Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK3] Córka Frankensteina
Autor Wiadomość
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 10 Maj 2013, 13:08   [MK3] Córka Frankensteina

1. NICK: Blind227
2. IMIĘ: Piotr
3. MODEL: Ford Fiesta MK3 5D
4. WERSJA: Ghia
5. ROCZNIK: 93 r.
6. SILNIK: 1,3i / 60km
7. OPIS AUTA:

Auto kupione ponad dwa lata temu w Koźminie wielkopolskim w kiepskim stanie.
Według papierów sprowadzone z Niemiec w 2006 roku i do tego roku serwisowane a potem w Polsce to już wiadomo :) . Tanio kupiłem wiec za bardzo nie mogłem narzekać na stan no może po za tym że 200 km od wawy skończyły się klocki . Pytałem właściciela o hamulce i twierdził że wszystko jest ok wiec w prezencie ode mnie dostał mandat od straży miejskiej za parkowanie :) . To już jest moja druga fiesta , pierwsza była 1.1 3d 91 r. i ze skrzynią 4 biegową no i gaźnik. Od razu spodobała mi się jazda tym samochodem wiec postanowiłem zakupić troszkę lepszą wersję. Za 1.1 w wawie dostałem tyle że zwróciła się wycieczka 1.1 do Koźmina , fiesta 1.3i 5d i powrót na dwie fiesty a no i nowe klocki .
Jak na razie fiesta ani razu mnie nie zawiodła. Postanowiłem że nie będę słuchał innych co ciągle gadają że „Opel i Ford ……” i doprowadzę ten samochodzik do prawie idealnego stanu a może jak się uda to i może dostanie żółte tablice i będzie odpoczywać sobie w ciepłym garażu.


8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE

a. wizualne: Wstępnie ogarnięta rdza na zewnątrz żywica/szpachla, felgi bbs
b. mechaniczne: wymieniony krzyżak ,końcówki , drążki ,wahacze, klocki, tarcze, szczęki, świece, przewody wn, olej , filtry, sprzęgło, akumulator, rozrusznik , łożyska w alternatorze, naprawa sprężynek w zamkach bo drzwi się nie zamykały, reanimacja przewodów od cpp,
c. audio: głośniki magnat z media oraz radyjko pioneer z mp3
d. inne: zmiana podświetlenia na led licznika ,zegarka oraz oświetlenia tablicy, instalacja sterowania centralnym zamkiem z pilota, Ważniak z mc Donalda dyndający na lusterku.

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE

a. wizualne:
kompletne pozbycie się rdzy , zakupione już reperaturki dla ciekawskich rozbiorę do naga i nie będę patrzył czy boli zdzierając-szlifując wszystko co się da aby zobaczyć czystą blachę .
Po połataniu ,spawaniu , szpachlowaniu i zabezpieczeniu podwozia nowy lakier albo oryginalny albo cukierek o podobnym odcieniu. I na koniec oryginalny pakiet rs w którym brakuje mi jeszcze tylko progów oraz zaślepki na tylną dokładkę.
b. mechaniczne: Jak dostane takie bbs jak moje tylko 14 to zaciski i tarcze od mk6. Remont silnika albo swap na 1.6 16v , nowe amorki + stab na przód i pewnie jeszcze masa innych drobnostek .
c. audio: wymiana seryjnych głośników z przodu i może znajdę coś fajnego zamiast seryjnych na tył to wywalę dziurawą półkę z magnatem i będzie ładna czysta. A do bagażnika piecyk i bumbum.
d. inne : Czas pokaże :)

Fotki na razie tylko takie bo wstyd pokazywać resztę będzie można zobaczyć w trakcie remontu.

