Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Strefy czystego transportu - koniec epoki mk3?
Autor Wiadomość
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 10 Maj 2023, 08:05   

Jaszczur napisał/a:
Co za cyniczne podejście...

Prawda?

W małej miejscowości Ząbki pod Warszawą przyjęto uchwałę nt płatnego parkowania.
W Ząbkach rządzi PiS. Wojewoda osobiście chwalił Ząbki za ograniczanie ruchu samochodowego i systemowe uporządkowanie przestrzeni publicznej.

W małej miejscowości pod Warszawą - Ożarów Mazowiecki, przyjęto skopiowaną z Ząbek uchwałę nt płatnego parkowania. Tylko słowa Ząbki zastąpiono własnym miastem. Miastem nie rządzi PiS.
Wojewoda wywalił uchwałę go kosza, twierdząc że ingeruje znacząco w wolność zmotoryzowanych i prawa konstytucyjne do przemieszczania się.

Cyniczne? Tak.
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1090
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 10 Wrz 2023, 12:49   

No, Panowie i Panie, jest szansa by przynajmniej pokazać gdzie się ma tą "inicjatywę".
Nie trzeba być mieszkańcem Krakowa by wyrazić swój sprzeciw, wystarczy profil zaufany i kilka chwil:

https://www.bip.krakow.pl/obiu/2023/120
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 13 Wrz 2023, 23:42   

I brawo, doceniam zainteresowanie i chęć wypowiedzi. I oto chodzi :ok:
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1090
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 6 Gru 2023, 11:24   

Komu leży temat tzw. "Stref czystego transportu" w Warszawie, będzie protest w tej sprawie:
https://www.facebook.com/events/1013976116353860/
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 10 Gru 2023, 09:46   

Na razie to strach ma wielkie oczy, tak jak w przypadku benzyny E10. Olaboga co się stanie?
Na razie nic wielkiego do 2028 roku.

Mieszkańców Warszawy oraz przyjezdnych płacących podatki w Warszawie żadne restrykcje nie obejmą do 2028.

Tylko turyści i mieszkający poza miastem odczują w jakimś stopniu restrykcje przez najbliższe 4 lata. Tylko, że kompletnie tych protestujących właścicieli starych aut nie widać na ulicach, nie tylko proponowanej strefy, ale i większości miasta poza strefą. Nawet taka Fiesta z lat 2001-2008 jest rzadko spotykanym autem. Jak dziennie spotkam jedną, to jest szczęście.

A w kwestii restrykcji to zlotowicze aut youngtimers, które są w centrum zastanawiali się jak wjadą do miasta na zloty. No wjadą. Dzięki poprawce do SCT będą mogli do 10x w roku spokojnie wjechać. Nawet na grupie FB się to stowarzyszenie ucieszyło z tego.

A co dalej ze strefą będzie? 4 lata to kupa czasu na ewentualne zmiany, poprawki.
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1090
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 10 Gru 2023, 11:21   

Uwielbiam tą pseudoretorykę.
"Spoko! Wprowadzamy restrykcje, ale tak naprawdę to nie będą żadne restrykcje! W ogóle nic Ciebie to nie będzie dotyczyło, a jeśli już, to w praktycznie żadnym stopniu!"
To skoro to ma (prawie) nikogo nie dotyczyć, jedynie jakiegoś niewielkiego odsetka aut, "których i tak już praktycznie nie ma", to po co w ogóle to wprowadzać? Co to zmieni? W jakim stopniu to poprawi jakość powietrza, skoro tych trujących aut już praktycznie nie ma i nie jeżdżą?
I ta wrzutka, o tym że łaskawie będzie można 10 razy do miasta wjechać. No rozczulające, dzięki wam, o wielcy za tą łaskę! W kontekście zdrowia, na pohybel!

To jest klasyczny przykład syndromu gotującej się żaby.
Zwłaszcza że ogólnie w tym temacie jeszcze niewiele się mówi, i większość ludzi myśli sobie że "mnie to nie dotyczy", albo nawet nie do końca jest świadomych tego tematu.

