Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

mk6 Wytłumienie drzwi oraz wymiana fabrycznych głośników
Autor Wiadomość
CrazYBzz
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lis 2009, 14:09   mk6 Wytłumienie drzwi oraz wymiana fabrycznych głośników

http://img21.imageshack.us/img21/2210/boczki.jpg
chciałbym ściągnąć plastikowa obudowę aby wygłuszyć przestrzeń za głośnikiem czy wystarczy tylko odkręcić 13 śrub widocznych na foto nie będzie żadnego problemu ze złożeniem tego do kupy
no i mam pytanie co do samego wygłuszenia jak i gdzie najlepiej zabrać sie za wygłuszenie mam zamiar kupić:
dekarską taśme uszczelniającą 10m x 15 cm oraz SINUSLIVE ES 500 z spreju w środku,
mam nadzieję że to wystarczy.
na allegro zakupiłem zestaw -heliksy db 62.1 które mam zamiar zamontować.
No wiec robie to pierwszy raz i proszę o rady??
http://allegro.car-tronic...elix/62.1/5.jpg
aha mam dylemat co do samych tweeterów jak je umiejscowić i gdzie
to samo tyczy sie zwrotnic.

dzięki z góry za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez CrazYBzz 13 Lis 2009, 00:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Lis 2009, 18:41   

Problemu ze zdjeciem, a nastepnie poskladaniem tego wszystkiego do kupy nie ma, ale po co ta tasma dekarska... <???> ten plastik na miec w teorji dzialac jako wygluszenie :głowąwmur: dziala to ale ...
Ja wyciszenie u siebie zrobilem na samych boczkach i zastosowalem kauczuk syntetyczny 10 mm, ale to drogie rozwiazanie, ale swietne dziala :ok: zdecydowanie zmniejsza halasy docierajace z zewnatrz, zima cieplej latem chlodniej i nie pogorszylo basow jesli ktos bedzie mial watpliwosci.
Lepszym rozwiazaniem jest zastosowanie glosnikow lepszych firm i 6x9" jak w orginale, no chyba ze chcesz bawic sie z przerobka boczkow bo inaczej nie wyprowadzisz piszczkow na odpowiednia pozycje by graly, a nie gdzis strzelaly w przestrzen :|
Wiecej niech powiedza ci co maja doswiadczewnie z naglasnianiem aut ozor

Tasma dekarska jest ciensza ( 1mm grugosci do 1,5 mm) od wygluszen bitymicznych stosowanych do aut ( 2mm a ja w starym aucie mam 3 mm), wiec w teorji bedzie dzialac zdecydowanie gorzej od materjalow przeznaczonych do wyciszania i izolacji
AAAA i tasma dekarska nie daje sie formowac tak jak maty :joint: jak ja podgrzejesz to se splynie
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
CrazYBzz
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lis 2009, 00:20   

mam nadzieję że teraz zdjęcie jest widoczne a co do samej taśmy dekarskiej to znalazlem wiele opinie że z powodzeniem moga zastapić maty maja takie same właściowości -40 / +100 wiec jak ma spłynąć ? :)
a co do głośników 6x9 czy 5x7 bo już sam nie wiem jaki rozmiar jest z przodku to wszyscy odradzaja i polecaja 165 z dystansem wiec chyba obedzie sie bez przerobek tapicerki i plastików czy sie myle ??
może ktoś jeszcze pomoże ??
 
 
BoGu
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lis 2009, 09:27   

CrazYBzz napisał/a:

a co do głośników 6x9 czy 5x7 bo już sam nie wiem jaki rozmiar jest z przodku to wszyscy odradzaja i polecaja 165 z dystansem wiec chyba obedzie sie bez przerobek tapicerki i plastików czy sie myle ??
może ktoś jeszcze pomoże ??

seria jest 5x7 wszystko jest zalezne od glebokosci osadzenia glosnika a co do sykow to mozesz przyczepic do plastki od lusterek (lub je ladnie tam wkomponowac na zjdeciu widac ze masz potrzebne do tego elementy) ewentualnie przyczep w rogo laczenia deski ze slupiek jakos nie umiem tego lepiej slownie wytulaczyc

osobiscire mam zamiar zabrac sie za wygluszanie drzwi dopiero w przyszlym roku ;-(

(brak garazu przy takich temp boli kill ) chyba ze w ktorys weekend wybiore sie do wwa :hihihi: i planuje zakup 3 droznego odseparowanego zestawu :ok: przez co nie obejdzie sie bez rzezbienia boczkow


Tutaj masz link jak wygladaja te glosniki z przejsciowkami http://www.allegro.pl/ite...iesta_inne.html
Jednak polecam te wykonywane z mdf oczywiscie devil
 
 
CrazYBzz
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lis 2009, 11:08   

no właśnie zastanawiam sie czy ktoś może juz coś takiego zrobił z tymi tweetarami i ma na to jakiś ciekawy patent a co do samego plastiku widocznego na zdjęciu który chce ściągnąć ma to sens, w celu wygłuszenia oczywiście bo przez dziurę od głośnika raczej za dużo nie zdziałam.

