Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK7 lift] Doposażenie - kamera, szyba, lusterka składane
Autor Wiadomość
juniorkm7 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Sport
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Sty 2015, 11:44   [MK7 lift] Doposażenie - kamera, szyba, lusterka składane

Witam,
Ostatnio nabyłem używaną fiestę sport 1.6 diesel 95km po liftingu z francji. Do pełnego wypasu brakuje .składanych elektrycznie lusterek
- czujnika deszczu i światła
- podgrzewanej przedniej szyby i foteli
- kamerki cofania.

No właśnie i tu pojawia się pytanie. Czy da się dołożyć te elementy? Słyszałem że wszystkie fiesty posiadają wiązki przewodów i przyłącza żeby dało się zamontować takie elementy wysposażenia. Jaka jest orientacyjna cena poszczególnych części? Zakładam że trzeba będzie też odblokować funkcje w komputerze (mam radio Sony Sync bez nawigacji + 8 głośników, usb, bt i aux)
Czy ktoś z was dokładał?

1. Elektryczne składanie lusterek - wiem że da się kupić całe lusterka z silniczkami, ale wolałbym dołożyć jedynie silniczki do tych co mam. Da się? Prawdopodobnie też do wymiany byłby moduł do ustawiania lusterek ale czy da się jedynie zaprogramować wtedy komputer że przy zamykaniu auta zawsze złożą się lusterka i wtedy wymiana kontrolera nie będzie dla mnie potrzebna

2. Kamerka cofania - zakładam że do kupienia byłaby jedynie kamerka oryginalna zamiast lampki tablicy bo wiem że radio Sony kolorowy wyświetlacz obsługuje ją. Czy są jakieś dodatkowe elementy niezbędne do wymiany?

3. Szyba - no właśnie - czujnik światła jest w szybie. Czy da się dołożyć podgrzewaną przednią szybę z czujnikiem?
a) Czy trzeba wymienić cały moduł z wyświetlaczem od climatronica czy da się jedynie dołożyć przycisk podgrzewania?
b) Czujnik w szybie odpowiada za światła i wycieraczki. Czy niezbędna jest wymiana dodatkowych części? (pokrętło do włączania świateł? prawa łopatka przy kierownicy od wycieraczek?) W tej chwili światła działają tak że jak są wyłączone to palą się ledy dzienne, w kolejnej pozycji zapalają się pozycyjne z tyłu i przygasają ledy (jako postojowe), kolejna pozycja to zapalają się soczewkowe halogeny (które btw chcę zastąpić xenonami - jak macie propozycje to doradźcie).

Jeżeli ktoś potrzebuje jakichś dodatkowych zdjęć, informacji - pisać. Na koniec modyfikacji wrzucę filmy/zdjęcia z ich przebiegu)
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 10 Sty 2015, 16:30   

juniorkm7 napisał/a:
kamerka oryginalna zamiast lampki tablicy

??
Kamerka oryginalna nie jest zamontowana w miejscu oświetlenia tablicy.
Jest tak prawie na środku, poniżej znaczka "FORD", lekko z prawej strony.

juniorkm7 napisał/a:
czujnik światła jest w szybie

??
No tak bym tego nie ujął.
Czujnik deszczu oraz świateł znajduje się pod lusterkiem wstecznym i jest przyczepiony do szyby ale nie "w szybie".

A masz tam otwieranie i zapalanie bez kluczyka ?
Jak nie to ja bym jeszcze proponował to dorzucić :-P

Piękne plany. Powodzenia Ci życzę. Dokumentuj dokładne swoje przeróbki, rób zdjęcia, opisy i wrzucaj na forum bo takich przeróbek jeszcze nikt tutaj nie zrobił.
:-)
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Maniak 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 21
Skąd: Lincoln UK
Wysłany: 10 Sty 2015, 17:12   

z mila chęcią bym zobaczył opis montażu keyless do fiesty :D wiem gdzie części w pl można dorwać tylko cena odstrasza :/
_________________
Programowanie kluczy, zmiana konfiguracji CCC, update modułów. Lincoln UK
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 10 Sty 2015, 17:15   

Maniak napisał/a:
tylko cena odstrasza
to tak mw. ile kosztuje?
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 10 Sty 2015, 17:19   

No ale już to przerabialiśmy, ilość potrzebnych części i modyfikacji jest abstrakcyjna.
Zresztą sami dyskutowaliście o tym w Twoim wątku Michał.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
juniorkm7 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Sport
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Sty 2015, 17:43   

Keyless nie jest mi potrzebny do szczęścia.

