Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK7] Silver Arrow by FFDriver
Autor Wiadomość
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 29 Mar 2014, 11:22   

MisiekT napisał/a:
co Ty obszywales za te 800zl - kawaleczek boczka i podlokietnik?


No dokładnie. A co też będziesz mi udowadniał, że przepłaciłem ?? :)

Panowie dajcie na luz bo to nie ma sensu.
Właśnie dlatego nie warto pisać ile się za coś zapłaciło.
To była moja decyzja i kropka.

Wiadomo, że nikt nie chce się bawić w takie drobiazgi i wołają więcej za takie duperele niż za dużą robotę.


grzesiek646 napisał/a:
W http://www.javacardesign.com zrobiłbym to za 1/3 tej sumy
Ale każdy ma mniejsze lub większe kontakty


No i ok do tego dodaj podłokietnik i masz około 500zl łącznie i tak jak napisałem taką ofertę miałem.
Zdecydowałem się na robienie w salonie bo tak lubię. Auto jest nowe i nie chciałem żeby ktoś rozbierał sam auto i dopiero na moim się uczył.

Zresztą fajnie jest sobie poteoretyzować ale czy ktoś zrobił to obszycie i może się pochwalić jak wygląda i ile rzeczywiście zapłacił ???

Druga kwestia to co już napisałem. Jak miałbym jechać 300 - 500 km w jedną stronę to na paliwo by mi poszło więcej niż bym zaoszczędził.
Kolejna kwestia to czy zrobiłby mi ktoś to na miejscu od ręki ? Bo może jeszcze trzeba by za hotel zapłacić żeby poczekać ???

Naprawdę myślicie, że dało się jakoś znacznie taniej to zrobić ??
No to bardzo proszę o konkretną ofertę z konkretnej firmy w okolicy do 50km od Wrocławia. Nie każdy ma, nie wiem, kumpla, który akurat robi w skórze i zrobi to za pół darmo. Ja zebrałem kilka ofert z czego najtańsza to było 500zl. Uznałem wiec, że mogę sobie pozwolić na zrobienie tego w salonie za 800 BO TAK LUBIĘ.

W życiu różnie bywa, raz zapłaci się więcej raz mniej. Teraz zapłaciłem więcej, a za coś innego zapłacę mniej bo akurat będę miał lepsze dojście albo po prostu cena w mojej okolicy będzie lepsza i bilans będzie na zero.
Już tutaj kiedyś o tym pisałem. Jak miałem Corollę to serwisowałem ją u Szica w Opolu. Nie raz porównywaliśmy ceny z Wa-wą i często normalne ceny w Opolu były o połowę niższe niż w każdym innym ASO w oklicy Wa-wy. Ludzie kupowali u Szica oryginalne części TTE bo nigdzie nie były tak tanie. Z drugiej strony nie raz mnie wkurza, że jak czegoś szukam to w Wa-wie jest wszystko i często od ręki, a ja musze kombinować, zamawiać przez internet ...

Pozdro
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 29 Mar 2014, 11:48   

FFDriver napisał/a:
A co też będziesz mi udowadniał, że przepłaciłem ??

cos Ty taki nadpobudliwy - pytałem tylko, bo nie opisales tego jakos specjalnie dokladnie... ja bym tyle nie dal, ale co mi do Twojego portfela
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 29 Mar 2014, 13:42   

Cytat:
cos Ty taki nadpobudliwy


:)
Przecież był uśmiech na końcu mojego pytania :)
Czasem taki nerwowy jestem :twisted:

Wydawało mi się, że jest dokładnie opisane no i są fotki.
Te elementy na drzwiach, które są materiałowe + podłokietnik.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
grzesiek646 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grzesiek
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 352
Skąd: Wwa
Wysłany: 30 Mar 2014, 18:00   

Tak przykładowo dla porównania cenowego. Kierownica + poducha obszywana w TapCar full alcantara + przeszycia - 170pln.






Mam nadzieje ze cos widac bo z tel pisze.

Nastepnym razem jak bedziesz cos chcial obszyc - pisz na PW :) :V:
_________________
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 31 Mar 2014, 17:11   

To Twój GTR grzesiek646 ??? :)
Jak na razie nie mam więcej planów ale spoko odezwę się jak będzie potrzeba :)
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
grzesiek646 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grzesiek
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 352
Skąd: Wwa
Wysłany: 31 Mar 2014, 23:23   

Nie nie, autko ziomka.

