Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Do jakiego mechanika pojechać?
Autor Wiadomość
Pspkowiec 

Wersja: Classic
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 24 Lut 2016
Posty: 2
Skąd: Świdnica
Wysłany: 20 Wrz 2016, 17:34   Do jakiego mechanika pojechać?

Cześć od niedawna cos mi stuka w kole od strony kierowcy. Jakiś czas temu wymieniłem sprężyny, łączniki stabilizatora i końcówki drążka kierowniczego. Do jakiego mechanika najlepiej udać się z taką usterką. Czy moze jechać na stację diagnostyczną? Kto lepiej pomoze mi ustalić co jest przyczyną tego?
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 20 Wrz 2016, 21:02   Do jakiego mechanika pojechać?

@Pspkowiec:

Opcja 1: Czy np. jest tak że na prostej drodze nic nie słychać a podczas skręcania na biegu jest "łup, łup, łup" jakby ktoś młotkiem w gumę napierdzielał ? Jeśli tak to najpewniej przegub do wymiany - miałem to w Saxo, na prostej drodze żadnych odgłosów, a podczas skręcania w prawo, waliło z lewego nadkola.

Jeśli wygląda to mniej więcej jak opisałem wyżej to sprawdź sobie czy nie spadł ci "but" z przegubu, albo czy z niego nie cieknie - mówiąc "but" mam na myśli to:

http://www.aldar-czesci.pl/zdjecia/smal/1636_1.jpg

Wydaje mi się że jak skręcisz koła max w lewo/prawo to przegub widać (w Saxo przynajmniej widzę, ale w Fieście chyba tak samo), a najlepiej na podnośnik - wtedy pewność 100% :)

Jeżeli okaże się że to to, a dzieje się tak od niedawna to może masz jeszcze szansę uniknąć kosztownej wymiany tylko trzeba jechać do warsztatu który podejmie się wyczyszczenia przegubu do zera, da nowy smar i założy nowego "buta". Koszt tej gumy w przypadku Saxo to zdaje się 50 zł za sztukę - w porównaniu do 700 zł które dałem za całość (wymieniałem od razu prawy i lewy przegub) to nawet z robocizną powinny wyjść "grosze" :)

Opcja 2: Kończące się łożysko - ale to raczej nie tyle puka co bardziej "syczy, piszczy, buczy", łożysko zwykle słychać niezależnie od tego czy kierowca skręcona czy nie i buczenie wzmaga się wraz ze wzrostem szybkości.

EDIT:
Co do tego gdzie pojechać - poszukaj mechanika z dobrą opinią w swoich okolicach i tam się przejedź, rodzaj nie ma znaczenia - jak się człowiek zna to dojdzie szybko o co kaman, a jak nie to żadne maszyny diagnostyczne mu nie pomogą (niestety tych drugich jest znacznie więcej na rynku :| ). Najlepiej spróbować zdiagnozować samemu o ile to możliwe, bo z tego co zauważyłem jak robiliśmy Saxo, jakimś wielkim zapałem do diagnozowania "stukania w zawieszeniu" nie pałał żaden warsztat... nawet tam gdzie finalnie wymieniliśmy przeguby, początkowo nie widzieli problemu - dopiero jak się uparłem że mają luknąć i najwyżej policzyć za diagnozę to z niechęcią, ale powiedzieli że lukną... 2h później telefon w stylu" Eee no wie pan, miał pan rację przegub do wymiany"... a to warsztat posiadający dobrą renomę.

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: MECHANIKA FAQ - lista zebranych instrukcji i fotorelacji
-- ZAJRZYJ TUTAJ ZANIM ZAPYTASZ --
szynszyl Porady eksploatacyjne 0 17 Kwi 2011, 19:00
szynszyl
Brak nowych postów jakiego typu zarowki ?
Gość Elektryka 5 25 Lis 2005, 01:10
diodalodz
Brak nowych postów Jakiego urzadzenia uzyc do diagnozowania?
misio161 Elektryka 5 30 Kwi 2007, 01:39
misio161
Brak nowych postów [MK3] Do jakiego modelu pasuje ta chłodnica?
?
galkapaul Mechanika ogólna 3 18 Cze 2013, 14:09
luki
Brak nowych postów [MK3] Od jakiego auta dopasuje uszczelkę tylnej szyby
q_tarantino Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 8 8 Kwi 2010, 20:42
q_tarantino


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.