Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK7] Zakup używanego mk7
Autor Wiadomość
pucek 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 7
Skąd: wwa
Wysłany: 10 Gru 2013, 23:13   [MK7] Zakup używanego mk7

Cześć

Moja obecność na forum sprowadzała się na razie do próśb o rozkodowanie VIN ;)

Chciałbym kupić używanego Forda Fiestę. Zainteresowany jestem modelem MK7 (5 drzwi), rocznik ~2010. Z tego co widziałem można znaleźć je w okolicach 30000 pln.

Możecie doradzić na co zwracać uwagę przy zakupie takiego samochodu?
Co sprawdzać (zanim się jeszcze pojedzie kilkadziesiąt/kilkaset kilometrów)?
Na pewno nie chcę sprowadzanego i z komisu (więc pewnie kilka problemów odpadnie).

Czy w ogóle cena <30k pln za MK7 2010 w dobrym stanie jest realna?

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Pozdrawiam,
 
 
maciek127 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
Wysłany: 11 Gru 2013, 12:06   

po co prosić możesz sam ;)
http://www.etis.ford.com/...A22943.fcvas506
Nie wiem czy nie będę sprzedawał w wrześniu 2014 więc jak by co ;) pisz jak nie znajdziesz do tego czasu
_________________

Ford Fiesta mk7 Trend SVP + Goldx 1,4 96KM
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=65253
 
 
mario3991 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: mateuszsz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 322
Skąd: stegna
Wysłany: 14 Gru 2013, 17:20   

http://www.youtube.com/watch?v=W4g1158M4sM
http://www.youtube.com/watch?v=uah7J6LL88o


Trzymaj się tego a na pewno nie zginiesz ;p
_________________
Fiesta mk4 1.3 60 kucy 19.05.2013
 
 
 
shikaka 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 69
Skąd: Lake Titicaca
Wysłany: 19 Gru 2013, 10:12   

Na 4 letnią Mk7 za 30000 bym nawet nie popatrzył, w sytuacji gdy nową można mieć za mniej niż 36000. No chyba, że piszesz o ST, albo koniecznie potrzebujesz diesla to można się zastanowić. :P
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Gru 2013, 16:02   

shikaka napisał/a:
w sytuacji gdy nową można mieć za mniej niż 36000.
Chyba najuboższego golasa 60KM... :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Gru 2013, 16:16   

spokojnie kupisz dobre MK7 za 30tys.
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
shikaka 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 69
Skąd: Lake Titicaca
Wysłany: 19 Gru 2013, 17:21   

Parzych napisał/a:
shikaka napisał/a:
w sytuacji gdy nową można mieć za mniej niż 36000.
Chyba najuboższego golasa 60KM... :9:


Oczywiście 60KM ambiente z silverem, ale zawsze lepszy nowy niż niewiadoma używka.
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Gru 2013, 17:35   

shikaka napisał/a:
ale zawsze lepszy nowy niż niewiadoma używka

z całym szacunkiem - NIE ZGADZAM SIĘ

MK7 jest ogolnie tanie i traci wartość - zamiast kupować totalnego golasa z silnikiem od kosiarki, można w tej samej cenie kupic 2-3 letni egzemplarz z mocnym silnikiem i pelnym wyposażeniem...

a dobrze wyposażone auto nie dość, ze będzie komfortowe przez lata, to jeszcze da się sprzedać w rozsądnej kasie potem... golasow nikt już nie chce, a dokładnie co chwila roznych drobiazgow wyjdzie kilka razy drożej niż zakup od razu
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
shikaka 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 69
Skąd: Lake Titicaca
Wysłany: 19 Gru 2013, 17:44   

Tylko kto sprzedaje 2-3 letnie auto bez przeszłości wypadkowej (nie mylić z kolizyjną)

Jak kogoś stać na tak częste zmiany to nie bawi się w sprzedaż na wolnym rynku i użeranie z malkontentami typu "panie rysa, musisz pan opuścić pińcet" tylko albo puszcza to po znajomych albo zostawia w rozliczeniu, bo salony płacą stosunkowo nieźle, a dla takiej osoby strata niewielkiej kwoty zazwyczaj nie gra roli.

