Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Dławienie, szarpanie, mulenie, check engine
Autor Wiadomość
konradomoreno 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: CL
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 12
Skąd: lublin
Wysłany: 13 Maj 2014, 12:16   Dławienie, szarpanie, mulenie, check engine

Witam po raz kolejny niestety, niestety bo jak zakładam nowy temat to znaczy ze cos jest ne tak z moją mk6 ...

mianowicie, wszystko było dobrze jezdziła na pb i lpg bez zarzutów do momentu kiedy w sobotę jechałem do lublina i nagle ja gaz i dławienie nastąpiło .. mysle , czas tankowac gaz akurat z km wychodziło ze trzeba. Zatankowałem pojechałem do miejsca docelowego, samochod stał przez noc całą ( padało ) na nastepny dzien jade odebrac samochod od dziewczyny bo dzien wczesniej popiliśmy i wieczorem odpalam i jade.. jedynka, dwójka gaz i poszarpania czuje.. mysle sobie zimny silnik, norma. Dojechałem do domu, na nastepny dzien miałem mature, musiałem pojechac do szkoły, jade i od dwojki juz opory gaz i gaz a on szarpie.. no nic dojechałem wrociłem. Dzis jade do szkoły znow i na zimnym silniku idzie ładnie, ale jak sie rozgrzał po paru km to przy dodawaniu gazu od obrotów ok 1500 wzwyż zaczynał szarpać , i dziwne strzelanie dochodziło spod maski, takie postukiwanie przy dodawaniu ostro gazu, i zapaliła mi sie dzisiaj kontrolka CHECK ENGINE. tzn mrugała przez pewien czas i zgasła sama. spod szkoły ruszyłem normalnie, ale znow po rozgrzaniu silnik dziwnie szarpał i sie dusił . Dodam ze dosłownie w styczniu miałem problem gdyz samochod gasł mi na jałowym tez sie dusił.. po wielu probach zamianach przewodów i zmianie swiec okazało sie ze to cewka, została wymieniona i problem znikł a teraz narodził się nowy. Prosze o pomoc, czytałem rózne rzeczy mogące byc przyczynami ale co samochod to inne kaprysy ..:(
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 13 Maj 2014, 13:54   

a może by tak w koncu podłaczyc komputer i zdiagnozować?
i od kiedy to się jeździ z dziwnymi odgłosami dobiegającymi z pod maski?
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
konradomoreno 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: CL
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 12
Skąd: lublin
Wysłany: 13 Maj 2014, 17:02   

po pierwsze jezdzi się od dzisiaj. po drugie to bylo chwilowe i ustępowało a po trzecie chciałem dobrej porady na temat mojego problemu a nie naśmiewania się ;)

[ Dodano: Pią Maj 16, 2014 12:34 ]
problem rozwiązany, doszedłem metodą prób i błędów. we wtorek przeczytalem ze moze to bys sonda lambda, znalazłem , przeczysciłem, przejechałem sie i nic. Załamany byłem, drugiego dnia mysle sobie, szarpie na benzynie i na gazie... przerywaa, czyli cos z napięciem i prądem... zdjąłem filtr powietrza dostałem się do swiec, wyjąłem fajki, patrze a one całe wilgotne, woda się na nich osadziła, mysle, dziwneee, zajrzałem w gniazda swiec bez ich wykręcania, tam tez woda, wysuszyłem wszystko , zagłebienia przy swiecach i fajki , poskładałem wszystko do kupy przejechałem sie i jak ręką odjął, wiec niekoniecznie zawsze usterka wiąze sie z wydatkami ... ja mechanikiem nie jestem ale poradziłem sobie sam, wiele osób ma podobny problem , moze zamiast jezdzic od mechanika do mechanika warto takie banalne rzeczy sprawdzic i zaoszczedzic troche pieniądza ;))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Check engine
'bijacz Elektryka silnika 1 31 Mar 2015, 15:55
toshiba
Brak nowych postów check engine
nawiedzony silnik po zapaleniu kontrolki
kubapar Mechanika silnika 3 12 Sty 2015, 16:39
Parzych
Brak nowych postów [MK6] check engine
check
pazura000 Elektryka 1 6 Sie 2013, 11:50
whitehats
Brak nowych postów Check engine błędy na lpg
radekel Elektryka silnika 1 10 Lut 2019, 20:11
Marcin
Brak nowych postów Migająca ikonka check engine
Fiescinka Mechanika ogólna 2 14 Mar 2020, 17:55
onekdc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.