Warto obejrzeć, w temacie warszawskich stref:
https://www.youtube.com/watch?v=aFb87-3KE0k
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Gru 2023, 16:57   

https://www.youtube.com/watch?v=Dhlk4SI1_Qk
Tyle w temacie
 
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 10 Gru 2023, 23:08   

Jaszczur napisał/a:
Uwielbiam tą pseudoretorykę.

edukcja mode on:
'tę' nie 'tą'
edukacja mode off :)
Cytat:

po co w ogóle to wprowadzać? Co to zmieni?


To bardzo dobre pytanie.
Nie wiem. Serio.
Domyślam się tylko, że po to by mieszkańcy mieli 4 lata na przygotowanie się do nieuchronnych zmian. Na razie sami radni nie są gotowi na jakieś zmiany, więc przegłosowali coś co de facto nie wprowadza dla mieszkańców nic szczególnego przez kilka lat.
Chcieli mieć ciastko i zjeść ciastko. I się udało.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Gru 2023, 02:14   

widać nie oglądałeś filmu.
Tam jest wyraźnie powiedziane, że jest to plan utylizacji starszych aut. Seicento spełnia normy emisji Euro 5 mim że ma 3 albo 4. To cyniczne wymuszanie zakupu świeższych aut. Tego nie grali przez ostatnie 50 lat. Nawet za PRL każdy pojazd był eksploatowany do ekstremum. Wtedy to jest ekologia, bo nie marnujemy zasobów.
A tak na poważnie jaką korzyść przyniesie wywalenie mk3 z miasta, jak ja ostatni raz mk3 w Łodzi widziałem z rok temu, a gdzieś w drodze to może 3-4 msc.
Nawet mk4 to już rodzynki. Więc emisyjność takich pojazdów to margines. Używają ich zazwyczaj dziadki co jadą gdzieś 3 razy w roku.
Efekt będzie taki, że za chwilę będę musiał trzymać polonezy na działce bo nie wjadą do miasta. Nikogo nie ucieszy widok Caro. Do tego wyprowadzą zloty aut zabytkowych ze wszystkich większych miast.
Jak już mamy być eko to zacznijmy szukać osób z wyciętymi katalizatorami i DPFami. Jakoś nikt nie gania tych ludzi , a jak kat jest wycięty to takie auto ma Euro 1 max. A plagi kradzieży katalizatorów zapewniły, że w miastach dużo 10 letnich aut ma już tylko puszki . Sam serwisuje 3 auta z rodziny, które zostały okradzione a miały normy Euro 5 a teraz mają puste puszki, bo każdy się boi powtórki.
 
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 11 Gru 2023, 08:11   

diodalodz napisał/a:
widać nie oglądałeś filmu.


Obejrzałem częściowo ten pierwszy i ze śmiechem poszedłem spać. Na filmie jest wklejony przejazd ulicami i komentarz że "policzył" autor stare auta i wyciągnął jakieś wnioski. Bardzo obiektywne i wiarygodne... ja też sporo jeżdżę, mam kamerkę i starych diesli nie widuję. Czy to jest obiektywne? Nie. Też mogę podobny filmik nakręcić.

Śmieszy mnie wiara w takie filmiki jako coś obiektywnego i śmieszy mnie że bardziej takie filmiki ludzi przekonują niż jakieś badania naukowe, opinie ekspertów, czy profesjonalne badania opinii publicznej.
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1090
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 11 Gru 2023, 08:54   

slawomirro napisał/a:
edukcja mode on:


Nie wiem czym jest "edukcja". Może chodzi o ten proces który przeszedłeś w kwestii SCT? To by wiele tłumaczyło.
Chcąc innych pouczać jak się pisze, samemu bądź w tej kwestii nieskazitelny.

Cytat:
Śmieszy mnie wiara w takie filmiki jako coś obiektywnego i śmieszy mnie że bardziej takie filmiki ludzi przekonują niż jakieś badania naukowe, opinie ekspertów, czy profesjonalne badania opinii publicznej.


Jeszcze bardziej rozśmieszające (mnie osobiście) jest traktowanie tego czegoś co rozegrało się w Warszawie jako "profesjonalne badania opinii publicznej". Nie mówiąc już z litości o "opiniach ekspertów".
W drugim filmie, którego nie obejrzałeś w przejawie swojej skrajnej ignorancji, jest pokazane jak wyglądały owe badania. I jak manipuluje się danymi, najpierw zlecając jakieś badania, a potem wykorzystując tylko te wyniki badań które udowadniają postawioną tezę, przemilczając wszystko inne.
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 11 Gru 2023, 14:53   

Jaszczur napisał/a:
Nie wiem czym jest "edukcja".


