak chciałbyś z tego radia niskopoziomówkę podciągnąć pod ten wzmak?
- nie wiem co ma to radio, Ty zapewne też nie wiesz ;) niech się właściciel wypowie czy ma w ogóle RCA w radiu
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Kwi 2009, 15:03   

ZonExE napisał/a:
- dlatego montuje się głośniki na
MDF'ach

A co ma piernik do wiatraka? Choćbyś go w marmurze zamontował, to i tak będzie skrzeczał.

Cytat:
- sam mam wzmacniacz za 50zł i powiem, że polepszył brzmienie mojego car audio ;)

O gustach się nie dyskutuje...

szogoon napisał/a:
- nie wiem co ma to radio, Ty zapewne też nie wiesz ;) niech się właściciel wypowie czy ma w ogóle RCA w radiu

Cytując:
"Ale tez mam około 10-15 letnie radio sonego"

Poza tym RCA nie ma nic wspólnego z wyjściem niskopoziomowym. Wyjście niskopoziomowe to sygnał sprzed końcowego stopnia wzmacniającego, a RCA to typ wtyku - popularny "cinch".
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
szogoon 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 374
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Kwi 2009, 15:38   

Pufcio, ale się mądrujesz ;)
Pufcio napisał/a:
Poza tym RCA nie ma nic wspólnego z wyjściem niskopoziomowym.
- zazwyczaj RCA, czyli cinch w radiach samochodowych to właśnie wyjście niskopoziomowe. z tego co mi wiadomo to właśnie po to są RCA w radiach żeby podłączyć za pomocą tych wyjść właśnie wzmacniacz

Pufcio napisał/a:
O gustach się nie dyskutuje...
nie ironizuj bo naprawdę się polepszyło

dalej nie wiem z jakich fusów wyczytałeś, że on nie ma RCA... bo mi
Pufcio napisał/a:
10-15 letnie radio sonego
nie mówi
Cytat:
nie mam RCA
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Kwi 2009, 16:17   

szogoon napisał/a:
- zazwyczaj RCA, czyli cinch w radiach samochodowych to właśnie wyjście niskopoziomowe. z tego co mi wiadomo to właśnie po to są RCA w radiach żeby podłączyć za pomocą tych wyjść właśnie wzmacniacz

Jeju... dam Ci inny przykład - 10-letnie radio kaseciakowe nie posiada kostek - ani customowych, ani tym bardziej ISO. Czy to znaczy, że radio nie gra? Nie - głośniki się podłącza pod sprężynowe zaciski głośnikowe.
Typ złącza nie ma nic wspólnego z tym, do czego ono służy. Mówisz, że mądruję - kwestia gustu. Prędzej bym powiedział, że się czepiam szczegółów - które wg mnie są ważne, wg Ciebie już mniej. Tyle z tej dyskusji.

szogoon napisał/a:
nie ironizuj bo naprawdę się polepszyło

Ja nie wątpię w umiejętności Twojego odsłuchu, tylko stwierdziłem, że wzmacniacz w kompletnej obudowie, w pudełku, itd. sprzedawany za 50zł (z których to 50zł jakiś % to marża) nie może dobrze grać. Taki TDA1554 to kilkanaście złotych (chociaż może jak to hurtem tłuką w Chinach, to mają taniej), ale licząc nawet, że scalaki to 20zł, cała obudowa 10zł, to przy założeniu że marża wynosi 20%, to zostaje nam 10zł na resztę elementów. Tyle potrafi kosztować jeden porządny kondensator przeznaczony do audio. A gdzie reszta elementów?
Jako elektronik mówię - za takie pieniądze to nie może dobrze grać! Zaś sens przerzucania się z przysłowiowego "kapcia na lać" jest jak dla mnie żaden.

szogoon napisał/a:
dalej nie wiem z jakich fusów wyczytałeś, że on nie ma RCA...

Nawet dziś byle radio nie ma wyjścia niskopoziomowego - nie wiem od kiedy dokładnie zaczęli je montować w radiach, ale jeżeli były już wtedy montowane, to żeby 10-cio (czy tym bardziej 15-letnie!) radio miało takie wyjście, to musiałby to być sprzęt z ówczesnego najwyższego możliwie regału najwyższej półki. Dlatego m.in. śmiem wątpić, że takie wyjścia radio posiada.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
szogoon 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 374
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Kwi 2009, 16:59   

Pufcio napisał/a:
Typ złącza nie ma nic wspólnego z tym, do czego ono służy.

to do czego służy RCA w radiu samochodowym, jeśli nie jako wyjście pod wzmacniacz ?
przeczytaj jeszcze raz co napisałeś...

