Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK7] 1.25 82KM czy 1.4 96KM
Autor Wiadomość
shikaka 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 69
Skąd: Lake Titicaca
Wysłany: 19 Gru 2013, 10:04   [MK7] 1.25 82KM czy 1.4 96KM

Przełom roku coraz bliżej. Wszystko wskazuje na to, że padnie raczej na Fiestę, bo cenowo konkurencja odstaje, chyba, że mówimy o 9letnim Punto czy Corsie.
Chciałem się zapytać, co brać lepiej? 1.25 82KM czy 1.4 96KM. (w dużym uproszczeniu)Na V-max mi nie zależy wogóle, jeżdżę 99% po mieście >500000 mieszkańców, więc kory i jeszcze raz kory. Teraz jeździłem 120KM i jedyne do czego się przydawała ta moc to sytuacja gdy trzeba było objechać jakiegoś przyjezdnego nieogara w golfie i zapytać czy w ryja chce za jazdę bez lusterek jak po polu buraków.

Oba te silniki mają bardzo podobny moment obrotowy (różnica zdaje się 6Nm?), więc zbierać się od 0-80km/h powinien się podobnie, a jednak ten mniejszy legitymuje się mniejszym spalaniem, mniejsza pojemność to też tańsze ubezp. (znajoma ma tego 1.4 i mówiła, że pali koło 9l po mieście - to dużo za dużo jak na tę pojemność i moc)
Jak to wygląda z przeniesieniem napędu? Ten mocniejszy ma inne/mocniejsze skrzynie, półosie, sprzęgło itd czy jest to samo?
Jak wygląda awaryjność tych dwóch jednostek? Nie są to nowe silniki, więc już pewnie jakieś tam wnioski dla wtajemniczonych się nasuwają.
Różnica cenowa między nimi to okolice 2000 więc sporo.

A może wogóle w inną stronę iść i zastanowić się nad 1.0 80KM? Z tym, że on ma już sporo mniejszy moment więc będzie mulniejszy niż 1,25 60KM którym jeździłem.

Nie ukrywam też, że jeśli proporcje między LPG/noPb utrzymają się to za 2-3lata pakowałbym tam sekwencję, szczególnie, że do tej pory miałem Sequenta 24 i przez 4lata nawet nie dotknąłem instalacji i poza tankowaniem nie było żadnej różnicy w jeździe.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Gru 2013, 12:58   

shikaka napisał/a:
jednak ten mniejszy legitymuje się mniejszym spalaniem
Na papierze... W rzeczywistości spalanie jest takie samo... :yes:
shikaka napisał/a:
Ten mocniejszy ma inne/mocniejsze skrzynie, półosie, sprzęgło itd czy jest to samo?
To samo, może poza sprzęgłem...
shikaka napisał/a:
Różnica cenowa między nimi to okolice 2000 więc sporo.
Jeśli mowa o Euro, to owszem, ale jeśli o złotówki chodzi, to przy ok 40 tys zł to drobne...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
maciek127 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Gru 2013, 13:18   

do miasta - komunikacja miejska :-P , spalanie zobaczysz u mnie w stopce ;)
_________________

Ford Fiesta mk7 Trend SVP + Goldx 1,4 96KM
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=65253
Ostatnio zmieniony przez maciek127 19 Gru 2013, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 19 Gru 2013, 13:50   

shikaka napisał/a:
znajoma ma tego 1.4 i mówiła, że pali koło 9l po mieście - to dużo za dużo jak na tę pojemność i moc


wiesz, zależy jak to jeździ i w jakich warunkach, w korku to i może 12 spalić, jak ktoś jeździ bez chociażby minimalnych zasad eko to spalanie rośnie, ja bym brał 1.4 bo mniej kręcisz aby rozbujać auto więc spalanie podobne będzie, kto wie czy nie mniejsze od 1.25
_________________

 
 
LefQ 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 90
Skąd: Śląsk
Wysłany: 19 Gru 2013, 14:16   

MK7 z 1.25 82KM dla jednej osoby na miasto jest wystarczająca. Już w innym wątku o tym pisałem. Na wycieczkę za miasto też można się wybrać, ale raczej "rozsądnie" i "statecznie" :-P . Przy proporcji 3/4 miasta, ten silnik rzeczywiście pali w okolicach 7,5-7,7L, a przynajmniej tak mi wychodziło przy dystrybutorze <8> W trasie da się zejść w okolice 6-6,5L, zależnie od prędkości i terenu :-) Różnice w spalaniu miedzy tymi silnikami będą raczej pomijalne. Mocniejszy minimalnie mniej powinien palić w trasie.
 
 
shikaka 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 69
Skąd: Lake Titicaca
Wysłany: 19 Gru 2013, 15:34   

maciek127 napisał/a:
do miasta - komunikacja miejska :-P , spalanie zobaczysz u mnie w stopce ;)


Dziekuje bardzo, od miesiąca jestem zmuszony jeździć, jest jeszcze gorzej niż dawniej. :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.