Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zamknięty przez: DziDzia
20 Kwi 2014, 15:53
[MK4] Fofi by marcinek0110
Autor Wiadomość
marcinek0110 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Marcin
Wiek: 37
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 88
Skąd: Białystok
Wysłany: 8 Sty 2010, 18:33   [MK4] Fofi by marcinek0110

1. NICK: marcinek0110
2. IMIĘ: Marcin
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: Flair
5. ROCZNIK: MK4, 1998
6. SILNIK: 1.25 16V 75KM ZETEC - S
7. OPIS AUTA:
Nie będę ukrywać że jest to moje pierwsze własne auto. Zostało zakupione na początku grudnia 2009 od starszego człowieka który był jedynym właścicielem Fiestki. Z tego co się dowiedziałem, przez cały czas użytkowania był garażowany, serwisowany w ASO, z każdym problemem tam też podążał. Przy zakupie dostałem całą masę papierków, z przeglądów, wymian części i płynów, rachunki nawet na najmniejsze pierdółki, itp. W momencie zakupu, Ford miał około 60 000 km przebiegu, a według dokumentów które dostałem, można stwierdzić że poprzedni właściciel rocznie robił około 5 000 km rocznie. Autko bardzo zadbane w środku i na zewnątrz. Jedynie na podwoziu trochę konserwa odpada i bierze rdza, oraz jest nieczynny lewy hamulec ręczny. Tak więc cieszę się z dokonanego zakupu, bo zostało mi tylko przerejestrować, zalać bak i w drogę:D

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE:
a. wizualne:
Usuwanie rudej, zamalowanie rys powstałych przez złośliwych ludzi, obciachowa naklejka na lewym boku, pomalowanie atrapy, bocznych listew i części wkładów reflektorów na kolor czarny,
b. mechaniczne:
wymiana sztywnych przewodów hamulcowych na miedziane, centralny zamek otwierany z pilota łącznie z bagażnikiem, rutynowe wymiany klocków, szczęk, tarcz, sworznie, tuleje itp...
c. audio:
wszystko marki GMS:
radio z usb, sd, przód 2 x 165mm, tył 2 x 6x9, wytłumienie taśmą dekarską wszystkich drzwi (blachy wewnętrzne i zewnętrzne), oraz podłogi bagażnika taśmą dekarską
d. inne:

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne:
plastikowa osłona spodu silnika i wymiana tylnych szmacianych nadkoli na plastikowe, zmiana obciachowej naklejki na mniej obciachową naklejkę, dalsza walka z rudą (never ending story), pomalowanie pozostałych zewnętrznych plastików na czarny połysk, może przyciemnię lekko tylne szyby, dalej marzą mi się 14" aluski:)
b. mechaniczne:
wymiana przewodów paliwowych na miedziane
c. audio:
wzmacniacz 2 kanałowy dla tylnych jajek, najprawdopodobniej coś z serii blaupunkta
d. inne:
przednie halogeny

10. FOTKI AUTA





Ostatnio zmieniony przez marcinek0110 31 Sie 2011, 12:18, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Przemas107 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 33
Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 70
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Sty 2010, 20:55   

Osobiście nie podoba mi się niebieski środek, ale niech się wozi :)
_________________
PILNIE SZUKAM PRACY!! POZNAŃ!! WEEKENDY!!
 
 
 
Bad_Boy__Zabrze 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Wiek: 38
Dołączył: 25 Gru 2005
Posty: 81
Skąd: Zabrze
Wysłany: 8 Sty 2010, 22:14   

kurde faktycznie wygląda na wychuchaną :ok: oby się spisywała dzielnie :!: a niebieskie wnętrze nie jest złe :-)
_________________
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=42523 Ford Fiesta mk4 1.4 Zetec-S (była)
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=43628 VW Polo Classic 1.6 (jest)
 
 
 
marcinek0110 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Marcin
Wiek: 37
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 88
Skąd: Białystok
Wysłany: 8 Sty 2010, 23:14   

Też mi za bardzo się nie podoba ten kolor, dlatego zastanawiam się nad wymianą na inny, czarny bądź ciemno szary. Gdzieś na forum czytałem jak jeden właściciel wymieniał cały panel na ten od pumy i potem miał sporo problemów. A to prędkościomierza nie podłączył, coś ze światłami nie tak itp. Wie ktoś coś na ten temat? Warto się zabierać?
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Sty 2010, 23:29   

ale masz ladna fiestke, prawie tak samo ladna jak moja :-P w bardzo dobrym kolorze (bo jak jest to perla to sie pieknie mieni na fioletowo)
_________________
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 9 Sty 2010, 09:40   

