Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Proszę o pomoc w wyborze.
Autor Wiadomość
Scelena 

Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączyła: 30 Lis 2015
Posty: 3
Wysłany: 30 Lis 2015, 15:40   Proszę o pomoc w wyborze.

Witam :)
Znalazłam się na Waszym forum ponieważ chcę kupić to auto http://olx.pl/oferta/ford... ... f40868442a i bardzo zależy mi na opinii fachowców . Nie znam się zupełnie i proszę nie zwracać uwagi na dane jakie umieściłam w profilu . Strzeliłam na chybił trafił :) Auto oglądać i ewentualnie kupić mam w środę więc zależy mi na Waszej opinii czy warto. Po rozmowie telefonicznej ze sprzedającym wynikła jedna usterka a mianowicie do wymiany cewka . Ponoć samochód pali i jeździ płynnie , lecz czasami może przerywać. Bardzo Was proszę o jak najobszerniejsze wypowiedzi na temat tego autka ponieważ zupełnie Ford jest mi nieznany.
Z góry dziękuję :)
 
 
Tobol 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 344
Skąd: Racibórz
Wysłany: 30 Lis 2015, 17:39   Proszę o pomoc w wyborze.

Ze zdjęć wiele się dowiedzieć nie da wygląda nawet ok. Zwróć uwagę na rdzę na rantach drzwi, klapy bagażnika no i podłogę wypadałoby obejżeć. Cewka to pikuś ;) sprawdź czy jedzie prosto puść kierownice przy stałej prędkości, przy przyśpieszaniu i przy hamowaniu. Silnik jak się zachowuje przy przyśpieszaniu np, 40km/h na 3 biegu i przeciągnij go do np. 70 czy czuć jakieś zamulenie, utratę mocy, szarpanie. I zależy jakie ma wyposażenie jeżeli są szyby elektryczne czy działają prawidłowo, klima itp. Co by jeszcze koledzy sprawdzić? Cena dość niska jak na ten rocznik.
 
 
Scelena 

Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączyła: 30 Lis 2015
Posty: 3
Wysłany: 30 Lis 2015, 18:13   Proszę o pomoc w wyborze.

Dzięki Tobol za odpowiedź.
Czytam sobie właśnie na AutoCentrum o niej i w sumie specjalnej krytyki nie widzę.Przed rdzą jedynie przestrzegają . Cena niska faktycznie może dlatego , że niestety klimy nie ma ( szkoda ) . Ile może kosztować taka cewka ? Czy trzeba to w serwisie czy samemu da radę wymienić ?
 
 
Tobol 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 344
Skąd: Racibórz
Wysłany: 30 Lis 2015, 19:08   Proszę o pomoc w wyborze.

Moja MK6 była pechowa co do rdzy ale na chwile obecną zwalczyłem wszystkie ogniska auto ma już prawie 12lat nie ma się co dziwić ;) ale i tak jest dobrze. Zależy jakie masz zdolności manualne wymienić cewke nie jest trudno. Ile kosztuje teraz pytanie czy chcesz używke, nowy oryginał czy nowy zamiennik ? Mechanik powinien wymienić Ci to na miejscu nie jest to skomplikowane pytanie czy czujesz się pewna siebie to można by pokusić się o samodzielną wymianę ;)

Pozdro
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 30 Lis 2015, 19:08   Proszę o pomoc w wyborze.

Tylny zderzak od polifta, ciekawe dlaczego wymieniony... :9:
Scelena napisał/a:
Czy trzeba to w serwisie czy samemu da radę wymienić ?

Da radę samemu, wystarczy zdjąć obudowę filtra powietrza, wykręcić 4 śrubki i gotowe... :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Scelena 

Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączyła: 30 Lis 2015
Posty: 3
Wysłany: 30 Lis 2015, 21:23   Proszę o pomoc w wyborze.

Parzych napisał/a:
Tylny zderzak od polifta, ciekawe dlaczego wymieniony...
Tego to ja nie wiem. Auto rok temu z Niemiec przywiezione.

Nieraz próbowałam sama coś zrobić . Mam Scenica i przeczyszczałam rurkę skroplin ponieważ mokro było na dywaniku przy siedzeniu pasażera . Wszystko fajnie mi się udało :) Wzięłam komputer do garażu i w/g tutoriala robiłam . Gorzej już było ze złożeniem ...do dziś mieszek przy zmianie biegów mi odskakuje bo pourywałam zaczepy :głowąwmur: Za to sucho jest :2xf:

W sumie :ford: ma być dla mojego syna żeby miał czym jeździć na uczelnię . W zeszłym tygodniu dostał prawko :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: PYTANIA, UWAGI I POMOC W DZIALE ZLOTY/SPOTY
maerik Zloty / Spoty 1 9 Gru 2006, 22:29
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] Proszę o ocenę samochodu.
W tym temacie prosimy o ocenę auta z ogłoszenia i prośby o sprawdzenie
Freeman Przed zakupem 298 21 Maj 2021, 05:43
mariusz131
Brak nowych postów Przyklejony: Pierwsza Pomoc
w Wypadkach na drodze
jaco11 Ubezpieczenia i rejestracja aut 8 20 Cze 2016, 10:52
selena238
Brak nowych postów [MK6] Pomoc w wyborze.
Rooozek Przed zakupem 4 25 Sie 2014, 16:38
Rooozek
Brak nowych postów [Inny] Laptop, pomoc w wyborze.
haker12329 Przed zakupem 15 14 Lis 2012, 23:31
Puff


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.