Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
3 Maj 2006, 11:34
Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
Autor Wiadomość
nicos
[Usunięty]

Wysłany: 27 Wrz 2005, 20:48   Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie

witam, jaki sa koszta i o ile max mozna obnizyc fiestunie??wystarcza sprezyny czy trzeba amory nowe:)?jak to jest jakie najtansze mozna kupic? nie chce zakladac drugiego tematu: jakie oponki na zime warto jaki rozmiar, moze 14 calowki czy lepiej 13?z gory dzieki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 23 Cze 2006, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pablo_zio 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 86
Skąd: Libiąż
Wysłany: 27 Wrz 2005, 21:03   

fieste mozesz obnizyc o 30mm na standartowych amortyzatorach, powyzej zaleca sie wymianie amortyzatorow rowniez, cena zalezy glownie od firmy, najtansze nowe ja znalazlem jamexa, uzywki szukaj na allegro lub w dziale sprzedam, opony na zime dobrze zeby mialy bieznik i zostaw je na 13, pozdrawiam
_________________
Model: Skoda Superb; Nadwozie: sedan; Silnik: 1,9 TDi

Śląska frakcja zaprasza
www.fiesta-squad.prv.pl
www.fiesta-squad.forum.prv.pl
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 27 Wrz 2005, 21:08   

pablo_zio napisał/a:
opony na zime dobrze zeby mialy bieznik i zostaw je na 13, pozdrawiam


tak kolega ma rację ! slicki są absolutnie niewłaściwe na zimę :-) :D
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Wrz 2005, 22:10   

zglebić ile chcesz możesz, nawet tak że zderzak położysz na ziemi. Ja aktualnie wymyśliłem tak że oddaje swoje amory do skrócenia i utwardzenia na kamień i do tego obetne sprężyny, ale narazie to tylko pomysł który będzie zrobiony po zimie jak zakupie nowe aluski. Bo zawiecha właśnie pod nie będzie robiona. Same sprężyny mogą Ci obniżyć autko o jakieś 4cm, ze sportowymi amorami o nawet 8cm. A dla bardziej wymagających musisz zrobić tak jak ja chce u siebie.
 
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 27 Wrz 2005, 22:48   

kaczoro napisał/a:
Piesek napisał/a:
zglebić ile chcesz możesz, nawet tak że zderzak położysz na ziemi. Ja aktualnie wymyśliłem tak że oddaje swoje amory do skrócenia i utwardzenia na kamień i do tego obetne sprężyny, ale narazie to tylko pomysł który będzie zrobiony po zimie jak zakupie nowe aluski. Bo zawiecha właśnie pod nie będzie robiona. Same sprężyny mogą Ci obniżyć autko o jakieś 4cm, ze sportowymi amorami o nawet 8cm. A dla bardziej wymagających musisz zrobić tak jak ja chce u siebie.


hahahahahaah rzeczywiście rozwiązanie dla wymagających :he: profesjonalny tjunink jednym słowem ;-)

co by nie mówić to zawsze to lepsze wyjście niż zakładanie klamer lub obcięcie samych sprężyn - wiec posze nie śmiać sie bo nie każdy sra pieniędzmi i założe sie że Ciebie też nie stac na nowe kompletne zawieszenie (obniżające) prosto ze sklepu..............
_________________
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Wrz 2005, 23:17   

o ile chcesz wiedzieć człowieczku to utwardzenie i skrócenie amora kosztuje w PROFESLONALNEJ firmie 100zł od sztuki! czyli daje Ci to 400zł owszem można kupić cały zawias za tą kaskę, ale kto wie czy nie jest już dowalony taki zawias i czy nadkola niebędą napierdzielać o koła a tak na zamówienie to zrobią Ci tak jak chcesz i wiesz że przy 100km jak wpadniesz w dziure że nadkola ci niewyrwie... nieoszukujmy się sama gleba to niewszystko, musi być też sztywniejszy. Bo tak to każdy by tylko obcioł dwa zwoje i tak jeździł. Ale jeśli jest też całe auto "na sztywno" to w takim przypadku przydała by się rozpórka, ale niestety nie można wszystkiego na raz. Ja swoje auto robie od grudnia, jak by niepatrząc to prawie rok, planuje go całkowicie ukończyć w kwietniu, ale wiadomo nowe pomysły wpadają do głowy i nieidzie wszystkiego na raz, niepowiem co chwile mam inne różne dziwne pomysły, dlatego są takie a nie inne posty, a gdy już dogłebiam się jak to w realiach wygląda to albo rezygnuje, albo dąże do celu, albo jakiś nowy pomysł wpada do głowy. Myśle że zaczynając tuning od gleby i alusków to dobry wybór, ale hmm prześpij się jeszcze kilka dni z tym, opanuj dobrze auto i rusz z obniżaniem autka po zimie, przez całą wiosnę lato i jesień nauczysz już się dobrze jeździć na glebie. Bo nie sztuka obniżyć sztuka umieć jeździć zglebioną furką :D No to się rozpisałem :D :D:D
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 27 Wrz 2005, 23:49   

Odnoscie gleby... to lepiej si enauczyc jezdzic ostroznie bo kazda wieksza koleina grozi obtarciem podwozia lub innych elementow podwozia... bynajamniej umnie...a na poczatku bylo tak...

a jest mniejwiecej tak...


Moj zestaw obnizajacy kupilem okazyjnie za 200 kpl.
Pozdrawiam
_________________

 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Wrz 2005, 09:26   

Polecam zakupy na niemieckim eBAYu. Jesli sie dogadacie oczywiscie. Czasem mozna kupic cos tak tanio ze przesylka rzedy 15-25 euro (wiecej nie powinna) sie oplaca. Ja za sprezyny dalem 16,50 euro przesylki i w sumie wyszlo mi taniej niz w polsce.