Pufcio napisał/a:
Ja nie wątpię w umiejętności Twojego odsłuchu, tylko stwierdziłem, że wzmacniacz w kompletnej obudowie, w pudełku, itd. sprzedawany za 50zł (z których to 50zł jakiś % to marża) nie może dobrze grać. Taki TDA1554 to kilkanaście złotych (chociaż może jak to hurtem tłuką w Chinach, to mają taniej), ale licząc nawet, że scalaki to 20zł, cała obudowa 10zł, to przy założeniu że marża wynosi 20%, to zostaje nam 10zł na resztę elementów.
- z elektroniki to masz u mnie 5, ale co do tych cen... masz cennik scalaków u chińczyków ? zapodaj ;) to jest całkiem inny świat, w handlu są jeszcze inne czynniki niż cena zakupu

chopek pisze, że to Sony, Ty się upierasz, że nie ma wyjścia na wzmacniacz...
nie wiem czemu się tak upierasz...
następnym razem jak będę kupował samochód to się Ciebie zapytam czy lepszy jest Ford czy Opel - nie zważając na model ;)

nie sprowadzajmy błahego tematu na jakiś flame war
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Kwi 2009, 17:28   

szogoon napisał/a:
to do czego służy RCA w radiu samochodowym, jeśli nie jako wyjście pod wzmacniacz ?
przeczytaj jeszcze raz co napisałeś...

No uparty jesteś. A gdyby wyjście było na gnieździe XLR, to nazywałbyś je pewnie "XLR".
Zrozumże - RCA czy XLR czy Jack to rodzaj połączenia - nie mówi ono nic o tym, czy sygnał jest nisko- czy wysokopoziomowy :)

szogoon napisał/a:
to jest całkiem inny świat, w handlu są jeszcze inne czynniki niż cena zakupu

Racja. Ilość :) Natłuką tego tyle, że mogliby Cię zasypać, a potem sprzedają prawie po kosztach produkcji, a i tak zarabiają na tym krocie. Rozbierz taki wzmacniacz, zanieś do jakiegoś speca i niech Ci powie co o tym sądzi. Stawiam piwo, że uśmiechnąłby się z politowaniem ;)

szogoon napisał/a:
chopek pisze, że to Sony, Ty się upierasz, że nie ma wyjścia na wzmacniacz...
nie wiem czemu się tak upierasz...

Sony = ma wyjście niskopoziomowe?

A tak na marginesie:
szogoon napisał/a:
masz cennik scalaków u chińczyków ? zapodaj ;)

jak Ci bardzo zależy, to mogę się dowiedzieć po ile stoi taki jeden układ np. w Asia Microelectronics przy sprzedaży hurtowej :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
szogoon 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 374
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Kwi 2009, 17:45   

Pufcio napisał/a:
A gdyby wyjście było na gnieździe XLR, to nazywałbyś je pewnie "XLR".
a czemu gniazdo mini-jack się nazywa 'słuchawkowe' ?
tak się upraszcza, gdyby to wyjście na wzmacniacz miało różne wtyki to by się pewnie nie mówiło, że RCA to pod wzmacniacz...

wtyczki zazwyczaj są tak projektowane żeby były kojarzone z przeznaczeniem. powiedz mi dlaczego RCA jest w 99% wykorzystywane przy Audio-Wideo ?
w 99% przypadkach widzisz parę biały, czerwony, albo do tego zółty - przez przypadek biały i czerwony to zawsze lewy i prawy ? a żółty to przez przypadek video ?

z Twojego punktu widzenia - jako elektronyka - to jest bez znaczenia...
ale takie urządzenia mają wykorzystywać ludzie przeważnie nieelektronycy - dla nich właśnie się wybiera tak wtyki, złączki aby się nie pogubili

bardzo często też projektując sprzęt producent zniekształca, zmienia standardowe wtyczki, żeby przez przypadek nie podpiąć czegoś co mogłoby dać efekt bum - przez przypadek ?

a kabel Euro-Euro - użyjesz tego do spięcia sieci Ethernet ?

