Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK7] Silver Arrow by FFDriver
Autor Wiadomość
LefQ 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 90
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30 Gru 2014, 00:19   

FFDriver późno, bo rzadko zaglądam i 200 km od Wrocławia, ale godny polecenia (i przyzwoity finansowo) serwis jest w Mikołowie - http://www.pzservice.pl. Czasami nawet osoby z Warszawy do nich jeżdżą na jakieś akcje specjalne w stylu montowania tempomatu w Fieście ;-)
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 30 Gru 2014, 12:37   

Chyba nie jest tak źle, sprawdziłem i olej był wymieniony :-P
Co do tempomatu to im więcej jeżdżę tym bardziej boli mnie jego brak. Jakoś po nowym roku muszę zacząć poszukiwania osprzętu i jak się zrobi cieplej to go zamontować.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 18 Sty 2016, 19:56   [MK7] Silver Arrow by FFDriver

Trochę mnie nie było, przyznaje bez bicia, zaniedbałem forum.
Miałem trochę spraw na głowie i na jakiś czas praktycznie całkowicie odpuściłem sobie wszelkie fora.
W między czasie trochę się zadziało i chciałem się tym z Wami podzielić.
Niestety nie są to pozytywy i raczej chce wylać swoje żale, a gdzie mam to zrobić jak nie właśnie tutaj?

