Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:15
Co sądzicie ??
Autor Wiadomość
Domino
[Usunięty]

Wysłany: 27 Lis 2005, 21:32   Co sądzicie ??

ostatnio straciłem dwie żarówki równocześnie (przykra sprawa) jak sie okazało to były żarówki 90 [W] a standardowo montuje sie 55[W] no i takie teraz zakupiłem, ale światło jakie dają jakoś mało mnie zadowala, więc postanowiłem zakupić na allegro żarówki ala xenony np. takie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72958463

ale po przeglądnięciu kilku aukcji natrafiłem na tą http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73390626

I teraz pytanie czy faktycznie te żarówki (chodzi mi o te pierwsze czyli te niby xenony) mają o wiele mniejszą żywotność niż normalne no i czy opłaca sie je zakupić czy poprostu koleś (z drugiej aukcji zastosował tzw. chwyt rekalamowy i próbuje zareklamować swoje po to by sprzedać jak najwiecej tych swoich 140 [W] i zarazem oczernić innych próbujących sprzedać np. ŻARÓWKI Xenon MEGA WHITE nazywając ich oszustami ??
 
 
Radziu 

Model: Inne auto
Wersja: Trend
Silnik: Inny
Imię: Radek
Wiek: 37
Dołączył: 19 Wrz 2005
Posty: 105
Skąd: Nakło n/ Not.
Wysłany: 27 Lis 2005, 21:40   

Ja mam takie jak te pierwsze juz jakis rok czasu, swieca troche jasniejszym swiatlem niz zwykla zarowka! Ogolnie jestem z nich zadowolony!
_________________
Była Fiesta MK3 89r. czerwona 1.1 LPG full wypas;)

Jest Focus 00r. kombi 1.8 TDDI

I Kaczka 99' 1.3
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:01   

Instalacja elektryczna jest obliczona na seryjne żarówki mocy 55W i wsadzenie mocniejszych wiąze się z ryzykiem pożaru... druga sorawa to przepisy które zabraniają mocniejszych żarówkek, na koniec zostaje kwestia iż moc nie bierze się z powietrza, chcąc zwiększyć moc zarówki produceńcu skracają żarnik co powoduje iż bardziej się on rozgrzewa a tym samym emituje więcej swiatała... niestety ma to minus taki iż bardziej rozpalony żarnik ma krótrza trwałość... w niektórych zarówkach zarnik rozgrzewa się do takiej temperatury iż promieniowani wychodzi za obszar światłą widzialnego czyli jest jakby tracone - aby odzyskać częśc tej energi świetlnej bańki zarówek pokrywa się kolorowym filtrem - najczęsciej niebieskim,,, który wyłąpuje część niewidzialnego światał i zmienia długośc fali tak aby było widzielne dla człowieka... Mocniejsze zarówki wydzielają tez dużo wiecej ciepła co powoduje szybsze niszczenie się lustra lefrektora.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:03   

Radziu napisał/a:
Ja mam takie jak te pierwsze juz jakis rok czasu, swieca troche jasniejszym swiatlem niz zwykla zarowka! Ogolnie jestem z nich zadowolony!


troche jasniejszym? czy swieca poprostu białym światłem? bo tez sie nosze z zamiarem kupna tych żarówek :D duza jest roznica w stosunku do zwyklych? taka jak na tych obrazkach na aukcji ;-) ?
Pozdro!
 
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:07   

O ile dobrze wiem to nie wolno stosować żarówek o większych mocach niż zalecane przez producenta (oślepianie kierowców, no instalacja dostaje po zadku), podobnie jest z xenonami... Zabrania się ich montowania w samochodach, w których nie było to przewidziane,
Samochód taki musi mieć reflektory wyposażone w układy poziomujące i inne badziewia,

Jeśli chcesz zmieniać żarówki na któreś z tych, co podałeś to xenony wg lepiej świecą, zresztą widać to na zdjęciach z 2 aukcji.. Światło jest innej barwy, i nie narażasz instalacji oświetlenia na przeciążenie
_________________
 
 
 