Jeszcze troche trzeba dozbierać :V:
_________________
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 3 Kwi 2014, 12:39   

No i kolejna bardzo udana modyfikacja zwieńczona sukcesem - podspotpnica założona.



Kliknij aby powiększyć


Szczegóły tutaj: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=70019
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
BootError 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Tomek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 55
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 10 Kwi 2014, 16:34   

Zdrowe wyposażenie (i doposażenie) :)
Gratki!
Ja swoją też kupiłem dla żonki ale ze względu na to brzmienie silnika lubię nią trochę pojeździć. Mi to nawet przypomina brzmienie boxera.

W pierwszym poście napisałeś, że na lato masz koła szesnastki. Coś mi rozmiar tylko nie pasi. Jestem pewien, że moje gumy są niższe - 195/45 a nie 195/50. Dziwne :|
_________________
Fiesta MK7 125KM <link>
Lancia Delta III bi-TURBO 223KM :twisted: <link>
Seicento 2005
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 10 Kwi 2014, 16:43   

BootError napisał/a:
Ja swoją też kupiłem dla żonki ale ze względu na to brzmienie silnika lubię nią trochę pojeździć. Mi to nawet przypomina brzmienie boxera.


Mam to samo :) Uwielbiam nim pojeździć. Nie chciałem tego pisać do tej pory :-P ale kolega ma Subaru Impreze WRX STi, w aucie nie słyszę różnicy w brzmieniu :ok: Kumpel by mnie zabił śmiechem za ten tekst :-P :)

BootError napisał/a:
W pierwszym poście napisałeś, że na lato masz koła szesnastki. Coś mi rozmiar tylko nie pasi. Jestem pewien, że moje gumy są niższe - 195/45 a nie 195/50. Dziwne


No właśnie u mnie nic nie jest takie jak u innych ozor
To mnie na samym początku zdziwiło. Co innego stało w katalogu, a co innego było ale tak jest fabrycznie. W salonie nie potrafili tego wytłumaczyć :)
Ja tam się cieszę bo dla kobity lepiej jak wyższa opona.

Jak kupiliśmy auto to nie wiem czy tydzień jeździło na lecie, zaraz zimę zakładałem. Teraz założyłem lato i zona mówi, że tak dziwnie się jeździ teraz, że tak wszystko czuć i bardziej twardo jest :-P

[EDIT]
Co do dźwięku to dodam jeszcze, że to w końcu połowa V6 :D

Najlepsze jest to, że jestem przekonany w 100%, że dźwięk w kabinie jest zamierzony i bardzo przyjemny dla ucha ale można przeczytać w necie np. takie teksty:
Cytat:
Nie do końca udało się natomiast rozwiązać kwestię dźwięku. Co prawda sam poziom hałasu nie dokucza nawet na wysokich obrotach czy podczas jazdy autostradą, ale brak czwartego cylindra jest słyszalny. 1.0 EcoBoost charakterystycznie warczy w całym zakresie obrotów, a pod obciążeniem dźwięk przybiera na sile.


Nie ma to jak fachowa opinia dziennikarza eksperta ozor
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
BootError 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Tomek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 55
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 25 Kwi 2014, 22:14   

FFDriver, bo to typowa opinia "kapelusznika" :rotfl:
Nawet moja żona twierdzi, że ten dźwięk jest rasowy, zupełnie jakby pod maską siedziało jakieś potężne monstrum :hihihi:
Każdy kto ma choć kilka kropli benzyny we krwi powie, że ten dźwięk jest świetny - moi znajomi z którymi jeżdżę do pracy byli zachwyceni. Nie od razu powiedziałem im jaką to ma pojemność tylko zaprezentowałem im potencjał. Obstawiali 1,6 - 1,8 litra a jak dowiedzieli się, że 0,998 to lekko się zaszokowali :-)
_________________
Fiesta MK7 125KM <link>
Lancia Delta III bi-TURBO 223KM :twisted: <link>
Seicento 2005
 
 
DROF 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: Warsaw
Wysłany: 16 Maj 2014, 22:33   

`gratki.. wygląda świetnie no i to wyposażenie :ok:
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 25 Maj 2014, 11:42   

Wczoraj musiałem wyskoczyć w jedno miejsce. Wziąłem Fieste.
200km w jedną stronę. Praktycznie całość po autostradzie.
Prędkość utrzymywana na poziomie 160km/h (max do 180km/h). Czasem trzeba było zwolnić ale generalnie można uznać 160. 2 osoby na pokładzie.
Akurat poszedł pełny bak.
Spalanie wg. kompa 8.7, realne 9.1 !!!

