Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Problem z Czujnikiem polozenia przepustnicy
Autor Wiadomość
Barak
[Usunięty]

Wysłany: 17 Gru 2008, 20:57   [MK3] Problem z Czujnikiem polozenia przepustnicy

Mam pewien problem. Mam fiestę 1.1 na wtrysku. Poprzedni właściciel (przynajmniej tak mi sie wydaje) odciol kostki od potencjometru przepustnicy i nie podlaczyl. Mój problem polega na tym ze nie wiem który kabel zlutować z którym. Czy mógł by ktoś sprawdzić w swoim aucie jak to powinno byc podlaczone poprawnie?
Z góry wielkie dzięki.
Ostatnio zmieniony przez szynszyl 20 Gru 2008, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 39
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 18 Gru 2008, 21:53   

Na poczatek to zmien sobie opis silnika bo teraz masz ustawione na gaznik a skoro masz wtrysk to powinno byc 1.1i
Co do CPP to tu masz fote

Jak widać z zdjecia to patrzac od przodu majac zatrzask na dole to od gory mamy czerwony przewod, z prawej zielony a z lewej zolty
pzdr
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 18 Gru 2008, 22:02   

Barak, napisałem ci maila, sprawdzę jutro. Chyba że wcześniej dojdziesz z tym sam do ładu - daj znać. Możesz spróbować popatrzeć po fotkach z TEGO manuala.
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Barak
[Usunięty]

Wysłany: 18 Gru 2008, 23:50   

Wielkie dzięki bidżej86 juz wszystko mam. Zlutowałem przewody i teraz autko lepiej zbiera sie na obroty. ale pojawił sie inny problem. Jak dodam gazu to strasznie wolno schodzi na wolne obroty, a podczas jazdy wogóle nie schodzi dopiero jak sie zatrzymam. I czuje ze nie odcina paliwa przy hamowaniu silnikiem. ( zresztą nigdy nie odcinał jak go mam). Potencjometr przepustnicy jest dobry. Jak rozepnie vss to nie ma zadanej rusznicy pracy silnika obroty utrzymują sie nadal. Co to może być.
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 39
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 19 Gru 2008, 01:34   

Barak napisał/a:
Jak dodam gazu to strasznie wolno schodzi na wolne obroty, a podczas jazdy wogóle nie schodzi dopiero jak sie zatrzymam

Jesli stalo sie to teraz czyli po podpieciu CPP to on jest winien (wyjasnialoby to dlaczego poprzedni wlascicel odcial przewody) Sprawdz cale kabelki czy sa ok a jak nie to wymien lub zaizoluj dobrze te stare. Gdy ja sprawdzalem swoj potencjometr miernikiem to byl wrecz idealny ale po jego wymianie okazalo sie ze to jednak on bruzdzil poniewaz wymienione przez ciebie problemy zniknely. Polecam podmienic twoj od kogos kto niema takich problemow... Za nowke trzeba ~170 liczyc a zauzywke ~100 jesli bys chcial wymienic
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 19 Gru 2008, 10:18   

Barak, a zrobiłeś samoadaptację?
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Barak
[Usunięty]

Wysłany: 20 Gru 2008, 14:46   

Zrobiłem adaptacje w pierwszy dzień po adaptacji autko chodziło tak jak napisałem wyżej, ale teraz już jest ok ładnie schodzi z obrotów trzyma je równo. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Rano jak silnik jest zimny to po odpaleniu ( z odpalaniem nie ma najmniejszego problemu) wolne obroty w granicach 900-1000 czyli tak jak książka pisze ale jak się zagrzeje to po odpaleniu przez 20 sek utrzymuje 1200. Wydaje mi się ze powinno być na odwrót, na ssaniu powinny być podwyższone a potem na ciepłym już normalne. czy to możne być wina czujnika temperatury płynu i czy czujnik temperatury zasysanego powietrza ma duże znaczenie w tej kwestii. Dzieki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.