Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Lampka kabinowa ciągle świeci
Autor Wiadomość
MatRat 

Wersja: Titanium
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Maj 2016, 22:51   Lampka kabinowa ciągle świeci

Witam wszystkich ;)
Od kilku dni jestem szczęśliwym (i oby jak najdłużej) posiadaczem Fiesty. Ma kilka drobnych usterek, które chciałbym usunąć i niestety potrzebuję Waszej pomocy.

Mam problem z lampką kabinową/sufitową. Lampka świeci się cały czas... Mam do wyboru albo całkowicie wyłączoną albo świecącą non stop. Pozycja środkowa, czyli włączona lampka podczas otwartych drzwi, nie działa - lampka się po prostu świeci i w dupie ma zamknięte drzwi. W pierwszej chwili myślałem, że to czujniki drzwi albo bagażnika, ale komputer poprawnie sygnalizuje ich otwarcie i zamknięcie. Przycisk lampki sprawa wrażenie mocno nadwyrężonego. Co to znaczy? Wystarczy lekko go dotknąć z jednej strony, by lampkę całkowicie wyłączyć, nawet nie muszę przycisku wciskać.

Pytania są następujące - na allegro nie znalazłem lampki do mojego modelu, bo bym po prostu ją całą wymienił. Jakaś inna będzie pasować? Albo może sam przełącznik mógłbym wymienić? Drugie pytanie jak trudny byłby ewentualny demontaż lampeczki. Do tej pory nie bawiłem się "w samochody", ale przyszedł czas ;)
 
 
dominiksoul 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dominik
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 29
Skąd: Beeftown
Wysłany: 31 Maj 2016, 11:39   Lampka kabinowa ciągle świeci

Żeby wyjąć lampkę musisz ostrożnie podważyć ją płaskim śrubokrętem od strony szyby przedniej.

Co do samej lampki - wydaje mi się, że powinna pasować każda, która ma te charakterystyczne owalne kształty - pierwszy S-Max, C-Max, Focus Mk2 itp... Nie wiem jaką masz u siebie, ale polecam upgrade i wymianę na taką z dodatkowymi lampkami do czytania np. http://allegro.pl/lampka-...6204458307.html

Do siebie wsadziłem bodajże też z C-Maxa lampkę submarine. Ma charakterystyczne czerwone diody, które świecą po zapaleniu świateł mijania i powiedzmy, że delikatnie oświetlają tunel środkowy.
http://allegro.pl/lampka-...5805012342.html
_________________
 
 
wojtekpl 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 161
Skąd: KR
Wysłany: 1 Cze 2016, 22:05   Lampka kabinowa ciągle świeci

A jeszcze lepiej zrób sobie od razu, jak tu: http://www.fiestaklubpols...p?f=142&t=69901
Pracy i kosztów niewielkie, a efekt fajny :)
Do swojej wsadziłem do przodu Submarine, a do tyłu "zwykłą" z lampkami do czytania, jak w pierwszym linku kolegi dominiksoul.
_________________
Trend, GoldX; Copper Pulse; 1,4i LPG
Pozdrawiam
 
 
MatRat 

Wersja: Titanium
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Cze 2016, 23:25   Lampka kabinowa ciągle świeci

Panowie, dzięki za pomoc - u handlarza rozbitkiem wyrwałem taką z upgradem. Bardzo fajna sprawa :)

Mając druga mogłem zobaczyć co jest nie tak - metalowe ramie przycisku wygięło sie lekko i nie stykało jak należy, gdyby ktoś miał podobny problem to polecam dobrze sie temu przyjrzeć!

Odkryłem jednak inny problem. Lampka bagażnika nie swieci, wymiana żarówki nic nie dała :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK5] Kontrolka SRS ciągle się świeci
Gość Elektryka 1 18 Gru 2009, 23:54
Marcin
Brak nowych postów [MK3] Lampka od ładowanie akumulatora nie świeci - co robić?
Fiesta mk3
Kuleczka Elektryka 12 5 Sty 2009, 14:22
JoeMix
Brak nowych postów Dekodery...ważne i chyba ciągle aktualne..
voytala Car Audio i CB 8 13 Sty 2005, 20:17
Gość
Brak nowych postów nie chche zapalić ciągle cyka zielony przekażnik:(
mk3 1,1 cfi
Gość Elektryka 4 13 Sty 2008, 03:26
odyniec
Brak nowych postów Ciągle bierze ciepłe powietrze znad kolektora. Źle ?
jac555 Mechanika ogólna 4 7 Sty 2007, 22:48
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.