Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] jak zrobiłem elektryczne otwieranie klapy bag.
Autor Wiadomość
dida 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: L
Silnik: 1.3/58KM
Imię: dawid
Wiek: 41
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 158
Skąd: Czechowice
Wysłany: 25 Paź 2008, 16:17   [MK4] jak zrobiłem elektryczne otwieranie klapy bag.

witam.tym razem ja zabrałem się za montaż siłownika w tylnej klapie.jesli chodzi o mój sposób to jest on dla osób leniwych które chcą szybko podłączyć siłownik i cieszyć się otwieraniem klapy w ciągu 1 godziny! :luzik:

bedzie nam potrzebny siłownik slave (ja kupiłem ten mocniejszy na wszelki wypadek, koszt z przesyłką 19zł)pare metrów kabla,przekaznik(ja mam 40a bo taki miałem)bezpiecznik,linka od hamulca rowerowego i włącznik.
najpierw sciągamy plastikową osłone klapy,jest ona na zatrzaskach.(zatrzaski są metalowe)wykręcamy zamek(trzeba miec śrubokręt gwiazdke) niestety nie mam zdjęcia ale w zatrzask w który wchodzi oryginalna linka w drugi wolny otwór wkładamy naszą linke tak aby główka linki wychodziła z tej samej strony co wychodzi oryginalna linka(jesli bedzie na odwrót to mechanizm bedzie sie blokował)
potem przykładamy siłownik nad zamkiem jak najbliżej jest to możliwe








zielonym kolorem zaznaczyłem jaki jest układ siłownika do zamka,bo z regóły ciężko się połapać ze zdjęc ,czrnym kolorem zaznaczyłem miejsca w których nawierciłom dziury.
sposób jest o tyle szybki ze nietrzeba sie męczyć i główkowac jak zamocować silownik tymi blaszkami z zestawu.

dalej ucinamy około 30cm linki bez pancerza i przeciągamy ja do zamka(tak jak wyżej opisałem)drugi koniec przeciągamy przez główke siłownika i zaginamy ja,(trzeba teraz zrobić pętelke i czymś linke zacisnąć,ja użyłem zacisku z bolca z zestawu)

tak to mniej wiecej wygląda


nie sciągamy calkiem zacisku bo trzeba go wyregulować,najprosciej zrobic to w ten sposub:podciągamy linke do oporu aż ramię siłownika calkiem sie wysunie i rakrecamy zacisk,gwarantuje ze i tak luz zostanie na lince.




tak mniej więcej to wygląda. ozor

teraz została nam elektryka>to mi tęż poszło szybko.kupiłem przekaznik z podstawą wieć kable już w niej są opisane wystarczy podpiąc je tylko:jeden do masy,drugi do siłownika ,trzeci do akumulatora i ostatni do włącznika
ale od począdku:
od siłownika podpinamy jeden kabel do masy od wycieraczki w klapie


drugi kabel podpinamy do styków w klapie ostatni powinien być wolny
a w drugiej częsci styków podłączamy dalszy kabel ktory po zamknięciu klapy nam sie połaczy w jedno.ciągniemy ten kabel do przodu auta(ja puściłem go pod plastikowym progiem az do miejsca z bespiecznikami(bo tam mam włącznik)

plus podciągłem od zapalniczki wpiołem tam jeszcze bespiecznik tak dla draki! :-)
teraz wystarczy wszystko połączyć razem i przekaznik umiejscowic nad bespiecznikami bo jest tam dużo miejsca

a tak wygląda włącznik


UWAGI
można też podpiąć kabel od siłownika prosto do zapalniczki i wpiąć w niego włącznik ale ja nie chciałem ryzykować...wpięcie bespiecznika może też jest smieszne ale musze powiedzieć że przy montażu zdążył mi sie dwa razy spalić(kupka kabli i o zwarcie nie trudno)po montażu doszedłem do wniosku ze przydałbysie jeszcze jakiś sygnalizator dzwiękowy który by mnie ostrzegał przed przypadkowym otwarciem klapy.ale może pózniej.
pamiętajmy o solidnym łączeniu kabli najlepszym wyjsciem jest lutowanie lub zakładanie konektorków ,a najlepiej to i to razem.to by było na tyle mi działa wszystko ok miałem troszke mieszaniny przy podłączeniu przekaznika.ale chciałem zrobić to sam bez pomocy(i udało sie :greenpeace: )
_________________
WIDZIAŁEŚ KIEDYŚ FIESTE Z DRZEWA? NIE? TO WYJDZ NA DRZEWO I POPATRZ NA NIĄ...
 
 
 
zebro78 


Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Robert
Wiek: 46
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 108
Skąd: Grodziec
Wysłany: 25 Paź 2008, 22:02   

Zastanawiam się czy działało by mi takie coś u mnie - bo mam otwierania klapy z kluczyka i czy to by nie kolidowało?? Ogólnie to wolałbym mieć na przycisk, bo i kluczyka ze stacyjki nie trza wyciągać jak chcesz otworzyć bagażnik i nie trzeba się męczyć w celowanie w czujnik otwierania.
_________________
Motto Żebrusia :
Dobry sex to taki , po którym nawet sąsiedzi idą na papierosa :)
 
 
 
dida 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: L
Silnik: 1.3/58KM
Imię: dawid
Wiek: 41
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 158
Skąd: Czechowice
Wysłany: 26 Paź 2008, 08:44   

z tego co kojaże to klapa w mk5 niczym sie nie różni od mk4.może tylko elektryką...śiłownik na pewno dopasujesz.

