Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
10 Maj 2014, 11:44
[MK4] Problem z prawym światłem mijania i podświetleniami de
Autor Wiadomość
Damad 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Damian
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 18 Wrz 2013, 14:22   [MK4] Problem z prawym światłem mijania i podświetleniami de

Witam.
Od kilku dni borykam się z problemem braku świateł i podświetleń w mojej Fieście. Brakuje mianowicie (patrząc z fotela kierowcy):
- prawego światła mijania
- lewego tylnego światła pozycyjnego
- podświetlenia rejestracji
- brzęczyka zapalonych świateł
- podświetlenia deski rozdzielczej (zegarek jest podświetlony)
no i pali bezpiecznik F6 w chwili przekręcenia przełącznika na pozycję postojówek.

Dodam, że pozostałe światła (prawa i lewa postojówka z przodu, lewa mijania, kierunkowskazy, przeciwmgielne tył, cofania, prawa pozycja z tyłu oraz oświetlenie wnętrza kabiny, zapalniczka, radio, podgrzewanie tylnej szyby) działają prawidłowo.
Czy ktoś miał już podobny problem? Szukając na forum znajdowało raczej, że nie świeci jedna żarówka, którą trzeba było wymienić, lub przetrzeć styki lub wymienić bezpiecznik. U mnie to nie pomaga. Odłączyłem kostki od światła przedniego i tylnego - spalony bezpiecznik.
Jeśli macie jakieś pomysły, gdzie może dochodzić do zwarcia, proszę piszcie. Będę sprawdzał każdy trop, bo wielkimi krokami zbliża się przegląd i coraz wcześniej robi się ciemno, a jeżdżę bardzo dużo.

Autko to prawdziwy golas. Żadnego ABS, klimy, wspomagań. Nawet przednich przeciwmgielnych nie posiada.

Przypuszczam, że zwarcie występuje na jednym głównym kablu, który zasila pozostałe elementy, albo co gorsze, na którymś przewodzie zasilającym wymienione nie działające elementy. Tylko jakiego koloru jest ten główny przewód lub przewody do poszczególnych elementów? Możliwe, aby zwarcie robiło się na przełączniku zespolonym?

Wiem, że czeka mnie praca z prowizorką i miernikiem, ale może już komuś wyskoczyło coś podobnego i będzie w stanie mnie nakierować, gdzie szukać przyczyny.
_________________
Nigdy nie jest tak źle, aby nie mogło być gorzej.
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 18 Wrz 2013, 14:36   

Damad napisał/a:
pali bezpiecznik F6 w chwili przekręcenia przełącznika na pozycję postojówek

Czyli masz zwarcie... patrząc po tym, co piszesz, może być ono w kostce lampy (tak!) albo po drodze (to ta gorsza opcja). Sprawdź dokładnie metalowe styki kostki (zdemontuj gumkę, jeśli jest, oraz plastikową osłonkę styków).
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Damad 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Damian
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 18 Wrz 2013, 14:51   

Pufcio piszesz o kostce do przedniej lampy, tak?
Mam takie pytanie. Czy przewody biegnące do kostki przy lampie są bezpośrednio podpięte np. pod tablicę bezpieczników, czy może jest jakaś łączka po drodze? Chodzi mi o to, czy jest możliwość rozpinania wiązek i sprawdzania ich (np. wiązka do prawej lampy, wiązka do lewej, itp.) przed wejściem do tablicy z bezpiecznikami. Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi.

EDIT

Wiem, że post pod postem, ale samochód naprawiony.

Jeżeli tak można nazwać stan funkcjonowania wszystkich żarówek. Jednakże przyczyna zwarć jest nieznana. Przed przywróceniem do życia okazało się, że jednak lewa postojówka nie świeci. Pomocnik wprowadził w błąd. Powodem zgaszonej prawej żarówki świateł mijania było jej przepalenie. Pozycyjna tyłu na pierwszy rzut oka także była dobra, a później okazało się, że żarnik strącony. Ogłaszam, że po wymianie wszystkich żarówek świateł jestem widoczny i widzę. Jednakże nadal nie wiem, co było przyczyną, że leciał bezpiecznik. Zastanawiające jest także to, że w jednym czasie przepaliły się trzy żarówki - jedna od podświetlenia pokręteł nawiewu, mijania i pozycja tyłu.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Myślę, że temat można zamknąć.



Pufcio: posty edytujemy, temat zostanie dla potomnych :)
_________________
Nigdy nie jest tak źle, aby nie mogło być gorzej.
Ostatnio zmieniony przez Puff 18 Wrz 2013, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 21:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 22:16
hubi_2006
Brak nowych postów Problem ze światłem wstecznym
adamsonm Elektryka ogólna 6 8 Cze 2014, 17:01
adamsonm
Brak nowych postów [MK3] Problem z prawym kołem
szpakerson Mechanika 4 30 Sie 2009, 22:03
szpakerson


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.