Radziu 

Model: Inne auto
Wersja: Trend
Silnik: Inny
Imię: Radek
Wiek: 37
Dołączył: 19 Wrz 2005
Posty: 105
Skąd: Nakło n/ Not.
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:09   

Swieca dosc bialym swiatlem! Napewno bielszym niz te zwykle zarowki!
_________________
Była Fiesta MK3 89r. czerwona 1.1 LPG full wypas;)

Jest Focus 00r. kombi 1.8 TDDI

I Kaczka 99' 1.3
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:12   

wg mnie to kolor wpada bardziej w błękit niż biel (pisząc biel mam na myśli kolor światła dziennego/słonecznego), światło to lepiej się odbija od obiektów na drodze, jest jakby jaśniejsze
_________________
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:18   

Domino napisał/a:
I teraz pytanie czy faktycznie te żarówki (chodzi mi o te pierwsze czyli te niby xenony) mają o wiele mniejszą żywotność niż normalne no i czy opłaca sie je zakupić
Tak, mają krótsza trwałość, jak chcesz lepciejsze zarówki do auta to kup sobie Philipsa np. +20m albo +30% blue... przynajmniej bedziesz mial pewnośc ze mają homologacje...

Domino napisał/a:
czy poprostu koleś (z drugiej aukcji zastosował tzw. chwyt rekalamowy i próbuje zareklamować swoje po to by sprzedać jak najwiecej tych swoich 140 [W] i zarazem oczernić innych próbujących sprzedać np. ŻARÓWKI Xenon MEGA WHITE nazywając ich oszustami ??
Nie ma czegoś takego jak żarówki Xeonowe... paliki Xeonowe to 2 druciki zatopione w obutowie wypełnionej Xeonem - nie ma tam zarnika jak w zykłej zarówce co powoduje że nie ma co się spalić... z kolei brak połączenia między drucikami powoduje że nie ma co świecić... więc swieci łuk elektryczny który aby się pojawił potrzeba klka tysięcy voltów... jak już się pojawi to wystarczy jakes 80 voltów aby się utrzymał... dlatego światłą xeonowe sa kosztowne, gdyż oprócz samych palników potrzeba jest elektronika sterująca a zwłaszcza przetwornice zmieniające napięcie... i napewno nie da się tego wpiąc w zwykłą instalacją na zarówki H4 a palik wsadzić w klosz od świateł... Więc facet dobrze pisze i wszelkiego rodzaju żarówki typu Xeony to chwyt reklamowy ale i wsadzenie do Fiesty żarówek 140W jest mało trafionym pomysłem gdyż obwód obliczony jest i zabezpieczony bezpiecznikiem 10A który wytrzymuje moc do 120W
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:25   

joe, tak napisałeś o tych żarówkach Philipsa że chyba sam się skuszę, (na te niebieskie), zaraz wskakuję na stronę producenta, poczytam sobie trochę, wiedzy nigdy za wiele (szkoda że do matury mi się nie chce tak uczyć) :)
_________________
 
 
 
RKRman 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 50
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 454
Skąd: z podkarpacia
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:38   żarówy

CZE :P

tak Philipsy +30% ale żadne "blue" :!: ...zwykłe wystarczą...świecą jaśniej niż standartowe np Motocrafty.....mam takie już przeszło pół roku...jestem zadowolony - sztuka to 9-11 zł....więc do przeżycia :ok:

POZDRAWIAM ;-)
_________________
fajnie było ją mieć
 
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 40
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:38   

_-MoKrY-_ napisał/a:
joe, tak napisałeś o tych żarówkach Philipsa że chyba sam się skuszę, (na te niebieskie), zaraz wskakuję na stronę producenta, poczytam sobie trochę, wiedzy nigdy za wiele (szkoda że do matury mi się nie chce tak uczyć) :)
ja mam philipsa +30% ale biała i lepiej świeci np niz osram +60%biała mam porównanie bo mi osram+60%biała siadła i włozyłem jedną Philipsa+30%biała i faktycznie lepiej świeci pozdro
 
