Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:19
Wskazania temperatury
Autor Wiadomość
Niunio
[Usunięty]

Wysłany: 15 Cze 2005, 17:34   Wskazania temperatury

Witam po raz pierwszy i od razu z problemem :)
Po włączeniu silnika temperatura rosnie, w okolicach czerwonego pola wlacza sie wiatrak , po wylaczeniu silnika i ponownym wlaczeniu zaplonu wskazowka z czerwonego pola staje dajmy na to w 3/4 (czyli akceptowalnie )... wymienilem czujnik temperatury wody..... dwa razy :sad: najpierw byl zielony teraz jest czerwony sytuacja bez zmian. Z wiatrakiem nie ma problemow (nowy wlacznik) tylko z ta (moim zdaniem) przeklamywana temperatura. Problem moze nie jest strasznie duzy ale wyobrazcie sobie moja nerwice stojac w korku i obserwujac wskazowke na czerwonym :yyy: Czytalem ze np w Nissanach z tego okresu podoban przypadlosc leczylo sie naprawa stabilizatora napiecia w desce ale czy w fiescie cos takiego jest - ja nie zauwazylem :]
Dzieki za pomoc
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 15 Cze 2005, 17:38   

Dziwne.... a płynu w chłodnicy ci nie ubywa?? Nie kopci ci na biało?? Nia masz twardych jak kamień węzy od chłodnicy (zarówno na ciepłym jak i na zimnym silniku)??
_________________
 
 
 
Niunio
[Usunięty]

Wysłany: 15 Cze 2005, 17:47   

na kazde z tych pytan odpowiedz brzmi nie :(
to wyglada na to ze jak wskazowka dochodzi do czerwonego pola juz na tym polu oscyluje i nieistotnym jest czy stoje w korku czy jade sobie 100km/h w temperaturze 15 stopni Celsjusza :( jak wylacze i wlacze silnik wskazowka zejdzie na polowe i zabawa zaczyna sie od nowa
 
 
bartboro
[Usunięty]

Wysłany: 15 Cze 2005, 19:33   

dziwne jest to, że włącza ci sie wiatrak. We fiescie jest tak, że inny czujnik odpowiada za włączenie wiatraka a inny za wskazania na desce - i ten właśnie drugi czasem przekłamuje. Ale jeżeli oba Ci wskazują, że jest za ciepło to chyba oznacza że coś jest nie tak z układem chłodzenia
 
 
Niunio
[Usunięty]

Wysłany: 15 Cze 2005, 19:42   

bartboro napisał/a:
dziwne jest to, że włącza ci sie wiatrak. We fiescie jest tak, że inny czujnik odpowiada za włączenie wiatraka a inny za wskazania na desce - i ten właśnie drugi czasem przekłamuje. Ale jeżeli oba Ci wskazują, że jest za ciepło to chyba oznacza że coś jest nie tak z układem chłodzenia

Wydaje mi sie ze z prawdziwa temperatura jest ok nie ma zadnych oznak np gotowania sie wody wiec wydaje mi sie ze nie mam tu wadliwego chlodzenia a wadliwe wskazanie na desce ale co oprocz czujnika temperatury wody za to odpowiada tego nie wiem :(
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 15 Cze 2005, 21:31   

Dziwne to niesłychanie. :-/
Wygląda na to, że faktycznie Ci się przegrzewa. Trudno mi w to uwierzyć, że obydwa czujniki temperatury (w chłodnicy i w silniku) szlag trafił. Tym bardziej, że ten drugi wymieniałeś.
Nawet gdyby to była wina stabilizatora napięcia (przekłamanie wskaźnika) to kiego grzyba włącza się wiatrak - odpowiedzialny jest za to elektrowłącznik umieszczony w chłodnicy. :he:
Nie jestem pewien ale płyn chłodzący ma wyższą temperaturę wrzenia niż woda, także nawet mając 105 stopni nie będzie sięgotował, a wentylator się włączy.
2 uszkodzone czujniki - taki zbieg okoliczności (nie za duży?)? 8|
Może pompka płynu chłodzącego zepsiuta - ale jak?
Układ zapowietrzony? - dziwne.
Normalnie cuda :yyy:
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 15 Cze 2005, 21:34   

Fakt - żeby fieste zagotować to naprawde trzeba mieć coś i lubię chleb ze smalcem w układzie chłodzenia. Skoro koleś twiedzi ze ma wszystko ok - to ja mysle ze winna jest chłodnica. Albo jest nieoryginalna albo zapchana jakim syfem i nie wyrabia.
_________________
 
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 15 Cze 2005, 21:42   

Łokmen napisał/a:
... - to ja mysle ze winna jest chłodnica. Albo jest nieoryginalna albo zapchana jakim syfem i nie wyrabia.

To by wszystko wyjaśniało :yes:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 16 Cze 2005, 06:57   Re: Wskazania temperatury

Niunio napisał/a:
wymienilem czujnik temperatury wody..... dwa razy :sad: najpierw byl zielony teraz jest czerwony

Więc wsadz taki jaki byl orginalnie, bo widzisz kolor tego paseczka ma dość ważne znaczenie w stosunku do wskazan, a druga sprawa do wypadało by zmierzyć faktyczną temperaturę silnika....
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Jinks
[Usunięty]

Wysłany: 18 Cze 2005, 18:24   

A moze masz uszkodzony termostat - zacina sie i nie otwiera się, a dopiero po zgaszeniu silnika gdy temperatura zacznie spadać - puszcza i wtedy masz dobra temperature.

Pozdrawiam
 
 
Niunio
[Usunięty]

Wysłany: 18 Cze 2005, 19:07   

Dziekuję wszystkim za pomoc.... rozwiązaniem był trzeci z kolei :-/ czujnik tym razem fioletowy. Niestety nie znałem koloru oryginału bo nie użytkowałem samochodu przez jakis miesiac a dobry kumpel oddał autko do warsztatu.................
Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam
PS
W intercarsie do tego modelu są teoretycznie 4 czujniki, u dealera 1 hmmm róznica w cenie 16pln - 89pln :-/
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 18 Cze 2005, 19:19   

Jinks napisał/a:
A moze masz uszkodzony termostat - zacina sie i nie otwiera się, a dopiero po zgaszeniu silnika gdy temperatura zacznie spadać - puszcza i wtedy masz dobra temperature.

Za bardzo "naciągana" teoria. Gdyby termostat się zablokował - wentylator na chłodnicy nie włączyłby się, ponieważ termostat nie puszczałby płynu na chłodnicę no i ta by się nie grzała (a na pewno nie tak).
Można sprawdzić temperaturę płunu wkładając termometr do zbiorniczka wyrównawczego, oczywiście po tym jak już się pożądnie rozgrzeje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wskazania wskaźnika temperatury.
Rafez Mechanika ogólna 2 26 Sie 2016, 12:06
Rafez
Brak nowych postów [MK6] Wskazania temperatury
archi4lo Silniki diesla 5 22 Mar 2013, 10:32
archi4lo
Brak nowych postów [MK3] Wskazania temperatury silnika
Gość Mechanika 1 1 Mar 2008, 15:10
madek
Brak nowych postów [MK3] Wskazania poziomu paliwa i temperatury
KrzychuB Elektryka ogólna 3 14 Maj 2013, 21:55
JoeMix
Brak nowych postów [Inny] Szalejące wskazania temperatury silnika
Astra II 1.6 8V
ramses123 Mechanika 5 2 Sty 2011, 18:56
ramses123


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.