Jakiś czas temu sprzedałem swoje auto. Ponieważ na nowe trzeba było sporo czekać musiałem zabrać żonie Fiestę i zacząć nią regularnie jeździć. Zdajecie sobie sprawę, że to nie było łatwe :P
Co prawda zorganizowałem żonie inny, zastępczy środek transportu w postaci Nissana Primery z 94 roku :P , ale to tylko pogorszyło sprawę :D
Zacząłem więc Fiestą jeździć na co dzień. Wszystko pięknie ładnie. Jedynie co to pogłębił się problem z przyciskami na kierownicy. Niby błahostka, ale mega irytująca. Zbliżała się druga rocznica zakupu auta i czas przeglądu. Pierwszy przegląd miałem gdzieś tam chyba koło 18 tysi. Teraz też nie udało się dobić do pełnych 20. Chyba miałem coś koło 37. Auto kupione zaraz na początku listopada. Umawiając się na serwis spytałem kiedy mam dokładnie być. Powiedzieli, że wszystko będzie ok jeśli przyjadę w listopadzie. No i tak się też umówiłem.
Przyjechałem do salonu. K@#$a jak tam panuje atmosfera z dupy :( Mówimy o Germazie Wrocław dla przypomnienia. Czułem się jak jakieś zło koniecznie, jak piąte koło u wozu. Jakaś masakra. Chciałem coś spytać, to mnie miły pan poinformował, że przecież mnie widzi, ale ja chyba widzę, że on jest zajęty.
Ja pierdziele, normalnie masakra jaka tam jest uprzejmość. Wszyscy mają takie miny jakby robili tam za karę. Oczywiście jak zawsze zaraz ktoś powie, że mogę jechać gdzie indziej. Jednak to nie ma tak działać. Ja nie będę jeździł po całej Polsce i po kolei obrażał się na kolejny salon/serwis jak gość w ?Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz??. To nie tak powinno wyglądać. Ja nie mam na to czasu. Mieszkam tutaj i nie będę jechał 300 km czy więcej bo jest dobry serwis czy miła obsługa. Człowiek płaci ciężkie pieniądze za co ??
Ale to był tylko początek problemów.
W końcu nadeszła moja godzina. Zaczynam rozmowę z panem z serwisu. Mówię, że mam 2 problemy: rdza na progu i problem z przyciskami. Pan mi odpowiada, że rdzą zajmie się kolega, porobi fotki i zgłosi to do Forda,. Oczywiście mówi, że to formalność itp. Co do przycisków sprawa ma się gorzej. Pan oświadcza, że gwarancja podstawowa skończyła się dwa tygodnie temu, a rozszerzona oczywiście nie obejmuje takiej pierdoły jak jakieś tam przyciski na kierownicy. Oczywiście ciśnienie mi już skoczyło. Długo by tutaj wszystko opisywać, to, że zgłaszałem problem już rok wcześniej, że to ledwo dwa tygodnie po 2 latach itp., że auto mi jest potrzebne i nie miałem czasu zostawiać auta w serwisie na cholera wie jak długo, żeby się z tym bawili, że chciałem połączyć to z przeglądem?
Powiedziałem, że zostawiam auto na cały dzień i mają mi zdiagnozować o co biega, powiedzieć ile to może kosztować, a ja wtedy zadecyduje co dalej.
Po auto przyjechałem następnego dnia.
Były jakieś pierwsze przymrozki. Auto oczywiście umyli i co zrobili? Wystawili po umyciu na parking na dworze. Robiliście tak kiedyś? Auto było całe zamarznięte, drzwi ?sklejone?. Tak je zaparkowali, że nie mogłem w ogóle wsiąść. Z obu stron po prostu praktycznie nie było miejsca na otwarcie drzwi. Zapaliłem. Różne czujniki zaczęły fiksować. Cały system parkowania zgłupiał i wyrzucił błąd itp. itd.
Oczywiście wszystko wróciło do normy po tym jak auto się nagrzało.
Oczywiście poinformowano mnie, że przyciski działają i nic nie znaleźli. Niczego innego się nie spodziewałem :( Poinformowano mnie również, że był spory ubytek płynu chłodniczego. Powiedziano mi, że robiono testy i nie znaleziono wycieku !! Wiecie, że to może oznaczać poważniejszy problem.
Kazano mi obserwować płyn i czekać na informacje o terminie naprawy progu. Wtedy mieliby dokładniej sprawdzić układ cały.
Nie wiem po co przegląd skoro nie ma na nim na nic czasu :(
Śpieszyłem się, pojechałem.
Ponieważ dalej użytkowałem auto ja to przebieg rósł dość szybko. Już po, nie wiem, 2 tysiącach okazało się, że płyn w dość dużym zbiorniki wyrównawczym jest na poziomie minimum.
W między czasie problem z przyciskami się pogłębił. Wcześniej myślałem, że problem leży fizycznie w mechanice/stykach przycisków na kierownicy. Niestety kilka razy zrobiło się tak, że całkowicie przestały działać te przyciski (bo zazwyczaj po kilku/kilkunastu naciśnięciach łapały). Już myślałem, że padły całkowicie i wreszcie będzie można to zdiagnozować. Niestety ku mojemu totalnemu zaskoczeniu rano wszystko działało :( Potem przeprowadziłem jeszcze testy. Jak się tak znowu zrobiło to stanąłem i zgasiłem silnik. Niestety taki krótki reset nie rozwiązuje problemu, a rano wszystko działało. Mam to nagrane na filmikach, ale co z tego???
Niestety to raczej oznacza jakiś problem z radiem, a nie z przyciskami :( A ponieważ podstawowa gwarancja minęła to sobie mogę co najwyżej zdemontować przycisku w ogóle, żeby mnie nie drażniły :(
Czas mijał, a mieli się do mnie odezwać w kwestii rdzy. Coś mnie tknęło i przy okazji podjechałem do serwisu. Oczywiście Pan stwierdził, że wysłał mi mail. Dziwne, dziennie dostaje ponad setkę maili i wszystkie dochodzą, ale ten akurat nie.
No ale co się okazuje ku mojemu totalnemu zdziwieniu.
Pan oświadcza mi, że Ford Poland odmówił naprawy stwierdzając, że rdza jest wynikiem uszkodzenia mechanicznego przez użytkownika. Coś mniej więcej w tym stylu bo pan nie chciał mi pokazać, ani wydrukować tej informacji.
K@#$A najpierw przez 3 minuty zbierałem szczękę z ziemi !!
To już było przegięcie. Ja wiem, że za to nie odpowiada ten koleś, ani salon więc nie robiłem awantury. Powiedziałem, że w takim razie sam się skontaktuje z gównianym fordem.
Mam tego dość. Na każdym kroku ktoś chce człowieka wydymać. I co teraz ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem? Pie?ole ich !! Nie odpuszczę choćbym miał iść do sądu i choćby ten sąd miał mnie kosztować więcej niż naprawa auta. Co to do ch@$a ma być? Jakiś fachowiec jasnowidz na podstawie kilku fotek uznał, że to ja jestem winien? Bez oderwania tej cholernej listwy progowej, która pewnie jest winna temu syfowi? Jak by blacha była dobrze przygotowana to nawet gdyby doszło do uszkodzenia lakieru to nic nie powinno się dziać. Przez moment myślałem sobie, że nawet zapłacę za jakiegoś biegłego czy coś, ale dlaczego to ja mam udowadniać, że to nie moja wina? Niech oni do k@#$y nędzy udowodnią, że to moja wina.
Brak mi po prostu słów. To, że są problemy to nie jest problem :P Firma pokazuje swoją klasę i podejście do klienta tym jak rozwiązuje problem. Dla mnie w tym momencie ford jest już przegrany na całej linii.
Ciekawy jestem co się jeszcze okaże z tym ulatniającym się płynem chłodniczym i czym jeszcze wesołym mnie fiesta zaskoczy zanim do 5 lat dociągnie?
Na razie przygotowuje sobie pisemko. Nie spodziewam się niczego. Prawdopodobnie będę musiał dochodzić swoich praw w sądzie. Pieprze ich, jak będzie trzeba to i do tv pójdę. Nie dam się więcej tak dymać :(

