Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kluczyk, mk3, zamek

Przesunięty przez: bidżej
22 Wrz 2010, 12:16
Karoseria : zamki
Autor Wiadomość
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 8 Wrz 2005, 20:32   Karoseria : zamki

Wiem wiem temat byl juz nie raz. Uzylem wyszukiwarki :-P poczytalem i nadal nie wiem.

Wiec tak to umnie wygląda:

-drzwi od kierowcy zamykaja sie kluczykiem normalnie ale potem nie da sie ich otworzyc, mozna je otworzyc tylko jesli przed zamknieciem ich na klucz ta klamke w srodku ustawie w stan"zamkniecia" wtedy normalnie sie otwieraja z kluczyka

-jak ustawiam klamke w to ustawienie "zamknięta" to czuje taki opor czasem trzeba użyć trochę siły i taki brzdęk.

Ściągnąłem cały boczek ale ja tam nic nie widzę :cry:

Z tego co czytalem to niektorzy pisali że może to być wina zużytego kluczyka ale to chyba odpada jeśli jak je odpowiednio zamknę to się otwierają

Inni znów pisali że to przez jakąś sprężynkę więc to może to tylko problem w tym że nie widziałem "dobrze działającego" zamka więc zabardzo niewiem gdzie i co zrobić tej sprężync.

Więc jak wy myślicie co może być przyczyną? Co na to poradzić?

Z góry dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony przez bidżej 22 Wrz 2010, 12:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Darsek
[Usunięty]

Wysłany: 8 Wrz 2005, 22:01   

heh ja mam to samo od strony kierowcy i wole nie rozbierać zamka bo nie wiem jak go będę miał złożyć. Kupiłem sobie nowe :)
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 9 Wrz 2005, 12:21   

Kupno nowego to tez jest jakies wyjscie 8) no ale wiesz szkada mi w sumie kasy bo to az tak straszne nie jest mozna sie przyzwyczaic (trzeba pamietac zey przed zamknieciem domknac ta klamke) a pozatym no tak czuje ze tylko jakis malutki zabieg to naprawi ale pewnie sie myle :hihihi:
 
 
 
thoms
[Usunięty]

Wysłany: 9 Wrz 2005, 15:31   

mam ten sam problem tylko doszło juz do tego że muszę wsiadać przez drzwi pasażera, bo stojący koleś majstrujący przez 5 minut coś pod zamkiem wygląda bardzo podejrzliwie ;]
Chyba kupię komplet nowych zamków. Polecam allegro tam ludzie sprzedają fiesty na części i takowy zestawik można juz nabyć za około 100-120zł
 
 
garys
[Usunięty]

Wysłany: 9 Wrz 2005, 19:33   

Podepne sie pod temat....:)
Zapytam sie z ciekawosci, czy mechanizm zamka lewych i prawych drzwi sie czyms różni??
Tydzien temu mialem taką sytuacje,że musiałem wychodzic przez drzwi pasazera bo zatrzasnąłem sie od wewnątrz
tzn. wcisnalem klameczke od wewnatrz i juz sie nie dalo tych drzwi otworzyc klameczka(dopiero kluczykiem ), a przy prawych sie da.
Ogólnie to nie problem ale mnie to zastanawia.Pzdr.
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 10 Wrz 2005, 16:47   

Róznia się: jeden jest prawy, a drugi lewy :lol: A tak na serio, to jeden jest odbiciem lustrzanym drugiego - wszystko jest na odwrót. Poza tym to niczym, ale częsci nie przełożysz.
Profil Facebook
 
 
mackas
[Usunięty]

Wysłany: 10 Wrz 2005, 18:07   A ja naprawilem zamek

Witam wszystkich,
Ciesze sie, ze chociaz jestem czlonkiem tylko 1 dzien to juz moge sie na cos przydac:)
Tez mialem ten problem i pa tygodniu mordowania sie z nim siedlismy z kumlem i zrobilismy:D
Zaczac nalezy od tego ,ze nie nalezy bac sie wymontowania i rozmontowania zamka. Trzeba tylko troche czasu i cierpliwosci.
Przyczyna jest wyrobienie sie ukladu zapadki, ktory to problem mozna rozwiazac za pomoca kawalka plastiku i kropelki

