Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Regulacja elektryczna świateł MK3 oraz podłączenie halogenów
Autor Wiadomość
SpiderMAN 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 687
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Lut 2008, 17:43   Regulacja elektryczna świateł MK3 oraz podłączenie halogenów

Problem jest taki...
Nie działa elektryczna regulacja
Oprócz tego, że brakuje kabla z wtyczką do prawej lampy, regulacja nie działa.
Nie mam jak sprawdzić silniczków także.

Sprawdziłem czy do regulatora na desce rozdzielczej są kable podpięte do przełącznika i do żarówki (co ciekawe, żarówka była spalona, a nie podpięta, po wymianie nadal nie świeci, po włączeniu postojówek) i oczywiście nie były, po podpięciu i włączeniu zapłonu, oraz włączeniu świateł powinno już coś zadziałać, sprawdzałem z dwoma silniczkami, niestety żaden nie zadziałał, nie mam aktualnie w robocie miernika, sprawdzę w przyszłym tygodniu czy w ogóle jakieś napięcie się pojawia na tej jedynej wtyczce.

Ponawiam pytanie, gdzie szukać jakiejś złączki do wiązki do silniczka prawej lampy, czy jakis przekaźnik jest który odpowiada za sterowanie, bezpiecznik może? Gdzie szukać byka, bardzo mnie ten problem wkurza, chciałbym mieć działającą regulację.

Czy ewentualnie jest ktoś z Krakowa kto mógłby mi pomóc to naprawić?
:kaput:

Druga sprawa, to podłączenie halogenów, mam oryginalny włącznik, muszę sprawdzić czy jest do niego złączka w desce, tylko niech mi ktoś powie jaki ma ona mieć kolor.
Druga sprawa, to mam jakiś kabel dwużyłowy, dość gruby, który sięga po wyprostowaniu do poziomu zderzaka właśnie, lecz mam tutaj także jak z regulacją, go tylko z lewej strony.
Także w tym przypadku mam problem, bo chciałbym pociągnąć wszystko oryginalną instalacją, oczywiście jeśli jest, jak nie ma to dorobic tak jak ma być w oryginale.
Tutaj także pytanie czy jest ktoś z Krakowa kto mógłby mi w tym pomóc?

W ostateczności, czy ktoś z Krakowian może polecić niedrogiego elektryka co to wyprostuje i uporządkuje mi te wiązki pod maską i niczego nie popsuje.
 
 
 
amokk
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lut 2008, 19:32   Re: Regulacja elektryczna świateł MK3 oraz podłączenie halog

Ja mam sprawną elektryczną regulację świateł i dorobioną, tak jak było fabrycznie, instalację do przednich świateł przeciwmgielnych, więc Ci pomogę :)

SpiderMAN napisał/a:
Ponawiam pytanie, gdzie szukać jakiejś złączki do wiązki do silniczka prawej lampy, czy jakis przekaźnik jest który odpowiada za sterowanie, bezpiecznik może? Gdzie szukać byka, bardzo mnie ten problem wkurza, chciałbym mieć działającą regulację.

Ja mam obie wtyczki tuż przy lampach.
Zauważ, że są dwa rodzaje tych wtyczek, tzn. ja mam te owalne z trzema bolcami, a te nowsze są podobne do wtyczek kierunkowskazów.
Odwiń taśmę z wiązki przy silniku po stronie kierowcy i zobacz czy nie ma tam luźnych przewodów.
Jak beziesz prowadził instalcję do przednich świateł przeciwmgielnych to sobie z powrotem zaizolujesz.


SpiderMAN napisał/a:
Druga sprawa, to podłączenie halogenów, mam oryginalny włącznik, muszę sprawdzić czy jest do niego złączka w desce, tylko niech mi ktoś powie jaki ma ona mieć kolor.


Kolor tej wtyczki jest jasnoniebieski :ra:



Watpię czy taką zdobędziesz :)
Ja mam przy przednich światłach przeciwmgielnych i przedniej podgrzewanej szybie takie same wtyczki jak przy tylnim światle przeciwmgielnym i tylnej podgrzewanej szybie.
Musisz tylko odciąć od włącznika ten plastikowy profil (zabezpieczieczenie przed włożeniem włącznika do nieodpowiedniej wtyczki) i bedzie pasował do każdej wtyczki.

SpiderMAN napisał/a:
Także w tym przypadku mam problem, bo chciałbym pociągnąć wszystko oryginalną instalacją, oczywiście jeśli jest, jak nie ma to dorobic tak jak ma być w oryginale.


Zobacz na mój temat dotyczący podłączania przednich świateł przeciwmgielnych tak jak jest w oryginale :ra: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=23076

Zobacz na zdjęcie skrzynki bezpieczników, gdzie ma być przekaźnik i jak to ma być podłączone, aby Ci światła włączały się tylko podczas włączonych świateł postojowych i włączonego silnika.
No i oczywiście nie zapomnij o tym, że jak jeszcze masz elektryczne odblokowywanie tylnej klapy to przekaźnik od zapłonu jest zielony (5-stykowy), a nie żółty (4-stykowy).
 
 
SpiderMAN 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 687
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Lut 2008, 22:34   

Poki co nie mam elektrycznego otwierania klapy...
Co do instalki to calkiem mozliwe, ze mam cos w desce, musze rozebrac cala to sie dowiem prawdy...
Na chwile obecna najbardziej mi zalezy na zrobieniu regulacji swiatel...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - regulacja instalacji gazowej
Lokmen LPG 0 15 Cze 2008, 22:32
Lokmen
Brak nowych postów Przyklejony: Informacje o zlocie oraz lista zapisów
trzeci VI Jesienny Zlot & III Eliminacja Youngtimerparty / 1-2.09.2012 / Tor Poznań 98 31 Sie 2012, 08:42
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Gaźniki - dane techniczne i regulacja
Laskosz Mechanika silnika 2 13 Paź 2011, 18:50
diodalodz
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.