Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

kable
Autor Wiadomość
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 23 Cze 2008, 21:27   kable

pisze w faq że przewody zasilające do radia to min. 2.5mm2
mam takie tam radyjko 4*45W. OK jest to max, ale w faq nie pisze o RMS tylko chyba o tym co na obudowie sie wyczyta. zatem dobra..2,5 mm2 mam. logika mówi daj 4mm2 - nawet w sklepie nie mają! ale zadupie!! do sąsiedniego miasta, gdzie pracuję nie jadę, bo mam urlop!

teraz uwzgledniając max. możliwości tego dupnego radia (bezpiecznik 10A) i glosniki (to 170W w amlitudzie) pownienem liczyć się z 14A w przewodzie głosnika (sic!) zatem przewody 1,5 mm2 które poradził mi facio w sklepie elektronicznym pod to radyjko powinny natychmiast iśc w kosz.

teraz gdzie tu sens i logika? BO... potrzebuje tylko żeby to cholerne radio nie charczalo jak mu dam podbicie basów na max. i volume chociaż na pół!

radyjko SONY L440X (moze L400 - widze je codziennie ale sie n ie przygladam) - przyzwyczaiłem sie i barwa dźwieku mi odpowiada. poza tym pamiątka po fieście.

jaki kondensator standartowo przy zasilaniu radia? pod to radio... gubię sie.. lepiej do mnie ostatnio mówia taryfy allianz biznes plus, niz kabelki
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 23 Cze 2008, 21:59   

2,5mm^2 powinien byc wystarczajacy. jezeli juz naprawde Ci zalezy, to kup 4mm^2. kondensator pod samo radio? po co? nie ma sensu. a, ze charczy? charczec bedzie. podbicie basow to morderstwo dla glosnikow i dla samej barwy dzwieku.
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Cze 2008, 22:50   Re: kable

szynszyl napisał/a:
teraz uwzgledniając max. możliwości tego dupnego radia (bezpiecznik 10A) i glosniki (to 170W w amlitudzie) pownienem liczyć się z 14A w przewodzie głosnika (sic!) zatem przewody 1,5 mm2 które poradził mi facio w sklepie elektronicznym pod to radyjko powinny natychmiast iśc w kosz.
Nie, to że w kablach głośnikowych będzie sobie szalało 14A jak sobie to wyliczyłeś nie oznacza że na kablu zasilającym będzie to samo. Zauważ że radio jest zabezpieczone 10A bezpiecznikiem czyli z instalacji auta zassie co najwyżej 120W bo tyle wytrzyma ten bezpiecznik bezpiecznik,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 24 Cze 2008, 13:28   

sulos napisał/a:
charczec bedzie. podbicie basow to morderstwo dla glosnikow i dla samej barwy dzwieku.
po to szukane były 50W głosniki z moca muzyczną 170W.. jak na 16,5 cm mają niezły skok.

JoeMix napisał/a:
radio jest zabezpieczone 10A bezpiecznikiem czyli z instalacji auta zassie co najwyżej 120W bo tyle wytrzyma ten bezpiecznik bezpieczni
rozróznia się moc ciągłą i moc szczytową powtarzalną lub niepowtarzalną. bezpiecznik jak każde urządzenie el. ma takie parametry. mozan by się spierać o tzw. całkę z I^2*t, ale nie miejsce i czas... ja pisałem o teoretycznym 14A prądzie, a co za tym idzie zniekształceniu wprowadzanym przez niedopasowanie impedancyjne przewodów. i tylko o to się pytam, jakich efektów mozna sie spodziewać po zmianie przewodów.
teraz jest tak że 2,5mm2 na zasilaniu, 1.5mm2 na głośniku
radio 4*45W
głosniki po 50W w nominale (i chyba tak jest) do tego syczki równolegle ze zwrotnicą po 100W w maxie ale szkoda ich liczyć (chyba ??)
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 24 Cze 2008, 15:44   

