Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:51
glosniki
Autor Wiadomość
sharkeys
[Usunięty]

Wysłany: 26 Cze 2005, 01:27   glosniki

Witam, mam pare pytan do was :>

1. Czy tak wyglada podstawka (zdjecie poznizej) potrzebna do zamontowania glosnika w seryjnym miejscu z tylu obok klapy w mk3 ('90)??


2. Mam jakies stare radio blaupunkta 4x35(tak pisze z przodu) i chcem zamontowac na tyl glosniki. Jaka moga miec maksymalna moc ? Bo babka w sklepie polecala mi 2 drozne 120W. Nie beda za mocne ?


pozdr.
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 26 Cze 2005, 15:27   Re: glosniki

sharkeys napisał/a:

2. Mam jakies stare radio blaupunkta 4x35(tak pisze z przodu) i chcem zamontowac na tyl glosniki. Jaka moga miec maksymalna moc ? Bo babka w sklepie polecala mi 2 drozne 120W. Nie beda za mocne ?

Nie będą.
Oby za słabe się nie okazały. Często producenci głośników (szczególnie tych niemarkowych) wypisują moce science-fiction. Często jest tak, że na głośniku napisane jest 120 Watt - a głośnikik naprawdę ma 20 Watt mocy znamionowej.
Przyjmuje się, że głośniki powinny mieć moc przynajmniej 2 razy większą od wzmacniacza, czyli w twoim przypadku 70 W mocy znamionowej.
Nie bierz nigdy pod uwagę mocy typu: MAX, PMPO, PeakPower. To są wielkości wzięte z sufitu.
Pytaj zawsze o moc znamionową RMS.
Glośniki nie mogą być za mocne (czym mocniejsze tym lepiej - bezpieczniej), ale za słabe owszem.
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 26 Cze 2005, 15:37   

coccolino - tez nie przesadzajmy w druga strone - 35 wat rms nie pobuja zbyt mocno zawieszenia glosnika estradowego - trzymajmy sie zasady okolo 2x rms radia - tak bdzie na pewno ok
 
 
sharkeys
[Usunięty]

Wysłany: 26 Cze 2005, 16:28   

Ok dzieki bardzo mi pomogliscie ;)) A jeszcze czekam na odp. na pyt. 1 :>
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 26 Cze 2005, 16:32   

To prawda Bash - nie pobuja estradowego, ale krzywdy mu nie zrobi ;) (pisałem o tym w tym kontexcie), no ale słychać go będzie marnie i dynamika do d..

Także sharkeys - Bash dobrze prawi. Skup się na takich od (niech będzie) min 50-60 Watt do 100-120 W RMS !.
 
 
crash1
[Usunięty]

Wysłany: 29 Cze 2005, 00:41   

siemka. to chyba to ale nie jestem pewny na 100% bo wyciagalem to juz jakis czas temu . podskocze jutro do garazu i porownam to dam znac. pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów glosniki
szerszen1202 Car Audio i CB 3 14 Gru 2006, 10:40
Kamil
Brak nowych postów jakie glosniki
Mafios Car Audio i CB 7 28 Lip 2004, 17:16
molu
Brak nowych postów glosniki do mk6
Gość Car Audio i CB 3 26 Gru 2008, 11:45
pawel182
Brak nowych postów glosniki na przod
marcus_87 Car Audio i CB 12 16 Wrz 2007, 22:44
FiFa
Brak nowych postów [MK4] Jakie glosniki ?
zcw Car Audio i CB 7 29 Cze 2015, 18:51
LukaszW


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.