Ładny, wychuchany "brzydal", oby wiernie służył :) A za obecność grzanej przedniej szyby będziesz jeszcze nieraz w myślach poprzedniemu właścicielowi dziękował :D

Co do audio - koniecznie wymieniaj na 165mm i radio na uczciwsze, bo to co Ford oferuje w fabrycznych jednostkach jest poniżej jakiegokolwiek poziomu krytyki :D
Zaś jeśli chodzi o głośniki z tyłu - są oryginalne miejsca montażowe, dokupujesz dystanse za 2-3 dychy, podłączasz i "gra" - tak dosłownie, jak i w przenośni :)
(zresztą na forum jest masa poradników, tak do audio jak i do bagażnika otwieranego z przycisku/pilota - polecam użyć szukajki)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
marcinek0110 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Marcin
Wiek: 37
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 88
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Sty 2010, 11:13   

grzes87, ciesze się że sprostałem wysokim wymaganiom:) niestety na zdjęciach jest brudna, ale w tych warunkach ciężko ją umyć, a tym bardziej jak teraz patrze za okno, a ona już przykryta białą czapą :9:
Pufcio, dzięki za info, już jakiś czas się rozglądam po forum i widziałem bardzo dużo materiałów o audio. Wszystkie prace planuje dopiero na cieplejsze dni, czyli marzec kwiecień najwcześniej. Tak więc teraz dopiero zbieram kasę no i doinformowuję się (nie wiem czy to poprawne słowo ;-| ) o fieście. A co do tych tylnych miejsc fabrycznych to chodzi Ci o te miejsca w bokach bagażnika? Jakieś tam kratki są i wyszukiwałem tam już głośników jednak pusto;p To myślałem że to dla picu lub do wentylacji bagażnika co by przewiew miał :-P
 
 
 
chudy
[Usunięty]

Wysłany: 9 Sty 2010, 13:16   

ladna IV :-) z fajnym silniczkiem a kolorek wnetrza bardzo ladny :-P niech sie spisuje jak najlepiej
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 9 Sty 2010, 13:26   

marcinek0110, fajne auto, kolor lakieru najlepsiejszy ze wszystkich :ok:

co do wnętrza: odezwij się do użytkownika PitusK - on zakładał sobie czarne do mk4. podchodzi plug&play z mk5, łącznie z czarnym dywanem.
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
rapet 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 132
Skąd: Łaziska G
Wysłany: 9 Sty 2010, 13:32   

Mi sie tam niebieski środek podoba ja bym tam nie zmienał ,kolorek tez ładny . :ok:
_________________
"Codziennie rano, zaraz po przebudzeniu, sprawdzam, czy nie ma mnie na liscie najbogatszych ludzi swiata.
Jesli nie, to wstaje i ide do roboty."
Był Cougar 2.5 V6 170KM była Fiesta 1.8D 60KM jest Leganza 133KM
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 9 Sty 2010, 15:51   

marcinek0110 napisał/a:
A co do tych tylnych miejsc fabrycznych to chodzi Ci o te miejsca w bokach bagażnika?

Dokładnie o te :)

marcinek0110 napisał/a:
Jakieś tam kratki są i wyszukiwałem tam już głośników jednak pusto;p

Nie widziałem jeszcze, żeby w jakiejkolwiek Fieście były, ale po to są, żeby właśnie tam zamontować "trzynastki" na dystansach. Sam tak mam - żeby ci jadący z tyłu też coś słyszeli jak gra :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Tommi 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomcio ;)
Wiek: 37
Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 280
Skąd: POS
Wysłany: 16 Sty 2010, 14:12   

Pufcio napisał/a:

marcinek0110 napisał/a:
Jakieś tam kratki są i wyszukiwałem tam już głośników jednak pusto;p

Nie widziałem jeszcze, żeby w jakiejkolwiek Fieście były, ale po to są, żeby właśnie tam zamontować "trzynastki" na dystansach. Sam tak mam - żeby ci jadący z tyłu też coś słyszeli jak gra :)

Zapraszam do mnie, u mnie są :-)

Ładny granatowy fiestolot <oki> , zazdroszcze grzanej przedniej szyby
_________________
Pozdro :!:
FORD FIESTA - PROBABLY THE BEST CAR IN THE WORLD.