[ Dodano: Nie Kwi 26, 2009 17:47 ]
Pufcio napisał/a:
Sony = ma wyjście niskopoziomowe?
nigdy nie napisałem, że jest pewne, że on ma to wyjście na wzmak :|
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Kwi 2009, 18:12   

szogoon napisał/a:
a czemu gniazdo mini-jack się nazywa 'słuchawkowe' ?

Bo w 90% zastosowań taką końcówkę mają słuchawki. Nie zmienia to faktu, że jest to uproszczenie. Ot, wygoda.
Z tego samego powodu nie napisałeś mini-TRS - a to dokładnie to samo co mini-jack.

szogoon napisał/a:
wtyczki zazwyczaj są tak projektowane żeby były kojarzone z przeznaczeniem. powiedz mi dlaczego RCA jest w 99% wykorzystywane przy Audio-Wideo ?

A przy czym ma być wykorzystywane, jeśli nie przy a/v ? Znasz coś innego poza audio i video?

szogoon napisał/a:
w 99% przypadkach widzisz parę biały, czerwony, albo do tego zółty - przez przypadek biały i czerwony to zawsze lewy i prawy ? a żółty to przez przypadek video ?

Ten "przypadek" to się nazywa "standard". Tak samo jak standardowo okienko aplikacji zamykasz klikając na "X" i standardowo głośność zwiększasz naciskając "+" lub kręcąc pokrętłem w prawo. Gdyby każdy robił jak chciał, to byłby niezły burdel...

szogoon napisał/a:
z Twojego punktu widzenia - jako elektronyka - to jest bez znaczenia...
ale takie urządzenia mają wykorzystywać ludzie przeważnie nieelektronycy - dla nich właśnie się wybiera tak wtyki, złączki aby się nie pogubili

Patrz punkt wyżej.

szogoon napisał/a:
bardzo często też projektując sprzęt producent zniekształca, zmienia standardowe wtyczki, żeby przez przypadek nie podpiąć czegoś co mogłoby dać efekt bum - przez przypadek ?

Jak to się odnosi do całego tematu?

szogoon napisał/a:
a kabel Euro-Euro - użyjesz tego do spięcia sieci Ethernet ?

Co chciałeś mi tym pytaniem udowodnić? :)

szogoon napisał/a:
nigdy nie napisałem, że jest pewne, że on ma to wyjście na wzmak :|

No widzisz, a ja stwierdziłem, że gdyby miał, to graniczyłoby to z cudem - ale nigdy nie napisałem, że na pewno go nie ma.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
szogoon 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 374
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Kwi 2009, 19:15   

i masz tak zamiar dalej dowodzić, że Twoja prawda jest lepszą prawdą ? :-/

napisałeś wyżej
Pufcio napisał/a:
Poza tym RCA nie ma nic wspólnego z wyjściem niskopoziomowym.
a teraz piszesz
Pufcio napisał/a:
Ten "przypadek" to się nazywa "standard".


zakończ już te wywody które nie mają jasnego celu

a wracając do tematu...

w sumie to najpierw te radio bym zmienił na jakieś nowocześniajsze - wtedy by można było słuchać mp3 i właściciel by miał wyjście na wzmacniacz zakończone gniazdami RCA ;) i wtedy wszyscy będą zadowoleni
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Kwi 2009, 19:28   

szogoon napisał/a:
zakończ już te wywody które nie mają jasnego celu

Niestety będę musiał, bo widzę, że ile rzeczowych argumentów bym Ci nie napisał w tym temacie, to Ty i tak będziesz wiedział lepiej. Ba, nawet nie będziesz chciał próbować zrozumieć tego, co staram Ci się od początku przekazać :)
Cóż, jak dla mnie to koniec dyskusji na ten temat, ja tego więcej tu nie ruszę.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Rozmiar głośnikow i moc radia.
daro_zory Car Audio i CB 15 23 Maj 2010, 21:49
DemptD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zwiększyć moc w 1,4
Gość Tuning mechaniczny 2 5 Lis 2008, 22:08
Żółwik Tuptuś
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi WIEKSZA MOC?
Gość Tuning mechaniczny 19 4 Mar 2010, 18:57
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów [MK4] Słaba moc - 1.8 D
Gość Silniki diesla 14 6 Cze 2007, 18:05
marewel
Brak nowych postów [MK4] Moc rozrusznika w 1.8D
skola Silniki diesla 11 5 Lut 2013, 19:56
skola


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.