Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
Obrotomierz w fiescie 1.8D
Autor Wiadomość
piotr_r 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.6D/54KM
Wiek: 51
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 37
Skąd: ok. Kolbuszowej
Wysłany: 14 Lis 2005, 10:04   Obrotomierz w fiescie 1.8D

Witam,

Jedno pytanie: czy w MK3 1,8D był fabrycznie zegar obrotomierza czy tylko predkosciomierz ?

Piotrek
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lis 2005, 11:42   

Fabrycznie nie było obrotomierza i nie było tez montowanych 1,6D w mk3 :)
 
 
oley 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Turbo
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 59
Skąd: Głogów
Wysłany: 14 Lis 2005, 18:24   jak rozpoznac czy to diesel

Kupilem licznik z obrotkiem podlaczylem go zamiast mojego orginalnego (bez obrotka) i kiszka obrotomierz wogole niereaguje. Na kostce idacej do licznika fabrycznie sa przewody wszystkie oprocz nr 11 a z tego co sie orientuje obrotomierz jest na 10 wiec powinien dzialac. I teraz sa dwie opcje albo obrotek jest zjarany albo to jest licznik od diesla a skad ten wniosek ?? w momecie przekrecania kluczyka w starym liczniku zapala sie kontrolka poduszek a wtym niema takiej kontrolki ale na ulamek sekundy zapala sie zarowka od ladowania swiec a moj to nie diesel.

Ma ktos pomysl jak to sprawdzic czy to licznik od diesla czy jednak od bendzyny tylko zjarany ??
_________________
Tylko zdolność hamowania daje ci prawo do prędkości!!
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 14 Lis 2005, 18:30   

zdaje siem ze w dislach mk3 nigdy nie montowano obrotomierzy wiec raczej powinien byc od benzyniaka.
_________________
 
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 14 Lis 2005, 19:10   

były obrotki w dieslach -ale to prawie białe kruki...
_________________
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Lis 2005, 19:33   

hm poznasz po tym ze nie ma kontrolki od świec żarowych .
 
 
 
Radziu 

Model: Inne auto
Wersja: Trend
Silnik: Inny
Imię: Radek
Wiek: 37
Dołączył: 19 Wrz 2005
Posty: 105
Skąd: Nakło n/ Not.
Wysłany: 14 Lis 2005, 19:54   

Pali sie kontrolka od swiecy zarowej bo kupiles licznik ze starszego rocznika i w tym miejscu gzdie Ty miales poduszke kiedys byla kontrolka od ssania i swiecy zarowej. Ja tez mam ta kontrolke i mi sie zapala jak wyciagam ssanie!
_________________
Była Fiesta MK3 89r. czerwona 1.1 LPG full wypas;)

Jest Focus 00r. kombi 1.8 TDDI

I Kaczka 99' 1.3
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Lis 2005, 21:01   

czy trzeba dokonywać jakichś przeróbek...albo cos w tym stylu, czy wystarczy wymienić cyferblaty (cała tą cześć z licznikami) żeby przerobić diesla bez obrotka na diesla z obrotomierzem?
_________________
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 15 Lis 2005, 06:53   

Chyba ze kolega kupil czarna MK3 od Szpanera... :) a on mial 1.6 Diesla

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
piotr_r 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.6D/54KM
Wiek: 51
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 37
Skąd: ok. Kolbuszowej
Wysłany: 15 Lis 2005, 12:58   

Witam,

Ciężko jest utrafić jakis obrotomierz do diesla z innej marki tak aby nie byl wbudowany w wyswietlacz. Mialem kiedys ale do benzyniaka - dzialal na zlicznie impulsow z zaplonu. Natomiast dislowskie dzialaja na zasadzie pomiaru częstotliwości z alternatora ( jest na nim nawet specjalne wyprowadzenie do tego). Moze kiedys uda mi sie trafic na gieldzie samochodowej wolnostąjący obrotomierz i sprobuje go zamontowac. Wtedy podziele sie z uwagami z jakiego auta i marki go wzialem.
Poraz kolejny informuje : mam fieste 92 r jest to bez wątpliwości MK3 a silnik jest 1,6 D i nie chce znow sluchac uwag ze w tych modelach byly tylko 1,8D. Silnik byl pol roku temu przekladany i pochodzi z fiesty MK2 87 , ktorej na oczy nie widzialem bo kupilem juz wyciągniety silnik.
Pozdrawiam.

Piotrek
 
 
Fred
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lis 2005, 16:53   

Nówke obrotka wolnostojącego do diesla doatniesz za 200 zyli poszukaj na allegro albo w byle sklepie tuningowym. Weź pod uwagę to że alternatory w fiestach nie mają wyprowadzenia pod obrotomierz i musisz dać to komuś żeby to zrobił. U pana Henia/Mietka/Zdzisia czy innego szpeca od wszelkiej elektryczno-elektroniczno-mechanicznej roboty pojazdowej zapłacisz 50 zolek za to.
 
 
piotr_r 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.6D/54KM
Wiek: 51
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 37
Skąd: ok. Kolbuszowej
Wysłany: 15 Lis 2005, 17:18   

2 tyg temu obrotomierz do diesla ale od mercedesa (mniejsza marka) na gieldzie w Lubinie gosciu chciał mi oddac z 30 zł - oryginalny w pudelku - widać, że nie używany, tyle tylko ze do zabudowy w kokpicie i niestety garbarytowo byl wielki. Przy obrotomierzu do diesla zawsze zostaje sprawa wyregulowania wskazań. Wszakże różne silniki maja różne przełożenia z alternatora - zakładając,że obrotomierz ma wewnętrzną regulację wskazań-zostaje kwestia jak zmierzyć aktualną wartość obrotow silnika.