To tak w skrócie mały update :D
Sorry, ale nie ukrywam, że jestem rozgoryczony i musiałem się tym z Wami podzielić :(
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
BootError 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Tomek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 55
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 18 Sty 2016, 20:32   [MK7] Silver Arrow by FFDriver

Masakra jakaś. Widać, że tymi wszystkimi gwarancjami można sobie co najwyżej podetrzeć tyłek. A ja dopłaciłem za przedłużenie gwarancji na 3-ci rok. Ciekawe po co? Ale masz rację - nie odpuszczaj.

BTW, wrzuć jakąś fotę z tą rdzą bo jestem w szoku, że tak szybko złapało w tak nowym aucie. Czy to może jest na krawędzi progu tam gdzie powinien być chlapacz?
_________________
Fiesta MK7 125KM <link>
Lancia Delta III bi-TURBO 223KM :twisted: <link>
Seicento 2005
 
 
fryszard 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 47
Skąd: rzyki
Wysłany: 18 Sty 2016, 21:19   [MK7] Silver Arrow by FFDriver

do turbokamery idz niech nagłośnią moze wtedy sie ktos obudzi, bo własnie takie posrane zbywanie klienta to w polsce jest czeste.
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 18 Sty 2016, 22:34   [MK7] Silver Arrow by FFDriver

Tutaj opisywałem problem: http://www.fiestaklubpols...w=unread#unread
W tej chwili jest tego trochę więcej.
To jest dokładnie na progu od strony pasażera.
Ja mam na progu takie listwy aluminiowe. To są fabryczne listwy.
Widać to tutaj

Ta rdza wychodzi z pod tej listwy (na jej krawędzi), obecnie na całej długości. Pewnie dużą winę ponosi sama listwa, ale to nie ja ją sobie nakleiłem. To jest fabryczny badziew.

Dodam jeszcze, że koledze VW odmówił w Tiguanie naprawy pękniętego reflektora bo powiedzieli, że używał złego płynu do spryskiwacza !!
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
BootError 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Tomek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 55
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 18 Sty 2016, 23:21   [MK7] Silver Arrow by FFDriver

No to chyba po raz pierwszy cieszę się, że mam jakieś braki w wyposażeniu Fiesty (mam na myśli tą listwę której u mnie nie ma).

Z tego co słyszałem producenci dziwnie interpretują słowo "perforacja" jako korozję postępującą od wewnątrz i raczej ciężko będzie wyegzekwować naprawę bo gwarancja na lakier już chyba minęła wraz z gwarancją podstawową. Prędzej by się udało gdyby pod purchelkiem który nie ma uszkodzenia powłoki lakierniczej nie było już blachy tylko dziura. Ale próbuj, trzymam kciuki
_________________
Fiesta MK7 125KM <link>
Lancia Delta III bi-TURBO 223KM :twisted: <link>
Seicento 2005
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 19 Sty 2016, 08:40   [MK7] Silver Arrow by FFDriver

Tak jak piszesz, pewnie okaże się, że uszkodzenie jest powłoki lakierniczej, której nie obejmuje gwarancja. Już tam oni sobie znajdą jakieś dobre wytłumaczenia, a ja i tak jestem bez szans :(
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
wikol 


Model: Ford Fiesta Mk7`14
Wersja: Trend
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wiktor
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 69
Skąd: DW
Wysłany: 19 Sty 2016, 14:04   [MK7] Silver Arrow by FFDriver