Bardziej interesuje mnie informacja czy faktycznie wiązki przewodów np do szyby są ukryte w słupkach i wystarczy tylko powymieniać części. Podobnie czy jest wiązka do kamerki w klapie. Wiem że lusterka mają 8 kabelków a nieskładane 6. Wystarczy mieć odpowiednie lusterka i po kłopocie. Chodzi o to żeby nie rozkręcać pół samochodu żeby dołożyć jeden kabelek.

Jeśli chodzi o czujnik światła "w szybie" to wydaje mi się że widziałem na allegro szybę z zamontowanym od razu czujnikiem więc użyłem skrótu myślowego.

Czy rozebranie lusterka i dołożenie samych silniczków jest możliwe? Jeśli tak to macie może jakieś pomysły jak to zrobić?

Gdzie mogę kupić poza serwisem forda potrzebne części (polowanie na allegro mnie nie interesuje) i najlepiej żeby było tanio :)
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 10 Sty 2015, 21:31   

juniorkm7 napisał/a:
Wiem że lusterka mają 8 kabelków a nieskładane 6. Wystarczy mieć odpowiednie lusterka i po kłopocie.
Pewnie jeszcze trzeba będzie aktywować przez IDSa, w menu pojazdu jest też funkcja lusterek (czy mają się składać przy zamknięciu).

FFDriver napisał/a:
No ale już to przerabialiśmy, ilość potrzebnych części i modyfikacji jest abstrakcyjna.
no jakby ostateczna cena nie przekraczała tego, co chcą jako opcja przy kupnie nowego auta, to nie byłoby aż tak źle.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
juniorkm7 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Sport
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Sty 2015, 17:29   

Przy okazji szybkie pytanie - jakie żarówki siedzą w halogenach soczewkowych? Mam zamiar podmienić je na Xenony HID. Macie jakieś godne polecenia które będą dobrze świecić?
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 11 Sty 2015, 18:04   

juniorkm7 napisał/a:
jakie żarówki siedzą w halogenach soczewkowych?
To nie są halogeny tylko światła mijania, prawdopodobnie H7 lub H1...
juniorkm7 napisał/a:
Mam zamiar podmienić je na Xenony HID.
Jak nie będziesz miał spryskiwaczy, to pierwszy kumaty policjant zabierze Ci dow. rej.
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 11 Sty 2015, 18:31   

Parzych napisał/a:
prawdopodobnie H7 lub H1...
dokładnie H7 mijania, a H1 drogowe
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Sty 2015, 18:32   

Parzych napisał/a:
juniorkm7 napisał/a:
Mam zamiar podmienić je na Xenony HID.
Jak nie będziesz miał spryskiwaczy, to pierwszy kumaty policjant zabierze Ci dow. rej.


Nawet jak będzie miał spryskiwacze i trafi na kumatego policjanta, to też po dowodzie ;)
 
 
Maniak 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 21
Skąd: Lincoln UK
Wysłany: 11 Sty 2015, 18:47   

mskgs napisał/a:
Parzych napisał/a:
juniorkm7 napisał/a:
Mam zamiar podmienić je na Xenony HID.
Jak nie będziesz miał spryskiwaczy, to pierwszy kumaty policjant zabierze Ci dow. rej.


Nawet jak będzie miał spryskiwacze i trafi na kumatego policjanta, to też po dowodzie ;)

szkoda ze w UK nie ma takich kumatych policjantów. Przez weekend to po mieście 3/4 debilów jeździ z hidami wszędzie świecącymi.
_________________
Programowanie kluczy, zmiana konfiguracji CCC, update modułów. Lincoln UK
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 11 Sty 2015, 20:00   

Parzych napisał/a:
To nie są halogeny tylko światła mijania, prawdopodobnie H7 lub H1...


No, a jakie to są wg. Ciebie żarówki? Halogenowe właśnie. Czyli w skrócie - halogeny :-P
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 11 Sty 2015, 20:15   

FFDriver napisał/a:
Parzych napisał/a:
To nie są halogeny tylko światła mijania, prawdopodobnie H7 lub H1...


