Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem
Autor Wiadomość
Daniel-88 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Daniel
Wiek: 35
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Paź 2015, 14:48   Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem

Panowie, od jakiegoś czasu przestało mi działać bluetooth i sterowanie głosem w fieście. Tzn. telefon łączy się z samochodem (świeci sie niebieska ikonka), mam dostęp do książki tel, do historii połączeń itp, ale w momencie jak chcę wybrać jakiś numer to na wyświetlaczu pojawia się standardowy komunikat "łączę z XYZ" i po jakiś 2-3 sekundach znika, a radio gra dalej jak grało (nieprzerwanie), natomiast na telefonie sie nic nie dzieje. Tak samo nie działa sterowanie głosem. Wciskam przycisk, ale nic się nie dzieje.

Dodam także, że w podobnym czasie "zgasła" mi ta zielona ikona na wyświetlaczu symbolizująca radio. Radio działa normalnie, nie działa tylko ikonka.
Jakiś czas temu zmieniałem panel radia na po liftowy, jednak po zmianie tego panelu wszystko działało, dopiero po jakimś czasie przestało.

czyżby moduł padł ?
_________________
Renault Megane III GrandTour '13 1.6dCi

Fiesta w planach :)
 
 
MiTElektronik 

Wersja: Ghia
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 16
Skąd: Legnica
Wysłany: 14 Sty 2016, 19:04   Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem

Mam podobną sytuację. Tzn. padł mi ostatnio akumulator i po wymianie nie działa poprawne BT. Telefon łączy się radiem, jest dostęp do numerów ale przy wybraniu połączenia ( i z tel i bezpośrednio z radia) radio gra dalej i nic nie słychać. Niebieska ikonka świeci. Próbowałem na 2 telefonach, wynik taki sam. Sterowania głosem nie sprawdzałem.

Jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?

U mnie problem rozwiązany.
W pierwszej kolejności próbowałem z resetować modół przez odpięcie przewodów. Po tym zabiegu stan bez zmian.
Pomogło odpięcie akumulatora na 2-3min. Po ustawieniu daty i godziny BT oraz sterowanie głosowe działa poprawnie.

Pozdrawiam
 
 
dziubik 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: rybnik
Wysłany: 24 Lut 2016, 14:54   Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem

podłącze się pod ten temat, czy działa wam stream muzyki przez bluetooth?
u mnie wymiana firmware w module usb/bluetouth, odłaczanie modułu jak i zasilania w samochodzie nie pomaga
telefon z radiem jako zestaw głośnomówiący chodzi bez zarzutu, ale muzyki z telefonu nie mogę posłuchać do wyboru pod aux tylko ipod, usb i źródło zewnętrzna, chociaż telefon jest połączony i w jakimkolwiek odtwarzaczu na telefonie jest głos wysyłany na bluetooth (cisza w telefonie jak i w radiu)
pzdr
 
 
David1n 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 83
Skąd: Wadowice
Wysłany: 24 Lut 2016, 16:02   Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem

Zaktualizujcie Ford SYNC. Zazwyczaj aktualizacja pomaga ;)

http://www.fiestaklubpols...w=unread#unread
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 24 Lut 2016, 19:27   Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem

Jak kiedyś sprawdzałem to stream muzyki przez bluetooth działał, ale z telefonem od kolegi, z mojej Nokii nie działał.
Teraz mam nowy telefon, ale jeszcze nie sprawdzałem czy działa.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
Daniel-88 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Daniel
Wiek: 35
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Mar 2016, 15:39   Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem

Tak jak napisał MiTElektronik odpięcie aku na 5 minut pomogło. Co do odtwarzania muzyki z tel, to w wersjach przed liftem ( tak mi się wydaje) nie ma ford SYNC, tylko zwykłe bluetooth. można dzwonić i są komunikaty z map przez bluetooth ale odtwarzania muzyki nie widzi. W służbowym focusie mam ford SYNC i muza działa bez problemu. Pytanie, czy można zaktualizować w fiescie z przed liftu softa bluetooth do ford SYNC ?
_________________
Renault Megane III GrandTour '13 1.6dCi

