Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Problem z poduszkami? sprzęgłem?
Autor Wiadomość
achilles
[Usunięty]

Wysłany: 7 Kwi 2009, 22:30   Problem z poduszkami? sprzęgłem?

Witam,

szukałem na forum wpisów, które dot. by mojego problemu, ale nie znalazłem tak naprawdę niczego, co rozjaśniało by moja sytuację. Mój problem przejawia się kilkoma objawami:
1) podczas wysprzęglania czuć szarpnięcie silnika. Pojawia się to od czasu do czasu, mam wrażenie że ostatnio coraz częściej, ale tylko na 1 i w zasadzie tylko wtedy, kiedy wciskam sprzęgło w momencie, gdy obroty spadną do takiego poziomu, że zaczynam hamować silnikiem, jeżeli zaraz po zdjęciu nogi z gazu wcisnę sprzęgło to raczej tego nie czuć (poduszki? sprzęgło?). Ten objaw jest od kilku m-cy.
2) przy puszczeniu sprzęgła auto dziwnie szarpie – dzieje się to głównie na 2 (czasami na 3) przy większych obrotach, jak wcześniej na jedynce dojdę np. do 2,5 – 3 tys. obrotów i szybciej zmienię bieg. Przy zmianie biegu na mniejszych obrotach jest to nie wyczuwalne. (poduszki? sprzęgło?) To jest chyba odkąd kupiłem auto – 15 m-cy
3) podczas wciskania sprzęgła mam wrażenie, jakby pedał sprzęgła wibrował, kopał mnie lekko w nogę – jest to bardziej wyczuwalne przy zmianie biegu na wyższych obrotach. To jest od ok. 6 m-cy, może dłużej.
4) praktycznie zawsze mam problem z wrzuceniem wstecznego. Aby wszedł bez zgrzytu najpierw musze wrzucić 3 lub 1, ale nawet z tą gimnastyką czasem zgrzytnie. (sprzęgło?)
5) moja Fiesta coś strasznie dużo pali, potrafi w mieście wziąć ponad 10 l. – jak na silnik o takiej pojemności wydaje się to bardzo dużo (wyczytałem że może to być efekt źle działającej sondy lambda, podobnie zrywy przy ruszaniu).

Ostatnie zbieram się na zrobienie przeglądu (od ostatniego minęło 15 m-cy) ale wcześniej potrzebuje jeszcze wyskoczyć na kilka tras (jakieś 1,5 tys km). Pytanie jest takie: co jest grane, na wymianę jakich podzespołów mam się przygotować i czy dalsza jazda jest w miarę bezpieczna tzn. czy auto mi się nie rozkraczy gdzieś w trasie?

Pozdrawiam
MM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z poduszkami powietrznymi
lukasz1744 Elektryka ogólna 0 13 Cze 2014, 08:25
lukasz1744
Brak nowych postów [MK3] Problem ze sprzęgłem ?
KxL Mechanika 12 20 Paź 2010, 11:13
KxL
Brak nowych postów [MK3] Problem ze sprzęgłem
luz na sprzęgle przy wyższych obrotach
scowl Mechanika 8 28 Lis 2009, 10:25
scowl
Brak nowych postów [MK6] problem ze sprzęgłem ?
1.4 tdci z 2004
balood Mechanika 0 18 Mar 2011, 13:04
balood
Brak nowych postów [MK3] Problem ze sprzęgłem
Gość Mechanika 6 24 Lis 2009, 10:10
kazio-n


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.