Co do golasa - we fieście szału "ni ma" w zasadzie poza klimą radiem jakąś navi i grzaną szybą czy fotelami niewiele konkretnego wyposażenia można tu dokupić w stosunku do konkurencji. Z silnikami jedynie można zaszaleć.

Chyba, że ktoś potrzebuje mieć np. dużo mocy i coś "cywilnego" nie wystarczy to wtedy pozostaje używka. Tak samo jak za cenę fiesty można kupić coś nowego i dużo większego - tylko nie każdy potrzebuje takiego auta.

Z resztą każdy kupuje to co uważa za stosowne. :)
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Gru 2013, 18:03   

da się kupic... mnóstwo sciaganych do nas Fiest ma lekkie przytarcia i daje się za grosze naprawić - tak taniego auta nikt normalny teraz nie sklada z 3...

a kupienie 1.25 tylko dlatego, że "nowa" jest przynajmniej "mało sprytne", jak potem każdego dnia człowiek sobie pluje w brode i probuje wmowic "ale dynamiczny jak na 70KM, wystarcza w zupelnosci"

serio - jezdzilem wszystkimi silnikami w MK7:
wszystko poniżej 1.6 - bzdura
1.6 bena - da się wytrzymać, ale jednak brakuje
1.6 diesel - brakuje, ale nie czuc bo jest bardzo elastyczny
1.6 T - optimum, chociaż wymaga już umiejetnosci w prowadzeniu jak nie chcemy często z AC korzystać

prosta zasada dla bezpieczeństwa jazdy i trwalosci samochodu/silnika jednoczesnie - ZAPAS MOCY
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
shikaka 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 69
Skąd: Lake Titicaca
Wysłany: 19 Gru 2013, 18:48   

Nie dogadamy się, bo mam odmienne zdanie, a nie ma sensu się przepychać w internecie. :) Rożnica filozofii. :) Tak samo jak nie kupuję starych skarpetek, lodówki czy pralki, które można by jeszcze poużywać, tak samo tym bardziej nie decyduje się na używane auto, które jest bardziej złożone.

Prostą zasadą bezpiecznej jazdy jest głowa na karku, a nie moc. Miałem kilka samochodów w swoim życiu i przy miejskiej jeździe silnik ma marginalne znaczenie. Np. miałem kiedyś fiata, ledwo 60KM, ale miał tak fajnie krótką skrzynię, że od 0-60km/h zbierał się szybciej niż ostatni dupowóz z dwa razy większą mocą. Jak ktoś lata tylko po mieście jak ja, to po co 120KM? Choćbym chciał to tego nie wykorzystam i tak właśnie było z ostatnim autem, a swoje paliło.

BTW zarzuć jakimś ogłoszeniem z np. fiestą lekko przytartą z zachodu, bo przeglądam czasem ogłoszenia i ostatnie co było na zdjęciach godne uwagi to nówka, która spadła z lawety, ale i tak po naprawie cena dobiła by może do kilku tys poniżej nówki wiec bez sensu bo brak jest gwarancji etc więc dlatego ktoś puścił ją w szwabni taniej i komuś opłacało się to przywlec do nas.

Pamiętaj, że jak coś przyjeżdża do nas z zachodu to opcje są dwie, albo rozpieprzone, albo z dużym nalotem. A jak taka "świeżynka" zacznie się sypać to kosztem napraw dobijesz szybciutko do nówki, bo to nie czasy, żeby się dało ze szrotu jakieś badziewie montować.
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 19 Gru 2013, 19:08   

To jest bardzo indywidualna sprawa i temat rzeka.
Jedni moi kumple kupują tylko używki bo nie warto za nowe przepłacać. Inni tylko nowe i przy tym wolą już nowego golasa niż używkę bo przynajmniej od początku znają historie auta no i ta przyjemność wyjechania sobie nowym autkiem z salonu i ten zapach nowego autka ... :)
Prawda jest taka, że jeśli coś jest tanie to jak może jakoś znacząco stracić na wartości ?
Piszesz Misiek, że silnik poniżej 1.6 to bzdura ? To chyba jednak nie jeździłeś wszystkimi silnikami w MK7 bo byś takich głupot nie pisał.
Nie dla wszystkich liczy się moc tak jak dla Ciebie. No a już pisanie , że nawet zwykły 1.6 to tylko "na wytrzymanie" no to już gruba przesada.
Chyba zapominasz, że to tylko auto segmentu B do bujania się po mieście.


