Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Wymiana filtrów i oleju + olej w skrzyni, płyn hamulcowy.
Autor Wiadomość
Pspkowiec 

Wersja: Classic
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 24 Lut 2016
Posty: 2
Skąd: Świdnica
Wysłany: 24 Lut 2016, 12:43   Wymiana filtrów i oleju + olej w skrzyni, płyn hamulcowy.

Cześć.

Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi, ponieważ jest to mój pierwszy post, chodź forum odwiedzałem wielokrotnie już wcześniej :)
Jestem szczęśliwym posiadaczem fiesty mk7 od około 2 lat. Kupiłem ją, gdy miała najechane 110 tyś km, a aktualnie ma ok. 137 tyś km. Także jeździmy, a jak wiadomo podczas eksploatacji psują się różne rzeczy.

Pierwszym problemem który mnie dotknął, był wentylator i jego ciągłe pracowanie nawet po wyłączeniu silnika, co pewnego dnia doprowadziło do całkowitego rozładowania akumulatora, podczas gdy byłem w pracy. Rozwiązaniem okazała się wymiana przekaźnika wentylatora, bo w środku był przypieczony, ale przejdźmy do rzeczy :)

1. Chcę po raz kolejny wymienić filtry + olej i tu akurat wszystko jest jasne, ale jak w poprzednim roku wymieniałem filtry to od razu przy odpalaniu zauważyłem że auto zaczęło szarpać i w sumie tak jest do dziś, nie jest to wielki probem ( chyba ), a skoro przymierzam się do wymiany to na co zwrócić uwagę mechanikowi?

2. Kolejne pytanie dotyczy wymiany płynu hamulcowego i oleju w skrzyni biegów. Nie mam pojęcia czy kiedykolwiek były wymieniane, a z tego co czytałem to przy takim przebiegu już powinno się wymienić, tylko nie wiem czy jest sens. Skrzynia pracuje mi bardzo ładnie i każdy bieg wchodzi bez najmniejszego problemu. Czytałem że wymiana oleju w skrzyni nieraz bardziej zaszkodziła niż pomogła. Czy mechanik coś może zrobić źle, podczas takiej wymiany?

Na początku tego miesiąca wymieniałem klocki razem z tarczami, przy okazji tego że sprężyna amortyzatora pękła ;/ Kilka osób, które jeździło moim autem wspominało że sprzęgło jest bardzo twarde, a z tego co czytałem ( szukam odpowiedzi zawsze w kilku źródłach, bo sam na mechanice akurat mało się niestety znam ), to twardość sprzęgła jest też zależna właśnie od płynu hamulcowego. Ktoś się wypowie na ten temat?


[attachment=0:194uw60f]fiesta.jpg[/attachment:194uw60f]
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 24 Lut 2016, 14:02   Wymiana filtrów i oleju + olej w skrzyni, płyn hamulcowy.

Pspkowiec napisał/a:
Kolejne pytanie dotyczy wymiany płynu hamulcowego i oleju w skrzyni biegów. Nie mam pojęcia czy kiedykolwiek były wymieniane

Płyn hamulcowy wymienia się co 2 lata... Olej w skrzyni nie musi być wymieniany, skoro wszystko dobrze chodzi...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
n owicjusz 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafal
Wiek: 24
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 36
Skąd: Ropczyce/Belgia
Wysłany: 28 Lut 2016, 20:17   Wymiana filtrów i oleju + olej w skrzyni, płyn hamulcowy.

Z płynem hamulcowym jak pisał kolega wyżej co dwa lata.Do tego masz odpowietrznik przy skrzyni zęby odpowietrzyć sprzęgło bo to ten sam płyn.
Co do skrzynki to się wymienia w automacie , w manualu sprawdza się stan i ewentualnie uzupełnia.
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Mar 2016, 15:22   Wymiana filtrów i oleju + olej w skrzyni, płyn hamulcowy.

Jak masz zamiar eksploatować samochód dłużej to warto wymieć olej w skrzyni manualnej przy 100 tys. , olej silnikowy co 10 tys.
Producent nie zaleca wymiany bo jak będzie najechane 200 tys. i padnie skrzynia to klient zamiast kosztownej wymiany kupi nowy samochód.
15-20 lat temu było w instrukcji każdego samochodu zalecenie wymiany 60-120 tys. oleju w skrzyni, przez ten czas nie doszło do żadnej rewolucji.
Po wymianie oleju jest wrażenie że pracuje gorzej, jakby w skrzyni zamiast oleju była woda, ponieważ z czasem olej gęstnieje, człowiek się do tego przyzwyczaja i nie widzi różnicy. U mnie mam przejechane 85 tys. i jak był mróz to skrzynia na pierwszych kilometrach nie chodziła już tak ładnie jak na początku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Brak nowych postów [MK3] Hamulce : Płyn hamulcowy - wymiana
KUI3A Mechanika 20 31 Mar 2006, 22:20
Matis
Brak nowych postów Wymiana skrzyni biegów - cieknacy olej
Fordzik88 Mechanika ogólna 2 30 Lip 2015, 21:38
Fordzik88


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.