Mam nadzieje ze zalaczone zdjecia rozwieja wszelkie watpliwosci
w razie problemow prosze o mail mackas@poczta.fm lub gg: 7412599



 
 
Darsek
[Usunięty]

Wysłany: 10 Wrz 2005, 21:22   

ja tam czegoś takiego chyba nie mam. Wyciągnąłem jakies koliste cos i co dalej ??
 
 
bartboro
[Usunięty]

Wysłany: 10 Wrz 2005, 22:04   

ludzie czy wy zwariowaliscie?? :)
Przecież drzwi kierowcy nie zamyka się poprzez wciśnięcie klamki! Jest to tak specjalnie zrobione, żeby sobie kluczyków nie zatrzasnąć. Więc skoro czujecie opór przy wciskaniu klamki to bardzo dobrze!!! Tych drzwi sie tak nie zamyka - a jednak, Polak potrafi :D
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Wrz 2005, 23:42   

LOL! Ja bym tego nie nazwal problemem ale modyfikacja :P
Ford specjalnie zaprojektowal ten zamek aby kierowca nie mogl sobie zatrzasnac drzwi z klamka ustawiona na "HEHE, JUZ NIE WSIADZIESZ"... :rotfl:
 
 
 
thoms
[Usunięty]

Wysłany: 10 Wrz 2005, 23:46   

Bartboro: Tu chodzi chyba o zamykanie od środka z klamkii wysiadka np drzwiami pasażera :fox:
 
 
mackas
[Usunięty]

Wysłany: 11 Wrz 2005, 00:51   

Nie mowimy tutaj przeciez o zamykaniu drzwi kierowcy i zatrzaskiwaniu kluczyka!
Ta czesc (kawalek plastiku) poprostu sie wyrabia tak ze nie mozna drzwi potem otworzyc.sposob jest sprawdzony. U mnie po naprawie dziala bezproblemowo juz od ponad pol roku. jezeli zdjecia sa niejasne cetnie wytlumacze sprawe na gg
 
 
bartboro
[Usunięty]

Wysłany: 11 Wrz 2005, 08:59   

thoms napisał/a:
Bartboro: Tu chodzi chyba o zamykanie od środka z klamkii wysiadka np drzwiami pasażera :fox:


:yyy: Jeżeli tak jak mówisz to nie zajażyłem. To faktycznir może być uciążliwe :devil:
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 11 Wrz 2005, 13:55   

Ja zacząłęm ten temacik to jeszcze raz wyjaśnię, Bartboro ja ich nie chec zamykać tylko jak nie wcisne tej klamiki to potem nie moge ich otworzyc kluczykiem ehh troche zamieszalem.

Wysiadam z auta, "trzaskam drzwiami", zamykam kluczykiem i teraz juz ich kluczykiem nie otworzę muszę wejść od strony pasażera wcisnąć tą klamkę w drzwiach i teraz mogę iść do drzwi kierowcy i otworzyć. Mam nadzieje ze teraz bardziej zrozumiale jest.

Mackas jak będę miał trochę czasu i możliwość zostawienia autka w spokoju bez zamka 8) to spróbuję twojego sposobu i napiszę co z ego wyszło, ale dzięki za poradę :-)
Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Wrz 11, 2005 13:56 ]
Ja zacząłem ten temacik to jeszcze raz wyjaśnię, Bartboro ja ich nie chce zamykać tylko jak nie wcisnę tej klamki to potem nie mogę ich otworzyć kluczykiem ech trochę zamieszałem.

Wysiadam z auta, "trzaskam drzwiami", zamykam kluczykiem i teraz już ich kluczykiem nie otworzę muszę wejść od strony pasażera wcisnąć tą klamkę w drzwiach i teraz mogę iść do drzwi kierowcy i otworzyć. Mam nadzieje ze teraz bardziej zrozumiale jest.

Mackas jak będę miał trochę czasu i możliwość zostawienia autka w spokoju bez zamka 8) to spróbuję twojego sposobu i napiszę co z ego wyszło, ale dzięki za poradę :-)
Pozdrawiam
 
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 11 Wrz 2005, 13:55   

Ja zacząłęm ten temacik to jeszcze raz wyjaśnię, Bartboro ja ich nie chec zamykać tylko jak nie wcisne tej klamiki to potem nie moge ich otworzyc kluczykiem ehh troche zamieszalem.