Benzyna 95 z Orlena.
Kiedyś będę musiał sprawdzić 98 ale nie sądzę aby to cokolwiek zmieniało.
Także sorry ale w bajki o spalaniu poniżej (czy w okolicy 6) na autostradzie przy 140 to raczej nie uwierzę.

[EDIT 26.06.2014]
Właśnie stuknął mi roczek jak jestem tu na forum. Takie małe urodziny :D
Natomiast autku stuknęło właśnie 10 000km



Jak na razie jestem bardzo zadowolony i mam nadzieje, że tak zostanie.
Ostatnio musiałem pojeździć fiestą w trochę dalsze trasy. Po zwykłych drogach, nie po autostradach. Maks pręd. do około 120km/h. Okazuje się, że przy takiej jeździe autko potrafi spalić średnio nawet w okolicy 5 litrów.
Co mnie denerwuje to wskazanie komputera odnośnie średniego spalania. Jeszcze nie miałem auta, w którym komputer poprawnie pokazuje średnie spalanie. Tutaj jest podobnie oczywiście wskazanie jest zawsze niższe niż realne. Różnica to średnio około 0,3L/100km
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
LefQ 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 90
Skąd: Śląsk
Wysłany: 5 Lip 2014, 14:46   

To ja czegoś nie rozumiem. 3 litry więcej na 100 km? Może ktoś Ci na parkingu wężykiem odciąga? :9: U mnie średnie spalanie z całego okresu posiadania Fiesty to 6.6 L Najgorsze jakie miałem to ok. 7.0 L. To wszystko są wartości rzeczywiste, z dystrybutora. Komputer przekłamuje o ok. 0.1-0.2 L w moim przypadku.

Jakbyś miał 7-7.5 to ok, do przyjęcia. Różnica "nastu" złotych na baku, ale 9?
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Lip 2014, 14:54   

bo nogi każdy ma inne i niektórzy nie lataja w trasie 120kmh :-P
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
LefQ 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 90
Skąd: Śląsk
Wysłany: 5 Lip 2014, 15:00   

MisiekT napisał/a:
bo nogi każdy ma inne i niektórzy nie lataja w trasie 120kmh :-P

Jak pisałem u siebie, ja przy 150 kmh nadal mam 6.5 l/100km ;-)
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Lip 2014, 15:18   

zalozymy się, ze nie? wjedz na trase powiedzmy 300km i utrzymaj na tempomacie 150kmh (na tyle, zeby srednia mieć około 140kmh) i sprawdz potem na stacji

jak dojeżdżasz do 150kmh na chwile i utrzymujesz predkosc "w okolicach" to co chwila zwalniasz i stad nizsze spalanie... wazna jest srednia

dla uzmysłowienia podpowiem Ci, ze żeby utrzymać srednia 147kmh po autostradzie w srodku nocy, musialem mieć spalanie w okolicach 11l
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Pontoniento 


Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Szymon
Wiek: 32
Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 65
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Wrz 2014, 12:31   

No, lepiej późno niż wcale, piękna jest. ;)
_________________
:) MojitoProject :)
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 2 Gru 2014, 08:35   