Cytat:
po to szukane były 50W głosniki z moca muzyczną 170W.. jak na 16,5 cm mają niezły skok.

no i charczec beda, bo sam sygnal radiowy nie jest w stanie ich rozbujac. po prostu - za mala moc na wyjsciu
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 24 Cze 2008, 19:11   

taaa.. a płyta CD? no chyba wiesz że na takim czyms to skutecznośc ponad 100dB
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 24 Cze 2008, 19:24   

szynszyl, no i?
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Cze 2008, 20:02   

A tam,,, się sprzeczacie,,, Szynszyl, jak przesterujesz sygnał - np. za mocno podbijesz basy, to na każdym kablu i każdy głośnik będzie charczeć, bo sygnał będzie zbyt mocno zniekształcony.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 24 Cze 2008, 21:12   

sulos napisał/a:
szynszyl, no i?
ruszy membraną .. a po co w takim razie dobierac przewody skoro na dzień dobry nie podbiję basu? po diabła zatem ktoś ten "korektor" wymyślił..
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 24 Cze 2008, 21:20   

Wojtek po cholere chcesz zmieniać przewody? gwarantuje Ci że pod radiem się nie zjarają. A to że pierdzą głośniki to jest wina zniekształceń, które generuje wzmacniacz, a nie tego, że są za cienkie kable czy głośniki za słabe. Jak chcesz zeby było głośniej i lepiej brzmiało to tylko wzmacniacz i wtedy możesz myśleć nad zmiana kabli i to też w granicy rozsądku, a nie im większy przekrój tym lepiej....

korektor jest do korekcji barwy, bo tak jest nasz zmysł słuchu zbudowany, że nie ma idealnej charakterystyki częstotliwościowej i aby było przyjemnie trzeba sobie podbić dół i górę (patrz. krzywe izofoniczne)
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Cze 2008, 21:26   

Ja wysterujesz sygnał będzie grało, jak przesterujesz będzie kicha,,,

Korektor służy głownie do dopasowania systemu nagłośnieniowego do otoczenia,,, ustawia się go raz w czasie rozruchu i więcej nie rusza :P

Nikt nie broni Ci podbijać basów tak jak mnie nikt nie zabroni kręcić wysokich na maxa... ale jak przesadzę to jest jeden gwizd, a jak Ty przesadzisz to będzie jeden wielki łub-łub... i żadne kable nam nie pomogą :P
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 24 Cze 2008, 22:43   

Cytat:
Wojtek po cholere chcesz zmieniać przewody? gwarantuje Ci że pod radiem się nie zjarają.
wiesz odkryłem w sobie chcicę..na tuning. mam tasmę dekarską TYTAN ALU antracyt, bo bordowej nie było - jeden pies. odkryłem ze ja idiota jak urwali mi lusterko niepotrzebnie skłądałem manuala z elektrycznego. założe elektryczne, dołożę sterowanie, sterownik leci z allegro od BMW E34 he he. mam tam grzanie lusterek. zakupiłem przekaźnik na 10 i 20 A (jeszcze nie wiem który wsadze). założę kable 2,5mm^2 pod głóśniki i wreszcie porządniejsze końcówki. po prostu wsuwki które sa dopasowane do kocówek głosnika (teraz mam na tak na chama) - zadne tuningowe :) Już nie mam ochoty sciągać boczków. 3 razy to juz za duzo.
Marcin napisał/a:
to że pierdzą głośniki to jest wina zniekształceń, które generuje wzmacniacz
tu mi sie rozmija dopasowania energetycznego, impedancyjnego i szumowego. w audio jest to trochę pokrecone i trzeba praktyki której nie mam. stąd pytam
Marcin napisał/a:
Jak chcesz zeby było głośniej i lepiej brzmiało to tylko wzmacniacz
do tego kiedyś dojdę. na razie wydech się kończy, klima woła ratunku, olej już ma 10.000, zamordowałem chyba w poznaniu przegub... powoli. zanim skrzynka z tyłu to kiedyś alusy

