Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zakłócenia w radio - moduł bluetooth przez AUX
Autor Wiadomość
lewandowsnaewa 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączyła: 11 Cze 2023
Posty: 2
Skąd: Janinów
Wysłany: 11 Cze 2023, 19:16   Zakłócenia w radio - moduł bluetooth przez AUX

Dzień dobry,
mam problem z zakłóceniami w fabrycznym radio. Samochód to Ford Fiesta 1.4 TDCI z 2007r, radio Ford6000CD (ze słuchawką w prawym dolnym rogu).

Kupiłam sobie adapter Bluetooth taki jak ten https://pl.aliexpress.com/item/32954282925.html po podłączeniu i zasilaniu z akumulatora wszystko ładnie gra, ale.... dopóki nie uruchomię silnika. Gdy tylko silnik zaczyna pracować w głośnikach słychać ciche piski i szum. Postanowiłam podłączyć więc pod wtyczkę i korzystać z zapalniczki do zasilania, ale efekt jest dokładnie ten sam... Jestem zdziwiona, bo siostra ma taki moduł w Citroenie i u niej gra jak bajka, a u mnie takie chocki. Zdesperowana kupiłam adapter AUX https://e-baseus.com/product-pol-1708-Baseus-BA01-Adapter-transmiter-Audio-AUX-odbiornik-dzwieku-Bluetooth-5-0-do-samochodu.html i jest on zasilany USB, więc korzystam z ładowarki podłączanej do zapalniczki i okazuje się, że.... są dokładnie te same zakłócenia...

Dodam jeszcze, że te same objawy mam u rodziców, samochód dokładnie taki jak mój, więc to nie wina mojego egzemplarza...

Za radą kuzyna, próbowałam nawet zastosować filtr przeciwzakłóceniowy (bo mówił o jakiejś pętli masy) i jest bez zmian...

Co może być przyczyną? Czy można to jakoś "domowym" sposobem wyeliminować, czy trzeba udać się do fachowca? Bardzo proszę o jakieś sugestie, bo naprawdę jestem załamana.

Sprawdziłam też pewien pomysł, i gdy zasilę adapter Beasus powerbankiem nie ma tych zakłóceń, może to pomoże. Niby to jakieś rozwiązanie, ale... chciałabym mieć jak u siostry, bez całego tego bałaganu, wszystko schowane i wnętrza nic nie szpeci.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 14 Cze 2023, 16:18   

Przetwornica separująca DC-DC, tylko i wyłącznie. Poszukaj gotowego zestawu AVT 1628B (na samym avt widzę jedynie płytkę drukowaną, więc w podzespoły trzeba się samemu zaopatrzyć).
Kosztuje to parę zł, wpinasz to między zasilanie auta a moduł BT. Testowane w Mondeo, gdzie piski z alternatora doprowadzały do szału, obecnie są niesłyszalne :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
lewandowsnaewa 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączyła: 11 Cze 2023
Posty: 2
Skąd: Janinów
Wysłany: 15 Cze 2023, 18:12   

Bardzo dziękuję za odpowiedź, tylko mam problem.... Kurczę nie znalazłam gotowego zestawu, a tym bardziej zlutowanego.... czy to się może jakoś inaczej jeszcze nazywać? Na stronie AVT nie ma chyba nawet wszystkich podzespołów..
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 16 Cze 2023, 09:40   

Fakt faktem, ciężko go dostać. Czasem się pojawia w sklepach elektronicznych.
W najgorszym razie można zamówić samą płytkę (bo jednak lepiej to mieć zlutowane niż poskręcane "na pająka") a elementy dostanie się bez problemu, czy to na popularnym portalu aukcyjnym, czy w przyzwoicie wyposażonym stacjonarnym sklepie elektronicznym. Te ostatnie często oferują ściągnięcie podzespołu, jeśli takowego nie mają na stanie :) Jest też, w ostateczności, hurtownia TME, gdzie wysyła kosztuje >20zł (tylko kurier), ale tam już znajdzie się absolutnie wszystko.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 16 Cze 2023, 23:21   

Na allegro jest masa przetwornic DC-DC, w aucie masz więcej jak 12V wiec do 12 bez problemowo zejdziesz,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK4] Radio 6000 CD + moduł bluetooth
mikrus Car Audio i CB 3 30 Wrz 2021, 13:12
Darekptr
Brak nowych postów Bluetooth aux
wroobel4 Elektryka ogólna 4 4 Maj 2016, 10:45
wroobel4
Brak nowych postów [MK7] AUX USB Bluetooth nie działa
maniku Car Audio i CB 1 13 Gru 2017, 21:44
inro
Brak nowych postów Moduł Bluetooth
przemo2248 Elektryka ogólna 2 5 Gru 2022, 22:39
JoeMix
Brak nowych postów Moduł bluetooth
maniku Elektryka ogólna 2 9 Cze 2021, 12:23
Darekptr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.