Misiek Ty nie jesteś przypadkiem z pod znaku barana ??? :)

Pozdrawiam
FFDriver
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Gru 2013, 19:08   

a propos bezpieczeństwa:
1. jaki jest najbardziej niebezpieczny manewr na drodze?
2. co wpływa na długość manewru z pkt. 1 i nie jest zależne od kierowcy?

nie będę Cie zarzucal ogłoszeniami, bo na podstawie zdjęć to sobie można kolor obejrzec - pojdz do lokalnego handlarza autami albo częściami i popros o sciagniecie...

jak kogos stać - zawsze NÓWKA...
ale jak ktoś ma kupic auto poniżej oczekiwan, tylko żeby się zmiescic w budzecie, to już wole uzywke i ryzyko lekko niższej sprawności z wiekiem...

shikaka napisał/a:
opcje są dwie, albo rozpieprzone, albo z dużym nalotem

bzdura... wystarczy rysa przez 5 elementów, gradobicie czy uszkodzenie silnika - nawet drobne tematy potrafią w przypadku taniego auta zakonczyc się szkoda calkowita - przy kosztach napraw na zachodzie takie auta laduja na aukcjach momentalnie
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 19 Gru 2013, 19:16   

Cytat:
przy kosztach napraw na zachodzie takie auta laduja na aukcjach momentalnie


Ja tam uważam takie rzeczy za zwykły mit.
Jak napisałem mam kolegów, którzy uważają, że są tacy cwani i tylko takie auta kupują. Nie będę nawet się rozpisywał z jakimi się potem problemami borykają bo szkoda gadać.
Na świecie nie ma nic za darmo.
Nie można mieć wszystkiego, kupuje nowe takie na jakie mnie stać i cieszę się posiadaniem, a nie zastanawiam się co mogłem mieć innego.

Myślę jednak, że to jest temat gdzie nie idzie dojść do porozumienia bo każdy świat widzi inaczej i tyle. Jeden głosuje na PIS drugi na PO, a trzeci nie idzie do wyborów :)

Pozdrawiam
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Gru 2013, 19:19   

nie jest to mit - ALE zgodze się, ze wiekszosc ludzi wpada w auta, które miały być rysniete a w praktyce były kasetonami...

mi się jako uzywana MK7 nie rozpadla (a lekko nie ma), prosto jedzie, a za cene zakupu z minimalnym przebiegiem mialbym co najwyżej gołe 1.4
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 19 Gru 2013, 19:22   

MisiekT napisał/a:
prosto jedzie


a to mało bananowych aut jedzie prosto? :P
 
 
shikaka 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 69
Skąd: Lake Titicaca
Wysłany: 19 Gru 2013, 19:49   

MisiekT napisał/a:
nie jest to mit

Jest to mit, mam znajomych którzy żyją ze 30lat w Niemczech, malowali sobie w tym roku w aucie zderzaki w Polsce, u nich kosztowało by to ok. 150E od sztuki więc relatywnie dużo taniej niż w Polsce.
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 19 Gru 2013, 19:51   

jeszcze ciekawostka: kumpel sam przytargał auto z niemiec, po czym pod bateryjką w pilocie znalazł polską wlepe, heh ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Rejestracja pojazdu nowego, używanego po zmianie właściciela
BLADE Ubezpieczenia i rejestracja aut 32 1 Paź 2014, 18:56
vito2m
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] Zakup Fiesty Mk7 2013r 1,5 TDCI 75KM ?
Na co zwrócić uwagę ?
lukasz90 Przed zakupem 1 26 Wrz 2017, 14:21
whet


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.