Piotrek
 
 
oley 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Turbo
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 59
Skąd: Głogów
Wysłany: 15 Lis 2005, 17:43   

a tak przy okazji chcialem sobie zrobic podswietlanie zegarow od spodu i tu zonk moje tarcze sa z aluminium.Tak jest tez w waszych czy tylko ja mam pecha ?? myslalem ze to plastiki
_________________
Tylko zdolność hamowania daje ci prawo do prędkości!!
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 15 Lis 2005, 18:05   

masz pecha - tylko tak u ciebie jest...
_________________
 
 
 
GilU 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 24
Skąd: Świdnica
Wysłany: 22 Lis 2005, 15:26   

Jesli chodzi o obrotomierz do diesla, kolega podeslal mi skan jak sobie zrobic takie cudo :) DLa zainteresowanych podaje link:


Jesli ktos z was w przyplywie czasu by to zmontowal, prosze o podzielenie spostrzezeniami ;)
Pozdrawiam
 
 
 
piotr_r 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.6D/54KM
Wiek: 51
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 37
Skąd: ok. Kolbuszowej
Wysłany: 22 Lis 2005, 17:15   

No fajna sprawa, jak ktoś siedzi aktualnie w elektronice :) . Może być trochę kłopotu ze zrobieniem plytki do tego, uruchomieniem i wyskalowaniem. Ale jak ktoś ma samozaparcie to może sie udać. Brat mi podesłał link do dość niedrogiego obrotomierza (no to ocena subiektywna) w stosunku np. do tego co oferuje sklep http://www.cyfronika.com.pl i w dodatku jak on wyglada !. Może kiedyś się na niego skuszę :) .

http://sklep.monster-tuni...products_id/221
Pozdrawiam

Piotrek
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Lis 2005, 20:34   

piotr_r napisał/a:
Może być trochę kłopotu ze zrobieniem plytki do tego, uruchomieniem i wyskalowaniem. Ale jak ktoś ma samozaparcie to może sie udać.
Ale z tego schematu pięknie widac jak podpiąc gotowy obrotek od benzyny do alternatora! - zotaje tylko kwestja kalibracji wtedy...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
GilU 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 24
Skąd: Świdnica
Wysłany: 22 Lis 2005, 21:30   

Joe mozesz rozwinac mysl z tym podlaczeniem? Bo nie kazdy chyba jest w temacie :D Np. ja nie jestem , co tu ukrywac (4 rok elektroniki na polibudzie heh - az wstyd!). Moze jakos rozpisac/rozrysowac ? :)
 
 
 
piotr_r 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.6D/54KM
Wiek: 51
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 37
Skąd: ok. Kolbuszowej
Wysłany: 23 Lis 2005, 16:07   

JoeMix napisał/a:
Ale z tego schematu pięknie widac jak podpiąc gotowy obrotek od benzyny do alternatora! - zotaje tylko kwestja kalibracji wtedy...


Dla mnie wynika tyle że obrotomierz od diesla zawsze wsadzisz do benzyniaka - wystarczy podpiac pod alternator i wykalibrować. Ostatni obrotomierz od benzyny jaki mialem impulsy pobierał pośrednio z przewodu WN, przewód z kilkoma zwojami nawiniętymi na nim (jednozwojowy transformator). A z alternatora masz sinusoide - dodatnie i ujemne impulsy. NIe wiem - musze miec schemat benzynowego obrotmierza i wtedy można coś analizwoać co bedzie pokazywał.

Piotrek
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Lis 2005, 17:14   

piotr_r napisał/a:
JoeMix napisał/a:
Ale z tego schematu pięknie widac jak podpiąc gotowy obrotek od benzyny do alternatora! - zotaje tylko kwestja kalibracji wtedy...


Dla mnie wynika tyle że obrotomierz od diesla zawsze wsadzisz do benzyniaka - wystarczy podpiac pod alternator i wykalibrować. Ostatni obrotomierz od benzyny jaki mialem impulsy pobierał pośrednio z przewodu WN, przewód z kilkoma zwojami nawiniętymi na nim (jednozwojowy transformator). A z alternatora masz sinusoide - dodatnie i ujemne impulsy. NIe wiem - musze miec schemat benzynowego obrotmierza i wtedy można coś analizwoać co bedzie pokazywał.

Piotrek
No to wałsnie o to chodzi, na schamacie jest kawałek alternatora, i jest opisane który kawałek ukłądu kształtuje impulsy na poziomie 12V - w to miejsce trzeba podpiąć benzyniaka i wykalibrowac tylko :2xf: mam wszystko paluchem pokazać?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów azevy na fiescie
Gość Tuning stylistyczny 23 22 Lip 2006, 21:27
malek
Brak nowych postów chipbox w fiescie 1.4tdci
gringo1989 Tuning mechaniczny 9 8 Kwi 2010, 22:25
JoeMix
Brak nowych postów sciaganie drzwi w fiescie??
winiar789 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 16 8 Lut 2009, 14:15
winiar789
Brak nowych postów Elektryczny dach w fiescie.
Gość Elektryka 2 3 Sty 2007, 18:23
Małgorza
Brak nowych postów Radio w Fiescie z 93 roku
troche głupie
obal Car Audio i CB 11 25 Sie 2006, 01:58
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.