Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Wymiana lusterka zewnętrznego
Autor Wiadomość
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 5 Kwi 2006, 18:10   [MK4] Wymiana lusterka zewnętrznego

witam

moj problem moze nie jest jakis b.powazny no ale nie moge sobie z nim poradzic. musze wymienic zewnetrzne lusterko od strony kierowcy. zakupilem sobie juz nowe i wlasnie chcialem je zamontowac ale... poddalem sie. po stronie pasazera od wewnatrz obudowa lusterka jest przymocowana srubka... a po stronie kierowcy jest tylko zaznaczone miejsce na srubke ale jej tam nie ma! no i tu rodzi sie moje pytanie jak zdjac ta obudowe tak zeby nie polamac plastiku?

z gory dziekuje i pzdr.
Ostatnio zmieniony przez trzeci 13 Lut 2010, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
olijacek
[Usunięty]

Wysłany: 6 Kwi 2006, 08:57   

Odkręcasz tą śrubkę i z wyczuciem zdejmujesz plastik :) Tak jest w MK3.
 
 
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 6 Kwi 2006, 14:55   

hyhyhyhy ale tej srubki nie ma tam gdzie powinna byc:P a nie chce polamac plastiku bo dosc mocno siedzi:)
 
 
Maciej MK4
[Usunięty]

Wysłany: 7 Kwi 2006, 18:03   

Ostatnio tez wymieniałem lusterko zewnetrzne. Nie napisałes co prawda jakie masz lusterka, czy elektryczne czy manualne, ja robiłem to na elektrycznym i taki wariant opisuje.
Niestety w MK4 żebywymienić lusterko trzeba zdjac cale wewnetrzne poszycie drzwi, pod nim sa ukryte 2 z 3 śrub mocujących.
Najpierw odkrecasz czarną obudowę w rogu dzwi, trzyma sie na 1 wkręcie, który jest pod okrągłą zaslepką. Zaslepkę zdejmujesz ostrym śrubokrętem i odkręcasz wkręta krzyzakiem, po czym zdejmujesz obudowe wewnętrzną. Następnie bierzesz się za poszycie drzwi. Trzyma się na kilku wkrętach niektóre sa pod zaślepkami widac je. Jeden jest w środku rączki do zamykania drzwi, drugi pod klamką, dwa pod podlokietnikiem. Acha musisz też zdjąc korbkę do otwierania szyby jak jest, u mnie nie było. Pewnie jest na zawleczce. Jak odkręcisz wszystkie śruby trzeba zdjąć tapicerkę. Jest zamontowana na plastikowych kołkach. Musisz to zrobic z wyczuciem i w miare możliwosci deklikatnie, żeby nie pozrywac kołów (ja jeden zerwałem).
Jak już zdejmiesz tapicerkę to juz tylko z górki. Trzeba odkrecic sruby mocujące lusterko, 3 sztuki, kluczem 8mm. Pozostaje tylko zdjęcie lusterka. Zkladaniew odwrotnej kolejności.
Pozdro i powodzenia, bo wbrew pozorom troche jest przy tym roboty. :)
 
 
Ethek
[Usunięty]

Wysłany: 7 Kwi 2006, 18:23   

a co wtedy jeśli chce wymienić samoszkło jestr taka możliwość bo tańszym kosztem bedzie jeśli wytnę diamentem z lustra dużego takie jakie potrzebuje i wkleje je silikonem na potłuczone stare lusterko lub zdejme je tylko jak?????????? pomórzcie dzieki z góry i szerokiej drogi wszystkim 8)
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 7 Kwi 2006, 18:38   

Ściągnąć sam wkład, to żaden problem - musisz ustawić lusterko jak najbardziej w stronę środka i złapać za zewnętrzną krawędź szkła - tzn wsadzić palce o ile to możliwe między obudowę a szkkło i pociągnąć. Można tez podważyć czymś w miarę szerokim i płaskim, tylko ostrożnie żeby nie było punktowego nacisku po popęka (skoro i tak jest popękane to nie problem) podważasz i powinno wyskoczyć z zaczepów. Tak jest w mk3 '95, ale z tego co widziałem w mk4 jest tak samo. Bez obawy, czasem trzeba użyć trochę siły, ale pójść musi

Akurat mam lusterko od swojej feli w domu, to masz na poparcie parę fotek:


Mam nadzieje że to coś pomoże
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
ciaastus
[Usunięty]

Wysłany: 7 Kwi 2006, 19:42   

Przyłączam się do postu Macieja, ale z zaznaczeniem, że można to zrobić beż rozbierania tapicerki dzrzwi. Trzeba ją tylko DELIKATNIE odgiąć. (Mi się to udało) Podstawa to dobry kluczyk! Nie pamiętam, ale coś koło siódemki (ale chyba też jakieś połówki w grę wchodzą). To znaczy np: kluczyk 7.5 . Dlatego zwracam na to uwagę, bo mi jedna śrubka nie chciała się odkręcić (lusterko to jakiś stop aluminium, a srubka stalowa no i się "wkleiła"). Powodzenia! DELIKATNIE, bo rozerwiesz!
 
 
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 8 Kwi 2006, 14:56   

WYMIENILEM:D z opcja odginania lekko tapicerki... klucz to cos kolo 7 tak jak wyzej kolega napisal. dzieki wielkie i pzdr!

p.s. srubka byla tam gdzie powinna byc ale zaslepki juz nie wloze:P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.