 
 
lehu8 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Leszek
Wiek: 47
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 329
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:40   

tak, tylko te Philipsy sa dość drogie :|
ale co powiecie o NARVA-ch znalazłem takie lekko niebieskawe 22zł/sz mogą być dobre :?:
_________________
-L E H U- ID#49
Fiesta Mk2 1.1-była

http://smg.photobucket.co...ent=Nowy-45.jpg -lehofiesta mk1
http://photobucket.com/albums/v418/lehu8/fiesta2/ -lehofiesta mk2
http://smg.photobucket.co.../lehu8/fiesta3/ -lehofiesta mk3
 
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:46   

http://www.lighting.phili...ighting&lang=en

ja się chyba zdecyduje na te...
jak ktoś używa/używał niech się podzieli wrażeniami:)

Jeszcze przeszukam sobie forum w poszukiwaniu czegoś o światłach, może znajdę coś ciekawego
_________________
 
 
 
lehu8 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Leszek
Wiek: 47
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 329
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:53   

na tych blue vision koleś śmigał sa bardzo dobre 8) dobre światło.
_________________
-L E H U- ID#49
Fiesta Mk2 1.1-była

http://smg.photobucket.co...ent=Nowy-45.jpg -lehofiesta mk1
http://photobucket.com/albums/v418/lehu8/fiesta2/ -lehofiesta mk2
http://smg.photobucket.co.../lehu8/fiesta3/ -lehofiesta mk3
 
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:56   

Ja tam olewam moje H4-ki, na krótkich światłach i tak nie ma co się rewelacyjnych różnic spodziwać, bo i tak są słabe a w trasie załączam sobie halogeny dalekosiężne 100W i mam dzień w nocy...
Ostatnio zmieniony przez Wojtass 27 Lis 2005, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Lis 2005, 22:57   

cenę też maja interesującą :) 27zł /sztuka na allegro
_________________
 
 
 
prezess
[Usunięty]

Wysłany: 27 Lis 2005, 23:11   

Cytat:
jak ktoś używa/używał niech się podzieli wrażeniami:)


Używam tych BLUE VISION H1 w halogenach i raczej powiedziałbym że jest to WHITE VISION ;) Nie narzekam. Świecą ładnie, jasno, bielszym światłem niż zwykłe mijania. Ogólnie ok.
Dałem 35zł za sztukę chyba.
 
 
Rycho 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 49
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 203
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 28 Lis 2005, 11:02   

Ja używam w maluchu żarówek Narva od ponad dwóch lat jeden komplet i wszystko gra. Jestem nawet mile zaskoczony jakością świecenia.

Rycho
_________________
JetCar XR2

I,i,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
 
 
 
Jaroslaw82
[Usunięty]

Wysłany: 2 Gru 2005, 06:18   

Philips RULEZ! Obecnie ta firma produkuje najlepsze zarowki, czy to standarty czy +30% czy pseudo xenony!!
Mam zalozone philipsy, co prawda kosztowaly 90zl (w mk4 sa H7 i H1(dlugie)) ale jestem baaardzo zadowolony, przedtem mialem zalozone wlasnie Narvy i roznica jest baaardzo widoczna.
Pozdrawiam
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 27 Gru 2005, 21:19   

Popieram kolegę który zakupił philipsy, jedna mi się przepaliła H1 kupiłem Navre i świeci dużo słabiej różnice widać od razu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Co o tym sądzicie ?
Gość Car Audio i CB 3 25 Cze 2006, 21:35
mikolaj_r
Brak nowych postów Co sądzicie o radiu.
Maximus79 Car Audio i CB 8 18 Kwi 2006, 09:29
Gość
Brak nowych postów Co sądzicie o tubach
Gość Car Audio i CB 42 4 Lut 2006, 09:36
xr2fun
Brak nowych postów [Inny] Co sądzicie? + prośba
Miły Przed zakupem 2 8 Kwi 2015, 18:51
Miły
Brak nowych postów CO sądzicie o tej sondzie?
jackrzec Elektryka 2 17 Lis 2007, 17:47
pvzon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.