W Germazie pracują same CH***, mi kazali płacić za auto zastępcze, pomimo tego, że mi się one należało. Niestety w tym kraju tak jest jak chcesz coś kupić to Ci w dupę wchodzą, a jak masz problem to spier***** pan na drzewo :/ Życzę powodzenia z tymi kur****
_________________
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=73582
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 18 Lut 2016, 12:35   [MK7] Silver Arrow by FFDriver

Zaczynam powoli wymiękać :( Powoli ucieka cały początkowy entuzjazm jaki miałem w stosunku do tego auta :(
Jak na razie Ford mnie olewa i jak do tej pory nie odpowiedział na zapytanie, które wysłałem im ze strony odnośnie odmowy blacharskiej naprawy gwarancyjnej. Teraz wyślę list polecony.
Ponieważ ubytek płynu w układzie chłodzenia był już dość widoczny postanowiłem nie czekać i oddać auto do zrobienia.
Dzwonie na drugi dzień spytać jak sytuacja i nie wierze w to co słyszę.
Gość mi mów, że auto jest całe rozebrane i, że minimum tydzień to potrwa bo zamówili potrzebne części, ale trzeba było skrzynie wyciągnąć itp. Pytam gościa czy na bank mówi o dobrym aucie, skrzynie wyciągnąć ??
A on, że tak, ale on tam dokładnie nie wie bo on tylko siedzi na recepcji i czyta to co mechanik zapisał.
Jak znam życie i moje szczęście to na bank tego dobrze nie poskładają :( No i po cholerę aż tak rozbebeszyli auto :(
Jakaś abstrakcja.
Do tego czytam, że jakieś bywają problemy z przednim zawieszeniem, a to sprężyny pękają, a to śruby na wahaczu.
A u nas od jakiegoś czasu słychać dziwny dźwięk jak auto wjedzie całym przodem w poprzeczną nierówność.
No i kolejna kwestia to spalanie. Ostatnio Fiesta jeździła tylko po mieście i spalanie mnie zabiło - 10l średnie spalanie.
Kurde stara Tirga 1.6 miała podobny wynik przy takich przebiegach :(
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Mirek01 

Model: Ford Fiesta Mk7`14
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 11
Skąd: Opolskie
Wysłany: 18 Lut 2016, 21:51   [MK7] Silver Arrow by FFDriver

Z tymi przyciskami na kierownicy mam podobny problem ,czasami działa przełączanie kanałów nie działało zciszanie/podgłaszanie czasami nic nie działa.Rano wszystko wpożądku . Tak samo ze światłami automatycznymi ,mam diodowe do jazdy dziennej po przełączeniu na mijania /w tunelu pod mostem itp.) nie wracają na diodowe. Dzieje sie tak nie zawsze ale często. W marcu mam serwis na 2 lata spróbuje drąźyc temat w aso .
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 19 Lut 2016, 09:40   [MK7] Silver Arrow by FFDriver

Jedź na serwis koniecznie przed upływem 2 lat i nie odpuszczaj tematu.
Bankowo to nie jest kwestia fizycznie przycisków tylko samego radia.
Co do automatycznych świateł to może być tylko Twoje odczucie. Przerabiałem to już w kilku autach i we wszystkich działa to dziwnie.
Np. mega jasno na dworze, ale słońce jest z tyłu i wtedy włączają się mijania. Myślałem, że coś nie tak, ale w Hondzie tak samo mi się robi.
Ogromną rolę odgrywa też czystość szyby w okolicy tych czujników.
Obecnie cały czas jest szarówka, a słońce nisko. W lecie zupełnie nie miałem problemu z automatycznymi światłami.
Lepiej, jeśli częściej przełącza na mijania, niż jak miałby ich w ogóle nie załączać :P
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
bis24 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Gold
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 70
Skąd: warszawa
Wysłany: 29 Paź 2016, 18:23   [MK7] Silver Arrow by FFDriver

FFDriver napisał/a:
Ponieważ ubytek płynu w układzie chłodzenia był już dość widoczny postanowiłem nie czekać i oddać auto do zrobienia.

wyjaśniła się sprawa ubytku płynu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Zetec 1.6/1.8/2.0 Silver Top N/A
Ad@mus Tuning mechaniczny 24 18 Lis 2013, 21:23
Peedro
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK6] Tonic Arrow
Moja fiesta
Draco88 Nasze auta 2 18 Wrz 2017, 17:48
Draco88


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.