No to stuknął roczek fieście.
Nie udało się zrobić 20kkm. Ledwie dobiliśmy do 18kkm.
Spytałem w serwisie i powiedzieli mi, że mogę przegląd "przeciągnąć" o miesiąc, więc robiłem go prawie dokładnie po roku i 1 miesiącu.
Co do samego auto to jesteśmy (zarówno ja jak i, co ważniejsze, moja żona) bardzo zadowoleni. Auto spisuje się bardzo dobrze i przez ten rok nie było żadnych istotnych problemów. Co mnie zdziwiło, że auto z turbiną nie wzięło nic oleju no ale nie jest katowane więc może to i norma.
Pojawiły się jedynie dwa drobne problemiki:
- od czasu do czasu nie działa ściszania radia z kierownicy
Musze to jeszcze przetestować bo na bank pomaga zgaszenie auta i ponowne włączenie. Natomiast muszę sprawdzić czy nie wystarcza np. zgaszenie samego radia. Mam nawet nagrany filmik dla serwisu, że to się dzieje.
- światła cały czas mamy ustawione na auto i samochód sam decyduje czy mają być dzienne czy mijania no i przez jakieś kilka dni (nie wiem dokładnie bo przez przypadek się zorientowałem) cały czas, pomimo słonecznego dnia, włączały się światła mijania
Nie wiem co o tym myśleć. Szyba w okolicy czujnika była czysta. Teraz jest wszystko w normie.
Usterki zgłosiłem jeszcze przed przeglądem. Grzebali długo i jak można było się spodziewać nic nie znaleźli. Mówią, że nie ma żadnych błędów.
Niczego innego się nie spodziewałem niestety. Mam świadomość, że to dość trudne do zdiagnozowania problemy.
Teraz o samym przeglądzie.
Jak już pisałem I i II przegląd mam gratis. Trochę się tego bałem bo nie wiem czy jak kasy nie dostają to robią tak samo :-P
Auto zostało umyte - tak samo beznadziejnie jak w każdym innym serwisie, z którym miałem przyjemność.
Z tego co widzę nie dotknęli się nawet kół. Nie do tego przywykłem. W hondzie czy toyocie absolutnym standardem jest na każdym przeglądzie zdjęcie kół i czyszczenie hamulców oraz smarowanie prowadnic.
Widać, że rzeczywiście próbowali coś robić z radiem bo niestety źle były pozapinane spinki radia. Nie zauważyłem tego od razu ale nieco później podczas jazdy coś zaczęło skrzypieć. Okazało się, że radio oraz ten plastik z lampką od poduszki pasażera nie są poprawnie wpięte. Musiałem wszystko jeszcze raz zatrzasnąć. Mam teraz wrażenie, że szpara z prawej strony radia jest większa niż była (bo od początku jest nieco źle spasowane). Ale jak patrzę na fotki to chyba jest tak samo.
No i to chyba tyle.
Teraz czas na zmianę kółek na zimowe i zaczynamy kolejny rok użytkowania, mam nadzieje tak samo bezproblemowy jak pierwszy :)
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Gru 2014, 09:16   

FFDriver, przeczytałem Twój wątek w "Nasze auta". Prawie jakbym sam pisał :hahaha:
Największa różnica u mnie to taka, że żona parła do 125KM (ja uważałem, że po mieście 100KM wystarczy spoko (ale różnica w cenie prawie 4kPLN nie zrobiła na niej wrażenia :ups: ) bo w ten magiczny zakres >4000obr. nie będzie wchodzić - ale się uparła. Kropka.
No i ja mam "zwykłą" wersję Titanium, wzbogaconą o PlatiniumX i parę innych "drobiazgów", które osobno wyglądały ok, a po zsumowaniu :devil:
Zresztą może napiszę swój wątek, tylko ze zdjęciami na razie krucho....

No i nie mam obszyć skórą i raczej mieć nie będę... :-P
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
dominiksoul 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dominik
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 29
Skąd: Beeftown
Wysłany: 2 Gru 2014, 12:44   

FFDriver, co do tych drobnych problemów z elektroniką - Fiestom coś dolega. W naszej Fieście dwukrotnie wystąpił problem z niedziałającym kierunkiem w lusterku bocznym. A zauważyłem to obserwując samochód z zewnątrz (kiepsko to wymyślili, że nie ma możliwości podglądu działania kierunku z kabiny). Oczywiście żarówka była ok. W ASO też nic nie znaleźli. Może to kwestia aktualizacji GEMu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Zetec 1.6/1.8/2.0 Silver Top N/A
Ad@mus Tuning mechaniczny 24 18 Lis 2013, 21:23
Peedro
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK6] Tonic Arrow
Moja fiesta
Draco88 Nasze auta 2 18 Wrz 2017, 17:48
Draco88


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.