Fiesta w planach :)
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 8 Mar 2016, 18:16   Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem

Daniel-88 napisał/a:
w wersjach przed liftem ( tak mi się wydaje) nie ma ford SYNC,
dobrze Ci się wydaje ;)
Daniel-88 napisał/a:
można dzwonić i są komunikaty z map przez bluetooth ale odtwarzania muzyki nie widzi.
Z tym się nie zgodzę.
Ja mam przed FL i mogę odtwarzać muzykę po BT (wczoraj sprawdzałem na smartfonie ), tylko zależy od telefonu modelu telefonu, choć myślę że na każdym smartfonie powinno działać.
Kiedyś jak strona aktualizacji modułu działała, były tam wyszczególnione modele telefonów i co w konkretnych modelach działało z BT Forda.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
Daniel-88 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Daniel
Wiek: 35
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Mar 2016, 21:39   Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem

W takim razie jest gdzieś lista tych telefonów , ja sprawdzałem lumie 500, iPhone 4s iPhone 6, samsung galaxy s5, htc one , htc 620 żaden nie działa tzn tylko rozmowy i komunikaty mapy/yanosika
_________________
Renault Megane III GrandTour '13 1.6dCi

Fiesta w planach :)
 
 
dziubik 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: rybnik
Wysłany: 21 Mar 2016, 11:29   Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem

fiesta przed FL, w wyborze AUX po klawiszach nie mam wyboru odtwarzania muzyki z bluetooth
poszperałem po forach niemieckich i znalazłem wreszcie sposób mogę właczyć ale tylko przez sterowanie głosem, w moim przypadku po niemiecku, i tych pare słów udało się opanować ;-), odtwarza i częściowo steruje przez blutooth róznymi odtwarzaczami w tym sieciowymi np spotify, nawigacją

niestety nie znalazłem odpowiedzi co można jeszcze zaktualizować (radio?) aby wybór był w menu, soft w module głosowym mam najnowszy
 
 
Krzyk 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4 Duratec
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 44
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 24 Mar 2016, 21:34   Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem

W przed FL można stream'ować muzykę po bluetooth i w AUX jest wybór na bluetooth ! Sprawdzone na iPhone 5s i Asus Nexus 7 II
 
 
Daniel-88 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Daniel
Wiek: 35
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Maj 2016, 09:33   Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem

Mam Wersję przed FL, mam moduł bluetooth i sterowanie głosem po angielsku a muzyki słuchać z telefonu nie mogę.
dziubik napisał/a:
fiesta przed FL, w wyborze AUX po klawiszach nie mam wyboru odtwarzania muzyki z bluetooth
poszperałem po forach niemieckich i znalazłem wreszcie sposób mogę właczyć ale tylko przez sterowanie głosem, w moim przypadku po niemiecku, i tych pare słów udało się opanować ;-), odtwarza i częściowo steruje przez blutooth róznymi odtwarzaczami w tym sieciowymi np spotify, nawigacją

niestety nie znalazłem odpowiedzi co można jeszcze zaktualizować (radio?) aby wybór był w menu, soft w module głosowym mam najnowszy

możesz napisać te komendy ?

Krzyk napisał/a:
W przed FL można stream'ować muzykę po bluetooth i w AUX jest wybór na bluetooth ! Sprawdzone na iPhone 5s i Asus Nexus 7 II

- mam tez Iphone 6, możesz mi napisac w jaki sposób można stremować muzykę ?

Będę Bardzo wdzięczny :)
_________________
Renault Megane III GrandTour '13 1.6dCi

Fiesta w planach :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów bluetooth nie zawsze działa
Michałtg Elektryka ogólna 0 20 Lip 2020, 16:15
Michałtg
Brak nowych postów Nie działa sterowanie obiegiem powietrza.
Gość Elektryka 4 6 Paź 2007, 09:14
Marcin


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.