Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zamknięty przez: Parzych
18 Wrz 2014, 00:16
[MK7] Czarna Fiesciana ! :)
Autor Wiadomość
Bart3k 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend ECOnetic
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 9
Skąd: Chełm
Wysłany: 17 Wrz 2014, 21:03   [MK7] Czarna Fiesciana ! :)

1. NICK:Bart3k
2. MODEL:Fiesta
3. WERSJA:Econetic
5. SILNIK 1.6 TDCI 90
6. OPIS AUTA:
Po wielu przygodach z wcześniejszym autem jakim była nieszczęsna A-klasa w którą poszło kilka dobrych tysięcy w naprawie, dostałem ultimatum, że mam znaleźć samochód który mi się będzie podobał, i który ma być dobry. Wybór był jak dla mnie w małych autkach, i rozglądałem się wstępnie za corsami nowszymi, które dużo paliły i dosyć brzydkimi C5'tkami. Pewnego dnia teść powiedział że w komisie stoi fajna Fiesta, niby 5d i za 20k. Okazało się że to komis znajomego, z którym negocjacje poszły bardzo łatwo, i który nie miał nic do ukrycia pokazując zdjęcia Fiesty na która spadła tafla lodu. Wymieniona została maska i pomalowane błotniki.Przebieg był zadzwijająco niski jak na 2009 rok, ponieważ wynosił 72 tysiące. Będąc pełen podejrzeń podjechałem do mamy znajomego który ma serwis Boscha, i po sprawdzeniu wszystkiego powiedział że faktycznie wszelkie części zawieszenia jak i reszta wskazują że samochód tyle ma. Po negocjacjach padła decyzja że ją bierzemy :) Jako że jezdził nią jakis dziadzia, miala zapakowane wąskie zimówki 165 na feldze 14....
Tak wyglądała tuż po kupnie, aczkolwiek miałem alergie na te siwe kołpaki :(

Jako że nie miałem kasy odrazu na jakieś felgi zdecydowałem się na zapakowanie czarnych "kołpaksów" przy których już wyglądała tak:

Padła decyzja o szukaniu jakiś felg, ale wiele na allegro były typowo jak ze starych samochodów, a ładne były tylko nowe, co przekraczało zdecydowanie budżet studenta ;)
Po przeglądnięciu wielu zdjęć, w tym również forumowych Fiest, zdecydowałem że chciałbym coś w stylu Superturismo. Ostatnio będąc u dziewczyny ogladałem również wyscigi rally gdzie startowało kilka samochodów w tym Fiesty, i większość były w posiadaniu wyczynowych felg typu Superturismo, i wtedy padła decyzje że to musi być taka fela. Przeglądając przez długi czas Tablice i Allegro nie było nic ciekawego, szczególnie że zależało mi na felgach z oponami. Wielokrotnie przewijały się felgi 17, lecz uważałem że to za duże felgi aby można było na nich komfortowo jeździć szczególnie z przesiadki z 14'nastek ;) Jedyna opcja jaka się przewijała to były Superturismo 16 tak naprawdę idealne, oprócz tego że kogoś poniosła ułańska fantazja, malując je na kolor Green Kawasaki. Wczoraj przeglądając po raz kolejny serwisy znów wpadłem na nie, i dla jaj napisałem że jeśli sprzeda zielone Superturismy za 800 zł to moge je wziąć. Szybka negocjacja, telefon do kolegi kiedy wraca do nas z Wawy, i okazało się że załatwimy wszystko w jeden dzień. Wczoraj przed 12 w nocy felgi do mnie przyjechały, a dziś z rana podjechałem do kolegi je zamontować.

Troche zabawy było żeby zrzucić seryjne stalówki ale jakoś się udało:) Efekt dzisiejszych prac jest taki :

Potem podjechaliśmy na myjnie z woskiem i Fiesciana odżyła :) Jednak czarny kolor nie jest łatwy do utrzymania czystości szczególnie na myjkach ciśnieniowych. Taka czystość odsłoniła również wiele rysek, na które przyjdzie czas do spolerowania :) Z samochodu jestem bardzo zadowolony bo zrobiłem około 6 tysięcy kilometrów, i zero problemów, na początku na trasie udało mi się zejść na 3.2 L na przestrzeni 100km, przy jeździe około 90km/h-100 i 4 osobach. Przy normalnym jeżdżeniu wyprzedzaniu i czasami podłapywania 170 km/h wskaźnik pokazywał 4.3, a w mieście z klimą max było 5.3L. Podejrzewam że przesiadka ze 165 na 195 , i zwiększenie o 2 cale felgi wpłynie na zwiększenie się spalania o ten lit - półtora :P
7. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
- Zmiana kołpaków
- Kupienie felg OZ Superturismo
- Zmiana przednich żarówek na dużo bielsze
8. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
- Zmiana łożysk amortyzatora, ponieważ nie dawno zaczęły delikatnie strzelac przy max skręceniu.
- Spolerowanie całego auta
- Możliwa zmiana tylnego zderzaka na wersje z ST
- To samo z przednim.
- Pomalowanie felg na kolor Gunmetal Grey, lub jasny grafit.
- Pomalowanie bębnów, oraz zacisków na jakiś sensowny kolor, bo te felgi odkryły kolor bliżej nieznany :O

Na pewno będę wrzucał opis i zdjęcia z robienia Fiesciany dalej, i również spoglądał na tematy innych użytkowników;)
Pozdrawiam !
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 17 Wrz 2014, 22:45   

Bart3k napisał/a:
stoi fajna Fiesta, niby 5d i za 20k
Ja tu widzę 3d :P

Bart3k napisał/a:
Przebieg był zadzwijająco niski jak na 2009 rok, ponieważ wynosił 72 tysiące.
Ja mam 48tyś, tyle że benzyna.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 18 Wrz 2014, 00:16   

Bart3k, jak uznasz że jesteś gotowy wrzucić zdjęcia w formie miniaturek, napisz do mnie na PW, a tymczasem temat zamykam (regulaminy są po to, żeby je czytać i się do nich stosować)...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Czarna lista nierzetelnych sprzedających / kupujących
trzeci Sprzedam 0 5 Maj 2010, 20:38
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Czarna lista nierzetelnych sprzedających / kupujących
trzeci Kupię 0 5 Maj 2010, 20:40
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.