Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:51
Jak podłączyć niepotrzebny cd-rom w samochodzie.
Autor Wiadomość
digital
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2005, 21:54   

nie widzialem, nie slyszalem... co nie znaczy ze nic nie wiem :| nie unoś sie tak honorem, bo to jest forum i kazdy moze wyrazic swoje zdanie....

jak zrobisz - to bedziesz mogl powiedziec ze to dziala w 100% ...
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2005, 22:06   

Sorry, sorry. Ale naprawdę nie wydaje mi się, żeby coś miało się stać. W autku mamy napięcie od 12 do 14.4 i obniżenie go to raczej żaden problem. Pewnie prościej by było kupić przetwornice na 230V ale wydaje mi się to za droga zabawa. Pozatym wtedy mamy z 12V robione 230V i spowrotem 12V i mniejsze. Bezsensu. Narazie nie będę kombinował bo nie mam własnego autka a nie dam komuś PC :P
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Maj 2005, 22:48   

Jaki jest sen robi z 12DC -> 220AC - 12DC/5DC i reszte,,,, dyżo prościej jest odrazu wyciągnąc z 12V samochodowych odpowiednie napięcia... wystarczy wpiąć się w odpowiednie miejsca w odpowiedni zasilacz do stacjonarnego komputera...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2005, 22:55   

No więc właśnie o tym mówię, że nie ma sensu. Tylko nie wpadłem na pomysł, żeby się podłączać gdzieś w zasilaczu. To nawet nie głupie.
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2005, 23:11   

panowie...mowimy o zasilaczach impulsowych a nie transformatorowych... polecam uwazac na palce...
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2005, 23:14   

Eh fakt :(
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2005, 23:19   

zreszta w transformatorowych napiecia generalnie sa tworzone przez odpowiednie podzialy na odczepach na stronie wtornej i dopiero wtedy prostowane, więc gdzie chcieliście sie "wpinać" ze nie-zmiennym przebiegiem z instalacji z samochodu :| w zasilaczach impulsowych napięcie uzyskujemy (w duuuuuzym skrocie) ukladem kluczującym przebieg ..
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2005, 23:24   

A jeszcze pozostaje kwestia ujemnych napięć...
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2005, 23:43   

No i po dyskusji na temat PC w autku. Z 12V nie zrobi się +12 i -5. Z 17V to i owszem ale nie z 12. Tak więc pozostaje przetwornica (albo drugi akumulator podłączony szeregowo z oryginalnym - i to by był chyba lepszy pomysł).
Moim zdaniem PC w samochodzie to nie najlepszy pomysł (przynajmniej nie w takim wydaniu jakim się tu kreśli).
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2005, 23:50   

Kurcze ale ja to na własne oczy widziałem. Był PC w obudowie z plexy bez zasilacza. Tylko na kabelku była jakaś mała skrzyneczka.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 28 Maj 2005, 00:15   

Facet w jakich czasach ty żyjesz... zeby uzyskać ujemne napięce np z 12V wystarczy jeden ukłąd scalony z odrobiną elemętów dyskretnych....
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
digital
[Usunięty]

Wysłany: 29 Maj 2005, 16:09   

eh.. chlopaki... bo ja juz sie zakrecilem..

krotko i zwiezle: mozna to zrobic? :> bo sam jestem ciekaw.. moze bym cos pokombinowal :)

[ Dodano: Nie Maj 29, 2005 4:10 pm ]
tzn.. dać sie da - wszystko sie da

ale czy jest to oplacalne :)
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 29 Maj 2005, 16:15   

Troszkę szperałem i faktycznie dla wytworzenia ujemnego napięcia wystarczy układzik z dwoma kondensatorami. Potrzeba takich trzy na każde napięcie. Coś co by obniżało napięcie (np. dioda zenera). i w sumie mamy wszystko co potrzeba. Więc chyba się da i to niewielkim kosztem.
 
 
marekw 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 54
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 79
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29 Maj 2005, 20:53   

Ja bym się poważnie zastanowił,przed montażem CD-ROMu do autka. Mój kuzyn jeżdził maluszkiem z tym cudem,potpiętym pod car-radyjko :-) . Niedawno wybrał się do multikina,no i po seansie zastał zniszczony zamek w autku,a po cd-romie tylko urwane kabelki. Coś musi być w tym sprzęcie,może złodzieje traktują je jako CLASSIC :-) ,bo mieli tyle ładnych,nowoczesnych modeli do wyboru, a skusili się na samsiunga x24.
_________________
SYMPATYK >> FRAKCJi BYDGOSZCZ <<
 
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 29 Maj 2005, 20:58   

Hihi to zyskali jakieś 30zł skoro nowe napędy są po 50 :P Swoją drogą to pewnie go wybrali bo nie musieli do niego szukać panela.
 
 
marekw 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 54
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 79
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29 Maj 2005, 21:02   

Jedni chodzą popływać na basen, inni wolą rozerwać się na parkingu. :-( Bo kasy napewno z tego nie było.
_________________
SYMPATYK >> FRAKCJi BYDGOSZCZ <<
 
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 29 Maj 2005, 21:09   

Niestety z tym też się trzeba liczyć budując audio w autku. Jakbyśmy mogli pięknie eksponować głośniczki i wzmacniacze gdyby nie było takiego złodziejstwa :he:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zapisać plik z Youtube lub Googlevideo
jackrzec Linkownia 31 30 Paź 2018, 14:27
mihaitydor


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.