Ostatnio zmieniony przez blind227 5 Maj 2015, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
 
Seboleq92 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Sebastian
Wiek: 31
Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Maj 2013, 19:58   

felgi z tyłu nie wystają :fox:
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 10 Maj 2013, 21:49   

nie to takie złudzenie optyczne

[ Dodano: Sro Lis 05, 2014 00:49 ]
Minęło troszkę czasu od mojego pierwszego postu i w końcu nadszedł czas aby zrobić porządek z moją fiestą. Na początku miałem taki pomysł aby znaleźć jakąś budę w lepszym stanie i aby nie bawić się w rejestracje itp po prostu przespawać numery. Oglądałem aukcje na portalach ale wszystkie wyglądały podobnie jak moja. Ostatnio znalazłem niby zadbaną we Wrocławiu zachwalaną przez właściciela , wiec zrobiłem sobie wycieczkę z Warszawy do Wrocławia polskim busem. To co zobaczyłem w głowie się nie mieści , progi po nitowane bez żadnego zabezpieczenia a w bagażniku rdza ostro się zadomowiła. Podziękowałem właścicielowi i czym prędzej udałem się na dworzec aby złapać powrotny autobus.
W czasie powrotu do głowy przyszedł mi szatański pomysł aby jednak nie wracać z pustymi rękoma. Jako że jedyny przystanek PB miał w Łodzi , przeglądałem ogłoszenia z tego miasta.
No i znalazłem mk3,5 1.1 wersja 3 drzwiowa 95r. Na moje nieszczęście udało się umówić z właścicielem aby przyjechał po mnie na dworzec a potem go odwiozę do domu. Jako że nie było jak i nie miałem za bardzo czasu nie przyglądałem się jej za bardzo, ale wiedziałem że to nie jest samochód na stałe tylko na czas remontu . Jedyna zaletą tego samochodu to tylko to że ma opłaty na prawie rok. Więc po spisaniu umowy czym prędzej na A2 i do domu. Fiesta na autostradzie dawała rade , praktycznie cały czas 140-150 w sumie silnik zdrowy bo ma tylko 70 tyś . Małolat od którego kupiłem ten samochód 2 mc wcześniej kupił go od ok dziadka rocznik 1929 który był pierwszym właścicielem ale chyba to auto go przerosło. Dziadek pewnie się rozchorował i fiesta stała sobie pod blokiem parę latek i bidula zmarniała. Jak wjechałem nią na kanał okazało się że dziura w podłodze od strony pasażera, tłumik połatany na sztukę ,progi zjedzone , uszczelniacz wału przecieka, poduszka silnika zgniła w środku. Co dziwne nie znalazłem tam stabilizatora wiec pewnie jak wymieniał amortyzatory kupił od mk3 i był problem. Jak na takiego zgnilca bardzo dobrze się prowadził, przy 150 kierownica ani drgnęła a samochód jechał prosto. Wiec teraz mam dwie fiesty do roboty a że poza masą reperaturek kupiłem parę metrów blachy, wystarczy na obie. Żal mi oddawać na złom a jak ją podreperuje jeszcze komuś się przyda.
Lakier ma burgundy red, myślałem że jest tylko brudna ale na dachu i po bokach lakier wyblakł. Wiec trzeba bezbarwnym pomalować i będzie cacy.

W domu każdy na mnie krzywo patrzy bo cały czas narzekali że moja zgniła robi wstyd na podwórku a teraz będą dwie zgniłe. Teściowa nawet chciała mi wcisnąć swoją corsę ale okrągłe samochodziki są dla kobiet. Wczoraj wstawiłem swoją fiestę do garażu i jak tylko wrócę z pracy wycinam wszystko co zgniłe. Co najlepsze teściu niby przeciwny inwestowaniu w stary samochód ale dzisiaj pod moją nieobecność pozdejmował drzwi i siedzenia. W sumie nie dziwie się mu że też chce pomagać skoro przez 30 lat pracował w fso. Pewnie w piątek wkleję fotki jak już wytnę stare progi ,błotniki ,pas przedni i tylni to dopiero w tedy się okaże czy jest do czego spawać. CDN...
Profil Facebook
 
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 5 Lis 2014, 08:00   

no to solidny UP :) jedziesz z tematem.
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 5 Lis 2014, 08:37   

blind227, grubo ;) a co do staba w mk3,5 to go nie ma bo go tam po prostu nigdy nie było gy
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 5 Lis 2014, 08:50   

Cały czas byłem przekonany że wszystkie mk3,5 miały staba. A że amortyzatory są niebieskie wnioskuje że nie są oryginalne i stąd bajka o stabie :) .

