Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przerejstrowanie auta po wykupie z leasingu i kilka pytań
Autor Wiadomość
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 1 Gru 2014, 12:33   Przerejstrowanie auta po wykupie z leasingu i kilka pytań

Witam
zakończyłem leasing, wykupiłem auto (przelałem kasę) ale jeszcze nie dostałem od leasingu żadnych dokumentów.
Pytanka:
- co powinienem dostać od leasingu ? czy np. dostanę kartę samochodu ? potwierdzenie zakończenia cesji praw z AC ?
- w liście leasing poinformował mnie, że po weksel muszę zgłosić się do siedziby firmy leasingowej (lub zostanie po 3 miesiącach komisyjnie zniszczony) - niestety ta siedziba jest w Warszawie - czy zostawić tą sprawę w spokoju, czy raczej poświęcić kasę i czas i udać się po weksel ?
- auto jest na firmę żony i to ona je wykupi jako osoba fizyczna (nie na firmę). Z różnych względów auto ma być natychmiast przekazane mi jako darowizna.
Czy w związku z powyższym musimy się do Wydziału Komunikacji udać dwukrotnie: najpierw żona by zarejestrować auto na siebie a potem ja by przerejestrować je na siebie ?
Czy też wystarczy jedna wizyta by wszystko załatwić ?
- jak to jest ze zmianą rejestracji - jestem zmuszony zmienić numer rejestracyjny ? czy mogę pozostać przy aktualnym ?

Jeśli macie jakieś rady dotyczące, co robić w takich momentach to z chęcią je przeczytam - pierwszy raz jestem w takiej sytuacji.... :ups:
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Gru 2014, 18:29   

Po weksel to udaj się raczej sam nie czekaj na komisyjne zniszczenie bo może to się dziwnie skończyć .
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 1 Gru 2014, 22:19   

langolier napisał/a:
jak to jest ze zmianą rejestracji - jestem zmuszony zmienić numer rejestracyjny ? czy mogę pozostać przy aktualnym ?
Rozumiem że masz warszawską rejestrację, nie trzeba zmieniać jej w przypadku tego samego powiatu (lub miasta), a skoro mieszkacie i jesteście zameldowani w Łodzi, tablice będą do wymiany na łódzkie... :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 2 Gru 2014, 08:01   

Po pierwsze to dostaniesz fakturę za wykup i to jest najważniejsze. Po drugie kartę pojazdu. Po trzecie to jeśli to jedna ze znanych firm typu EFL czy Raiffeisen to olej weksel. Jeśli jakaś dziwna to wolałbym odebrać.
Tablica musi być do wymiany, tak jak napisał Parzych, jeśli rejestrujecie w innym powiecie.
Nie trzeba piętnaście razy przerejestrowywać. Wszystko załatwia się raz. Potrzebna jest faktura wykupowa z leasingu na żonę oraz jej darowizna i auto zostaje od razu na Ciebie zarejestrowane.
Co do ubezpieczenia to jest mnóstwo dodatkowych pytań.
Po pierwsze jaka cesja ?? Cesja jest przy kredycie, a nie leasingu.
Ubezpieczaliście sami czy ubezpieczał leasing ?
Tak czy owak jeśli leasing nie był zakończony przed czasem to polisa i tak zaraz wygaśnie, jeśli jednak był zakończony przed czasem to i tak w polisie jako użytkujący powinna być Twoja żona.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Gru 2014, 10:42   

