Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
CPP czy silnik krokowy?
Autor Wiadomość
MArLoN
[Usunięty]

Wysłany: 29 Sty 2006, 18:16   CPP czy silnik krokowy?

Mam Problem podobny do wielu użytkowników. Tzn. moja Fiesta odpala normalnie, ale po przejechaniu jakiegoś odcinka obroty spadają poniżej 500 i silnik gaśnie. Po dokładnym przeczytaniu forum zabrałem się za sprawdzenie CPP i silniczka krokowego. Odłączyłem najpierw CPP i objawy były takie same. Później postanowiłem odłączyć jedynie silniczek krokowy, bo kolega poradził mi że tak również mogę to sprawdzić. Tylko, że wtedu silnik wskoczył na ponad 3000 obr. i nie chciał zeskoczyć na niższe. Idąc za radą kolegi, który powiedział, że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i po ponownym uruchumieniu powinno być wszystko normalnie zrobiłem tak. Jednak silnik cały czas był na wysokich obrotach. Czy więc odłączenie CPP i powtarzanie się objawów oznacza, że to nie ten czujnik. Czy mogę byc pewien, że problemem jest silniczek krokowy? Zaznacza, że wymieniłem świece, kable W/n są w porządku, wymieniłem filtr paliwa. Poza tym nie jestem elektrykiem a nie chcę jechać do mechanika, który wymieni mi wszytsko.
 
 
tomeka 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 47
Dołączył: 29 Wrz 2005
Posty: 48
Wysłany: 29 Sty 2006, 19:03   Re: CPP czy silnik krokowy?

MArLoN napisał/a:
Czy więc odłączenie CPP i powtarzanie się objawów oznacza, że to nie ten czujnik. Czy mogę byc pewien, że problemem jest silniczek krokowy?


Nie - pewny nie, ale jest taka szansa że to nie CPP.
Silniczek krokowy możesz wyczyścić - było juz dokładnie (ze zdjęciami) pisane jak więc opcja szukaj.
Jeśli nie pomoże to daj znać.
Pozdrawiam
Tomek
 
 
 
MArLoN
[Usunięty]

Wysłany: 29 Sty 2006, 21:03   

Czyli wynika z Tego, że na pewno jest to silniczek krokowy i dodatkowo może być CPP.
 
 
Pablo 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 133
Skąd: Brzoza
Wysłany: 29 Sty 2006, 21:20   

Silniczek krokowy - objawy falowanie obrotów
CPP - obroty spadają ( w moim przypadku nawet do 450)



Pozdro
_________________

 
 
 
MArLoN
[Usunięty]

Wysłany: 29 Sty 2006, 22:20   To ja nic z tego nie rozumiem

Więc to nie jest silniczek krokowy. Przecież jak odłączę CPP, to nic nie powinno się dziać oprócz tego że silnik pobiera dużo więcej paliwa. Czujnik ten podaje dane o mieszance paliwowej. Gdy go wyłączyłem to objawy nie zanikły dlatego wydaje mi się, że to nie ten element. To co ja mam w taki wypadku zmienić?
 
 
Pablo 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 133
Skąd: Brzoza
Wysłany: 29 Sty 2006, 22:40   Re: To ja nic z tego nie rozumiem

MArLoN napisał/a:
To co ja mam w taki wypadku zmienić?


Poszukac kogoś kto pozwoli Tobie na chwilę włożyć sprawny czujnik lub jechać na komputer i wtedy bedziesz wiedział
_________________

 
 
 
abla
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2006, 00:11   Re: To ja nic z tego nie rozumiem

Pablo napisał/a:
MArLoN napisał/a:
To co ja mam w taki wypadku zmienić?


Poszukac kogoś kto pozwoli Tobie na chwilę włożyć sprawny czujnik lub jechać na komputer i wtedy bedziesz wiedział

Jak pojedzie na komputer to go skasują pewnie ze 100 zł za coś co może zrobić sam. Marlon, zrób sobie tester diagnostyczny z diody i rezystora lub jeszcze lepiej z takiego "piszczka" na 12V (dostaniesz w sklepie elektronicznym, myślę, że góra 5 zł) Było na forum jak to zrobić i jak podpiąć. Jak nie znajdziesz to się odezwij, pomogę.
 
 
MArLoN
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2006, 07:01   abla jak możesz...

Jak możesz abla to napisz mi jak to zrobić, tzn. jak zrobić ten cały test, jakim urządzeniem. Przeszukałem całe forum i niestety nie znalazłem nic podobnego. Jakbyś mógł to prosze o szczegółowy opis bo nie jestem w tych sprawach biegły.
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Sty 2006, 08:48   Re: abla jak możesz...

Obstawiam ze to CPP... Z tym testerem diodowym to sie pochlastac mozna. U mnie diagnostyka na komputerze 20zl. Sprawnie, szybko, bezbolesnie. Tylko oczywiscie nic nie wyszlo :P
 
 
 
abla
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2006, 15:05   Re: abla jak możesz...

maerik napisał/a:
Obstawiam ze to CPP... Z tym testerem diodowym to sie pochlastac mozna. U mnie diagnostyka na komputerze 20zl. Sprawnie, szybko, bezbolesnie. Tylko oczywiscie nic nie wyszlo :P

Czesciowo masz rację, pierwszy raz jak testowałem tym testerem to sie ledwo połapałem w tych piknięciach (zamiast diody mam piszczyk). Ale teraz to już żaden problem. Warto zrobić samemu, większa satysfakcja :) i przyda sie na przyszłość.
Marlon, odezwij sie do mnie na pw czy na gg i podaj mi maila, to Ci wyślę wszystko.
Pozdr
 
 
warior
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2006, 17:41   

http://www.fiestaklubpols...r+diagnostyczny
 
 
abla
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2006, 18:09   

No i proszę, kto szuka ten znajdzie :)
Warior wszystko świetnie tam opisał więc nie powinno być problemu.
 
 
MArLoN
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2006, 21:14   

Ok dziękuję za naprawdę świetny opis, biorę się jutro z rana do roboty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów silnik krokowy a cpp???
winiar789 Mechanika 18 27 Wrz 2008, 10:55
winiar789
Brak nowych postów Silnik krokowy i cpp...
Wytłumaczcie mi to.....
Fejm Elektryka 4 30 Wrz 2007, 09:18
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.