Marcin napisał/a:
korektor jest do korekcji barwy, bo tak jest nasz zmysł słuchu zbudowany, że nie ma idealnej charakterystyki częstotliwościowej i aby było przyjemnie trzeba sobie podbić dół i górę
korktor wbudowany w byle radiu powinien przynajmniej te 70% zakresy wytrzymać na podbiciu.. no co nie?
jak dopasuje sie przewody do odbiornika i nadajnika to powinno hulać. taka LINIA DŁUGA...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Cze 2008, 00:28   Re: kable

szynszyl napisał/a:
... potrzebuje tylko żeby to cholerne radio nie charczalo jak mu dam podbicie basów na max. i volume chociaż na pół!

Bez wzmaka, zwrotnic i dobrych wooferów to będzie charczało Wojtek
Radio wiemy jakie masz a głośniki ? Rozmiar, producent, model ?
Skompletuj pomału to co trzeba i wtedy możesz się bawić ustawieniami, a na razie podbicia sobie daruj ;))
Pozdro ...
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 26 Cze 2008, 15:55   

no cóż, nie wiem dalej nic. nikt nie zwrócił uwagi na sposób montowania głosników. one są po prostu w drzwiach. zatem odgrody akustycznej prawie nie mają. a głosników bez odgrody własciwie sie nie spotyka. na razie kompletuje elektryke w drzwi. podam moje obserwacje na forum za jakieś kilkanascie dni.
trzeci napisał/a:
Bez wzmaka, zwrotnic i dobrych wooferów to będzie charczało Wojtek
to nie tylko to jest kluczem do sukcesu. car audio, audio - ja troche za mało wiem. człowiek sie zajmuje stale tymi samymi zagadnieniami i sie uwstecznia ;-( jak sie podszkole to tu wróce :twisted:
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
zuber 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Gold
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: białystok
Wysłany: 28 Cze 2008, 23:11   

szynszyl napisał/a:
teraz uwzgledniając max. możliwości tego dupnego radia (bezpiecznik 10A) i glosniki (to 170W w amlitudzie) pownienem liczyć się z 14A w przewodzie głosnika (sic!) zatem przewody 1,5 mm2 które poradził mi facio w sklepie elektronicznym pod to radyjko powinny natychmiast iśc w kosz.


te 170 W to pic na wode To jest moc zmierzona przez producenta w jakichs tam anormalnych warunkach przy bardzo krutkiej szpilce czyli parametr do niczego niepotrebny
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 29 Cze 2008, 09:30   

oczywiście masz rację. tylko to jest impuls o bardzo krótkim zboczu. olewany jest do bólu, a ciekawe jak zatem chcesz uzyskać bardzo szybki, duży wychył cewki aby otrzymać niski ton?
stąd cały czas pytam: jak rozwiązujecie panowie problem z dopasowaniem kabli? z obliczeń wynika że jak mam 1.5mm2 do głośników to mało...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
zuber 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Gold
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: białystok
Wysłany: 29 Cze 2008, 09:41   

szynszyl, sprawdzono ze jezeli masz radio 4x45 W i glosniki 50 W to kable 1,5 mm2 wystarcza I po co te dylematy A jak sie boisz to pociagnij 2,5mm2 i z bani Pozdro
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 29 Cze 2008, 16:29   

nie boję sie. sprawdzam teorię z praktyka. zaczyna mi switać
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kable WN
zakłócenia w radiu i nie tylko
slavko Elektryka 3 28 Gru 2007, 18:55
Toshio
Brak nowych postów Kable
mózg Car Audio i CB 7 21 Mar 2005, 23:21
molu
Brak nowych postów Kable WN
Gość Elektryka 1 7 Paź 2007, 21:21
diodalodz
Brak nowych postów [MK5] kable WN
11kuba11 Mechanika 2 30 Gru 2009, 18:09
lesiokro
Brak nowych postów [MK4] Kable WN
GrubyP LPG 36 16 Lis 2011, 18:49
Pawełos666


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.