[ Dodano: Czw Lis 06, 2014 20:14 ]
No dzisiaj troszkę roboty zrobione , wycięte najgorsze elementy no i kupiłem wstępne reperaturki gdyż okazało się że pod progiem nie było za fajnie.
Może wygląda to strasznie ale ja się nie poddaje i wiem że dam radę.
Mam nadzieje że od strony kierowcy nie będzie aż tak źle :9:
CDN...



Profil Facebook
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 6 Lis 2014, 20:58   

Troszkę roboty będziesz miał :)
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 6 Lis 2014, 21:01   

To to pikuś najbardziej obawiam się co będzie z przodu :)
Nie mam wyjścia co bym nie kupił wszędzie będzie to samo do roboty.
A jak zrobię to będę dumny i może jeszcze pojeździ.
Profil Facebook
 
 
 
Abart91 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/75KM
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Lis 2014, 19:39   

dasz rade, dobrze pospawasz to na szybszych zakrętach będziesz zaskoczony jak auto sie zrobiło sztywne
 
 
tadzias 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tadek
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1321
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 8 Lis 2014, 08:55   

ambitnie.
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 10 Lis 2014, 02:16   

Z jednej strony już kątownik ładnie wspawany teraz muszę wspawać drugą blachę aby zasłonić kątownik no i w dwóch miejscach jeszcze zrobić grubszą blachę aby było porządne miejsce na lewarek :) no i na koniec próg. Ale jak zwykle coś będzie nie tak, przez spawanie naświetliłem sobie oczy a że mam soczewki to i infekcja się wdała no i 3 dni odpoczynku od fiesty.
Najlepsze jest to że dzisiaj odwiedziła mnie policja , ja cały brudny oczy czerwone i załzawione. w drugim garażu naprawiałem szwagrowi e60 bo jeden xenox nie palił i wycieraczki mają jakiś problem.
A on do mnie że są problemy z tym samochodem z łodzi , że jakieś fałszowanie umowy i że ten dzieciak podobno poleciał z umową samochód wyrejestrować a nie miał samochodu na siebie zarejestrowanego. Same niespodzianki , mam nadzieje że zabiorą ten samochód a gnój będzie musiał mi kasę zwrócić.
Więc jak tylko oczka wyzdrowieją jedziemy z tematem. A na razie pozostało mi tylko wycinać blachę na dziury w podłodze i popijać 18 letnią chivas. Zdrówko :) .

[12.05.15]

Remont prawie skończony. :luzik:
Wymienione : Progi ,przednie błotniki, pas przedni i tylni,wlew paliwa i troszkę podłogi . Przewody hamulcowe, tłoczek hamulcowy z tyłu. Naprawione zderzaki od xr2i. Zregenerowany rozrusznik i alternator którym parę mc. odpoczynku nie wyszło na zdrowie.
Oczyszczone i zabezpieczone podwozie. Założone poszerzenia xr2i co w wersji 5d nie jest takie proste jak w 3d :) Teraz trwa przygotowanie pod malowanie. W najbliższym czasie z zastępczego mk3,5 przeszczepione zostaną lusterka,białe kierunki, kolumny MacPhersona ,tylna kanapa i dywanik podłogi i jakieś duperelki .
Pozostało do zrobienia : Zaciski i tarcze z mk6, swap silnika na 1.6 lub 1.8
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.