Wysiadam z auta, "trzaskam drzwiami", zamykam kluczykiem i teraz juz ich kluczykiem nie otworzę muszę wejść od strony pasażera wcisnąć tą klamkę w drzwiach i teraz mogę iść do drzwi kierowcy i otworzyć. Mam nadzieje ze teraz bardziej zrozumiale jest.

Mackas jak będę miał trochę czasu i możliwość zostawienia autka w spokoju bez zamka 8) to spróbuję twojego sposobu i napiszę co z ego wyszło, ale dzięki za poradę :-)
Pozdrawiam
 
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 11 Wrz 2005, 13:55   

Sorry to miał być jeden post ale coś mi internet "padał" :-/ więc jak by mozna to proszę moderatora żeby wykasował to co się powtarza
 
 
 
mackas
[Usunięty]

Wysłany: 11 Wrz 2005, 14:21   

Bit 1, w ogóle nie musisz sotawiać swojego fiestolota bez zamkazajmie ci to gora 2h. Mi najdłużej zajęło wymyślenie w czym jest problem:)
 
 
TREK
[Usunięty]

Wysłany: 14 Wrz 2005, 16:03   

Witam !

Niedawno miałem podobny problem z zamkiem i okazało się że pękła taka malutka sprężynka w mechanizmie. Niestety nie jestem w stanie zamieścić zdjęcia bo nie mam dostępu do cyfraka. Poradziłem sobie z tym problemem przekładając tą sprężynę z drzwi pasażera, a do mechanizmu w drzwiach pasażera wygiąłem i naciągnąłem tą pękniętą. Na razie zamki działają.
:ok:
 
 
mark33brow
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lip 2008, 21:07   Podkładki działają

Witam.

U mnie też zaczął się zamek stawiać (otwieranie tylko z klamki od środka). Rozebrałem co potrzeba wkleiłem plastikowe dystanse (dzięki mackas) i wygląda na to, że będzie działać.
Zaczęło strasznie lać i późnawo trochę więc zamontuję jutro do wozu i się zobaczy.
 
 
grubylolek
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lis 2009, 14:13   

Witam :) Podepne się pod temat żeby nie zaśmiecać forum.. Parę dni temu chcąc otworzyć drzwi od strony pasażera usłyszałem lekki zgrzyt..tak jakby pękł jakiś plasticzek lub coś podobnego.. i klamka pozostała w takiej pozycji http://img27.imageshack.us/img27/3729/22874949.jpg Żeby otworzyć drzwi muszę lewą ręką trzymac cały czas klamkę do siebie a prawą ręką pchać drzwi w okolicy zamka.. http://img27.imageshack.us/img27/2852/46829576.jpg Jest to dośc uciążliwe rozwiązanie.. Dodam że drzwi nie można również otworzyć kluczykiem z zewnątrz a klamak cały czas pozostaję w pozycji "zamknięte".. Zdjąłem boczek drzwi ale stwierdziłem ze najpierw zapytam sie na forum zeby czasami czegos nie zepsuć :| Rozumiem ze to nie wina klamki http://img27.imageshack.us/img27/5128/26202134.jpg tylko tej białej kasety tak? http://img27.imageshack.us/img27/2914/33371056.jpg Czy sposób podany przez kolegę mackasa jest lekarstem na moją bolączkę? :-P Jeśli nie to co może pomóc? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów zamki w drzwiach
rafal308 Mechanika 27 16 Mar 2008, 07:18
pawelo06
Brak nowych postów [MK2] Zamki w drzwiach
Oki188 Mechanika ogólna 5 20 Lis 2011, 19:13
Oki188
Brak nowych postów [MK3] Zamki w drzwiach
Problem z otwarciem, Cały czas chodzące zamki
zaan Elektryka 3 20 Wrz 2010, 22:47
Gość
Brak nowych postów Zamki kanapy tylnej 5D
kanapa zamki
Diablo95 Mechanika ogólna 1 14 Lut 2020, 10:22
zikr6
Brak nowych postów Wymieniał ktoś zamki we fifci?
Diuned Mechanika ogólna 4 7 Mar 2023, 23:07
SCHWARZ 1.4S


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.