[ Dodano: Nie Paź 26, 2008 08:50 ]
zebro78 napisał/a:
Zastanawiam się czy działało by mi takie coś u mnie - bo mam otwierania klapy z kluczyka

pamiętaj ze montując takowy śiłownik nie rezygnujemy z otwierania z kluczyka...te zamki są przystosowane na dwie linki ,jedna już jest ,wystarczy dołożyć drugą i problem z głowy.jedna z drugą nie koliduje do siebie..polecam takie rozwiązanie.bo jesli zimą zamek zamarznie i nieda sie włożyć kluczyka do niego,to siłownik powinien otworzyc klape. :yes:
_________________
WIDZIAŁEŚ KIEDYŚ FIESTE Z DRZEWA? NIE? TO WYJDZ NA DRZEWO I POPATRZ NA NIĄ...
 
 
 
Kadzax 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 34
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 224
Skąd: Żnin
Wysłany: 11 Gru 2008, 14:52   

Przepraszam za odkopywanie, ale także zamierzam założyć to cudo.
Mam już oryginalny siłownik z razem z oryginalnym guzikiem.
Zastanawia mnie czy przy tym oryginalnym guziku też muszę zastosować przekaźnik czy ma on już coś w sobie?
 
 
FreeHack
[Usunięty]

Wysłany: 11 Gru 2008, 16:37   

Kadzax osobiście posiadam nieoryginalny siłownik oraz nieoryginalny przycisk i nie zastosowałem przekaźnika. Wszystko podpiąłem pod bezpiecznik nr 3 i działa wyśmienicie:)

Pozdrawiam
 
 
dida 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: L
Silnik: 1.3/58KM
Imię: dawid
Wiek: 41
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 158
Skąd: Czechowice
Wysłany: 11 Gru 2008, 19:20   

jeśli chodzi o mnie to przekaznik raczej polecam...ale to zalezy od włącznika.nie wiem jak mocne są włączniki oryginalne..ale zakładam że w oryginalnym montażu też jest przekaznik..
_________________
WIDZIAŁEŚ KIEDYŚ FIESTE Z DRZEWA? NIE? TO WYJDZ NA DRZEWO I POPATRZ NA NIĄ...
 
 
 
Kadzax 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 34
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 224
Skąd: Żnin
Wysłany: 11 Gru 2008, 23:32   

Już wszystko jasne.
Pojechałem z całym zestawem do elektryka, ale nie miał zbyt czasu i mówił, że za ok tydzień mi to zrobi(założy elektrykę).Rozmawialiśmy o tym i mówił, żebym się nie bawił w przekaźnik bo to bez znaczenia.
Postanowiłem zrobić to sam. Zrobiłem już zamocowanie całego siłownika (sprawdziłem działa-otwiera i wszystko gra).Przeciągnąłem też kable od zapalniczki do siłownika.
Zostało tylko podłączyć włącznik i podpiąć się w zapalniczkę.
Jestem pełen podziwu dla tych którzy przeprowadzili kable klapa bagażnika.
Mi to nie wyszło wiec poszły uszczelką szyby potem pod plastikiem(tym z tyłu), koleinie progiem kierowcy, mijając okolice bezpiecznika bezwładnościowego i za puszką bezpieczników.
Fajna zabawa:)
Zrobiłem też(próbowałem) przez te styki ale nie przechodził prąd(sam nie wiem dlaczego).
Dziękuję wszystkim za pomoc:)
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 11 Gru 2008, 23:43   

Kadzax napisał/a:
Rozmawialiśmy o tym i mówił, żebym się nie bawił w przekaźnik bo to bez znaczenia.

Wsadzanie przekaźnika ma sens wtedy, kiedy używasz mikroprzełącznika (np. takiego -wymiary to ok. 9x9x7mm) - on nie zniesie prądu większego jak 0,25A, a na siłownik leci 5-6A. Wtedy musisz zastosować przekaźnik, bo spalisz styki po kilku użyciach (lub pierwszym, jeśli będziesz miał wyjątkowe szczęście)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Kadzax 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 34
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 224
Skąd: Żnin
Wysłany: 12 Gru 2008, 07:31   

Dokładnie to mi powiedział:)
Dziś podłączę włącznik i zobaczymy jak sie będzie spisywać.
 
 
dida 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: L
Silnik: 1.3/58KM
Imię: dawid
Wiek: 41
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 158
Skąd: Czechowice
Wysłany: 12 Gru 2008, 19:37   

nierozumie czemu tak kombinowałeś z tym kablem..(przez jakie uszczelki???)wystarczyło pokombinować z tymi stykami..musi działać...widocznie musiałeś coś poknocic.. :-)
_________________
WIDZIAŁEŚ KIEDYŚ FIESTE Z DRZEWA? NIE? TO WYJDZ NA DRZEWO I POPATRZ NA NIĄ...
 
 
 
Kadzax 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 34
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 224
Skąd: Żnin
Wysłany: 13 Gru 2008, 10:04   

No najwidoczniej coś źle robiłem.:)
Jak będzie czas i pogoda to jeszcze raz zobaczę z tymi stykami tak dla satysfakcji:)

Przez uszczelki tylnej szyby:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.