Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Fiesta mk8 fatalnie wypadła w teście na 100 000 km
Autor Wiadomość
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Sie 2020, 23:45   Fiesta mk8 fatalnie wypadła w teście na 100 000 km

aż się boję. Bo nasza jest z września, a ta z października
https://www.auto-swiat.pl...-jedzie/bpxnqpq
Pociesza mnie, że mamy manuala, ale też ciekawe, czy ford nie kłamie, bo na chłopski rozum ta wadliwa część może być wspólna w obu wersjach.
I to tyle w temacie częstego wymieniania oleju. W tym wypadku nic by to nie dało.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Sie 2020, 06:05   

No ja chromolę,,,
Cytat:
No i ta skrzynia! Niby to klasyczny konwerter, a chwilami zmienia przełożenia tak dziwnie, że nawet doświadczeni testujący mieli wątpliwości, czy nie tkwi tu przypadkiem jakieś CVT.
Czy ktoś w końcu odkryje jakie tam są skrzynie? Mam co prawda mk7 ale skrzynia tak magiczną że nic na pewno nie wiadomo, niby 4 biegi ale w trybie D zmienia biegi 4 razy czyli ma ich 5,,, nawet na zdjęciu jakiś łańcuch widać,,, nosz,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
PrzemKo80 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 124
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30 Sie 2020, 18:54   

Jako ciekawostkę powiem Wam że dowiedziałem że póki co nie projektują żadnego FL tej fiesty. Tak mówi pracownik forda z Niemiec. Poprzednia wersja z 2017 roku, mamy 2020. Już powinno się coś dziać przynajmniej w projektach bo tak było do tej pory. Czyżby koniec tego segmentu w Fordzie?

Myślę o zmianie w przyszłym roku na MK8 silnik mild hybrid i sam już nie wiem co robić. Mając 1.4 i zero problemów z Fiestą z 2017 roku nie wiem czy w ogóle dobrze robię myśląc o zmianie :ok:
 
 
qualin 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Sie 2020, 19:05   

Jakby nie patrzeć to możnaby powiedzieć że jakiś rodzaj FL był teraz w 2020. Zmieniły się wyposażenie i silniki. Przemodelowano pakiety, doszły nowe lampy, zniknęły niektóre tapicerki. Można to chyba nazwać takim małym liftem.
 
 
PrzemKo80 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 124
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30 Sie 2020, 19:16   

qualin napisał/a:
Jakby nie patrzeć to możnaby powiedzieć że jakiś rodzaj FL był teraz w 2020. Zmieniły się wyposażenie i silniki. Przemodelowano pakiety, doszły nowe lampy, zniknęły niektóre tapicerki. Można to chyba nazwać takim małym liftem.


Teoretycznie masz racje. Być może skupili się na bebechach a nie na stronie wizualnej i blachach.
 
 
Walter Jesiotr 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 16 Lis 2019
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Sie 2020, 12:19   

Oj przydałby się Fieście FL dość mocno, bo wygląd zewnętrzny i paleta kolorów to chyba główna przyczyna, dla której ta generacja notuje tak słabe wyniki sprzedażowe w swojej klasie.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrz 2020, 15:10   

Nie wiem, czy cokolwiek liftingiem mozna wiecej ugrac. Najlepiej sprzedaje sie zapewne Clio, ktore jest po prostu sliczne i wyglada jakosciowo wewnatrz tez swietnie. VAG ma segment B wiekszy w srodku i tez tu wygrywa. Fiesta jest dla specyfcznych odbiorcow - ludzi, ktorym zalezalo na wyciszeniu/prowadzeniu. W 2017 roku na bogatym wyposazeniu (konkurencja tylu bajerow nie miala), ale mamy 2020 i zgaduje, ze wszyscy maja juz wszystko, a ceny pewnie podobne.

Czuje sie frajerem, bo 1.0 ecoboost byl wybierany przeze mnie jako ten sprawdzony, trwaly silnik. A tu 100 000 km i bum. Niby z manualem problemow nie ma, ale przekonamy sie za 3 lata, jak nasza przekroczy 100 000. Fordowska gwarancja Protect jest gowniana, wiec kto wie, moze taka awaria zostanie uznana za tapicerke - ale wtedy juz skorzystam z dobrych prawnikow (o oslone przeciwsloneczna za 250 zl nie chcialo mi sie trudzic przyjaciol, przy awariach 3000+ ford polska bedzie czolgany).

A wracajac do sprzedazy mk8 - po tym tescie AutoBilda to juz zupelnie im padnie. mk8 to byl gleboki lifting mk7, takie samochody slyna zwykle z bezawaryjnosci, a jak cos sie pojawia w pierwszych miesiacach produkcji, producent ma psi obowiazek naprawiac wszystko zanim dojdzie do awarii (poza przypadkami, ktore pojawily sie pierwsze). A tu radosna odpowiedz Forda, ze tylko 2 ze 155 padly w Niemczech. A ile w niecale 2.5 roku zrobilo 100 000 km? Fiesta to nie jest bron na autobahny, raczej wiecej niz 40 000 km rocznie nie robi, zwlaszcza w wersji z automatem - wybitnie korkowym narzedziem.

Ostatnio przeczytalem ksiazke o pogladach Henrego Forda i moja sympatia do tej marki dodatkowo ulegla oslabieniu. Cos jak z rodzina Quandt i BMW.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
qualin 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Wrz 2020, 20:38   

Clio jakościowo świetne w środku? Ty tak serio? Jechałem nowym Clio ostatni i w porównaniu do Fiesty to jest tam tandeta i nuda. Mega plastikowo i twardo. Ergonomia słaba, a kierownica twarda jak kamień. Z zewnątrz ok fajnie to wygląda, ale wnętrze jak dla mnie jest słabsze niż w Fieście.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Wrz 2020, 10:24   

A to ciekawe, bardziej chodzilo mi o porownywanie wersji wypasionych i bazowalem wylacznie na youtubie. Cieszy mnie, ze fiesta nie jest taka ostatnia, w koncu na nia sie zdecydowalem zalozeniem 10+ lat eksploatacji.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wasabi 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Konrad
Wiek: 35
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 18
Skąd: Chorzów
Wysłany: 4 Wrz 2020, 08:13   

Clio w RS Line ma dobre materiały, miękką kierownicę i dobrej jakości podsufitkę. To co najbardziej mi we wnętrzu mojej Fiesty przeszkadza to spasowanie drzwi przednich.
 
 
qualin 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Wrz 2020, 09:08   

Z tymi drzwiami to jest chyba loteria. W rodziców Fieście z 2017 skrzypią uchwyty w drzwiach, q s kolei w naszej active już nie. U nas są solidne spasowanie.
Wracając do Clio na zdjęciach widzę, że RS line ma taką samą kiere jak zwykła wersja. One są skórzane, ale mają mega mało pianki pod skórą przez co są zwyczajnie twarde, a nie takie przyjemne, mięsiste jak w Fordach.
 
 
MroźnyRafaello 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Kwi 2021
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Kwi 2021, 09:52   

miałem fiestę i za każdym razem coś się psuło przyznam, że trafiłem na jakąś pechową sztukę,
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.