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 18:31 ]
Zastanawia mnie jeszcze jedno czy jeżeli kupie te helixy db 62.1 16-stki
to czy one z dystansami wejdą bez dodatkowych przeróbek w te 5x7.
Bez konieczności nacinania plastiku tak aby bez problemu zmontować drzwi aby głośnik nie dotykał tapicerki(boczków)
zastanawiam sie również czy tych tweeterow nie zamontować zaraz przy głośniku nisko tonowym.
Co radzicie ??
 
 
BoGu
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lis 2009, 00:42   

CrazYBzz napisał/a:
Zastanawia mnie jeszcze jedno czy jeżeli kupie te helixy db 62.1 16-stki
to czy one z dystansami wejdą bez dodatkowych przeróbek w te 5x7.
Bez konieczności nacinania plastiku tak aby bez problemu zmontować drzwi aby głośnik nie dotykał tapicerki(boczków)


Wydaje mi sie ze beda pasowaly na 99% :yes:

Cytat:
zastanawiam sie również czy tych tweeterow nie zamontować zaraz przy głośniku nisko tonowym.
Co radzicie ??

:cojest:
ZAPOMNIJ albo przy slupku albo lusterka co ci dadza syki w nogach ?? Najlatwiej w lusterka otwornica robisz dziurki i wklejasz sobie na silikon <8> jak juz chcesz montowac syki w nogach to kup sobie lepiej np glosniki alpine 5x7 i bedzie duzo lepiej niz to oczym myslisz
 
 
CrazYBzz
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lis 2009, 08:20   

Też tak właśnie kombinuje żeby zamontować tweetery przy lusterku tylko ze czym zrobić najlepiej otwory. może głupie pytanie ale nic nie przychodzi mi do głowy, tak aby to wyglądało estetycznie.
A co do tych 5x7 no to zdecydowanie mniej pracy ale wszyscy odradzają nazywając je pół produktami. jakoś o niego lepsza przy 16 no ale wiadomo trochę więcej roboty.
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Lis 2009, 09:06   

A co myslicie by zwrotnice wsadzic pod deske rozdzielcza, nastepnie przewodani orginalnymi poprowadzic tylko niski ton, a syczki do slupkow :V: , wydaje mi sie to najlepsze, i zabydowac syczki w slupku to latwizna i dac slupki np do flokowania i bedzie wygladac profeska a i brzemienie optymalne uzyskamy :)
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
CrazYBzz
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lis 2009, 21:39   

za dużo pracy i szczerze sam się tego nie podejmę pozostał bym pod schowaniem zwrotnic. w drzwi pytanie tylko gdzie a tweeterow w plastiki od lusterek i ponawiam pytanie czym to wyciąć. Oraz tak jak na początku postu co z tym plastikiem widocznym na foto.
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Lis 2009, 22:13   

Plastiki zdejmuja sie bez problemu, sruby odkrecasz i juz, rozebranie do golego to 5 min, przerobione przy wymianie wybitej szyby :sad:
Otwory to sie wierci wiertlami do metalu, a wieksze to znaczy od 18 mm otwornicami, nie takimi gownianymi z marketu za 10 zl kaplet tylko pelnymi koronkami, uzyskasz wowczas rowna i czysta krawed.
Wiekszosc plastikow we fiescie to polipropylem dosc podly do wiercenia, ale za to nie peka :V:
Tworzywa wierci sie tak jak metal najpierw male wiertlo potem po trochu wieksze, wtedy masz pewnosc ze nie popeka :joint:
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
CrazYBzz
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lis 2009, 22:38   

Dzięki za odp. kurcze mam juz potrzebne materiały i tylko z czasem i miejscem problem wiec mam zamiar zabrać sie za wszystko w jakiś cieplejszy dzień. Odwiedziłem w piątek castorame i kupiłem o dziwo wszystko czego potrzebowałem tj. Bitex w pędzlu anti gravel preparat tłumiący w spreyu taśmę dekarska 15x10 i 10x10 i rozpuszczalnik. głośniki powinny przyjść w poniedziałek chociaż najpierw mam zamiar zrobić wytłumienie a następnie podpiąć zestaw. Mam nadzieję że niczego nie spapram.
Nie znalazłem foto relacji do tego modelu wiec postaram sie zrobić trochę fotek i umieścić jak skończę może się przyda potomnym =D

[ Dodano: Nie Lis 15, 2009 07:26 ]
czy ten bitex ani gravel w sprayu z tasma dekarksa mozna dowolnie nakladac na siebie ??
tak aby zwiekszyc efektywność. czy raczej może spowodować że jedna warstwa bedzie odpadać od drógiej. Ma ktoś jakiś pomysł w jakiej kolejności to nakładać i co gdzie dać.
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Lis 2009, 12:21   

kto uzywa jeszcze w dzisiejszych czasach bitexu :głowąwmur:
Bitex to poprostu rozcieczony lepik, czyli masa bitumiczna, potrzebuje sporo czasu by wyschnac...
to nie robota na 1 dzien, ponadto auto bedzie capic przez kilka tygodni :twisted:
jak juz masz zamiar oszczedzic to nie smaruj auta tym gownem
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Informacje o zlocie oraz lista zapisów
trzeci VI Jesienny Zlot & III Eliminacja Youngtimerparty / 1-2.09.2012 / Tor Poznań 98 31 Sie 2012, 08:42
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.