Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK6] Fiesta ST by Rogal
Autor Wiadomość
Rogal 


Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Patryk
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 75
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Sie 2012, 23:35   [MK6] Fiesta ST by Rogal

1. NICK: Rogal
2. IMIĘ: Patryk
3. MODEL: Ford Fiesta
4. WERSJA: ST
5. ROCZNIK: MK6 2007r.
6. SILNIK: 2.0 Duratec
7. OPIS AUTA:

"No to spełniłeś swoje marzenie" - usłyszałem. I tak też się stało. W końcu udało mi się znaleźć samochód, który był warty swojej ceny. I oto jestem - właścicielem wspaniałej Fiesty ST w jeszcze wspanialszym kolorze - Black Panther Metalic.

Zakupiona 2 miesiące temu. W odległej kranie - Małopolsce. Sam samochód jednak pochodzi z Luksemburga i nigdy wcześniej nie był używany w Polsce. Samochód kupiony od bardzo pozytywnego człowieka - mechanika Forda. Zajmuje się ściąganiem i renowacją wszelkich STeków - począwszy od Fiest a na Mondeo kończąc. Gdyby był ktoś zainteresowany - podam numer. Warto.

Ale zacznijmy od początku. A było to tak... Kolejny miesiąc poszukiwań. Otomoto i inne tego typu serwisy co chwilę ukazywały mi kolejne ogłoszenia z STekami. Większość z nich nie oszukujmy się, nadawało się do porządnej renowacji - a to wszystko tylko po samym obejrzeniu zdjęć. Frustracja sięgała zenitu. Byłem gotowy jechać po samochód za granicę. Koszta większe. Ceny też, ale samochody - podejrzewam że w lepszym stanie. W końcu ukazało się ogłoszenie z autoryzowanego salonu forda w Nowym Sączu. To było to. Zadzwoniłem. Okazało się jednak że auto ma niewyobrażalne zainteresowanie, ba! Ma nawet już potencjalnego klienta, który mocno napalił się na autko. Zagrałem na całego. Zaliczka, rezerwacja auta i w samochód na drugi koniec Polski (mieszkam w Szczecinie). Po dojechaniu na miejsce i zobaczeniu auta: <wow> . Oględziny, jazda testowa, rozmowy. Ogólnie cały dzień spędziłem w salonie Forda. Umowa podpisana. Można wracać ze zdobyczą.

Auto jest niesamowite. Posiadając wcześniej MK6 1.3 byłem bardzo zadowolony. Brakowało tylko mocy. Teraz jest. Szczerze powiedziawszy auto z każdego biegu (pod warunkiem że jest na odpowiednich obrotach) ciągnie do przodu. Miny ludzi na autostradzie - bezcenne.

A teraz do samego auta. Rocznik 2007. Praktycznie full opcja. Z tego co ogarniam nie posiadam tylko ESP, którego czasami mi brakuje. Szkoda. Auto zaliczyło szlif z prawej bandy - więc teoretycznie nie bite. Robione w ASO już tu w Polsce. Ni śladu na blachach. Z innych usterek można wymienić przeskakującą zębatkę przy składaniu lewego lusterka, której jeszcze nie wymieniłem oraz ciężko chodzące biegi z winy bardzo oczywistej w tych samochodach - zardzewiałego kowadełka. 1h pracy, trochę smaru i hula aż miło. Auto śmiga na 17 oryginalnych calach. Guma naciągnięta to Pirelli P Zero. Jeszcze trochę pożyją. Auto pali mi między 8 a 9 litrów przy jeździe na zasadach jakie panowie zapisali w kodeksie. Dodajmy jeszcze parę zasad eco jazdy i bez problemu mieścimy się w tym zakresie. Przy cięższej nodze od 10 do 11. Na trasie przy 160km/h (800km) pokazało niecałe 8. Podejrzewam że przy normalnej jeździe na trasie te 7 pokaże. Nic tylko jeździć.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: przyciemniane szyby tylne, zdjęcie dekielków od oryginalnych felg (są okropne), zaciski w kolorze czarnym
b. mechaniczne: utwardzone zawieszenie tylne (więcej nie pamiętam, albo nie znalazłem)
c. audio:
d. inne: wyczyszczona komora silnika

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: obicie deski rozdzielczej, montaż znaczka ST na przedniej kratownicy, białe kierunki w lampach przednich, malowanie felg na grafit albo czarny mat, przednia lotka (zamiast hokeja - widziałem u angoli), zastanawiam się nad dodaniem czerwonych akcentów, białe światła (żarówki), dyfuzor home made?, przemalowanie plastików na czarny kolor (są szare),
b. mechaniczne: filtr stożkowy, większe tarcze (te mam wrażenie że są troszkę za słabe),
c. audio: 2 dinowe radio z ekranem LCD
d. inne:

10. FOTKI AUTA
Kilka fot na szybko zrobione aparatem w telefonie. Enjoy.







_________________
Ostatnio zmieniony przez Rogal 2 Wrz 2012, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Sie 2012, 00:28   

Nie wiem czemu ale fiesta jest dla mnie synonimem małego cywilnego auta i ciężko mi to połączyć z ST :2xf:

Ale ważne by właścicielowi dawało frajdę z jazdy i oby było bezwypadkowo i bezawaryjnie czego życzę ;)
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 8 Sie 2012, 01:38   

Kolejna ST na Forum, gratki i bezawaryjności, jeszcze tylko fotki zamień na miniaturki i będzie cacy...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Sie 2012, 08:25   

ten samochód ma w sobie coś takiego że zawszę będzie mi się podobać, gratuluję spełnionego marzenia :ok:
_________________
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 8 Sie 2012, 08:56   

Fajny fajny :ok:
 
 
Kusiu 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: RS2000/150KM
Imię: Adrian
Wiek: 33
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 282
Skąd: Rybnik
Wysłany: 8 Sie 2012, 12:43   

Piekna, zawsze mi sie podobały, az Ci zazdroszcze. Gratuluje fajnego autka :V:
 
 
 
Stunt_Man 
Niereformowalny

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Domi
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 1933
Skąd: \,,/
Wysłany: 8 Sie 2012, 16:30   

o, fiesta
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 3 Paź 2012, 01:00   

Rogal, dwa miechy minęły a zdjęcia nadal duże, jak do soboty nie zmienisz na miniaturki, to je wywalę... :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.