No, a jakie to są wg. Ciebie żarówki? Halogenowe właśnie. Czyli w skrócie - halogeny :-P
To, że obecnie we wszystkich współczesnych reflektorach samochodowych stosowane są żarówki halogenowe, jest oczywistą oczywistością (poza ksenonami, supernowoczesnymi technologiami LED i laser cośtam), mi chodziło o to, że odkąd pamiętam, to na światła przeciwmgłowe popularnie mówi się "halogeny", nie na przednie reflektory zespolone... :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
juniorkm7 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Sport
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Sty 2015, 21:49   

Czepiacie się nazewnictwa :P

Chodzi mi jakie mam kupić żarówki/halogeny/cokolwiek żeby włożyć to pod soczewkę do fiesty po lifcie razem z HIDem
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 11 Sty 2015, 22:19   

Jak już wyżej pisałem do soczewki/mijania żarówka H7.
W instrukcji masz pełną specyfikację żarówek:

_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 12 Sty 2015, 08:45   

michal77 napisał/a:
Jak już wyżej pisałem do soczewki/mijania żarówka H7.


No ale przecież jemu nie oto chodzi.
On chce wkład wymienić i zrobić sobie xenony.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
jasiek69 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Wiek: 30
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 37
Skąd: Reguły
Wysłany: 11 Mar 2017, 11:44   Radio navi ford fiesta mk7 lift

Witam,
Chciałbym wymienić w mojej fieście radio na radio z navi.
Co jest mi potrzebne?
Napewno
Radio
ekran z karta sd
daszek
i czy jest mi potrzebna powiedzmy kieszeń tak na cd tylko dedykowana pod navi?
Czy taki zestaw wystarczy?
http://allegro.pl/ford-fi...5670770905.html

Czy jeszcze mam dokupić tą "kieszeń"

http://allegro.pl/ford-fi...6735705683.html

i jak z programowaniem tego?
_________________
Brum brum!
 
 
EW1

Wersja: Sport
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 40
Wysłany: 11 Mar 2017, 20:16   

Szczerze powiedziawszy gdybym miał zakładać fabryczne radio z fabryczną nawigacją , to wolę jakieś dedykowane zamiast tego bo przynajmniej instaluję program nawigacyjny jaki mi odpowiada a nie to czym mnie producent raczy i co jest jakieś minimum rok do tyłu jeśli nawet na bieżąco stać mnie by było aktualizować . Mam fabryczną nawkę w Nissanie żony i fabryczną w służbowej Scanii i widzę ich błędy i zacofanie .Serwis Nissana woła 500 zł za aktualizację do map wydanych w 2016 roku a pokrycie mają na koniec 2015. Scania ma pół roku a mapy nie posiadają pokrycia z przed ponad roku . Ale wybór jest zawsze Twój ....
 
 
jasiek69 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Wiek: 30
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 37
Skąd: Reguły
Wysłany: 17 Mar 2017, 15:43   

EW1 napisał/a:
Szczerze powiedziawszy gdybym miał zakładać fabryczne radio z fabryczną nawigacją , to wolę jakieś dedykowane zamiast tego bo przynajmniej instaluję program nawigacyjny jaki mi odpowiada a nie to czym mnie producent raczy i co jest jakieś minimum rok do tyłu jeśli nawet na bieżąco stać mnie by było aktualizować . Mam fabryczną nawkę w Nissanie żony i fabryczną w służbowej Scanii i widzę ich błędy i zacofanie .Serwis Nissana woła 500 zł za aktualizację do map wydanych w 2016 roku a pokrycie mają na koniec 2015. Scania ma pół roku a mapy nie posiadają pokrycia z przed ponad roku . Ale wybór jest zawsze Twój ....


Nawigacja na Warszawę da radę a i z aktualizacja tez się pomyśli by nie płacić u dilera.Chce wymienić radio bo chce wgrać sobie wizualizacje czujników parkowania :) dlatego formulowalem pytanie :) co do navi to zależy jaka marka ale masz racje ,ze się nie pokrywają moj ociec ma Golfa z tamtego roku z navi i pokazuje dobrze a akutalizacja map kosztuje 200zl.
_________________
Brum brum!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] Składane lusterka, sterowanie nimi i szyba od kierowcy
efdoudox Elektryka ogólna 3 11 Cze 2017, 14:27
onekdc
Brak nowych postów [MK7) 2014 Lusterka składane elektrycznie - awaria
langolier Elektryka ogólna 7 9 Sie 2019, 16:16
cybuszek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.