To najbardziej kluczowe zdanie w tej wypowiedzi. Wszystko co wiąże się z edukacją to wiedza tajemna, więc dla Ciebie z zasady podejrzana, niepewna i godna powątpiewania.
Za to filmiki na YT to coś co rozumiesz i akceptujesz. Brawo, brawo.


:kaput:
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1090
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 11 Gru 2023, 15:29   

Tak tak, jedź dalej na swoich oparach absurdu. Jeśli Ty i Twoje podejście ma w jakikolwiek sposób pokazywać "edukację", to niech nas opatrzność, jeśli istnieje, trzyma w opiece. Naprawdę.

https://fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=75590&postdays=0&postorder=asc&start=20
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 11 Gru 2023, 15:41   

Jaszczur napisał/a:
Jeśli Ty i Twoje podejście ma w jakikolwiek sposób pokazywać "edukację"...


Cóż, chciałem być miły, a dostałem w łeb. Jak Ci to sprawia przyjemność, to baw się dalej, ale sam.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Gru 2023, 16:48   

slawomirro napisał/a:
Cóż, chciałem być miły, a dostałem w łeb. Jak Ci to sprawia przyjemność, to baw się dalej, ale sam.

idź naskarżyć Grecie.
 
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1090
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 11 Gru 2023, 16:51   

slawomirro napisał/a:
Cóż, chciałem być miły, a dostałem w łeb.


Wszelkie debilne pomysły, podszyte głównie lobbingiem, i oderwane od rzeczywistości należy napiętnować z całą stanowczością. Łącznie z ich poplecznikami.
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
luk-90 
Prince of Tor Kielce 2014





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: ST 170
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2595
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Gru 2023, 17:00   

slawomirro, Jeżeli naprawdę wierzysz, że działania związane z wprowadzeniem SCT mają na względzie uczynienie świata czystszym to żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości
_________________
==> Co dwa wałki rozrządu, to nie jeden :D
Cytat:
Skąd wiesz, że masz 7,5s/100? Bo BMW 320i oraz 525i zostają w tyle
Tekst roku
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 11 Gru 2023, 18:00   

luk-90 napisał/a:
slawomirro, Jeżeli naprawdę wierzysz, że działania związane z wprowadzeniem SCT mają na względzie uczynienie świata czystszym to żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości


Co do tego nie mam żadnych złudzeń. Ekolog ze mnie żaden.
SCT ma tylko jedno zadanie, które się może sprawdzić i które popieram. Ograniczenie ruchu aut w ścisłym centrum miasta. Nic ponadto.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 11 Gru 2023, 19:02   

Tworzenie gett dla pewnej grupy ludzi też nie miało na celu ich eksterminacji, ale "odizolowanie" od reszty społeczeństwa. Jak to się po czasie rozwinęło, wiemy z lekcji historii.

Jak na ironię, pewien Niemiec stworzył znany wiersz, który tu można przytoczyć:

Cytat:
Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem,
nie byłem komunistą.
Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem,
nie byłem socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem,
nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, milczałem,
nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować.


Stworzą ustawę, gdzie nie Iksiński dostanie rykoszetem, a wręcz będzie mu to na rękę, to nie będzie się odzywał. Potem będzie kolejna, znowu kula go minie. I kolejna, i kolejna. Ale przyjdzie taki czas, że pocisku się nie będzie dało uniknąć. I wtedy będzie płacz i zgrzyt zębów, nawet jak wszyscy po świeżym postrzale jakimś cudem zachowają kamienną twarz.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 11 Gru 2023, 22:50   

slawomirro napisał/a:
Tylko, że kompletnie tych protestujących właścicieli starych aut nie widać na ulicach, nie tylko proponowanej strefy, ale i większości miasta poza strefą. Nawet taka Fiesta z lat 2001-2008 jest rzadko spotykanym autem. Jak dziennie spotkam jedną, to jest szczęście.



czyli z grubsza - stare auta to nie problem, skoro ich praktycznie nie ma ;-)


https://fppe.pl/znikajace-strefy-czystego-transportu-w-niemczech/ - to jest ciekawe, chociaż nie wiem czy źródło jest rzetelne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.