Dzięki za odpowiedź, wreszcie w temacie :)
1) auto ma rejestracje normalne, tzn. odpowiadają powiatowi w którym mieszkam. Rozumiem, że mogę je zostawić ?
2) weksel jest w PeKaO Leasing
3) ubezpieczaliśmy my auto
W ogóle z ubezpieczeniem są jaja i min. dlatego zrezygnowałem z usług PeKaO Leasing przy kolejnym aucie.
Otóż auto zostało wzięte w leasing 60 miesięczny. Nie sądziłem, że ten jeden miesiąc to aż taki problem: zaczęliśmy używać auto 5 listopada 2009 więc od tego momentu mieliśmy ubezpieczenie wg standardów leasingu. Byłem więc przekonany, że wraz z końcem ubezpieczenia kończy się okres leasingu.
Ubezpieczenie na 5 rok skończyło nam się 4 listopada; jednak okazało się, że leasing trwa do końca listopada :devil: i musieliśmy na kolejny rok ubezpieczyć auto na full wypasie żądanym przez leasing :ups:
Dodam jeszcze, że zwykle wybieraliśmy jedną z kilu propozycji ubezpieczenia przez różne firmy, które wysyłał leasing (sprawdzałem warunki niezależnie i w zasadzie nie było różnic).
Jednak teraz oferta przyszła bardzo późno a jej warunki były skandaliczne - w zasadzie zostaliśmy TERMINEM zmuszeni do wyboru najmniejszego zła (po fakcie skonsultowałem się min. z przedstawicielem firmy w której zawarliśmy ubezpieczenie - nie wiedział gdzie oczy podziać).
Wszelkie dyskusje z leasingiem, że w takim razie leasing trwa prawie 61 miesięcy (dodatkowy okres od 6 do 30 listopada 2014) i że coś jest nie tak, spełzły na niczym a próba skrócenia leasingu o ten okres napotkała barierę w postaci propozycji wystawienia za tę usługę faktury w wysokości ponad 500zł brutto :tyłek:
Teraz więc aktualnie wygląda to tak, że wysłaliśmy kasę na wykup, czekamy na kwity od leasingu, żona podaruje mi auto a ja rozwiążę umowę z aktualnym zdziercą (czytaj: ubezpieczycielem), i zawrę nową, już na własnych warunkach i tam gdzie chcę... :jupi:
Ciekawe tylko jak aktualny ubezpieczyciel policzy mi kasę za niewykorzystany okres umowy i kiedy odda kasę... :ups:
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 3 Gru 2014, 10:09   

Z tym ubezpieczeniem to niestety bywa problem, taki minus leasingu. Trzeba na to bardzo uważać. Warunkiem leasingu jest, że na moment zakończenia leasingu musi być ważna polisa. Druga kwestia to, że można nieźle się załatwić jak się nie dostarczy im potwierdzenia i sami opłacą składkę.
Jeśli natomiast całą operację przeprowadzacie tylko w tym celu aby zrezygnować z ubezpieczenia to chyba nie ma takiej potrzeby. Wydaje mi się (choć nie mam pewności), że żona może wypowiedzieć polisę bo właściciel jakim do tej pory był leasing zmienia się.
Chyba, że źle odczytał intencje tej operacji i nie oto w tym chodzi.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Gru 2014, 10:26   

Z tego co się orientuję:
żona formalnie odkupuje auto od leasingu, więc automatycznie przenoszone jest OC - oczywiście aktualny ubezpieczyciel może powiadomić ją o zmianie stawki (pewnie tylko wtedy jeśli by miała wzrosnąć) i konieczności dopłacenia różnicy jeśli chce się je kontynuować. Myślę jednak, że na wszelki wypadek warto poinformować ubezpieczyciela o rozwiązaniu umowy na OC samodzielnie.
Tu oczywiście inny tradycyjny problem: nie może być ani dnia przerwy w ubezpieczeniu OC, więc chyba nowe ubezpieczenie najlepiej zawrzeć z datą o jeden dzień wcześniej niż rozwiązanie starego OC.

Jeśli chodzi o AC to z tego co wiem wygasa automatycznie, bo jest przypisane do właściciela a nie do auta.

A najważniejsze w tym wszystkim żeby stary ubezpieczyciel oddał szybko i sprawnie jak najwięcej kasy :yes:
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Ile płacimy za ubezpieczenie auta
Miejsce na podawanie swoich składek za ubezpieczenia auta
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 330 4 Mar 2023, 13:12
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Nasze Auta na klubowym kanale YouTube
Freeman Nasze auta 0 23 Lis 2010, 18:33
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Kompleksowy opis wygłuszenia całego auta
poradnik i fotoralacja z wygłuszenia Fiesty mk6
slawomirro Car Audio i CB 0 3 Wrz 2017, 21:23
slawomirro
Brak nowych postów Polisy AC i OC po wykupie auta z leasingu
czyli kogel-mogel
langolier Ubezpieczenia i rejestracja aut 8 25 Gru 2014, 15:45
FFDriver


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.