Polecam zestaw, sprezyny -35mm i seryjne amorki ale najlepiej je dobrac/skrocic.
Moj kumpel za 80zl od sztuki skrocil amory razem z wymiana - to chyba niezle. Zalozenie sprezyn obnizajacych gratis... Wiec za cale wystarczajaco porzadne zawieszenie (razem z zalozeniem) tym sposobem w 600zl da rade sie zmiescic. Amorki krotsze (sportowe) chyba sa troche drozsze.
 
 
 
Rycho 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 49
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 203
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 28 Wrz 2005, 13:42   

No to ja miałem większe szczęście, bo od herrkama kupiłem komplet koni(sprężyny -40 mm i amortyzatory) z regulacją twardości za 650 i bardzo sobie chwalę, więc po prostu trzeba szukać i czatować na okazję :)

Rycho

P.S. Żeby nie było, że tylko herrkama chwalę to z Kurtusem też warto robić biznesy :)
_________________
JetCar XR2

I,i,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2005, 13:17   

Rycho napisał/a:
No to ja miałem większe szczęście, bo od herrkama kupiłem komplet koni(sprężyny -40 mm i amortyzatory) z regulacją twardości za 650 i bardzo sobie chwalę, więc po prostu trzeba szukać i czatować na okazję :)

Rycho

P.S. Żeby nie było, że tylko herrkama chwalę to z Kurtusem też warto robić biznesy :)



:)

taki zestawik co kupiles w sklepie internetowym za bodajrze 1850 zl widzialem komplet .Regulacja fajna rzecz,szczegolnie jak ci sie wpakowują 3 osoby do tyłu.Chociaz ja musze sie pochwalic ze ostatniow fiestce jechalo 7 osob i bylo oki .Kurtus i jego kobieta + siostra + 2 koleżanki w ciązy. :rotfl:
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2005, 14:59   

Cytat:

obetne sprężyny,


powodzenia.
ja kupilem autko z takimi, i w ten sam dzien zacząłem zbierać kase na sportowe, obniżające. Jakbyś poskakał na kazdej dzieurce jak piłkato byś sie przekonał ;]

pozdro...
 
 
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Wrz 2005, 15:03   

Mnie obniżenie auta kosztowało 450 PLN za SPAX z regulacją twardości przód i KONI z regulacją wysokości tył. Sprężyny + amortyzatory. Całość jest -60/-60.
Wymieniałem z kolegą.
Pozdro ...
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
baq
[Usunięty]

Wysłany: 9 Paź 2005, 21:32   

hmm oki teraz moje rozwazanie ... moze nie najtansze na glebe :)
wiec tak ... zakupilem na allegro sprezyny obnizajace forda sygnowane przez eibacha kolor niebieski ( - 35 mm) --- quna trafila mi sie niezla sztuka bo kupilem je w naprawde super stanie za 40 zlotych na allegro komplet heh kolesl co je sprzedawal nie wiedzial co ma :)
nastepnie zakupilem amorki al-co gazowe ( montowane sa w zestawach obnizajacych weiteca) i wychodzi tak:
40 zl sprezyny eibacha
130 x 2 tyl alco gazowe
180 x 2 przod gazowe
plus 50 x 2 nowe odboje
wymiana gratis ... z kumplem zmienilismy
razem 760 zl
i mam teraz calkiem fajna zawieche nie za twarda nie za miekka akurat na jazde po lodzkich drogach .. inna sprawa ze trzyma sie drogi jak przylepiony :) poprostu jezdzi jak marzenie :)
Jako ze robilismy zdjecia ze zmiany amorkow to moze nawet napisze na strone glowna jakis artykul dla poczatkujacych co beda chcieli samemu zmienic amorki :)
mysle ze nie bedzie problemu biarac pod uwage nasza dokladna dokumentacje zdjeciowa :)
 
 
baq
[Usunięty]

Wysłany: 9 Paź 2005, 22:02   

hehe zdziwilby sie jaka roznica jest w wygladzie standardowych sprezyn i tych eibacha ... wogle to mielismy watpliwosci czy to wogle ma sens bo jak sa wyjete to sprezyny oryginalne .. sa jakies 10 cm wyzsze od eibacha ale jak juz sie je zalozy to okazuje sie ze roznica nie jest taka wielka :) hmm okolo wlasnie 35, 40 mm
Co do tego ze wystarczylo zmienic amorki ... no coz. ... teraz czuje sie znacznie bezpieczniej niz wczesniej mimo tego ze poprzednie amorki nie byly jakos totalnie zjechane baa nawet powiem ze nie byly zle :) , stare sprezyny byly w naprewde bardzo dobrym stanie (az sam sie zdzwilem :) moim zdaniem rozwiazenie ktore przedstawilem jest kompromisem pomiedzy totalna gleba a standardowym zawieszeniem ... poprostu bezpieczniej inie ma co sie martwic o miske olejowa przy jedzie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
wójas 22 Tuning mechaniczny 16 24 Sie 2005, 16:30
Gość
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
lukop2 Tuning mechaniczny 8 29 Paź 2004, 15:25
virus2
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
Boss Tuning mechaniczny 3 1 Kwi 2005, 01:52
Gość
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
Gość Tuning mechaniczny 7 1 Paź 2004, 19:15
dawidc
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
Maczuga Tuning mechaniczny 4 30 Lip 2004, 12:21
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.