 
 
 
marcinek0110 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Marcin
Wiek: 37
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 88
Skąd: Białystok
Wysłany: 16 Sty 2010, 16:07   

Tommi napisał/a:
Zapraszam do mnie, u mnie są

rozumiem że mam wpaść ze śrubokrętem :devil:
_________________
MOJA MK IV
 
 
 
Tommi 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomcio ;)
Wiek: 37
Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 280
Skąd: POS
Wysłany: 17 Sty 2010, 11:36   

marcinek0110 napisał/a:

rozumiem że mam wpaść ze śrubokrętem :devil:

jak już pojedziesz z tym wkrętakiem to zabierz jakieś słuszne na podmiankę gy
sorry za OT
_________________
Pozdro :!:
FORD FIESTA - PROBABLY THE BEST CAR IN THE WORLD.

 
 
 
marcinek0110 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Marcin
Wiek: 37
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 88
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Sty 2010, 13:05   

Przyszła wypłata, wiec chciałbym ją przeznaczyć na coś, co najbardziej mnie denerwuje w mym Fordzie, a mianowicie "zestaw" car audio :greenpeace:
Czytam tematy na forum, rozglądam się po allegro no i szukam i szukam. Co do radia zastanowię się jeszcze po wyborze głośników, a jeżeli chodzi o te drugie, to postanowiłem kupować je "na raty"- najpierw przód, potem tył.

Na przód znalazłem coś takiego:

Nie jest to rewelacja, ale akurat trafiło się niedrogo <oki>

Teraz poszukuję radyjka. Może ktoś coś ma i chce się pozbyć?

---------------------------------------------------------------------------

Tak więc po długiej "nieaktualizacji" postanowiłem co nieco napisać:P Otóż co do radyjka i głośników to zamontowałem w drzwi zestaw który jest powyżej na zdjęciach, a radio również tej samej firmy. W dźwięku nie ma rewelacji ale da się słuchać i przynajmniej złodzieji nie korci:) Od zimy wiele się nie zmieniło. Wymieniłem z przodu tarce i szczęki, z tyłu klocki, i samochód pozytywnie przeszedł badanie techniczne:) Wcześniej były podejrzenia że linka ręcznego jest zerwana, co okazało się totalną bzdurą, poprostu tzw samoregulatory (chyba tylko z nazwy) trzeba było odpowiednio nastawić. Do tego doszłą wymiana oleju i amatorska polerka karoserii, z pominięciem tylko dachu i dolnych części drzwi i zderzaków. Nie miałem uż siły, może jeszcze bede kontynuował walke z tą szlifierą:D Efekt może nie rewelacyjny ale poprawa jest:D szczególnie z daleka ładnie się błyszczy:D Boli mnie tylko rdza. Po dokładnym myciu karoserii wyszło pare "kwiatuszków" najgorsze na prawym nadkolu. Ostatnio zaczęło mi też coś stukać przy prawym przednim kole na wybojach. podejrzewam że w miejscu mocowania wachacza, ale dokładniej się dowiem na dniach jak pojade do mechanika gdzie mogą mnie podnieść. Ogólnie bardzo polubiłem fieste, jazda nią po mieście to sama przyjemność tak wiec z zakupu jestem zadowolony. Do pełni szczęścia mogłaby tylko mniej palić (obecnie około 7,5l/100 głównie w mieście) i posiadać klime:D

[ Dodano: Nie Cze 13, 2010 23:40 ]
Już troche ochłonąłem po tym co zobaczyłem dziś rano. Jak zwykle parkuje samochód pod chmurką bo innego sposobu w moim przypadku nie ma. Dzielnica jest taka jaka jest, czyli pełna emerytów, rencistów,... i młodzieży niemających celu w życiu. Ale niespodzianka jaka mnie czekała podczas dojścia do auta wku....iła mnie niesamowicie. Co za palant widzi przyjemność w niszczeniu czyjejś rzeczy? Jaki widzi w tym cel? Na myśl przychodzi mi modlitwa Polaka z filmu Dzień świra:

"Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, srutututu sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu dosrajcie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawistny i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego skurwysyna. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle żeby miał marnie. Żeby miał AIDS, zabijaka, oto modlitwa Polaka."



Na jednym zdjęciu jest dokładne zdjęcie najgłębszej rysy. Macie może jakieś rady co z tym zrobić? Oddać do lakiernika, spolerować, jakieś magiczne środki?
_________________
MOJA MK IV
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów [MK4] Fofi by ZimZia
zimzia Nasze auta 28 9 Lis 2012, 16:01
zimzia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK4] Bad_Boy__Zabrze i jego fofi
czyli nadchodzi koniec pięknej przygody
Bad_Boy__Zabrze Nasze auta 12 16 Paź 2009, 09:05
Bad_Boy__Zabrze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.